MENÜ

Takviye Kursu

Takviye Kursu ile ilgili tüm haberleri, son dakika Takviye Kursu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Takviye Kursu haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 132 Takviye Kursu haberi bulunmuştur.

Takviye Kursu Haberleri

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğandan Ankaraya metrobüs müjdesi

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ankara'ya metrobüs müjdesi

Ankara’nın Sincan ilçesinde bulunan Millet Kıraathanesi ziyaretinde gençlerle yaptığı konuşmada Erdoğan, Ankara'da ulaşım araçlarının çeşitlendirileceğini belirtti. Erdoğan, "Ankara'yı bizim metrobüsle tanıştırmamız lazım. Yeni dönemde metrobüs olacak. Raylı sistemler, artı metrobüs..." ifadesini kullandı.

11.02.2019Gündem
Özel okullarda ‘karekod’ dönemi

Özel okullarda ‘karekod’ dönemi

MEB, özel okulların da aralarında bulunduğu tüm özel öğretim kurumlarının, 20 Nisan'a kadar tabelalarında ve her türlü reklam ve ilanlarında ‘fotografik karekod’ uygulamasına geçilmesi kararı aldı.

28.02.2018Eğitim
Okul AŞ’ye ‘kâr’ sınırı

Okul AŞ’ye ‘kâr’ sınırı

Eğitim-öğretim sezonu başında Hürriyet Gazetesi Ekonomi Müdürü Sefer Levent’in ‘Vatandaşın Ekonomisi’ köşesinde gündeme getirdiği, özel okulların kitap, kırtasiye ve kıyafet konusunda velilerden yüksek ücret talep etmesine Milli Eğitim Bakanlığı da kayıtsız kalmadı. Bakanlığın hazırladığı yönetmelik değişikliği ile özel okullar, dışarıdan satın aldığı mal ve hizmette maliyetin yüzde 10’dan fazlasını veliye yansıtamayacak.

20.01.2018Ekonomi
MEBden özel okullara ‘kar payı’ sınırlaması

MEB'den özel okullara ‘kar payı’ sınırlaması

MEB, özel okulların özellikle kitap, kırtasiye ve kıyafet ücretlerinde velilerden, yüksek kar payı ile belirlenen rakamlar talep etmesinin önüne geçmek amacıyla yeni mevzuat hazırlıyor.

20.01.2018Eğitim
Veliye sürpriz harcama engellendi

Veliye sürpriz harcama engellendi

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), özel okul sözleşmesini güncelledi. Yeni maddeler eklenen sözleşmeyle veliler, takviye kursu, kırtasiye, kıyafet ve servis için ne kadar ödeyeceğini ayrı ayrı görebilecek. Bütün harcamalar okula kayıtta belli olacağı için öğrencinin kaydı yapıldıktan sonra velinin kıyafet, kitap parası gibi sürpriz giderlerle karşılaşması önlenecek.

3.01.2018Eğitim
Dedelerinin dilini öğrenmeyi seçtiler

Dedelerinin dilini öğrenmeyi seçtiler

MEB'in Türkiye'de yaşayan dilleri ve lehçeleri gelecek kuşaklara aktarmak amacıyla ortaokul öğrencilerine yönelik başlattığı seçmeli ‘Yaşayan Diller ve Lehçeler’ programı kapsamında, İzmir'de nüfusunun büyük kısmı Boşnaklardan oluşan Halilbeyli Mahallesi'ndeki öğrenciler Boşnakça ve Arnavutça öğreniyor.

27.12.2017Eğitim
Özel okullara zam takibi

Özel okullara zam takibi

MEB, özel okulların gelecek yıl eğitim dönemi için mayıs sonuna kadar açıklayacağı fiyat tarifelerini mercek altına aldı. Belirlenen fiyatların dışında zam yapanlara kurum başına yaklaşık 9 bin lira para cezası uygulanacak.

10.04.2017Eğitim
Öğrenciler takviye kursu ve kazanım testlerinden memnun

Öğrenciler takviye kursu ve kazanım testlerinden memnun

MEB, ortaokul ve lise öğrencileri ile lise mezunlarına yönelik destekleme ve yetiştirme kursları ile 50 milyon kez indirilerek rekor kıran kazanım kavrama testleri öğrencilerden "iyi not" aldı. Bakanlığın 252 bin 307 ortaokul ve lise öğrencisinin katılımıyla yaptığı ankette, öğrencilerin yüzde 93'ü "kursların ücretsiz olmasından", yüzde 91'i de "kendi okullarında kursa gitmekten" memnuniyetini belirtti.    

