MENÜ

Takoran Vadisi

Takoran Vadisi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Takoran Vadisi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 21 Takoran Vadisi haberi bulunmuştur.

Takoran Vadisi Haberleri

Botan Vadisine tepeden bakış ilgi görüyor

Botan Vadisi'ne tepeden bakış ilgi görüyor

Siirt'te, Botan Vadisi'ndeki Rasıl Hacar Tepesi (Delikli Taş), yerli ve yabancı turistlerin dikkatini çekiyor.

25.06.2019Seyahat
Botan Vadisine tepeden bakış ilgi görüyor

Botan Vadisi'ne tepeden bakış ilgi görüyor

Siirt'in Tillo ilçesindeki Botan Vadisi'nde yer alan Rasıl Hacar Tepesi, eşsiz manzarasıyla yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekiyor.

23.06.2019Ekonomi
Saklı cennet Takoran Vadisine turist ilgisi

'Saklı cennet' Takoran Vadisi'ne turist ilgisi

Türk Hava Yolları (THY) tarafından Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin tanıtımı amacıyla Türkiye'ye getirilen Belçikalı ve Avusturyalı turistler, Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde bölge halkının "saklı cennet" olarak tanımladığı eşsiz güzellikteki Takoran Vadisi'ni gezdi.

29.05.2019Seyahat
Çinli gazeteciler Takoran Vadisini ziyaret etti

Çinli gazeteciler Takoran Vadisi'ni ziyaret etti

Türk Hava Yolları tarafından Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin tanıtımı amacıyla Türkiye'ye getirilen Çinli gazeteciler, Şanlıurfa'nın Siverek ilçesindeki Takoran Vadisi'ni gezdi. Adıyaman İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Ekinci: "Son dönemlerde Türkiye'de özellikle Güneydoğu'da, Anadolu'nun Mezopotamya'sında turizm hareketliliği görmeye başladık"

14.11.2018Seyahat
Yeni bir rota: Fıratın gizli hazinesi Takoran Vadisi

Yeni bir rota: Fırat'ın gizli hazinesi 'Takoran Vadisi'

Atatürk Barajı yapıldıktan sonra ortaya çıkan, Şanlıurfa'nın Siverek ilçesindeki Takoran Vadisi doğal güzellikleriyle her geçen gün daha fazla kişinin dikkatini çekmeye başladı.

4.04.2018Seyahat
Kıskandırarak kalkındıracak

Kıskandırarak kalkındıracak

ÇÖZÜM sürecine paralel olarak Haziran 2013’te Cizre çıkarmasıyla Doğu’ya yönelik ‘ekonomik açılım’ başlatan TÜSİAD’ın ilk projesi somutlaştı. Bölgelerarası Ortak Girişim Projesi (BORGİP) ile bu kez farklı bir yol deneyen TÜSİAD, ‘Başkasının duasına amin demeyin’ diyerek, yerel başarı örnekleriyle bölge insanını yatırıma özendirecek.

21.11.2014Ekonomi
Türkiye’nin en uzun üçüncü asma köprüsünde sona gelindi

Türkiye’nin en uzun üçüncü asma köprüsünde sona gelindi

ATATÜRK Baraj Gölü üzerinde 2 yıl önce temeli atılarak inşasına başlanan Türkiye’nin en uzun üçüncü asma köprüsü özelliği taşıyan Nissibi Köprüsü’nde sona gelindi. Şanlıurfa’nın Siverek ile Adıyaman’ın Kahta ilçelerini birbirine bağlayacak olan 610 metre uzunluğundaki köprünün yeni yılda araç trafiğine açılması bekleniyor.

21.11.2014Gündem

Yazar Sonuçları

Yeni Şanlıurfa’yı keşfetmek…

‘Peygamberler şehri’ olarak bildiğimiz Şanlıurfa gerek efsaneleri gerek kültürel yapısıyla ziyaretçilerini kendine hayran bırakıyor. Göbeklitepe’den Balıklıgöl’e Şanlıurfa’da görülmesi gereken birçok yer var. Tarihi dokusu ve gezilecek yerleri ile Şanlıurfa gezi rehberi…

28.09.2018