MENÜ

Tarım Aracı

Tarım Aracı ile ilgili tüm haberleri, son dakika Tarım Aracı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Tarım Aracı haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.696 Tarım Aracı haberi bulunmuştur.

Tarım Aracı Haberleri

ABden yetenek avcısı internet uygulaması

AB'den 'yetenek avcısı' internet uygulaması

Avrupa Birliği (AB), sığınmacıların eğitim, beceri, vasıf ve kabiliyetlerine göre ayırt edecek bir internet uygulaması başlattı.

20.06.2017Gündem
20 bin TL başlık parası verdik

'20 bin TL başlık parası verdik'

'Başlık parası' diye 20'şer bin lira verip oğullarını evlendirmeye kalktılar. Şimdi 'dolandırıldık' deyip zanlıyı arıyorlar... Her yerde aradıkları adamın ise eğlence mekanlarında fotoğrafları ortaya çıktı...

14.06.2017Gündem
Kırsal kalkınmaya ilk çağrıda 853 milyon lira hibe

Kırsal kalkınmaya ilk çağrıda 853 milyon lira hibe

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Başkanı Ahmet Antalyalı, Avrupa Birliği Katılım Öncesi Yardım Aracı (IPARD) ikinci döneminin ilk proje çağrısına 8 bin 789 başvuru aldıklarını belirterek, "Bunlardan bin 639 projeyi desteklenmek üzere seçtik. İlk çağrıda 16 farklı sektörü destekliyoruz ve vatandaşlarımıza 853 milyon lira hibeyi bugün itibarıyla kullandırmaya başlıyoruz. Buradan yaklaşık 1,4 milyar liralık yatırım gerçekleşecek." dedi.

29.05.2017Ekonomi
Organik gıdada Türkiye’nin çok büyük avantajı var

Organik gıdada Türkiye’nin çok büyük avantajı var

İşadamı Orhan Yılmaz Avrupa’da organik gıdanın öncülerinden. Ünlü sanatçı Atiye’nin de babası olan Yılmaz, 1970’li yılların sonunda Bremen’de açtığı 40 metrekarelik dükkanla organik gıda işine girdi. 1983 yılında EgeSun’ı kuran Yılmaz, kendi markası Morganland’ı yarattı. Yıllar içinde hızla büyüyen Ege Sun, eylül ayında 40 bin metrekarelik yeni yerine taşınacak. Organik gıdada Türkiye’nin çok şanslı olduğunu belirten Yılmaz, “Türkiye belki Mercedes’ten daha iyi otomobil üretemez ama organik tarımın Mercedes’i olabilir” diyor. Orhan Yılmaz, organik gıdanın yanı sıra “En büyük gururum” dediği Atiye ve özel hayatıyla ilgili ilginç bilgiler verdi.

26.05.2017Ekonomi
Kırsal yatırım destekleri, göçü tersine çevirdi

Kırsal yatırım destekleri, göçü tersine çevirdi

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Başkanı Ahmet Antalyalı, kırsal kesimin şehirlerle yarışır hale geldiğini belirterek, "Bırakın şehirden kırsala göçmeyi, Avrupa'dan yatırımcılarımız gelip ülkemizde yatırım yapıp, kırsal alana yerleşiyor. Fransa'dan gelip, kırsala yatırıp yaparak yerleşen çok sayıda yatırımcı var. Artık şehirler cazibesini yitirmeye başladı." dedi.

21.05.2017Ekonomi
Bakan Çelikten ekmek ve etle ilgili çok önemli açıklama

Bakan Çelik'ten ekmek ve etle ilgili çok önemli açıklama

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Çelik, ekmek fiyatlarının tek merkezden belirlenmesine yönelik çalışmalara ilişkin, "Alınmış ve hemen uygulamaya konulmuş bir karar yok." dedi.

18.05.2017Ekonomi
YÖK Başkanı Saraç: Üniversitelerimiz bizi gururlandırıyor

YÖK Başkanı Saraç: Üniversitelerimiz bizi gururlandırıyor

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, "Artık üniversitelerimiz dünya sıralamasında da yer alıyor. 2016 yılında ilk 500'e giren 18 üniversitemiz, ilk 100'e giren 2 üniversitemiz bulunuyor. Bu bizi gerçekten mutlu ediyor ve gururlandırıyor" dedi.

17.05.2017Eğitim
’Kentsel dönüşüm ranta değil kente yarasın’

’Kentsel dönüşüm ranta değil kente yarasın’

Plancıları Odası (ŞPO), kentte yapılacak kentsel dönüşümün ranta değil kente yaraması amacıyla rapor hazırladı.

9.05.2017Ekonomi
Rezidansta tarım dönemi

Rezidansta tarım dönemi

NUROL GYO, konut ve ofis projelerine ‘insan odaklı’ çözümler sunacağını açıkladı.

2.05.2017Ekonomi
Başbakanlıktan mevsimlik tarım işçileri genelgesi

Başbakanlıktan 'mevsimlik tarım işçileri' genelgesi

Resmi Gazete'de yayımlanan Başbakanlık Genelgesi ile mevsimlik tarım işçisi olarak çalışmak amacıyla bulundukları illerden başka illere giden vatandaşların ve ailelerinin bu süreçte yaşadığı sorunların giderilmesine yönelik çalışma başlatıldı.