5.03.2016Eğitim
Takviye kursu başvurularında bugün son gün

Takviye kursu başvurularında bugün son gün

MEB okullarda düzenlenen destekleme ve yetiştirme kurslarına gösterilen yoğun talep üzerine, başvurular için kullanılan e-Kurs modülü yeniden açıldı. Öğrenci başvuruları bugün son bulacak.

21.01.2016Eğitim
EBA E-Kurs 2. dönem kayıt ekranı

EBA E-Kurs 2. dönem kayıt ekranı!

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından uygulanan üniversite sınavlarına yardımcı E-Kursların 2. dönem kayıtları devam ediyor. Kayıtları Eğitim Bilişim Ağı (EBA) sisteminden yapılan kursların son kayıt tarihi ne zaman?

11.01.2016Eğitim
Takviye kursunda ilk elektronik değerlendirme sınavı yapıldı

Takviye kursunda ilk elektronik değerlendirme sınavı yapıldı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), destekleme ve yetiştirme kurslarına devam eden 8 ve 12'nci sınıf öğrencilerinin kazanım durumlarını görebilmeleri amacıyla başlattığı elektronik değerlendirme sınavının ilk uygulamasını gerçekleştirdi. Ülke genelinde kurslara devam eden 8'inci sınıf öğrencileri yarından itibaren 27 Ekim'e kadar EBA şifreleriyle "www.odsgm.meb.gov.tr/kurslar veya http://e-kurs.eba.gov.tr/" adreslerinden, elektronik olarak sınava girebilecek.

24.10.2015Eğitim
2016 öğretmen ataması için kaç kadro istenecek

2016 öğretmen ataması için kaç kadro istenecek?

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, öğretmen atamaları ile ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Avcı, “Maliye Bakanı kadro sayısını açıkladı, 78 bin küsur diye. Bunun içinden ne kadar alabilirsek Milli Eğitim olarak alacağız. Meclis’den en az 30-40 bin kadro almamız lazım” dedi.

19.10.2015Eğitim
‘Takviye’de son gün

‘Takviye’de son gün

Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) takviye kurslarına başvurular bugün (9 Ekim) sona eriyor.

9.10.2015Eğitim
Yeni öğretmenler, ilk dört ay kıdemlilerle derse girecek

Yeni öğretmenler, ilk dört ay kıdemlilerle derse girecek

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, “Şubat ayında gençlerimizi memnun edecek sayıda bir öğretmen ataması olacak. Şubat’ta atanacak öğretmenleri ya bulundukları şehirde ya da atandıkları yerde kıdemli öğretmenlerin yanında, dört aylık eğitimden geçirmeyi planlıyoruz” dedi.

7.10.2015Eğitim
EBA-E-Kurs nedir MEB E-Kurs kayıtları nasıl yapılır

EBA-E-Kurs nedir? MEB E-Kurs kayıtları nasıl yapılır?

E-Kurs, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından uygulanan üniversite sınavlarına yardımcı kurslardır. Kayıtları Eğitim Bilişim Ağı (EBA) sisteminden yapılan kursların son kayıt tarihi ne zaman?

7.10.2015Gündem
Takviye kursları yeni dönemde daha etkin olacak

Takviye kursları yeni dönemde daha etkin olacak

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin, "Yeni eğitim öğretim dönemiyle öğrencilerimize, dershanelerden aldıkları eğitimden çok daha nitelikli ve kaliteli bir eğitimi, etkin bir şekilde faaliyete devam edecek olan takviye kursları aracılığıyla okullarımızda vereceğiz" dedi.

31.08.2015Eğitim
Takviye başladı temel lise karışık

Takviye başladı temel lise karışık

Dershaneler, 1 Eylül’de kapanacak. Üniversite sınavına hazırlanacaklar için ise üç seçenek var: Takviye, özel öğretim ya da temel liselerin kursları. Velilerin kafası hâlâ karışık. Biz de Pertevniyal Anadolu Lisesi’nin takviye kursuna misafir olduk. Ayrıca temel lise kurslarıyla ilgili bilgi aldık.

