MENÜ

Tahsin Şahinkaya

Tahsin Şahinkaya ile ilgili tüm haberleri, son dakika Tahsin Şahinkaya haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Tahsin Şahinkaya haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 363 Tahsin Şahinkaya haberi bulunmuştur.

Tahsin Şahinkaya Haberleri

Emel Sayın’la beni o halde görünce Şener Şen yere düştü Gösteri dünyasının kara kutusu Mustafa Oğuz anlattı...

"Emel Sayın’la beni o halde görünce Şener Şen yere düştü" Gösteri dünyasının kara kutusu Mustafa Oğuz anlattı...

Bazı insanlarda bir tılsım vardır. Sevdikleri için kapılar açar, insanlar arasında köprüler kurarlar. Tatlı dilleri, keyifli dostluklarıyla, yıllar içinde kurdukları geniş, güzel bir topluluğun gizli orkestra şefi olurlar. Mustafa Oğuz kültür-sanat-medya dünyası için böyle biridir. Ama sadece bu değil. Alçakgönüllü, sevimli hatta alıngan mizacının arkasında göz kamaştırıcı bir hayat deneyimi yatar. Türkiye’nin gelmiş geçmiş en büyük şarkıcılarının, grubunun, televizyon dizisinin üzerinde emeği vardır. Türkiye’de açıkhava konserleri geleneğini o başlatmıştır. Mustafa Oğuz hiç de çaktırmadan 67 yaşına gelmiş ve en iyi mülakatçı gazetecilerimizden Selin Ongun’la bir kitap hazırlamış. Renkli bir hayattan artakalanları paylaşmış. Kitabın adı ‘Yorma Birader’. Bu felsefeye çok gülecek ama aklınızdan çıkaramayacaksınız. Buyurun, Oğuz’la Gümüşlük’te yaptığımız sohbete siz de katılın...

12 Eylül  davasının  gerekçesi  açıklandı

12 Eylül davasının gerekçesi açıklandı

ESKİ Cumhurbaşkanı ve 12 Eylül askeri darbesinin mimarı Kenan Evren ile dönemin Hava Kuvvetleri Komutanı, Milli Güvenlik Konseyi üyesi emekli orgeneral Tahsin Şahinkaya’nın rütbelerin sökülmesi ve malvarlıklarına el konulması yönündeki davada verilen kararın gerekçesi açıklandı.

6.07.2019Gündem
Yerli turistin huzurlu sahili: Badavut

Yerli turistin huzurlu sahili: Badavut

Sarmısak Yarımadası'nın batı ucundaki yaklaşık 1,5 kilometrelik sakin Badavut sahili geçen hafta tam koruma kapsamına alınmasıyla haber bültenlerine konu oldu. Çamlıklarla altın kumların birleştiği sahil Ayvalık'ta yaz boyunca esen kuvvetli poyraza kapalı konumu ve sığ deniziyle tanınıyor.

12.05.2019Seyahat
12 Eylül davası düştü müdahil oldu: İdam edilen 51. kişi olacaktım

12 Eylül davası düştü müdahil oldu: İdam edilen 51. kişi olacaktım

1980 darbesi döneminde idama mahkûm olan ancak son anda infazı durdurulan Cumhur Yavuz’un müdahil olma talebi, önceki gün davanın ortadan kaldırılmasına hükmedilen duruşmada kabul edildi. Hürriyet’e konuşan Yavuz, “İdam edilecek 51. kişi olacaktım. Dava bitmiş olabilir ama darbecilere karşı mücadelemizi sürdüreceğiz” dedi.

14.04.2019Gündem
Dava ortadan kaldırıldı, rütbeler sökülmedi... Adalet gelmedi

Dava ortadan kaldırıldı, rütbeler sökülmedi... Adalet gelmedi

12 Eylül askeri darbesine ilişkin dava, sanıklar Kenan Evren ve Tahsin Şahinkaya’nın ölümleri nedeniyle ortadan kaldırıldı. Ankara 10. Ağır Ceza Mahkemesi, sanıkların rütbelerinin sökülmesi ve mal varlıklarına el konulmasına da yer olmadığına hükmetti.

13.04.2019Gündem
12 Eylül davasında yeni gelişme

12 Eylül davasında yeni gelişme

Yargıtay 16. Ceza Dairesinin sanıklar hakkında verilen hükmü usul yönünden bozmasının ardından yeniden görülen 12 Eylül darbesi davasında, dönemin Genelkurmay Başkanı ve 7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren ile Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Tahsin Şahinkaya hakkında "kamu davasının ortadan kaldırmasına" hükmedildi.

