MENÜ

Taksit

Taksit ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Taksit haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 7.659 Taksit haberi bulunmuştur.

Taksit Haberleri

Taksitler de dahil... Ziraat Bankası kredi kartı yapılandırmasına ilişkin tüm soruları cevapladı

Taksitler de dahil... Ziraat Bankası kredi kartı yapılandırmasına ilişkin tüm soruları cevapladı

Ziraat Bankası’nın geçen hafta açıkladığı kredi kartı borçlarının yapılandırılmasına ilişkin bütün detayları Ziraat Bankası Hürriyet okurları için yanıtladı. Ziraat Bankası’ndan gelen yanıtlara göre kredi kartı borçlarını yapılandırmak isteyenlerin Ziraat Bankası şubelerine gitmesi yeterli olacak. 10 bin lira kredi kartı borcu olan vatandaş, 24 ay vadede aylık 489 lira, 60 ay vadede 250 lira taksit ödeyerek geri ödeme yapabilecek. İleriye dönük karta bağlı taksitler de önceki günden itibaren yapılandırma kapsamına alındı. Ziraat Bankası yetkilileri, karta bağlı taksitlerin de sistem üzerinden görülebildiğini ve taksitlerin yapılandırma kapsamına alındığını söylediler. İşte tüm soruların cevapları:

17.01.2019Ekonomi
Konut satacaklara iyi haber 2019da fiyatlar yüzde 20...

Konut satacaklara iyi haber! 2019'da fiyatlar yüzde 20...

2019 konut sektörü için ‘prim yılı olacak. Maliyetlerdeki yüzde 60’a varan artışı henüz fiyatlara yansıtmadıklarını ifade eden sektör temsilcileri, en az yüzde 20 prim öngörüyor.

16.01.2019Ekonomi
Ziraat Bankası Genel Müdürü açıkladı... Kart borcu olanlar nasıl kredi alacak

Ziraat Bankası Genel Müdürü açıkladı... Kart borcu olanlar nasıl kredi alacak?

Türkiye Bankalar Birliği Başkanı ve Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın, Semiha Şahin'in sunduğu CNN TÜRK Ana Haber'de önemli açıklamalarda bulundu. Aydın kart borcu olanların nasıl kredi alacağına açıklık getirdi. 

15.01.2019Ekonomi
GİB MTV borç sorgulama ve ödeme işlemi nasıl yapılır

GİB MTV borç sorgulama ve ödeme işlemi nasıl yapılır?

Gelirler İdaresi Başkanlığı (GİB) tarafından yılda iki kez olmak üzere tahsil edilen Motorlu Taşıtlar Vergisi'nin (MTV) ilk taksiti için ödeme işlemleri devam ediyor. Borç sorgulama sürecinin ardından araçlarına ait 2019 MTV borç ödeme işlemini gerçekleştirmek isteyen birçok kişi, internet üzerinden araştırmalarına devam ediyor. Peki, Gelirler İdaresi Başkanlığı borç sorgulama ve ödeme işlemi nasıl yapılır? İşte, o detaylar

14.01.2019Ekonomi
Taksit sayısındaki artış TV satışlarını yüzde 25 artıracak

Taksit sayısındaki artış TV satışlarını yüzde 25 artıracak

Fiyatı üç bin liranın altında olan TV satışlarında taksit sayısının 9'a çıkarılmasını memnuniyetle karşılayan sektör temsilcileri, bu karar sayesinde söz konusu gruptaki TV satışlarının 2 milyon adetten 2,5 milyon adede çıkacağı, üreticinin de tüketicinin de mutlu olacağı kanaatinde.

13.01.2019Teknoloji
3 bin TL’lik TV’ye 9 taksit

3 bin TL’lik TV’ye 9 taksit

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), kredi kartlarıyla yapılan fiyatı 3 bin liraya kadar olan televizyon alımlarında 3 ay olan taksit sınırının 9 aya çıkarıldığını açıkladı.

12.01.2019Ekonomi
Kredi kartıyla televizyon alımlarında taksit sınırı artırıldı

Kredi kartıyla televizyon alımlarında taksit sınırı artırıldı

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumunca (BDDK), banka kartları ve kredi kartları hakkındaki yönetmelik değişikliği öncesindeki taksit sınırları ve yasaklarının aynı şekilde belirlendiği, kredi kartlarıyla gerçekleştirilecek fiyatı 3 bin liraya kadar olan televizyon alımlarında 3 ay olan taksit sınırının ise 9 aya çıkarıldığı bildirildi.

