MENÜ

Tansiyon Hastası

Tansiyon Hastası ile ilgili tüm haberleri, son dakika Tansiyon Hastası haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Tansiyon Hastası haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.561 Tansiyon Hastası haberi bulunmuştur.

Tansiyon Hastası Haberleri

Doğu ve Güneydoğu’nun ‘altın çocukları’

Doğu ve Güneydoğu’nun ‘altın çocukları’

Yaşadıkları zorlu şartlara rağmen birinci dönem TEOG’da herkesi şaşırtan başarılara imza atan Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinden öğrenciler, yüksek puanlarının sırrını ve gelecek hayallerini anlattı.

26.04.2016Eğitim
Kalp krizine yol açan 9 neden

Kalp krizine yol açan 9 neden

Kalp krizi dünyada ve ülkemizde en sık görülen ölüm sebebini oluşturuyor. Öyle ki günümüzde her 7 kişiden 1’i kalp kriziyle karşı karşıya.

15.04.2016Sağlık
Bu besinler yorgunluğa karşı birebir

Bu besinler yorgunluğa karşı birebir!

Baharla birlikte havaların ısınmaya başlaması nedeniyle metabolizmamız ile hormonlarımızda değişim görülür. Bu değişimin faturası da genellikle; halsizlik, yorgunluk, kas krampları, mutsuzluk ve uyuma isteği oluyor. Dolayısıyla baharı enerjik geçirmek için öncelikle bazı besinleri soframızdan eksik etmemek ve yeterli miktarda tüketmek gerekir. Acıbadem Ataşehir Cerrahi Tıp Merkezi Beslenme ve Diyet Uzmanı Oya Yüksek, baharı zinde geçirmeniz için düzenli olarak tüketmeniz gereken 10 besini anlattı.

5.04.2016Sağlık
Yüksek tansiyonu önlemek için protein ve potasyum tüketin

'Yüksek tansiyonu önlemek için protein ve potasyum tüketin'

Beslenme Danışma Kurulu Üyesi Doç. Dr. İsmet Tamer, tansiyonu dengelemek için protein ve potasyum ağırlıklı beslenme tavsiyesi verdi.

7.01.2016Sağlık
Emeklilik işlemleri için Bartına gelen Türk evinde ölü bulundu

Emeklilik işlemleri için Bartın'a gelen Türk evinde ölü bulundu

Almanya’dan Bartın’ın Kozcağız beldesine emeklilik işlemleri için gelen ve evinde kanlar içinde yaralı halde bulunan Yaşar Muzaffer hayatını kaybetti.

4.12.2015Avrupa
Öğrencilerin başarısı Sağlıklı Kantinle artacak

Öğrencilerin başarısı "Sağlıklı Kantin"le artacak

Halk Sağlığı Uzmanları Derneği Başkanı Prof. Dr. Türkan Günay, Sağlık Bakanlığının "Sağlıklı Kantin" uygulamasıyla birçok hastalığın önüne geçilerek öğrencinin başarısının arttırılacağını söyledi.

6.10.2015Eğitim
Kaçırılan Türk işçilerden iyi haber var

Kaçırılan Türk işçilerden iyi haber var

CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, Bağdat'ta kaçırılan Türk işçilerin sağ salim olduğunu belirterek, "En yakın zamanda da vatandaşlarımıza kavuşacağımıza inanıyoruz" dedi.

7.09.2015Gündem
İnme kadınlarda daha fazla görülüyor

"İnme kadınlarda daha fazla görülüyor"

Memorial Şişli Hastanesi İnme Rehabilitasyon ve Araştırma Ünitesi Başkanı Doç. Dr. Yakup Krespi, kalıcı sakatlık ve hayati tehlikeye neden olan inmenin, son yıllarda erkeklere oranla kadınlarda daha sık görüldüğünü belirtti.

31.08.2015Sağlık
Cumhurbaşkanına hakaretten ifade verdi

Cumhurbaşkanı'na hakaretten ifade verdi

Bolu'da cumhurbaşkanına hakaret iddiasıyla bir otelde konaklarken jandarma tarafından ifadeye çağrılan ve savcılığa giderek ifade veren 60 yaşındaki Şenel Çelik, yaşamı boyunca Samsun'a hiç gitmediğini belirterek "60 yaşında başıma gelen olaya bak" diye tepki gösterdi.