12.04.2019Gündem
12 Eylül Davası yeniden başladı: 170 ton altın araştırılsın

12 Eylül Davası yeniden başladı: 170 ton altın araştırılsın

YARGITAY’ın bozma kararından sonra 12 Eylül askeri darbesinin mimarları Kenan Evren ve Tahsin Şahinkaya’nın rütbe ve mal varlıklarına ilişkin dava, Ankara 10. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yeniden görülmeye başlandı.

19.01.2019Gündem
Rütbe düşürme ve mal davası

Rütbe düşürme ve mal davası

12 Eylül askeri darbesinin mimarları Kenan Evren ve Tahsin Şahinkaya’nın rütbelerinin sökülmesi ve mirasçıların mal varlıklarını kullanamaması için görülen davada, Yargıtay 16’ncı Ceza Dairesi sürpriz bir karara imza attı.

2.11.2018Gündem
Davası öksüz kaldı

Davası öksüz kaldı

Adalet Bakanlığı, 12 Eylül Darbesi döneminde gözaltında kaybolan oğlunun cenazesini yıllarca arayan Berfo Kırbayır’ın ölümünün ardından bu davaya ilişkin Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne (AİHM) gönderdiği savunmada, “Berfo Ana öldü, dava düşsün” dedi.

21.08.2017Gündem
‘Apolet’ gerekçesi

‘Apolet’ gerekçesi

12 Eylül askeri darbesinin mimarları Kenan Evren ve Tahsin Şahinkaya hakkında açılan ve iki sanığın ölümüyle düşürülmesine hükmedilen davada gerekçeli karar tamamlandı.

10.07.2017Gündem
Tarihi dava düştü

Tarihi dava düştü

12 Eylül askeri darbesi nedeniyle haklarında dava açılan eski Cumhurbaşkanı Kenan Evren ve eski Milli Güvenlik Konseyi Üyesi Tahsin Şahinkaya hakkında açılan dava, her iki sanığın da ölümü nedeniyle düştü.

4.05.2017Gündem
Son dakika... 12 Eylül darbe davasında flaş karar

Son dakika... 12 Eylül darbe davasında flaş karar

Ankara 10. Ağır Ceza Mahkemesince, 12 Eylül askeri darbesine ilişkin, dönemin Genelkurmay Başkanı, 7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren ile eski Hava Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Ali Tahsin Şahinkaya hakkındaki davanın, sanıkların ölmüş olmaları nedeniyle düşürülmesine karar verildi.

4.05.2017Gündem

İsimleri yüksek sesle okundu, salona çağrıldılar

Yargıtay 16. Ceza Dairesi’nin “bozma” kararının ardından 12 Eylül Askeri Darbesinin mimarları Kenan Evren ve Tahsin Şahinkaya hakkında açılan dava bugün Ankara 10. Ağır Ceza Mahkemesinde görüldü.

15.02.2017Gündem
Tazminatı bozan rapor

Tazminatı bozan rapor

12 Eylül Darbesi’nin ardından tutuklanan ve gözaltında işkence sonucu hayatını kaybettiği iddia edilen Seyfettin Sak için mahkeme aileye ödenmek üzere tazminata hükmetti.

15.09.2016Gündem
Yargıtay 12 Eylül davasında kararını açıkladı

Yargıtay 12 Eylül davasında kararını açıkladı

Yargıtay 16. Ceza Dairesi, 7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren ve eski Hava Kuvvetleri Komutanı Tahsin Şahinkaya'nın 12 Eylül askeri darbesine ilişkin yargılandığı davanın temyiz incelemesini tamamladı.

23.06.2016Gündem
Savcı Kürşat Kayrala tenzili rütbe

Savcı Kürşat Kayral'a tenzili rütbe

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan’a “Diktatör bozuntusu” dediği için CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında soruşturma başlatan Ankara Cumhuriyet Savcısı Kürşat Kayral, tenzili rütbeye uğradı.

26.01.2016Gündem
Prof. Dr. Celal Şengör özür diledi

Prof. Dr. Celal Şengör özür diledi

"Dışkı yedirmek işkence değil" diyen Prof. Dr. Celal Şengör, gelen tepkiler üzerine özür diledi. Şengör, amacının işkence mağdurlarının tramvayı atlatmasına yardım etmek olduğunu söyledi.