28.08.2015Eğitim
Yeni tabela özel öğretim kursu

Yeni tabela 'özel öğretim kursu'

ANAYASA Mahkemesi’nin (AYM), dershanelerindönüşümünü öngören yasayı iptalinin ardından günlerdir Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) hazırlayacağı yeni yönetmelik bekleniyordu. Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı dün beklenen açıklamayı yaptı. Avcı, AYM’nin iptal kararının ardından ortaya çıkan boşluğu doldurmak için bir yönetmelik hazırladıklarını ve Resmi Gazete’de yayımlanmak üzere Başbakanlığa gönderdiklerini belirtti. Dershanelerin yönetmelikteki şartları karşılayabildikleri takdirde özel öğretim kursu olarak faaliyet gösterebileceğini söyleyen Bakan Avcı’nın açıklamalarından satır başları şöyle:

8.08.2015Eğitim
İbrahim Taşel: Herkes için olumlu bir karar

İbrahim Taşel: Herkes için olumlu bir karar

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın dershanelerle ilgili açıklamalarının ardından, gözler sektör temsilcilerine çevrildi. TÖDER Başkanı İbrahim Taşel, “AYM kararı öncesine göre daha olumlu bir gelişmedir” yorumunu yaptı.

7.08.2015Eğitim
Nabi Avcı: Dershaneler, özel eğitim kursu olacak

Nabi Avcı: Dershaneler, özel eğitim kursu olacak

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, dershanelerin akıbetiyle ilgili hazırlanan yönetmeliğin bugün Başbakanlığa Resmi Gazete’de yayımlanmak üzere gönderildiğini belirtti. Yönetmelikteki düzenlemelerle ilgili bilgi veren Avcı, dershanelerin yönetmelikte belirtilen şartları karşılayabildikleri takdirde özel eğitim kursları olarak faaliyet göstereceklerini söyledi. Üç bilim grubu altında eğitim verebilecek özel eğitim kurslarında sınıfların mevcudu 16 kişiyi geçemeyecek. Herkes kendi yaş grubunda kursa gidecek. Henüz dönüşüm için başvurmamış olan dershanelerin 1 Eylül’e kadar başvurusunu yapması gerekiyor.

7.08.2015Eğitim
Dershaneler hakkındaki karar sonuçlandı Dershaneler kapanacak mı

Dershaneler hakkındaki karar sonuçlandı! Dershaneler kapanacak mı?

MEB'dan yapılan açıklamada Dershaneler artık özel öğretim kursu olacak. Özel öğretim kursu nasıl olacak? Detaylarda ...

7.08.2015Gündem
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı: Dershaneler, özel öğretim kursu olacak

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı: Dershaneler, özel öğretim kursu olacak

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, dershanelerin akıbetiyle ilgili hazırlanan yönetmeliğin bugün Başbakanlığa Resmi Gazete’de yayımlanmak üzere gönderildiğini belirtti. Yönetmelikteki düzenlemelerle ilgili bilgi veren Avcı, dershanelerin yönetmelikte belirtilen şartları karşılayabildikleri takdirde özel öğretim kursları olarak faaliyet göstereceklerini söyledi. Üç bilim grubu altında eğitim verebilecek özel öğretim kurslarında sınıfların mevcudu 16 kişiyi geçemeyecek. Herkes kendi yaş grubunda kursa gidecek. Henüz dönüşüm için başvurmamış olan dershanelerin 1 Eylül’e kadar başvurusunu yapması gerekiyor.

7.08.2015Eğitim
Bakan Nabi Avcı: Kurslarla dershane açığını kapatıyoruz

Bakan Nabi Avcı: Kurslarla dershane açığını kapatıyoruz

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Anayasa Mahkemesi’nin (AYM) dershanelerin kapatılmasını öngören düzenlemeyi iptal etmesiyle ilgili, “Mahkemenin kararını doğru bulmuyorum, yanlış bir karar verdi” dedi. Avcı ayrıca, dershanelerin kapatılmasıyla ilgili boşluğu takviye kurslarıyla kapattıklarını söyledi.

31.07.2015Eğitim
Dershane formülü hazır

Dershane formülü hazır

Anayasa Mahkemesi’nin dershanelerin kapatılmasıyla ilgili düzenlemeyi iptal etmesinin ardından Milli Eğitim Bakanlığı’nın izleyeceği yol haritası belli oldu. Plana göre, dershaneler kayıt almaya devam edemeyecek, çeşitli kurslara dönüşüm için yeni bir süreç başlayacak.

