MENÜ

Tahsil

Tahsil ile ilgili tüm haberleri, son dakika Tahsil haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Tahsil haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 18.772 Tahsil haberi bulunmuştur.

Tahsil Haberleri

Evim riskli mi endişesi taşıyanlar için adım adım yol haritası hazırladık: Sağlam ev için harekete geçin

Evim riskli mi endişesi taşıyanlar için adım adım yol haritası hazırladık: Sağlam ev için harekete geçin

Elazığ’da yaşanan depremin acısı tüm Türkiye’ye yayıldı. Bir kez daha deprem ülkesinde yaşadığımız gerçeğiyle yüzleştik. Uzmanlar Türkiye için riskli olanın deprem değil binalar olduğunun altını çiziyor. Kamu yetkililerinin verdiği bilgiye göre ülke genelinde 6.7 milyon riskli yapı var. Tüm bu yapıların 20 yılda yenilenmesi bekleniyor. Ama deprem bizi beklemiyor. Peki evinin riskli olmasından endişe duyan vatandaş ne yapacak? İşte adım adım yol haritası...

29.01.2020Ekonomi
Elektrikli araçlar yakıt maliyetini yüzde 80 azaltıyor

Elektrikli araçlar yakıt maliyetini yüzde 80 azaltıyor

Ev ve iş yerlerindeki elektrikli araç şarj istasyonlarında 100 kilometrelik menzil için dolum maliyeti, gece saatlerinde 6-7 lira, gündüz saatlerinde ise 8-10 lira olarak hesaplanıyor.

28.01.2020Ekonomi
Elektrikli araçlar yakıt maliyetini yüzde 80 azaltıyor

Elektrikli araçlar yakıt maliyetini yüzde 80 azaltıyor

Elektrikli araçlarda yakıt maliyetinin normal araçlara göre yaklaşık yüzde 80 daha az olduğu hesaplanıyor. Ev ve iş yerlerindeki elektrikli araç şarj istasyonlarında 100 kilometrelik bir dolum, gece saatlerinde 6-7 lira, gündüz saatlerinde ise 8-10 liraya mal oluyor.

28.01.2020Teknoloji
Yapı Krediden deprem bölgesindeki müşterilerine destek

Yapı Kredi'den deprem bölgesindeki müşterilerine destek

Yapı Kredi, deprem bölgesindeki şubelerine bağlı tüm bireysel, KOBİ, işletme ve ticari müşterilerinin kredi ve kredi kartı ödemelerini 3 ay faizsiz erteleyecek.

28.01.2020Ekonomi
Vergi ödemelerinde internet ve mobil bankacılık kolaylığı

Vergi ödemelerinde internet ve mobil bankacılık kolaylığı

Vergi mükellefleri, internet ve mobil bankacılık uygulamaları başta olmak üzere tüm dijital kanallardan vergilerini rahat ve hızlı bir şekilde ödeyebiliyor.

27.01.2020Ekonomi
Meclis’in gündemi deprem ve imar

Meclis’in gündemi deprem ve imar

MECLİS, Elazığ depreminin ardından bugün başlayacağı mesai haftasında, imar planlarında kat serbest düzenlemesini de kaldıran imar değişikliklerini görüşecek.

27.01.2020Gündem
MTV ödemeleri ne zaman bitecek MTV 2020 borçları internetten nasıl ödenir

MTV ödemeleri ne zaman bitecek? MTV 2020 borçları internetten nasıl ödenir?

MTV ödemelerinde son gün ne zaman sorusu, ve MTV tarifesi ocak ayının bitmesine günler kala milyonlarca araç sahibinin en önemli gündem konusu oldu. Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) ödemelerinin ilk taksiti İnteraktif Vergi Dairesi, İnternet Vergi Dairesi ve GİB mobil uygulaması üzerinden ya da nakit olarak yatırılabilecek. Peki, 2020 MTV ödemeleri ne zaman bitecek? MTV 2020 borçları internette nasıl ödenir? İşte, MTV ödemelerine yönelik merak edilen bilgiler.