11.01.2019Teknoloji
BDDK açıkladı: Hangi üründe kaç ay taksit yapılacak

BDDK açıkladı: Hangi üründe kaç ay taksit yapılacak?

BDDK'nın resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmelikte yapılan değişikliğin bugünkü Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdiği anımsatıldı. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumunca (BDDK), banka kartları ve kredi kartları hakkındaki yönetmelik değişikliği öncesindeki taksit sınırlarını açıkladı.

11.01.2019Ekonomi
Son dakika... BDDK açıkladı: Taksit sayısı artırıldı

Son dakika... BDDK açıkladı: Taksit sayısı artırıldı

BDDK açıklamasında: "Banka kartları ve kredi kartları hakkındaki yönetmelik değişikliği öncesindeki taksit sınırları ve yasakları aynı şekilde belirlenmiş olup, ayrıca kredi kartlarıyla gerçekleştirilecek fiyatı 3 bin liraya kadar olan televizyon alımlarında 3 ay olan taksit sınırı 9 aya çıkarılmıştır" ifadesinde bulundu.

11.01.2019Ekonomi
Herkesi ilgilendiriyor Kredi kartlarında yeni düzenleme

Herkesi ilgilendiriyor! Kredi kartlarında yeni düzenleme

Kredi kartlarında taksitlendirme süreleri Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Ticaret Bakanlığı'nın görüşü alınarak Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) tarafından belirlenecek.  BDDK Başkanı Mehmet Ali Akben, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Eski taksit sayıları geçerli. Kurul'a yetki alındı, orada daha hızlı olmak açısından. Kurul, eski yönetmelikteki taksit sayıları aynı olacak şekilde kararını aldı ve bugün Türkiye Bankalar Birliği ve Katılım Bankaları Birliği'ne gönderim yapıldı. Basına da duyurusu yapılacak." ifadelerini kullandı.

11.01.2019Ekonomi
İşte Ziraat Bankası kredisi için gereken şartlar

İşte Ziraat Bankası kredisi için gereken şartlar

Ziraat Bankası’nın kredi kartı borçlarını yapılandırırken arayacağı şartlar belli olmaya başladı. Borcu olanların sistem üzerinden görülebileceğini belirten Ziraat Bankası yetkilileri, kredi kartı borcunun yine sistem üzerinden direkt kapatılacağını belirttiler.

10.01.2019Ekonomi
Trabzonspordan 42 milyonluk tasarruf

Trabzonspor'dan 42 milyonluk tasarruf

Trabzonspor; yollarını ayırdığı Burak, Onur ve Mustafa sayesinde kasasında 42 milyon TL’lik rahatlama yaşadı.

9.01.2019Futbol
350 bin işletmeye 22 milyar lira kredi

350 bin işletmeye 22 milyar lira kredi

İTO Başkanı Şekib Avdagiç: "Kredi kart borcuna taksit tüketiciye nefes, 22 milyar lira kredi 350 bin işletmeye kaynak, SGK prim desteği istihdama güç... Bunların hepsi ise 2019'a ekonomide güçlü bir başlangıç demektir. Biriken kredi kartı borcunu taksitlendiren tüketicinin büyük bir moral bulmasının yanı sıra bunun bereketi üretime de yansıyacak, piyasalar hareketlenecektir." açıklamalarında bulundu.

8.01.2019Ekonomi
Kredi kartı ile yapılan alışverişe taksit imkanı istiyoruz

"Kredi kartı ile yapılan alışverişe taksit imkanı istiyoruz"

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) üyesi ve kuyumculuk alanında faaliyet gösteren Adnan Kaya, kredi kartı ile yapılan alışverişin taksitlendirilmesini ve silah taşıma ruhsatında kolaylık yapılmasını istedi.

8.01.2019Ekonomi
Hac kesin kayıt ücretleri PTTden yatırılabilecek

Hac kesin kayıt ücretleri PTT'den yatırılabilecek

Hac kesin kayıt tahsilat işlemleri, Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT AŞ) iş yerlerinden yapılabilecek.

7.01.2019Ekonomi
Hac kesin kayıt ücretleri PTTden yatırılabilecek

Hac kesin kayıt ücretleri PTT'den yatırılabilecek

Hac kesin kayıt tahsilat işlemleri, Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT AŞ) iş yerlerinden yapılabilecek.