19.04.2017Gündem
Şehit oğlundan kalan otomobile gözü gibi bakıyor

Şehit oğlundan kalan otomobile gözü gibi bakıyor

ZONGULDAK’ın Devrek İlçesi’nde 56 yaşındaki Hüseyin Bakır, Suriye’de Fırat Kalkanı Harekatı sırasında şehit olan oğlu Piyade Uzman Çavuş 28 yaşındaki Bahattin Bakır’ın aldıktan sonra sadece 2 gün kullanabildiği otomobilin borcunu ödeyip, evinin önündeki garaja koydu.

11.04.2017Gündem
Matrix gerçek olmak üzere

Matrix gerçek olmak üzere

Ufuk Tarhan, bir iş avatarı, gelecek tasarımcısı, fütürist. Bundan 10-20-50 yıl sonra bizleri nasıl bir dünyanın beklediğini merak edenler ve yeni dünyaya hazırlanmak isteyenler için bir T-İnsan modeli öneriyor. Bu modeli ve bizleri bekleyen büyük değişimi T-İnsan kitabında anlatan Ufuk Tarhan’la sohbet ettik. Tarhan, “Matrix filmindeki beyne helikopter kullanma becerisinin enseden yüklenme sahnesi gerçek olmak üzere. İnsanların içine çiplerin, çeşitli implantların takıldığı ve robotlara benzediği, robotların insansılaştığı, yapay zekânın her konuda devreye girdiği bir dünyaya doğru vites yükselttiğimiz kesin” diyor.

Galatasaray bedelli sermaye artırımına gidiyor

Galatasaray bedelli sermaye artırımına gidiyor!

Galatasaray Sportif Sınai ve Ticari Yatırımlar AŞ, 86 milyon 355 bin liralık bedelli sermaye artırımı için Sermaye Piyasası Kuruluna başvurdu.

7.04.2017Spor Arena
Turkuaz Kart dönemi resmen başlıyor

Turkuaz Kart dönemi resmen başlıyor

Eğitim düzeyi, mesleki deneyimi, bilim ve teknolojiye katkısı, Türkiye'deki faaliyetinin veya yatırımının ülke ekonomisine, istihdama etkisi doğrultusunda, Uluslararası İşgücü Politikası Danışma Kurulunun önerisiyle, başvurusu bakanlıkça uygun görülen yabancılara "Turkuaz Kart" verilmesine ilişkin yönetmelik Resmi Gazete'de yayımlandı.

14.03.2017Gündem
Kilosu 3.68 TL olan nohut 15 liraya nasıl satılıyor

Kilosu 3.68 TL olan nohut 15 liraya nasıl satılıyor!

Komisyoncular ve üreticiler tarım ürünlerinin fiyatlarını katlıyor. TÜİK'in yaptığı araştırmaya göre arada üreticiler olmadan geçen sene yüzde 40 zam gelmesine rağmen nohutun fiyatı 3.68 TL. Fakat vatandaş ise evine bir kilogram nohut almak için 10-15 TL arası para ödüyor.

9.03.2017Ekonomi
Lüks lokantalara satılacaktı, jandarma yakaladı

Lüks lokantalara satılacaktı, jandarma yakaladı

Edirne’nin Keşan ilçesinde durdurulan bir araçta, yasa dışı yollarla Türkiye’ye sokulan domuz etleri, İstanbul’daki lüks lokantalara satılmadan jandarma tarafından yakalandı.

8.03.2017Gündem
Lüks restoranlarda bunları yedireceklerdi

Lüks restoranlarda bunları yedireceklerdi

Edirne’de, jandarma ekiplerince durdurulan bir araçta yasa dışı yollarla yurda sokulan 477 kilogram domuz eti ve et ürünleri ile 169 kilogram peynir ele geçirildi.

8.03.2017Gündem
Viranşehirdeki hain saldırıdan son dakika haberi... 1 ton bomba kullanılmış

Viranşehir'deki hain saldırıdan son dakika haberi... 1 ton bomba kullanılmış

ŞANLIURFA’nın Viranşehir İlçesi’nde 1’i çocuk 2 kişinin şehit olduğu bomba yüklü araçla yapılan terör saldırısının dehşet verici izleri, günün aydınlanmasıyla ortaya çıktı. Onlarca apartmanın harabeye, otomobillerin ise hurdaya döndüğü saldırıyı yapan PKK’lı terörist ve teröristlerin yakalanması için başlatılan operasyon ise sürüyor. Yapılan ilk incelemede ise çalıntı olduğu değerlendirilen araçta 1 ton bomba kullanıldığı saptandı. Bu arada Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna, aralarında saldırıda kullanılan minibüsün sahibinin de bulunduğu 26 kişinin gözaltına alındığını söyledi.

18.02.2017Gündem

Yazar Sonuçları

Yetiş Ayşe

Sevgili dostlar geçen hafta tüm yardım isteyenlere ulaşıldı, hepinize sonsuz teşekkürler. Şu mübarek Ramazan ayında yardım isteyenlere canla başla koşan herkesten Allah razı olsun.

11.06.2017

İçim rahat değil doğrusu

“Zeytin kabusu maddesi tasarıya neden koyuldu?” dedim geçenlerde.

2.06.2017