MENÜ

Tansiyon Hastası

Tansiyon Hastası ile ilgili tüm haberleri, son dakika Tansiyon Hastası haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Tansiyon Hastası haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.562 Tansiyon Hastası haberi bulunmuştur.

Tansiyon Hastası Haberleri

Papa’nın gafları yüksek tansiyondanmış

Papa’nın gafları yüksek tansiyondanmış

İtalya’da yayınlanan haftalık Gente dergisi, Papa 16. Benedikt’in son gaflarının yüksek tansiyondan kaynaklandığın öne sürdü.

24.09.2006Dünya
Türk mimara Rum işkencesi

Türk mimara Rum işkencesi

KKTC’de 1974 öncesinde Rumlara ait olan arsalara inşaat yapılmasını engellemek isteyen Kıbrıs Rum Yönetimi’nin güneye geçen mimar Osman Sarper’i (solda) aracında inşaat projeleri bulundurduğu gerekçesiyle tutuklaması Kıbrıslı Türkleri ayaklandırdı. KKTC’liler, 10 gündür alıkonan şeker ve tansiyon hastası Sarper’in derhal salıverilmesini istediler.

8.07.2006Dünya
Türk halkı geleceğe karamsar bakıyor

Türk halkı geleceğe karamsar bakıyor

Ankara Ticaret Odası'nın (ATO) Ankara'nın en işlek ticaret ve alışveriş merkezlerindeki üyeleriyle yaptığı "Çarşının Nabzı-1 Ekonomik Görünüm" anketi her 100 kişiden 38'i Türkiye ekonomisinin geleceğinden umutsuz olduğu ortaya çıktı.

8.07.2006Ekonomi
İdeal tansiyon 12/8

İdeal tansiyon 12/8

1940'lara dek tansiyon genel bir tabuydu. Ne düzeyde olursa olsun dokunulmaması gerektiği düşünülürdü.

4üncü kattan, komşularının üzerine düştü

4'üncü kattan, komşularının üzerine düştü

Nevşehir'de 62 yaşındaki Şerife Şimşek, tansiyonu yükselince 4’ncü kattaki dairesinin balkonundan, aşağıda halı yıkayan komşularının üzerine düştü. Şimşek ve halı yıkayan komşuları kazayı küçük sıyrıklarla atlattı.

2.06.2006Gündem
Kurbağalıderede ceset bulundu

Kurbağalıdere'de ceset bulundu

Kadıköy Kurbağalıdere'de beline iple taş bağlanmış bir erkek cesedi bulundu.

26.04.2006Gündem
Kalp hastası olmamak için

Kalp hastası olmamak için

Kalp hastası olmamak için nelerden sakınmanız gerektiğini, kalp hastasıyken nelere dikkat etmeniz gerektiğini biliyor musunuz?

36 yaş küçük eşini öldürüp intihar etti

36 yaş küçük eşini öldürüp intihar etti

Adana’da Yunus Bozhaydar (82), eşi Semiha Bozhaydar’ı (46) önce dövdü, ardından öldürüp, aynı silahla intihar etti. Olay dün meydana geldi.

19.03.2006Gündem
Sucuyum dedi gaspçı çıktı

Sucuyum dedi gaspçı çıktı

Etiler’de, elinde boş su bidonu bulunan saldırgan, dün öğle saatlerinde emekli doktor Celalettin Özpolat’ın (83) dairesinin zilini çaldı.

16.03.2006Gündem
Ölüm nedeni belli olacak

Ölüm nedeni belli olacak

Hücresinde ölü bulunan Yugoslavya eski Devlet Başkanı Slobodan Miloseviç'e bugün otopsi yapılacak. Otopsiyle Miloseviç'in kesin ölüm sebebi belli olacak. Otopsiye Bir de Sırp yetkili katılacak.

