MENÜ

Taipei

Taipei ile ilgili tüm haberleri, son dakika Taipei haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Taipei haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 620 Taipei haberi bulunmuştur.

Taipei Haberleri

Dijital Türkiye için işbirlikçi dönüşüm

Dijital Türkiye için işbirlikçi dönüşüm

Global akıllı sistemler sektörünün liderlerinden Advantech, 3 Ekim tarihinde Advantech IoT Co-Creation Partner Konferansı’nı gerçekleştirdi.

14.10.2019Teknoloji
56 sanatçı, 220 eser İstanbul Bienali, Venedik’ten sonra ikinci

56 sanatçı, 220 eser İstanbul Bienali, Venedik’ten sonra ikinci

Bienal, ‘Yedinci Kıta’ başlığıyla üç mekânda kapılarını açacak. Hem kurgu hem gerçek olan yedinci kıta, ‘insan çağı’ anlamına gelen ‘antroposen’in en gözle görünür sonuçlarından birisi. Pasifik Okyanusu’nun ortasında, 1.6 milyon kilometrekare genişliğinde, pet şişelerden, kırık oyuncaklardan, balıkçı ağlarından, poşetlerden ve başka milyonlarca atıktan oluşan dev bir çöplük... Yaşamak istemediğimiz, reddedip attığımız şeylerden oluşmuş bir ülke... İstanbul Bienali de, bu kıta düşüncesini ciddiye almak niyetinde. Bienalin küratörü Nicolas Bourriaud anlattı...

Çinden Tayvana F-16 satışında yer alan ABDli şirketlere yaptırım tehdidi

Çin'den Tayvan'a F-16 satışında yer alan ABD'li şirketlere yaptırım tehdidi

Pekin yönetimi, ABD'nin Tayvan'a savaş uçağı satışı kararından "ivedilikle vazgeçmesi" gerektiğini bildirdi.

21.08.2019Dünya
ABDden Tayvana 8 milyar dolarlık F-16 satışı

ABD'den Tayvan'a 8 milyar dolarlık F-16 satışı

ABD Dışişleri Bakanlığının, Tayvan'a 8 milyar dolar değerinde 66 F-16 Blok 70 tipi uçağının satışına onay verdiği bildirildi.

21.08.2019Dünya
Turistler en çok hangi ülkeden çıkıyor

Turistler en çok hangi ülkeden çıkıyor?

Mastercard “Origins” adında yeni bir araştırma raporu ile dünya genelindeki turistlerin hangi şehirlerden olduğunu ortaya koydu. Rapora göre, seyahat severler en çok ABD ve Çin’den çıkıyor ve bu ülkeleri Almanya, Birleşik Krallık ve Fransa takip ediyor. Mastercard’ın bir diğer araştırmasına göre ise Türkiye’ye en çok turist “Origins” listesinde üçüncü sıradaki Almanya’dan ve dördüncü sıradaki Birleşik Krallık’tan geliyor. Türkiye ayrıca Rus ve Hollandalı turistler için de cazip bir destinasyon konumunda.

30.07.2019Teknoloji
Son teknoloji sayesinde T-rex evlere girmeye başladı

Son teknoloji sayesinde T-rex evlere girmeye başladı

HTC VIVE’ın içerik geliştirme ve dağıtım bölümü olan VIVE Studios ile VIVE Arts, T. Rex: Skeleton Crew adlı yeni etkileşimli eğitim yapımının Viveport’ta yayınlandığını duyurdu. Dünyanın en seçkin bilim, kültür ve eğitim kuruluşlarından biri olan Amerikan Doğa Tarihi Müzesi işbirliğiyle üretilen yapım, müzede 9 Ağustos 2020’ye kadar devam edecek T. Rex: The Ultimate Predator adlı serginin bir parçası olan ilk çoklu oyunculu ve etkileşimli VR deneyiminin eve uygun hale getirilmiş bir sürümü.

24.07.2019Teknoloji
Google Haritalar bu kez bisikletlerin yerini gösterecek

Google Haritalar bu kez bisikletlerin yerini gösterecek

Ülkemizde yaygın olarak kullanılmasa da başta ABD olmak üzere pek çok dünya ülkesinde bisiklet yaygın bir ulaşım aracı olarak kullanılıyor. Kimileri bisiklet satın alırken, kimileri de kiralama yoluna gidiyor ve işine bisikletle giden pek çok insan söz konusu. Google'ın da GooglePlex isimli kampüsünde çalışanlarının GBike isimli bisikletle dolaştıkları biliniyor. Bu kapsamda şirket, Google Haritalar uygulamasına yeni bir özellik ekleyerek bisiklet istasyonlarının yerini kullanıcılarla paylaşmaya başlıyor.