23.11.2015Gündem
Yargıtay: 12 Eylül bitsin

Yargıtay: 12 Eylül bitsin

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, 12 Eylül davasının iki sanığı 7’nci Cumhurbaşkanı Kenan Evren ve emekli Orgeneral Tahsin Şahinkaya öldüğü için davanın düşmesi yönünde tebliğname hazırladı.

23.10.2015Gündem
Tahsin Şahinkaya toprağa verildi

Tahsin Şahinkaya toprağa verildi

Tedavi gördüğü Haydarpaşa GATA Hastanesi'nde önceki gün hayatını kaybeden 12 Eylül askeri darbesinin komutanlarından eski Hava Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Tahsin Şahinkaya, son yolculuğuna uğurlandı. Prof.Dr. Celal Şengör'ün gönderdiği üzerinde "Sana da şükran borçluyuz, sonsuz devriyen kutlu olsun komutanım" yazılı çelenk ise dikkat çekti.

11.07.2015Gündem
Tahsin Şahinkaya toprağa verildi

Tahsin Şahinkaya toprağa verildi

Eylül 1980 askeri darbesinin Hava Kuvvetleri Komutanı Emekli Orgeneral Tahsin Şahinkaya, Selimiye Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından Karacaahmet Mezarlığı'nda toprağa verildi. Darbe döneminde başbakan olan Bülend Ulusu, "İki sene kuvvet komutanlığını birlikte yaptık. Çok sevdiğim bir arkadaşımdı." dedi.

11.07.2015Gündem
Tahsin Şahinkaya son yolculuğuna uğurlandı

Tahsin Şahinkaya son yolculuğuna uğurlandı

12 Eylül'ün Hava Kuvvetleri Komutanı ve Milli Güvenlik Konseyi Üyesi Tahsin Şahinkaya için 1. Ordu Komutanlığı'nda askeri tören düzenlendi. Tören basına kapalı gerçekleşti. Tahsin Şahinkaya'nın cenazesi daha sonra cenaze namazı için

11.07.2015Haber
CHPli Sarıhan: Bizim çocuklarımız evlerinde her gün 12 Eylül öyküsü dinleyerek büyüdüler

CHP'li Sarıhan: Bizim çocuklarımız evlerinde her gün 12 Eylül öyküsü dinleyerek büyüdüler

CHP Ankara Milletvekili Şenal Sarıhan, "Bizim çocuklarımız evlerinde her gün 12 Eylül öyküsü dinleyerek büyüdüler" dedi. Sarıhan, "Ölülere hakkımızı helal etmiyoruz" diyen Sarıhan davanın takipçisi olacağını, Anayasa Mahkemesine bireysel başvuruda bulunacağını bildirdi.

10.07.2015Gündem
12 Eylül’ün hayatta kalan son ismi de öldü

12 Eylül’ün hayatta kalan son ismi de öldü

12 Eylül döneminin darbeci generalleri arasında hayatta kalan son isim, eski Hava Kuvvetleri Komutanı Tahsin Şahinkaya (90), darbeyi takip eden yıllarda hakkında ortaya atılan rüşvet iddialarıyla da gündeme gelmiş, Time dergisi tarafından zamanın 50 zengin generali arasında gösterilmişti.

10.07.2015Gündem
12 Eylül davası düştü

12 Eylül davası düştü

Eski Hava Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Tahsin Şahinkaya, birlikte 12 Eylül darbesine imza attıkları Kenan Evren’den iki ay sonra, 90 yaşında öldü. Bir süredir Gülhane Askeri Tıp Akademisi (GATA) Haydarpaşa Eğitim Hastanesi'nde tedavi gören Şahinkaya, organ yetmezliği nedeniyle hayatını kaybetti. 12 Eylül darbe davasının hayatta kalan son sanığı Şahinkaya'ydı. Şahinkaya’nın da ölümüyle, Yargıtay aşamasındaki davanın düşeceği belirtildi. Tahsin Şahinkaya’nın cenazesi, yarın Selimiye Camisi’nde öğle namazını müteakip kılınacak cenaze namazının arardından Karacaahmet Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

9.07.2015Gündem
Tahsin Şahinkayanın görüntüleri

Tahsin Şahinkaya'nın görüntüleri

Eski Hava Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Tahsin Şahinkaya, derleme arşiv görüntüleri ve vefat ettiği GATA Haydarpaşa Eğitim Hastanesi'nden görüntüler.