6.01.2019Ekonomi
2019 MTV fiyatları ne kadar oldu İşte MTV hesaplama işlemi

2019 MTV fiyatları ne kadar oldu? İşte MTV hesaplama işlemi

2019 MTV fiyatları ne kadar oldu sorusunun yanıtı yüz binlerce araç sahibi vatandaş tarafından sorgulanan ve araştırılan konular arasında yer almaya devam ediyor. 1 Ocak 2019 tarihinde yürürlüğe giren yeni fiyatlar belli oldu. Peki, 2019 MTV fiyatları ne kadar oldu? İşte MTV hesaplama işlemi

4.01.2019Gündem
İşte Beşiktaşın Burak Yılmaz için ödeyeceği rakam

İşte Beşiktaş'ın Burak Yılmaz için ödeyeceği rakam

Beşiktaş'ın Trabzonspor'dan transfer ettiği Burak Yılmaz için, Trabzonspor'dan KAP' açıklaması geldi. İşte rakamlar...

4.01.2019Futbol
Son dakika... Bakan duyurdu: O süre uzatıldı

Son dakika... Bakan duyurdu: O süre uzatıldı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 7143 sayılı Kanuna göre SGK’ya olan sigorta prim borçlarını yapılandırmak için müracaat ettiği halde peşin ödeme veya borç taksitlerini süresinde ödeyemeyen ve bu nedenle yapılandırmaları bozulanlara, 28 Şubat’a kadar ödeme yapmaları halinde yapılandırma haklarının devam edeceğini duyurdu. Bakan Selçuk, yapılandırmadan faydalanan işverenlerin istihdam teşviklerinden ve sağlık hizmetinden de yararlanmaya devam edeceklerini bildirdi.

4.01.2019Ekonomi
Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) ne zaman ödenir

Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) ne zaman ödenir?

Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) ne zaman ödenir sorusunun yanıtı araç sahibi birçok vatandaş tarafından sorgulanan ve araştırılan konular arasında yer almaya başladı. Yeni yıla çok az bir zaman kala vatandaşlar Motorlu Taşıtlar Vergisi'nin ne zaman ödeneceğini merak ediyor. Peki, Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) ne zaman ödenir? İşte detaylar.

28.12.2018Gündem
KOBİ’lere güvence 1 Ocak’ta devrede

KOBİ’lere güvence 1 Ocak’ta devrede

HAZİNE ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerin (KOBİ) alacaklarını tazmin edememeleri durumunda zararlarını karşılamak için ‘Devlet Destekli Alacak Sigortası’nı devreye alacaklarını bildirdi.

25.12.2018Ekonomi
KOBİ’lere devlet destekli alacak sigortası

KOBİ’lere devlet destekli alacak sigortası

Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelere(KOBİ) yönelik Devlet Destekli Ticari Alacak Sigortasına ilişkin tarife ve talimatları tebliği Resmi Gazete’de yayımlandı. Mikro ve küçük işletmeler olarak tanımlanan işletmelerin alacak sigortası tarifesinden yararlanması için başvuru tarihinden itibaren en az iki yıl önce kurulması, merkez tarafından belirlenen risk değerlendirme kriterlerini sağlaması şartları istendi.

24.12.2018Ekonomi
Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) ne zaman ödenir

Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) ne zaman ödenir?

Yeni yıl ile birlikte vatandaşlar internette Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) ödemelerinin ne zaman yapıldığını merak ediyorlar. MTV ile ilgili en çok merak edilen soruları haberimizde derledik. İşte Motorlu Taşıtlar Vergisi hakkında merak edilen soruların cevapları

22.12.2018Gündem
Karşıyakada Büyükkarcıdan basketbol açıklaması

Karşıyaka'da Büyükkarcı'dan basketbol açıklaması

Karşıyaka Başkanı Turgay Büyükkarcı, Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi'nde üst üste 3 maç kaybettikten sonra FIBA Europe Cup'ta da evinde S.Oliver Würzburg'a mağlup olan Pınar Karşıyaka'yla ilgili açıklama yaptı.

