MENÜ

Tansiyon Hastası

Tansiyon Hastası ile ilgili tüm haberleri, son dakika Tansiyon Hastası haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Tansiyon Hastası haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.556 Tansiyon Hastası haberi bulunmuştur.

Tansiyon Hastası Haberleri

Hipertansiyon nedir, Hipertansiyon bir böbrek hastalığı mıdır

Hipertansiyon nedir, Hipertansiyon bir böbrek hastalığı mıdır?

Yüksek tansiyon en sık görülen kronik hastalıklardan biridir ve küresel bir halk sağlığı sorunudur. Yüksek tansiyon kalp hastalıkları, inme, böbrek hastalığı, erken ölüm ve yetiyitimi gibi durumlarla ilişkilidir. Peki Hipertansiyon belirtileri nelerdir?

13.09.2019Sağlık
Seren Serengil, Yaşar İpek hakkında suç duyurusunda bulundu

Seren Serengil, Yaşar İpek hakkında suç duyurusunda bulundu

Suç duyurusunun ardından açıklama yapan Serengil, “Benim tansiyonumun çıkacağını ve böyle bir durumda çocuğumu kaybedeceğimi bile bile yaptı. Ben bir daha anne de olamayabilirim” dedi.

4.09.2019Magazin
Güneş Işınlarından Korkmayın

Güneş Işınlarından Korkmayın!

Son yıllarda oluşan güneş fobisinin sağlık için son derece vahim sonuçlar yaratabileceğine dikkat çeken Fitoterapi Uzmanı Dr. Ümit Aktaş, “Koruma faktörü 30, hatta 50 olan koruyucular olmadan kumsala gidilmez oldu. Söylenenin tam aksine, asıl güneş değil güneşsizlik hasta eder! D vitamini zengini gıdalar ile güneş ışınlarının bir ekip olarak birlikte çalışması gerekir” diyor.

17.06.2019İyi Yaşam
Çalışanlara ‘niye ayağa kalkmadın’ dayağı

Çalışanlara ‘niye ayağa kalkmadın’ dayağı

Eğlence mekanı Dorock XL Beşiktaş’ın mülk sahibi Şahin Şeker bilet gişesindeki çalışanları darp etti. Şiddet mağduru Gaye Akıl görüntüleri sosyal medyada paylaştı. Büyük tepkiye neden olan olayı Akıl “Şeker ‘Ben gelince neden ayağa kalkmıyorsunuz?’ diyerek hepimize saldırdı” sözleriyle anlattı.

31.05.2019Gündem
Tansiyon uyarısı: Değerini bil

Tansiyon uyarısı: Değerini bil

Türkiye’de her üç erişkinden biri hipertansiyon (yüksek tansiyon) hastası. Ancak hastaların neredeyse yarısı bunun farkında bile değil. Türk Kardiyoloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kemal Erol, “Hasta olmasanız da mutlaka tansiyonunuzu ölçün ya da ölçtürün. Tansiyon değerinizi bilin” diyor.

17.05.2019Gündem
Tansiyonu Dash Diyeti İle İndirin

'Tansiyonu Dash Diyeti İle İndirin'

Prof. Dr. Atila Bitigen, kanser, kalp, tansiyon hastaları ile kilo sorunu olanların çoğunun şifayı sanal ortamda aradığını belirtti, tedavi amaçlı kullanılan dash diyetinden bahsetti.

İlaç almak için girdiği eczanede beyin felci geçirdi

İlaç almak için girdiği eczanede beyin felci geçirdi

KIRŞEHİR'de, işçi emeklisi Vahit Şahin (55), ilaç almak için girdiği eczanede aniden rahatsızlanıp, yere yığıldı. Sağlık görevlilerince kaldırıldığı hastanede beyin felci geçirdiği belirlenen Şahin, ambulans helikopterle Ankara'ya sevk edildi. Şahin'in eczanede rahatsızlanıp, yere yığıldığı anlar, iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı.

7.04.2019Gündem
Yaşlı adamın talihsiz ölümü

Yaşlı adamın talihsiz ölümü

Manisa'nın Alaşehir ilçesindeki yaşlı adam 1. kattaki evinin balkonundan düşerek hayatını kaybetti.

22.02.2019Gündem
Aort anevrizması nedir

Aort anevrizması nedir?