18.07.2019Teknoloji
16. Bienal’in sanatçıları açıklandı

16. Bienal’in sanatçıları açıklandı

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından Koç Holding sponsorluğunda düzenlenen 16. İstanbul Bienali’nde yer alacak sanatçılar açıklandı. Fransız yazar ve akademisyen Nicolas Bourriaud’nun küratörlüğünde, 14 Eylül–10 Kasım 2019 tarihleri arasında ücretsiz olarak düzenlenecek Yedinci Kıta başlıklı bienalde, üç farklı mekânda, sekizi Türkiye’den olmak üzere 26 ülkeden 57 sanatçı ve sanatçı kolektifinin eserleri sergilenecek.

14.06.2019Kitap Sanat
Çinli turist sayısında son 10 yılda %537 artış oldu

Çinli turist sayısında son 10 yılda %537 artış oldu

Türkiye’nin Pekin Büyükelçisi Abdulkadir Emin Önen, "2008 yılında Türkiye'ye 61 bin Çinli turist gelirken, bu rakam 2018 yılında 400 bine yaklaşarak rekor kırmıştır. Çinli turist sayısında son 10 yılda yaşanan bu artış yüzde 537’ye tekabül etmektedir. Esasen sadece 2018 yılında bir önceki yıla göre yüzde 60 oranında artış yaşanmıştır. Türk Turizm Sektörü her geçen gün artan Çinli turistlerin potansiyelinden azami surette istifade etmeli ve bunun için somut adımlar atmalıdır" dedi.

11.06.2019Ekonomi
Dünya tenis şampiyonu yine Türkiyeden

Dünya tenis şampiyonu yine Türkiye'den

Okyanus Kolejleri erkek ve kız tenis takımları, 2017 yılında elde ettiği çifte zaferi kimseye bırakmayarak bu yıl da Okullararası Dünya Kupası'nı Türkiye'ye kazandırdı

8.06.2019Futbol
Biz NATO üyesiyiz dedi ve ekledi: Kabullenmemiz mümkün değil

"Biz NATO üyesiyiz" dedi ve ekledi: Kabullenmemiz mümkün değil

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Büyükelçiler ile iftar programında açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Biz NATO üyesiyiz, diğer NATO üyelerinin bize yanlış yapmalarını kabullenmemiz mümkün değil. Hem NATO üyesi olacaksın, hem stratejik ortak olacaksın, ondan sonra yaptırım konuşacaksın. Bu kabul edilebilir değil." ifadelerini kullandı.

10.05.2019Gündem
Türk futbolcu Kerem Kerimoğlu, Tayvana transfer oldu

Türk futbolcu Kerem Kerimoğlu, Tayvan'a transfer oldu

Diyarbakırspor altyapısından yetişen Türk futbolcu Kerem Kerimoğlu, Tayvan'a transfer oldu

24.04.2019Futbol
Hearthstone Dünya Şampiyonasını seyredene ödül

Hearthstone Dünya Şampiyonası'nı seyredene ödül

25 Nisan'da başlayacak olan Dünya Şampiyonasını Twitch üzerinden seyredenler bedava Hearthstone kart paketleri kazanma fırsatı yakalayacak.

18.04.2019Teknoloji
Turnuvanın şampiyonu 1907 Fenerbahçe Espor oldu

Turnuvanın şampiyonu 1907 Fenerbahçe Espor oldu

Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi 2019 Kış Mevsimi Finali’nde kupaya uzanan takım 1907 Fenerbahçe Espor olurken, “En Değerli Oyuncu” ödülünü ise yüksek performansıyla dikkat çeken, 1907 Fenerbahçe Espor’un üst koridor oyuncusu Ruin aldı.

14.04.2019Teknoloji
Son dakika... İlk kara delik fotoğrafı yayınlandı

Son dakika... İlk kara delik fotoğrafı yayınlandı

Amerika Birleşik Devletleri Ulusal Bilim Vakfı öncülüğündeki astrofizikçiler ilk kara delik fotoğrafını tüm dünya ile paylaştı.

10.04.2019Dünya
En iyi Hearthstone oyuncuları karşı karşıya

En iyi Hearthstone oyuncuları karşı karşıya

Geçtiğimiz ay sizlerle 3 aşamalı Hearthstone Masters liginin başlayacağını duyurmuştuk. Bu karşılaşmalar, 5 Mart itibariyle Masters Qualifiers maçlarıyla başladı ve halen devam etmekte. Elemeleri başarıyla geçen yaklaşık 250 kişi, önümüzdeki Haziran Las Vegas’ta düzenlenecek Hearthstone Masters Tour’a katılma hakkı kazanacak.