12.03.2006Dünya
Gözüme görünme

Gözüme görünme

Kızı Arzu Yanardağ’ın hamile olduğunu ve evleneceğini gazeteden öğrenen baba Ferruh Yanardağ, "Bir daha gözüme görünmesin" dedi.

13.02.2006Kelebek
Beslenmenin genlerle yakın ilişkisi saptandı

Beslenmenin genlerle yakın ilişkisi saptandı!

İyi beslenmek istiyorsanız bunun reçetesi ancak kişiye özeldir; yani sizin kendi gen diziliminize bağlıdır. Beslenmenin genlerle ilişkisini araştıran uzmanlar, aldığımız gıdaların tamamen kişiye özel olacağını öne sürüyor.

13.01.2006Spor
Baykent uyarıyor

Baykent uyarıyor!

Baykent Cerrahi ve Tıp Merkezi oruç, kabız, yanlış bilgisayar kullanımı ve sigara konularında sizi uyarıyor!

İstisnai olarak bir tüketici şikayeti

İstisnai olarak bir tüketici şikayeti

Biliyorsunuz, tüketici şikayetlerini Erkan Çelebi’ye yönlendiriyorum genelde, Tüketicinin Abisi odur! Ama bu sefer yazan yakın bir arkadaşım. “Sevgili Serdar, bu yazıyı bir yerde kullanabilir misin, kullanamaz mısın bilmiyorum, sinir olduğum iiçin sana bunu yazma gereği duydum, diyor” Tankut. Belli ki çok kızmış, onun için yazalım!

21.09.2005Kelebek
Kalp hastası olmamak için

Kalp hastası olmamak için

Memorial Hastanesi KVC Bölüm Başkanı Prof.Dr.Bingür Sönmez, kalp hastası olmamak için ve kalp hastası olanlara ve ailelerine tavsiyelerde bulundu.

Her 3 kişiden biri tansiyon hastası

Her 3 kişiden biri tansiyon hastası

Türkiye'de erişkin nüfusun yaklaşık 3'te birinin hipertansiyon hastası olduğu ve Türkiye'de hipertansiyonun giderek artan önemli bir sağlık sorunu olduğu bildirildi.

24.05.2005Gündem
Yüksek tansiyonu koşu ile yendi

Yüksek tansiyonu koşu ile yendi

Hem aktör hem de müzik öğretmeni olan John Keston 1980 yılında çok tehlikeli bir düzeyde yüksek tansiyon hastası olduğunu öğrendi. İlaçlar almak yerine koşmayı seçti. 55 yaşındaydı.

14.05.2005Spor

Beğenmeyip parkeleri söktürmüş

Genelkurmay Askeri Mahkemesi’ndeki, Özel Kuvvetler Komutanlığı’nın Gölbaşı’ndaki inşaat ihalesinde yolsuzluk davasında, ithal ve lüks malzemeleri onaylayıp kamu zararına yol açmak, rüşvet almakla suçlanan emekli mühendis Albay Recep Yılmaz, mahkemede ilginç bir savunma yaptı.

28.01.2005Gündem
En fazla tansiyon ve kalp hastası Hakkari’de

En fazla tansiyon ve kalp hastası Hakkari’de

Türkiye’de illerin nüfusları dikkate alındığında en fazla kalp ve tansiyon hastası Hakkari’de bulunuyor. Yedi ay önce Hakkari Devlet Hastanesi’ne atanan Kardiyoloji Uzmanı Dr. Salih Bük, Hakkari’deki kalp ve tansiyonun hastalıklarının diğer illere oranla daha fazla olduğunu söyledi.

23.01.2005Kelebek
Tansiyona karşı yeni ilaç: Folik asit

Tansiyona karşı yeni ilaç: Folik asit

Genellikle hamilelikte bebeklerin sağlıklı doğması için kullanılan folik asitin, kadınlarda yüksek tansiyonu önleyebileceği ortaya çıktı. Amerikalı bilim adamlarının, yaşları 27 ila 44 olan 93 bin 803 kadın hemşire üzerinde yaptığı araştırma, her gün bin mikrogram folik asit alan kadınların yüksek tansiyon hastası olma riskinin, günde 200 mikrogramın altında folik asit alanlardan yüzde 46 daha az olduğunu gösterdi.