Aort anevrizması sinsi seyreden ve çoğunlukla belirti vermeyen, hayatı tehdit eden çok ciddi bir hastalık olarak tanımlanıyor. Uzmanlar, aort anevrizmasının sigara içen, 60 yaş üstü ve yüksek tansiyon hastası olan erkeklerde daha sık görüldüğünü söylüyor. Peki, aort anevrizması nedir?

30.01.2019Sağlık
Annesinin öldüğü gün kalp krizinden öldü

Annesinin öldüğü gün kalp krizinden öldü

Ankara'nın Kahramankazan ilçesinde Tayfun Bostan (27), tansiyon hastası annesi Cemile Bostan'ın (74) kaldırıldığı hastanede öldüğü haberini alınca kalp krizi geçirerek yaşamını yitirdi. Anne ve oğlu, yan yana toprağa verildi.

9.01.2019Gündem
Aile hekimleri isyanda: 400 konuda sağlık raporu düzenlemeleri isteniyor

Aile hekimleri isyanda: 400 konuda sağlık raporu düzenlemeleri isteniyor

Türkiye Barolar Birliği, Resmi Gazete’de yayınladığı bir yazıyla stajyer avukatların sağlık raporlarını yine aile hekimlerinden alabileceklerini duyurdu. Bu aile hekimleri için bardağı taşıran son damla oldu. Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. H. Şenol Atakan, raporların hangi kıstaslara göre verileceğinin mevzuatla düzenlenmediğini, dolasıyla göstermelik imzaya indirgendiğini söylüyor. Günlük mesailerinin yüzde 25-30’unun bu taleplere karşılık vermekle geçtiğini belirten hekimler asıl işlerinin aksadığını söylüyor.

26.12.2018Gündem
Felç kaldı, Hawking gibi çalışıp iki üniversite bitirdi

Felç kaldı, Hawking gibi çalışıp iki üniversite bitirdi

16 yıl önce felç kalan 31 yaşındaki Nil Mısır’ın azmi şaşkınlık yaşatıyor. Sadece sağ elinin parmaklarını yüzde 25 oranında hareket ettirebilen genç kız, iki üniversiteyi bitirdi, üçüncüsüne kayıt yaptırdı.

14.11.2018Kampüs
Delirten hastalığın devasını Gülhanede buldu... Aylar sonra müjdeli haber

'Delirten' hastalığın devasını Gülhane'de buldu... Aylar sonra müjdeli haber

Diş beyazlatma tedavisi sırasında dişlerinin tümünü kaybeden ve dayanılmaz ağrıları nedeniyle yaşamına son verilmesini dahi isteyen Sunay Öztürk, Gülhane Eğitim Araştırma Hastanesindeki tedavisi sayesinde yemek yemeye başladı.

19.07.2018Gündem
Gündüz öğrenci, akşam şeker satıcısı

Gündüz öğrenci, akşam şeker satıcısı

İzmir’de yaşayan 19 yaşındaki Ali Göçer, devamsızlık bile yapmadan hem okuluna gidiyor, hem de okul çıkışı geceye kadar pamuk şeker satıp hasta olan annesi ve babasının geçimini sağlama çalışıyor.

8.06.2018Eğitim
Son anda kurtuldu... Notu okuyunca şoka girdi

Son anda kurtuldu... Notu okuyunca şoka girdi

Adana'da dolandırıcıların hedefindeki 68 yaşında Fadime Gençay'ı bankacıların dikkati ve polisler kurtardı. Parasını çekmek için bankaya gelen ve aynı zamanda dolandırıcılarla konuşan kadına, polisler bir not okuttu. 'Sakin ol şu anda dolandırılıyorsun' yazan notu okuyan kadın şoka girdi...

28.05.2018Gündem
Eski belediye başkan yardımcısı lüks otelde ölü bulundu

Eski belediye başkan yardımcısı lüks otelde ölü bulundu

Bursa'nın İnegöl eski Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Şen, Antalya'da tatil yaptığı otelde ölü bulundu.