28.03.2019eSpor
Hearthstone Grandmasters Birinci Sezonu başlıyor

Hearthstone Grandmasters Birinci Sezonu başlıyor

Geçtiğimiz ay 3 aşamalı Hearthstone Masters liginin başlayacağı duyrulmuştu. Bu karşılaşmalar, 5 Mart itibariyle Masters Qualifiers maçlarıyla başladı ve halen devam ediyor. Elemeleri başarıyla geçen yaklaşık 250 kişi, önümüzdeki Haziran Las Vegas’ta düzenlenecek Hearthstone Masters Tour’a katılma hakkı kazanacak.

28.03.2019Teknoloji
Son dakika... Tayvanda 5.2 büyüklüğünde deprem

Son dakika... Tayvan'da 5.2 büyüklüğünde deprem

Tayvan’ın doğu kıyısı açıklarında 5,2 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

30.01.2019Dünya
Tayvan’dan Çin’in birleşme çağrısına tepki

Tayvan’dan Çin’in birleşme çağrısına tepki

Tayvan lideri Tsai Ing-wen Çin’in “tek ülke iki sistem” söylemiyle yaptığı birleşme çağrısına tepki göstererek, "Tayvan tek ülke iki sistem formülünü asla kabul etmeyecek. Tayvan halkının çoğunluğu Pekin tarafından tasarlanan bu yaklaşıma ciddi şekilde karşı çıkıyor." dedi.

3.01.2019Dünya
Çin ve Tayvan’da deprem

Çin ve Tayvan’da deprem

Çin ve Tayvan’da deprem meydana geldi.

16.12.2018Dünya
Tayvana sattı Brezilya’dan aldı

Tayvan'a sattı Brezilya’dan aldı

Birleşme ve satın alma işlemlerinin oldukça yavaşladığı 2018’in son çeyreği güzel haberle başladı. Oyak, yüzde 100’üne sahip olduğu Oyak Çimento’nun yüzde 40’ını Tayvanlı TCC’ye 640 milyon dolara sattı. Oyak Çimento bu satışın hemen ardından 700 milyon Euro’ya Brezilyalı çimento devi Intercement’in Portekiz ve Cape Verde’deki üç fabrikasını satın aldı.

26.10.2018Ekonomi
Oyak Çimentonun yüzde 40ına Tayvanlı dev ortak oluyor

Oyak Çimento'nun yüzde 40'ına Tayvanlı dev ortak oluyor

OYAK ve Uzak Doğulu çimento üreticisi Taiwan Cement Corporation (TCC) çimento sektöründe ortaklık kurma kararı alırken; taraflar arasında mutabık kalınan anlaşmaya göre OYAK Çimento'nun yüzde 40 hissesi yaklaşık 640 milyon dolar bedelle TCC'ye devredilecek.

26.10.2018Ekonomi
Son dakika... Tayvan depremle sarsıldı

Son dakika... Tayvan depremle sarsıldı

Tayvan'ın kıyı kenti Hualien'in 104 km açıklarında 6 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

23.10.2018Dünya
Tayvanda tren faciası: 17 ölü

Tayvan'da tren faciası: 17 ölü

Tayvan'da bir yolcu treninin raydan çıkması sonucu ilk belirlemelere göre 17 kişi öldü.

21.10.2018Dünya
Ali Akayın küratörlüğünü üstlendiği 6. Kuandu Bienali kapılarını açtı

Ali Akay'ın küratörlüğünü üstlendiği 6. Kuandu Bienali kapılarını açtı

Tayvan’in Taipei şehrinde 6. Kuandu Bienali 5 Ekim'de kapılarını açtı. Bienalin küratörlerinden biri olan Ali Akay “Asya Tipi Bir Akdeniz’den söz etmek mümkün müdür?” sorusu üzerinden kavramını geliştirdi.

12.10.2018Kitap Sanat
Türk Eximbank, Londrada kurumsal yatırımcılarla buluşacak

Türk Eximbank, Londra'da kurumsal yatırımcılarla buluşacak

Türk Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım başkanlığındaki heyet, Londra'da kurumsal yatırımcılarla bir araya gelecek.

24.09.2018Ekonomi
ABDye Rusya ve Çinden dikkat çeken tepki

ABD'ye Rusya ve Çin'den dikkat çeken tepki

Rusya ve Çin, ABD Başkanı Donald Trump tarafından imzalanıp yürürlüğe konulan 716 milyar dolarlık 2019 yılı savunma bütçesi karşısında ortak tepkiler veriyor.

17.08.2018Dünya
Tayvan’da hastane yangını: 9 ölü

Tayvan’da hastane yangını: 9 ölü

Tayvan’da bir hastanede çıkan yangında 9 kişinin hayatını kaybettiği, 16 kişinin yaralandığı bildirildi.