21.12.2018Basketbol
“9 milyon imar barışı başvurusu var

“9 milyon imar barışı başvurusu var"

İmar barışı başvuru süresinin yeni yılda 3 ay daha uzatılması ve ödemelerde taksit imkânı olması gerektiğini belirten TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Ekonomimiz için imar barışı uygulaması çok faydalı oldu. Bunun yeni yılda da devam etmesi için başvuru süreleri Mart ayına kadar devam etmeli. Aynı zamanda ödemekte güçlük çekenler için tek seferde alınan ücrete taksit imkânı getirilmeli” dedi.

19.12.2018Ekonomi
Son dakika... Herkesi ilgilendiriyor Taksit kampanyası başladı

Son dakika... Herkesi ilgilendiriyor! Taksit kampanyası başladı

İGDAŞ, doğal gaz faturalarına vade farksız 3 taksit kampanyası başlattı.

17.12.2018Ekonomi
Konut alacaklar acele edin İndirimde son günler

Konut alacaklar acele edin! İndirimde son günler

Yılsonu fırsatları 'Ev almanın tam zamanı' dedirtiyor. Yeni yılda KDV ve tapu harcı indirimleri bitecek. Elinizi çabuk tutup hem KDV ve tapu harcı indirimlerinden hem de Ziraat Bankası öncülüğünde başlayan yüzde 0.98 faizli konut kredisi avantajından yararlanıp evinizin maliyetini düşürebilirsiniz.

16.12.2018Ekonomi
Erken rezervasyon yapacaklara çok önemli uyarı: Elinizi çabuk tutun

Erken rezervasyon yapacaklara çok önemli uyarı: Elinizi çabuk tutun

Tur Operatörleri Platformu Sözcüsü Cem Polatoğlu erken rezervasyonların 1 Aralık itibariyle 10 günlük süre içinde yüzde 40'ının satıldığını ve bu nedenle herkes elini çabuk tutması gerektiğini açıkladı.

11.12.2018Ekonomi
Taksit azaldı ‘yerli cep’ arttı

Taksit azaldı ‘yerli cep’ arttı

TÜRKİYE’de kontrat ve kredi ile yapılan satışlara getirilen taksit kısıtlaması akıllı telefon pazarındaki tüm dengeleri değiştirdi.

11.12.2018Ekonomi
Xs mi  Xr mı Aralarında tam 2 bin 500 TL fark var

Xs mi Xr mı? Aralarında tam 2 bin 500 TL fark var

MERAKLA beklenen akıllı telefon modelleri olan iPhone’ların son modelleri nihayet Türkiye’de de satışa çıktı.

10.12.2018Ekonomi
Komisyonda kritik kararlar

Komisyonda kritik kararlar

TBMM Plan Bütçe Komisyonu bir dizi önemli karara imza attı. Komisyon mesaisi boyunca en düşük emekli maaşının 1000 liraya çıkarılmasından kira zamlarında tüketici enflasyonunun kullanılmasına ve vergi barışına başvurup ödemesini aksatarak sistem dışı kalanlara kadar birçok yenilik getirildi.

8.12.2018Ekonomi
“Altyapıda değil, serviste rekabet edelim”

“Altyapıda değil, serviste rekabet edelim”

Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, Türkiye’nin dijitalleşmesi konusunda en önemli gündem maddesinin altyapı eksikliği olduğunu belirterek, “Biz yaklaşık dört yıldır ortak altyapı konusunu her fırsatta dile getiriyoruz. Türkiye’nin çok ciddi bir dijital altyapı eksikliği var. Ülkemizde yaklaşık 20 milyon hane var ve şu anda fiberin ulaştığı hane sayısı ise yaklaşık 5 milyon. Altyapıda değil, serviste rekabet edelim” dedi.

5.12.2018Ekonomi
Asgari ödeme tutarı nedir

Asgari ödeme tutarı nedir?

Asgari ödeme tutarı, kredi ya da kredi kartı kullanan vatandaşların karşılaştığı terimler arasında yer almaktadır. Aylık ödenmesi gereken tutara göre belirli bir oranda bulunan asgari ödeme tutarı, kalan tutarın faizli bir şekilde gelecek aya devrolmasına neden olmaktadır. İşte, asgari ödeme tutarı nedir ve kredi kartının asgarisi yatırılmazsa ne olur sorusunun cevabı

4.12.2018Ekonomi
Kamu arazilerini kiralama süreleri uzatma bedeli  taksiti 1 yıl uzadı

Kamu arazilerini kiralama süreleri uzatma bedeli taksiti 1 yıl uzadı

KIYI orman, milli park, tabiat parklarındaki otel, marina, kayak tesislerinin kamu arazilerini satın alma ya da kiralama süresini uzatma bedellerine beşinci taksit yani bir yıl ilave süre sağlandı. Otellerini yenilemek isteyip de taksiti tercih eden yatırımcılara da peşin ödeyenler gibi indirim fırsatı tanındı.