31.07.2015Eğitim
Özel okula teşvikte maddi durum daha çok dikkate alınacak

Özel okula teşvikte maddi durum daha çok dikkate alınacak

Milli Eğitim Bakanlığı’nca Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliğinde yapılan düzenlemeyle özel okullar için verilecek teşvikte göz önüne alınacak kriterler yeniden belirlendi. Genel puanlamada öğrencinin akademik başarısı daha az etkili olacak, ailenin toplam geliri ise daha fazla dikkate alınacak.

23.07.2015Eğitim
MEB Müsteşarı Tekin: Temel liseleri güçlendireceğiz

MEB Müsteşarı Tekin: Temel liseleri güçlendireceğiz

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin, “Kanunda temel liselerin 2019’a kadar faaliyetlerine devam edecekleri daha sonra özel okula dönüşecekleri maddesi vardı. Anayasa Mahkemesi bunu da iptal ettiyse özel öğretim kurumları kanununa göre devam edecekler. Temel liseye dönüşen kurumların yetkilileri de durumdan memnun, temel liseden geri adım atılmasını istemiyorlar. Dolayısıyla temel liseleri güçlendireceğiz” dedi.

22.07.2015Eğitim
Bakanlıktan dershaneler için 3 alternatif

Bakanlıktan dershaneler için 3 alternatif

Eğitim dünyası Anayasa Mahkemesi’nin dershanelerle ilgili gerekçeli kararını beklerken Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, yaptığı açıklamalarla dershanelere üç alternatif yol çizdi.

21.07.2015Eğitim

Avcı: AYM’nin kararı çarşamba bekleniyor

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, “Temel liseler devam edecek. Dönüşüm başvurusunda bulunan dershanelerden isteyenler başvurusunu geri çekebilir. AYM gerekçeli kararına göre isteyen takviye kursu, etüt eğitim merkezi ya da özel okula dönüşebilecekler. Ama bütün bunları bir senaryo olarak söylüyoruz. AYM’nin gerekçeli kararı açıklandıktan sonra neyi iptal ettiğini göreceğiz” dedi. Bakan Avcı ayrıca, AYM’nin gerekçeli kararını önümüzdeki çarşamba günü açıklamasını beklediklerini de belirti.

18.07.2015Eğitim
Takviye kursları için başvurular eylülde alınacak

Takviye kursları için başvurular eylülde alınacak

Milli Eğitim Bakanlığı, mezun ve öğrenciler için takviye kurslarına başvuruları 1 Eylül'den itibaren alacak. Ücretsiz olan kurslar 1 Ekim'de başlayacak. Bir dönem boyunca bir dersten an az 36 saat, ortalama 96 saat takviye kursu alınabilecek. Mezunlara ve öğrencilere, çeşitli dersleri içeren paket program önerileri sunulacak. Bakanlık, TEOG'da hayata geçirdiği danışmanlık hizmetini, lise öğrencileri ve mezunları için de vermeye hazırlanıyor.

11.07.2015Eğitim
Lise mezunları için takviye kurs geliyor

Lise mezunları için takviye kurs geliyor

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, "Halk Eğitim Merkezlerini hem kapasite hem eğitici, 'beşeri kapasite' olarak arttırıyoruz. Mezun öğrencilerimiz de takviye kurslarını buralardan alabilecekler" dedi.

29.05.2015Eğitim
TEOG yeni bir sınav değil

TEOG yeni bir sınav değil

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, “TEOG, aslında yeni bir sınav değil. TEOG dediğimiz şey, aslında hepimizin eğitim hayatımızda girdiğimiz yazılı sınavlardan, şimdi biz 6 dersten bu yazılı sınavların kontrollü olarak yapılmasını sağladık” dedi.

1.04.2015Eğitim
MEBden velilere temel lise uyarısı

MEB'den velilere 'temel lise' uyarısı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Özel Öğretim Genel Müdürü Ömer Faruk Yelkenci, dershanelerin özel okula dönüşümü kapsamında henüz temel lise ruhsatını almamış kurumlara kayıtlar ile öğrencilere, lise son sınıfta ‘üniversite sınavına hazırlık’ eğitimi verileceği yönündeki vaatler konusunda velileri uyardı.