9.07.2015Gündem
Hipertansiyon’da Bu 10 Efsaneye Dikkat

Hipertansiyon’da Bu 10 Efsaneye Dikkat

Gerek dünyada gerekse ülkemizde en önemli sağlık sorunlarından biri hipertansiyon. Üstelik, ölüm nedenleri arasında ilk sırada yer alan kalp ve damar hastalıklarının en önemli tetikleyicisi konumunda bulunuyor.

Sürpriz ziyarete geldiler hayatlarının şokunu yaşadılar

Sürpriz ziyarete geldiler hayatlarının şokunu yaşadılar

Adana'da bir inşaatta bekçilik yaparak geçimini sağlayan 61 yaşındaki şahsı ziyarete giden çocukları ve torunları, babalarının ölüsüyle karşılaşınca hayatlarının en büyük şokunu yaşadı.

1.06.2015 Gündem
Günde iki fincan kahve içen erkeklerin cinsel performansı artıyor

Günde iki fincan kahve içen erkeklerin cinsel performansı artıyor

Teksas Üniversitesi tarafından yapılan bir araştırma, günde iki fincan kahve içen erkeklerin cinsel performanslarının arttığını ortaya koydu.

22.05.2015Dünya
Abdullah Cömertin annesi hastaneye kaldırıldı

Abdullah Cömert'in annesi hastaneye kaldırıldı

Abdullah Cömert'in ölümüyle ilgili davada olay anı görüntüleri izlenirken, anne Hatice Cömert ve baba Edip Cömert biran da ağlamaya başladı. Silah sesleri, vurulma anı ve 'Abdullah' haykırışları anında ise anne Hatice Cömert fenalaştı.

1.04.2015Gündem
75 yaşındaki babasının verdiği böbrekle yaşama tutundu

75 yaşındaki babasının verdiği böbrekle yaşama tutundu

ÇANAKKALE'nin Gelibolu İlçesi'nde inşaat malzemeleri satan 40 yaşındaki Özkan Mehmet Bilik, babası 75 yaşındaki Muhittin Bilik'in verdiği bir böbrekle yaşama tutundu.

10.03.2015Ege
Savcılık devrede polisten 2 başmüfettiş

Savcılık devrede polisten 2 başmüfettiş

ARACININ lastiklerinin uygun olmaması nedeniyle geçiş izni vermeyen polislerce kelepçelenerek gözaltına alınırken kalp krizi geçirdiği iddia edilen eski haber kameramanı Yılmaz Koçyılmaz’ın ölümüyle ilgili çifte soruşturma başlatıldı.

12.02.2015Gündem
14 kişi mahkemeye sevk edildi

14 kişi mahkemeye sevk edildi

Gözaltına alınan 24 emniyet mensubundan 14'ü savcılık sorgusunun ardından tutuklama talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi, 10'u ise serbest bırakıldı

30.01.2015Gündem
Akciğer kanseri gözden görülüyor

Akciğer kanseri 'gözden' görülüyor

Göz muayenesinde meme kanseri olduğunuz ortaya çıkabilir! Uzmanlar bir süredir göz muayenesinden çeşitli hastalıkların teşhisinin yapılabildiğini belirtiyor. Ancak göz muayenesinden hangi hastalıklar anlaşılabilir, sonuçlar ne kadar güvenilir olur?

21.01.2015Sağlık
İki gün sonra tedavi edildi

İki gün sonra tedavi edildi

Giresun'un Tirebolu ilçesinde kar yağışı nedeniyle yolu kapanan köyde mahsur kalan tansiyon hastası kadın, 2 saatlik çalışmanın ardından kendisine ulaşılarak tedavi edildi.

9.01.2015Gündem

Yazar Sonuçları

Sağlığımızı ciddiye almıyoruz

Biz sağlığına düşkün bir millet değiliz. Bu çok mühim bir hatamız. Sağlık bilinci güçlü, sağlık eğitimi sağlam bir toplum olduğumuz da söylenemez. Bu olumsuzlukların birçok sebebi var ama esas neden “eğitimsizlik!”

7.01.2016

Yetiş Ayşe

Yetiş Ayşe’ye gönül veren, yardıma koşan herkese sonsuz teşekkürler…

20.12.2015

Panik atak mı, kalp krizi mi?

Yoğun stres altında olan, depresyon, panik atak gibi problemler yaşayan insanlarda göğüste başlayıp sırt ve sol kola yayılan ağrılar görülebilir.

5.06.2015