4.05.2018Gündem
TAKDERden Gürültü Farkındalık Günü açıklaması

TAKDER'den 'Gürültü Farkındalık Günü' açıklaması

Avupa Birliğinin bir kuruluşu olan Avrupa Çevre Ajansı (EEA- European Environment Agency) tarafından, kişilerin ve toplumun sağlığı ve iyiliği üzerinde gürültünün olumsuz etkileri konusunda farkındalığın arttırılması amacıyla, her yıl Nisan ayında bir gün “Gürültü Farkındalık Günü” (International Noise Awareness Day) olarak kabul edilmiştir. Bu vesileyle Türk Akustik Derneği olarak aşağıdaki bilgilerin toplumumuzla paylaşılması önemli görülmektedir:

26.04.2018Ekonomi
Zonguldak’ta facia ucuz atlatıldı

Zonguldak’ta facia ucuz atlatıldı

Zonguldak’ta 2 tonluk iş makinesi TIR’ın dorsesinden kurtulup araçların arasına daldı. 4 aracın hasar gördüğü o anlar kameralara yansıdı.

13.03.2018Gündem
‘Öldüren kelepçeye’ 12 bin TL ceza

‘Öldüren kelepçeye’ 12 bin TL ceza

HABER kameramanı Yılmaz Koyılmaz’a kelepçe takarak kalp krizi geçirmesine neden olduğu iddiasıyla yargılanan polis memuru için mahkeme, “kanun, nizam tanımaz bir hale geldi”, “keyfiyetin doruğuna çıktığı” tespiti yaptı. Polis memuru önce bir yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı. Bu ceza daha sonra 12 bin lira para cezasına çevrildi.

11.12.2017Gündem
ABD yüksek tansiyonu 13e indirdi

ABD yüksek tansiyonu 13'e indirdi

ABD Kalp Derneği, önceki gün yaptığı açıklamada, tansiyon hastalarının daha erken tedavi edilebilmeleri için yüksek tansiyon sınırının “14’e 9”dan, “13’e 8”e indirildiğini açıkladı.

14.11.2017Gündem
ABD yüksek tansiyonu 13’e indirdi

ABD yüksek tansiyonu 13’e indirdi

ABD Kalp Derneği, önceki gün yaptığı açıklamada, tansiyon hastalarının daha erken tedavi edilebilmeleri için yüksek tansiyon sınırının “14’e 9”dan, “13’e 8”e indirildiğini açıkladı.

14.11.2017Dünya
Evlilik yıldönümü için gittiği restoranda hesap öderken hayatını kaybetti

Evlilik yıldönümü için gittiği restoranda hesap öderken hayatını kaybetti

Antalya'nın Manavgat İlçesi'nde eşi ile birlikte evliliklerini birinci yılını kutlamak için Oymapınar bölgesinde bir restorana giden Hüseyin Çiftçioğlu, hesap öderken bir anda yere yığıldı. Çiftçioğlu, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

28.08.2017Gündem
ABDde bir Türk, aracının yanında ölü bulundu

ABD'de bir Türk, aracının yanında ölü bulundu

ABD'nin New Jersey eyaletinde, Burlington County yönetim bölgesindeki Cinnaminson nahiyesinde bir Türk kadın aracının yanında ölü bulundu.

6.07.2017Dünya

Yazar Sonuçları

Stresin fazlası telomer törpüsü

Telomerlerimiz ne kadar hızlı kısalıyorsa, ömrümüz de o hızla tükeniyor demektir. Telomeri örseleyip, törpüleyen faktörlerin en tepesinde de “stres” sorunu var.

30.07.2018

2018 için benden size

2018 için bende birikenlerden size bir yeni yıl paketi hazırladım.

30.12.2017

Taksirle ölüme yol açmaya para cezası, 20 taksitte...

DÜN gazetenin gündem sayfasında dikkatime takılan tek sütunluk bir haber “Öldüren kelepçeye 12 bin TL ceza” başlığını taşıyordu.

12.12.2017

Su gibi ömrün olsun evladım

Yani bu çok acayip başlığı atmak için saatlerce düşündüm.

7.12.2017

Tarım ülkesiyiz ama nohudu Meksika'dan alıyoruz

Aktara giderken yolda iyileşenlerdenim. İyi geliyor bana... Topraktan gelen şifanın bu kadar renkli ve güzel sergilendiği bir yer aktarlarımız. Ayhan Ercan işini çok severek yapan bir aktar. Sosyal medyada reklamları yapılan zayıflama odaklı ve sağlığa zararlı, ciddiyetini kaybetmiş ürünler hakkında hep doğruları söylüyor. Ülkemizin altın değerindeki topraklarında yetişen onlarca sebze, meyve ve bitkileri bilinçli kullanmalıyız... Ayhan Ercan baba mesleğini ve bilgilerini bizimle paylaştı...

7.06.2017