13.08.2018Dünya
70 yaşında, 11 telefonla günde 20 saat Pokemon Go oynuyor

70 yaşında, 11 telefonla günde 20 saat Pokemon Go oynuyor

Tayvan'da torunununa özenerek bisikletine taktığı 11 telefonla günde 20 saat artırılmış gerçeklik oyunu Pokemon Go oynayan 70 yaşındaki bir kişi, sosyal medyada viral oldu.

10.08.2018Teknoloji
O ülke artık ülke değil Çin uyardı, ABDli şirketler yaptı

O ülke artık ülke değil! Çin uyardı, ABD'li şirketler yaptı

ABD'nin üç büyük havayolu şirketi, Çin'den gelen talepler üzerine, Tayvan'ı "bağımsız bir ülke" olarak tanımlamaktan çıkardı.

26.07.2018Dünya
Türk Eximbank, Avrupada yatırımcı görüşmelerini sürdürüyor

Türk Eximbank, Avrupa'da yatırımcı görüşmelerini sürdürüyor

Türk Eximbank, yatırımcı görüşmelerine Avrupa'nın diğer önemli finans merkezlerinde devam ediyor.

9.07.2018Ekonomi
Microsoft, Blockchain girişimi için işbirliği oluşturdu

Microsoft, Blockchain girişimi için işbirliği oluşturdu

Teknoloji devi Microsoft, Tayvanda Blockchain girişimi için yeni işbirliği duyurdu.

5.07.2018Teknoloji
Türk Eximbank, 550 milyon dolar kredi sağladı

Türk Eximbank, 550 milyon dolar kredi sağladı

Türk Eximbank, uluslararası bazı bankalardan oluşan konsorsiyumdan 10 yıl vadeli 550 milyon dolarlık fon sağladı.

29.06.2018Ekonomi
Üniversite öğrencileri için en iyi şehir Londra, İstanbul ise...

Üniversite öğrencileri için en iyi şehir Londra, İstanbul ise...

İngiltere'nin başkenti Londra, dünya genelinde üniversite öğrencileri için en iyi şehir seçildi. QS yüksek öğretim grubunun veri analistlerinin yayımladığı listede İstanbul 67'nci oldu.

9.05.2018Dünya
Veganlar için tatilde hayatta kalma rehberi

Veganlar için tatilde hayatta kalma rehberi

Mangal kültürüyle yoğrulmuş bir ülkede vegan olmak zor bir seçim. Türkiye her ne kadar ham kategoriler işi ve sebze yemeklerinde bol alternatifli bir mutfağa sahip olsa da kahvaltıların vazgeçilmezi peynirler, yumurtalar; yaz akşamlarının sosu balık ızgaralar, pirzolalar kaçınılmaz şekilde karşınıza çıkabilir...

25.04.2018Seyahat
Bilgisayarda Mayın Tarlası nasıl oynanır

Bilgisayarda Mayın Tarlası nasıl oynanır?

Windows 10'da klasik Mayın Tarlası oynamak mı istiyorsunuz? İşte bunun yolu...

20.04.2018Teknoloji
Çinliler yine yaptı Böylesi dünyada yok

Çinliler yine yaptı! Böylesi dünyada yok

Çin’in Chongqing bölgesinde yeni bir stadyum yükseliyor. Ancak burada ne futbolcular ne de basketbolcuları göremeyeceksiniz. Burası tamamen espor dünyasına hizmet verecek.

15.03.2018eSpor

Yazar Sonuçları

'Tek Çin iki Kore"

Üzerinde hala konuşulan Osaka G-20 Zirvesi’nden sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan Çin Halk Cumhuriyetine, ABD Başkanı Trump ise Kore Yarımadası’na ziyaretler gerçekleştirdiler.

9.07.2019

Gökdelenler şehri ‘Kuala Lumpur’

Malezya’nın başkenti ve 1.7 milyonluk nüfusuyla en kalabalık şehri Kuala Lumpur, alışveriş merkezleri, huzurlu parkları, yağmur ormanları ve dik dağlarıyla geniş bir coğrafyada görülecek birçok yer ve her anı dolu bir seyahat vaat ediyor. Malay, İslam, Çin ve Hint kültüründen izler taşıyan Kuala Lumpur, bu yönüyle Asya ülkelerinin kozmopolit bir karışımı. İşte Kuala Lumpur gezi rehberi…

25.04.2019

Bol dilli, bol dinli, bol milletli Kuala Lumpur

Kuşkusuz Güneydoğu Asya’nın yükseleni olarak biliniyor Malezya. Ve bu bol dilli,bol milliyetli, bol dinli ülkenin mücevher kutusu ise Kuala Lumpur.

15.01.2019