9.07.2015Haber
Tahsin Şahinkaya vefat etti

Tahsin Şahinkaya vefat etti

12 Eylül döneminin Hava Kuvvetleri Komutanı Tahsin Şahinkaya (90), İstanbul'da yaşamını yitirdi. Şahinkaya, 12 Eylül döneminin hayatta olan son ismiydi. Tam 2 ay önce, 9 Mayıs'ta Ankara'da 12 Eylül darbesinin mimarı, eski Genelkurmay Başkanı Kenan Evren vefat etmişti.

9.07.2015Gündem
Yılma Durak, Kenan Evren’in kızına cevap verdi

Yılma Durak, Kenan Evren’in kızına cevap verdi

12 Eylül döneminde 6 yıl hapis yatıp işkence gören Yılma Durak, eşi ve kızının tepkisini ‘şov’ olarak nitelendiren Evren’in kızı Şenay Evren Gürvit’e “İnsaf ve merhamet etsinler. Tabii ki doğaldır babasını koruyacak ama sessiz kalması lazım. Babasının yaptıklarını sorgulaması lazım. Bizim şova ihtiyacımız mı var?” diye seslendi. 12 Eylül darbesinin mağdurlarından “Doğu’nun Başbuğu” olarak nitelendirilen Yılma Durak ve eşi Lamia Durak, Kenan Evren’in ölümü sonrası İHA muhabirinin sorularını cevapladı.

13.05.2015 Gündem
12 Eylül komutanlarının cenazelerine katılım gittikçe azaldı

12 Eylül komutanlarının cenazelerine katılım gittikçe azaldı

Geçtiğimiz cumartesi akşamı hayatını kaybeden 12 Eylül darbesinin lideri, 7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren’in cenazesine hükümet ve siyasi partilerden katılım olmadı. Milli Güvenlik Konseyi’nin Evren’den önce hayatını kaybeden diğer üyelerinin cenazelerinde ise farklı bir tablo yaşanmıştı.

12.05.2015Gündem
Darbe erteleten güvenoylaması

Darbe erteleten güvenoylaması

Kenan Evran, 12 Eylül 1980 günü öğleden sonra televizyona çıkarak “Devlet otoritesini tarafsız olarak yeniden tesis ve idame etmek gayesiyle devlet yönetimine el konulmak zorunda kalınmıştır” dedi.

11.05.2015Gündem
Türkiye’nin 7’nci Cumhurbaşkanı Kenan Evren 98 yaşında hayatını kaybetti

Türkiye’nin 7’nci Cumhurbaşkanı Kenan Evren 98 yaşında hayatını kaybetti

12 Eylül Askeri Darbesi’nin lideri, Türkiye’nin 7’nci Cumhurbaşkanı Kenan Evren 98 yaşında hayatını kaybetti.

9.05.2015Gündem
İşte Evrenin yargılandığı 12 Eylül iddianamesinin tam metni

İşte Evren'in yargılandığı 12 Eylül iddianamesinin tam metni

Ankara Adliyesi 10. Ağır Ceza Mahmekesi'nde görülen 12 Eylül Davası'nda karar 18 Haziran 2014 tarihinde çıkmıştı.

9.05.2015Gündem
Kenan Evrenin bilinci kapalı

Kenan Evren'in bilinci kapalı

Ankara Gülhane Askeri Tıp Akademisi’nde (GATA) tedavi gören Türkiye Cumhuriyeti’nin 7. Cumhurbaşkanı, emekli Orgeneral Kenan Evren’in (98) “öldüğü” şeklindeki bilgilerin doğru olmadığı, ancak sağlık durumunun iyi olmadığı ve bilincinin kapalı olduğu öğrenildi.

27.02.2015Gündem
Arınç: Yeni Türkiye ifadesinin patenti benim

Arınç: Yeni Türkiye ifadesinin patenti benim

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmalarında sıkça kullandığı 'Yeni Türkiye' kelimesinin patentinin kendisine ait olduğunu söyledi. Arınç, ''Ben ilk defa 2004 yılında TBMM’de yaptığım bir konuşmada her paragrafta yeni Türkiye’yi anlatmışım'' dedi.

21.02.2015Gündem
Kenan Evrene alzheimer tedavisi

Kenan Evren'e alzheimer tedavisi

12 Eylül Davası'nda yargılanan Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral Kenan Evren'in alzheimer tedavisi gördüğü ortaya çıktı.

4.02.2015Gündem
Yüce Divan uzmanı avukat tuttu

Yüce Divan uzmanı avukat tuttu

Eski Bakan Egemen Bağış’ı yolsuzluk ve rüşvet iddialarına karşı, Yüce Divan’da yargılanan birçok eski bakanın ve eski Cumhurbaşkanı Kenan Evren’in de avukatlığını yapan Bülent Hayri Acar savunacak. Avukat Acar, “Kemalistim. Randevu alıp geldiler. Benim için basit dava” dedi.