1.12.2018Gündem
Son dakika... Yapılandırmada önemli gelişme Bugün saat 21.00e kadar...

Son dakika... Yapılandırmada önemli gelişme! Bugün saat 21.00'e kadar...

Kamuya yönelik borçların yeniden yapılandırılması uygulamasının bozulmaması için ilk iki taksitin ödenmesi gerekiyor. Vergi borcunu yapılandırıp ilk iki taksiti ödemeyenler hakkını kaybedecek. Gelir İdaresi Başkanlığından yapılan açıklamada vergi borcu yapılandırmasının ikinci taksit ödemesi için son gün olduğu ve vergi dairelerinin saat 21.00'e kadar açık olduğu belirtildi.

30.11.2018Ekonomi
Son dakika... Merkez Bankası Başkanından flaş açıklamalar

Son dakika... Merkez Bankası Başkanı'ndan flaş açıklamalar

TCMB Başkanı Çetinkaya, "Ekonomideki dengelenme eğilimi belirginleşmiştir. Dış talep gücünü korurken, finansal koşullardaki sıkılaşma ve zayıf iç talebin etkisiyle iktisadi faaliyet yavaşlamıştır" dedi.

30.11.2018Ekonomi
Artan maliyet baskıları fiyat istikrarına tehdit oluşturuyor

'Artan maliyet baskıları fiyat istikrarına tehdit oluşturuyor'

Merkez Bankası'nın (TCMB) yayımladığı Finansal İstikrar Raporu'nda öne çıkan mesajlar şöyle:

30.11.2018Ekonomi
Turizm yatırımlarına taksit düzenlemesi

Turizm yatırımlarına taksit düzenlemesi

Kamu taşınmazları üzerindeki turizm yatırımlarının satışına ilişkin yararlanma bedelinin taksitli ödemelerinde düzenleme yapıldı. Buna göre yararlanma bedeli, yüzde 25'i peşin olmak üzere toplam 5 taksitle ödenebilecek.

30.11.2018Ekonomi
Cep telefonuna taksit ayarı yürürlükte

Cep telefonuna taksit ayarı yürürlükte

Fiyatı 3 bin 500 liranın üzerinde olan cep telefonu satışlarında uygulanan 6 aylık taksitlendirme süresi, 31 Ocak 2019'a kadar 12 aya çıkarıldı. BDDK'nin yaptığı düzenlemenin ardından, Ticaret Bakanlığının yönetmelik değişikliği de Resmi Gazete'de yayımlandı.

28.11.2018Ekonomi

Yazar Sonuçları

Mermine kurban Türkiye

BİREYSEL silahlanmaya karşı mücadele yürüten Umut Vakfı, “Türkiye’nin Silahlı Şiddet Haritası ve 2018 Raporu”nu yayınladı.

15.01.2019

Taksitli haksızlık

Bazı bankalar kredi kartıyla taksitlendirdiğimiz alacaklarını vadesi gelmeden tahsil etmiyor. Kredi kartınıza taksitleriniz kadar para yatırsanız bile bu borçlar kart limitinizi etkilemeyi sürdürüyor. Taksitli borcunu erken kapatmak isteyen vatandaşa engel çıkarılmasını anlamak mümkün değil.

28.12.2018

Bu kadar parayı ne yapacağız?

Yetmiş milyon lira! Dile kolay, adamın aklını başından alır yeminle. Kim diyorsa ki, ‘Ben hayatımı hiç değiştirmem, aynen bildiğin gibi yaşar giderim’ büyük atıyor. Milli Piyango yılbaşı çekilişinde sana yetmiş milyon lira çıkacak, seni bulana aşk olsun!

19.12.2018

Geç ödemenin maliyeti arttı

Aslında yalnız emlak vergisi için değil, tüm vergiler için aynı durum söz konusu. Süresinde ödenmeyen vergiler için aylık yüzde 2 faiz işliyor artık.

28.11.2018