27.02.2015Eğitim
2,5 milyon öğrenci ücretsiz kurs istedi

2,5 milyon öğrenci ücretsiz kurs istedi

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, okullarda açılan ücretsiz takviye kurslarda 100 bine yakın öğretmenin görev yaptığını ve 2,5 milyon öğrencinin de takviye kursu almak için müracaat ettiğini açıkladı. Avcı, Maliye Bakanlığı’ndan takviye kurslarda çalışan öğretmenlere ders ücreti olarak ödenen 9 lira 45 kuruş ücretin iki katına çıkarılmasını istediklerini de söyledi.

6.11.2014Eğitim
MEB Müsteşar Yardımcısı: Takviye kursları sınava hazırlamayacak

MEB Müsteşar Yardımcısı: Takviye kursları sınava hazırlamayacak

MEB Müsteşar Yardımcısı Yusuf Büyük, halk eğitim merkezleri ve okullarda ücretsiz olarak verilecek takviye kurslarında "sınavlara hazırlık" adı altında test çözme gibi bir programın olmayacağını belirterek, "Müfredata ve kazanımlara uygun anlaşılamayan konulara yoğunluk üzerine bu kurslar bina edilecek" dedi.

20.10.2014Eğitim
Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliği’nde yapılan değişiklikler

Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliği’nde yapılan değişiklikler

Türkiye Özel Okullar Birliği Derneği, 1951 yılında kurulmuş bir dernek olup 63 yıldır hizmet veriyor. Bu hizmet süresince, dernek yönetimleri hiçbir zaman siyasete karışmadı, hiçbir partiye, kuruluşa ya da gruba dahil olmadı. Temel prensibimiz tüm kişi, kuruluş ve kesimlere eşit uzaklıkta bulunmak, iyi ilişkiler kurmak, ülkemizin ve toplumun yararına olacak işler yapmaktır.

14.07.2014Eğitim
İmkanları düşük okullara yüksek teşvik verilecek

İmkanları düşük okullara yüksek teşvik verilecek

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Ömer Faruk Yelkenci, "İmkanları daha iyi olan okulların aldığı teşvikler oransal olarak daha düşük kalacak. İmkanları düşük olanların alacağı teşvikler, oransal olarak daha yüksek olacak" dedi.

7.07.2014Eğitim
Özel öğretim kurumları yönetmeliği değişti

Özel öğretim kurumları yönetmeliği değişti

Dershanelerin özel okula dönüşümü programı kapsamında açılan ortaokullar ile temel liselerin her sınıf düzeyinde kayıtlı öğrenci sayısı toplam kontenjanın yüzde 30'unu geçemeyecek. Okuldaki toplam öğrenci sayısı da kurum kontenjanından fazla olamayacak.

5.07.2014Eğitim
Özel öğretim kurumları yönetmeliği değişti

Özel öğretim kurumları yönetmeliği değişti

Dershanelerin özel okula dönüşümü programı kapsamında açılan ortaokullar ile temel liselerin her sınıf düzeyinde kayıtlı öğrenci sayısı toplam kontenjanın yüzde 30'unu geçemeyecek. Okuldaki toplam öğrenci sayısı da kurum kontenjanından fazla olamayacak.

5.07.2014Gündem
Başbakan Kocaelide konuştu

Başbakan Kocaeli'de konuştu

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kocaeli mitinginde halka seslendi.

23.03.2014Gündem
Başbakan Erdoğan: Bunlara artık su yok

Başbakan Erdoğan: "Bunlara artık su yok"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ak Parti’nin Ankara mitinginde "91 yıllık süreçte iyi günlerimiz olduğu halde kötü günlerimiz de oldu. Tek parti CHP dönemini yaşadık, çok ağır zulümleri yaşadık. Ah bu CHP var ya bu CHP gidecek yerleri yok.Mustafa Kemal kurdu ama öldükten sonra neler yaşandı ona bakın. Gazi ölür ölmez Türk lirasının üzerinden resmini kaldırdı kendi resmini koydu. CHP bu" dedi.

22.03.2014Gündem
Akademik lise sadece 4 yıllık

Akademik lise sadece 4 yıllık

Dershaneler kapatılmadan akademik liseye dönüşecek. Milli Eğitim Bakanı Avcı bu konuda dershanelere teşvik verileceğini belirterek“4 yıllık bir geçiş sürecinde uygulanacak. 4 yılın sonunda da dershaneler, özel okula dönüşecek” diye konuştu.

30.11.2013Eğitim