12.12.2014Gündem
Kenan Evren ve Tahsin Şahinkaya hakkındaki dosya 6 aydır Yargıtay’a gönderilmedi

Kenan Evren ve Tahsin Şahinkaya hakkındaki dosya 6 aydır Yargıtay’a gönderilmedi

12 EYLÜL darbesi nedeniyle ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan Kenan Evren ve Tahsin Şahinkaya hakkındaki karar dosyasının, 6 aydır temyiz incelemesi için Yargıtay’a gönderilmeyerek, yerel mahkemede bekletildiği ortaya çıktı. Türkiye’nin dört bir yanında açılan işkence soruşturmaları ve davalarında ise zaman aşımı gerekçe gösterilerek, takipsizlik kararı verilmeye başlandı. Darbe mağdurlarının avukatları hakkında da Evren ve Şahinkaya için “vatan haini” dedikleri gerekçesiyle inceleme başlatıldı.

24.11.2014Gündem
33 yıl sonra savcılık kararı: İşkence olabilir ama zamanaşımı

33 yıl sonra savcılık kararı: İşkence olabilir ama zamanaşımı

12 Eylül’den bir yıl sonra polis tarafından işkencede öldürülerek bir binadan atıldığı ve kimliği bilindiği halde kimsesizler mezarlığına gömüldüğü ileri sürülen öğretmen Süleyman Cihan hakkındaki dosya, zamanaşımından düştü.

4.11.2014Gündem
Darbecilere ceza, işkencecilere zamanaşımı

Darbecilere ceza, işkencecilere zamanaşımı

12 Eylül darbesi davasında Kenan Evren ve Tahsin Şahinkaya müebbet hapis cezasına çarptırılırken, o dönemde işlenen işkence suçlarına ilişkin ise sürpriz bir karar çıktı. Amasya Ağır Ceza Mahkemesi, işkence iddialarına ilişkin davanın zaman aşımından düşürülmesine karar verdi.

11.09.2014Gündem
2 bin 619 TL ödeyecekler

2 bin 619 TL ödeyecekler

ANKARA 10’uncu Ağır Ceza Mahkemesi, 12 Eylül askeri darbesinin hayatta kalan mimarları Kenan Evren ve Tahsin Şahinkaya hakkında verilen müebbet hapis cezasının gerekçesini açıkladı.

22.07.2014Gündem
12 Eylül davasının gerekçeli kararı açıklandı

12 Eylül davasının gerekçeli kararı açıklandı

Ankara 10. Ağır Ceza Mahkemesi, dönemin Genelkurmay Başkanı, emekli Orgeneral ve 7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren ile dönemin Hava Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Tahsin Şahinkaya'yı, 765 sayılı TCK'nın "Devlet kuvvetleri aleyhine cürümler" başlıklı 146. maddesi uyarınca "müebbet hapis cezasına" çarptırmasının gerekçesini açıkladı.

21.07.2014Gündem
‘Hak ihlali’başvurusuna ret

‘Hak ihlali’başvurusuna ret

Anayasa Mahkemesi, 12 Eylül davasından mahkûm olan dönemin Genelkurmay Başkanı Kenan Evren ile Hava Kuvvetleri Komutanı Tahsin Şahinkaya’nın hak ihlaline uğradıkları iddiasıyla yaptıkları bireysel başvuruyu reddetti.

26.06.2014Gündem
Anayasa Mahkemesinden flaş karar

Anayasa Mahkemesi'nden flaş karar

ANAYASA Mahkemesi 12 Eylül davasından mahkum olan dönemin Genelkurmay Başkanı Kenan Evren ile Hava Kuvvetleri Komutanı Tahsin Şahinkaya’nın hak ihlaline uğradıkları iddiasıyla yaptıkları bireysel başvuruyu reddetti.

26.06.2014Gündem

Yazar Sonuçları

Git artık 2015

Yaşar Kemal, Çetin Altan, Sadun Boro, Süleyman Demirel, Kenan Evren, Tahsin Şahinkaya...

30.12.2015

Darbe liderine ‘Hayır’ dedi

DÜNYA çapındaki Time dergisinin o hafta kapağı “Dünyanın en zengin elli generali”, dergi elli general arasında önceki gün hayatını kaybeden 12 Eylül’ün darbecilerinden Hava Kuvvetleri Komutanı Tahsin Şahinkaya’yı da gösteriyor.

10.07.2015