19.01.2005Kelebek
2025te tansiyon hastaları ikiye katlanacak

2025'te tansiyon hastaları ikiye katlanacak

ABD'de yapılan bir araştırmanın sonucuna göre, 2025'te dünyadaki yetişkin nüfusun üçte ikisi yüksek tansiyon hastası olacak.

14.01.2005Gündem
Düşük tansiyonu olanlar su içsin

Düşük tansiyonu olanlar su içsin

İngiliz bilim adamları, ayakta kaldıklarında baygınlık geçiren düşük tansiyon hastaları için su içmeyi önerdi. Londra’daki Imperial College’da 14 düşük tansiyon hastası üzerinde yapılan araştırmada, iki bardak (480 ml) su içmenin tansiyonu yükselttiği ortaya çıktı.

4.12.2004Gündem
Yüksek tansiyona dikkat

Yüksek tansiyona dikkat

Dünyanın en önemli sağlık sorunları arasında ilk sırayı alan ve Türkiye'de erişkinlerin 3'te 1'inin sağlık sorunu olan hipertansiyon (yüksek tansiyon) hastaları, hastalığının farkında değil.

4.12.2004Gündem
Yüzyılın sorunu yüksek tansiyon

Yüzyılın sorunu yüksek tansiyon

Time dergisi, ABD’de giderek artan yüksek kan basıncı sorununu kapak yaptı. Dergi, ‘65 milyon Amerikalı yüksek tansiyonun pençesinde’ diye yazdı. On yıl önce bu rakam 50 milyondu. Dergi, 35 yaşındaki Michael Robinson’u örnek alarak ‘Tansiyonunuzu kontrol altında tutmak için ne yapmalısınız’ diye yol gösterdi. Time, şunları yazdı:

30.11.2004Kelebek
Yüzyılın sorunu yüksek tansiyon

Yüzyılın sorunu yüksek tansiyon

Time dergisi, ABD’de giderek artan yüksek kan basıncı sorununu kapak yaptı. Dergi, '65 milyon Amerikalı yüksek tansiyonun pençesinde' diye yazdı. On yıl önce bu rakam 50 milyondu.

29.11.2004Kelebek

Yazar Sonuçları

İdeal tansiyon 12/8

1940’lara dek tansiyon genel bir tabuydu. Ne düzeyde olursa olsun dokunulmaması gerektiği düşünülürdü.

19.06.2006

18 yıldan sonra aldatılmak çok acı

Öncelikle böyle bir hizmet verdiğiniz için teşekkür ederim. Ben de birçok kadın gibi ihanete uğradım.

14.05.2006

Kalp yanlışları

Kalp ve damar hastalıkları hakkında doğru sandığımız yanlışlar ve yanlış bildiğimiz doğruların sayısı o kadar fazla ki?

6.05.2006

Yorgunluk deyip geçmeyin

Yanlış beslenme alışkanlıklarının da yorgunluk yaptığından kuşkunuz olmasın.

24.09.2005

Yorgunluk deyip geçmeyin

Yanlış beslenme alışkanlıklarının da yorgunluk yaptığından kuşkunuz olmasın.

24.09.2005

Türkiye her gün kötüye gidiyor

40 yıldır gazetecilik yapıyorum. Mesleğim gereği ülkeme Iğdır-Nahçıvan-Bakü üzerinden gidiyorum. Bu yıl yine aynı yolla tatile gitmiştim. Her gittiğimde içime sindiremediğim olaylarla karşılaşıyorum.

3.09.2005

Şimdi yürümek moda

Yürüyüş, bir sağlıklı yaşam mucizesidir.

6.08.2005