26.01.2020Ekonomi
Yediemindeki aracın otopark ücreti kamuya ait

Yediemin'deki aracın otopark ücreti kamuya ait

Trafikten men edilen araçları otoparkında bekleten otopark sahibi, giderlerin ödenmesi için dava açtı. Mahkeme davayı reddetti. Bunun üzerinde otopark sahibi Anayasa Mahkemesi’ne başvurdu. Çekme ücreti ile otopark ücretini araç sahibinden veya haciz sonrası satış bedelinden tahsil edebileceği gerekçelerini yerinde görmeyen AYM, kamu makamlarının kendi sorumluluğu altındaki bir külfeti vatandaşa yükleyemeyeceğini vurguladı.

25.01.2020Ekonomi
İtirazın iptali davası nedir, nasıl açılır

İtirazın iptali davası nedir, nasıl açılır?

Bir borçlunun aleyhine açılmış olan genel haciz yoluyla takibe, süresi içerisinde itiraz etmesi halinde, başlatılan icra takibi kendiliğinden durur. İcra takibine devam edilebilmesi için borçlunun itirazının kaldırılması bunun için de alacaklının görevli mahkemede ‘itirazın iptali davası’ açması gerekir. Peki, bu dava nasıl ve kimlere karşı açılabilir? Avukat Baki Cem Atamış ve Stajyer Avukat Bihter Ok, ‘itirazın iptali davası’ hakkında detaylı bilgi verdi.

Altay’ın başı Tatosla belada Kulübe ihtarname yolladı...

Altay’ın başı Tatos'la belada! Kulübe ihtarname yolladı...

TFF 1’inci Lig ekiplerinden Altay’ın yollarını ayırmaya çalıştığı Andreas Tatos’la başı belaya girdi.

23.01.2020Futbol
İstirdat davası nedir, nasıl açılır

İstirdat davası nedir, nasıl açılır?

İstirdat davası, hukuk alanında en çok arananların başında geliyor. Konuyla ilgili istirdat davası nedir, istirdat davası neden ve nasıl açılır, istirdat davası kaybedildiğinde tazminat ödenir mi gibi sorular merak ediliyor. Tüm bu soruların yanıtlarını ise Avukat Baki Cem Atamış ve Stajyer Avukat Ekrem Can Narin veriyor.

Şirketler poşetin ardından lastik, pil ve elektronik eşyalar için de beyanname verecek

Şirketler poşetin ardından lastik, pil ve elektronik eşyalar için de beyanname verecek

Şirketler, poşetle ilgili uygulamanın ardından, yılbaşından itibaren devreye giren düzenleme kapsamında, lastik, akümülatör, pil, yağ ve elektronik eşya gibi ürünler için de geri kazanım katılım payı beyannamesi verecek.

22.01.2020Ekonomi
Alkol ve alkollü içki tesisi kurma izin bedelleri belirlendi

Alkol ve alkollü içki tesisi kurma izin bedelleri belirlendi

Alkollü içkilerde tesis kurma izni maktu bedeli, bira için en az 13 bin 521 lira, şarap ve aromatize şarap için yıllık 20 bin litre veya daha az kapasitede olanlarda en az 3 bin 605 lira, yıllık 20 bin litreden fazla kapasitede bulunanlarda en az 9 bin 13 lira, aromatize şarap bazlı içki ve aromatize şarap kokteyli için en az 45 bin 66 lira olacak.

22.01.2020Ekonomi
Abdulkerim Çevikin katilinden akılalmaz ifadeler Sosyal medya ayrıntısı...

Abdulkerim Çevik'in katilinden akılalmaz ifadeler! Sosyal medya ayrıntısı...

BİTLİS'in Güroymak ilçesinde, bölgenin tanınmış kanaat önderlerinden Nakşibendi Şeyhi Abdulkerim Çevik'i (50) tabancayla vurarak, öldüren Yakup Şeflekçi, mahkemece tutuklandı. Akaryakıt istasyonu sahibi Şeflekçi’nin ofisinde polis uyuşturucu madde buldu. Şeflekçi uyuşturucu kullandığını kabul etmezken, Şeyh Abdulkerim Çevik’i amcasının oğlunun 150 bin TL'lik borcu nedeniye arabuluculuk yaptığı sırada tanıdığını, öldürme nedenini ise sosyal medya paylaşımları olduğunu söyledi. Polisin ise Şeflekçi’nin, ceza almamak için böyle bir senaryo uydurmuş olabileceğini değerlendirerek, cinayeti çok yönlü araştırdığı öğrenildi.

20.01.2020Gündem
Son dakika... Kamu sosyal tesis ücretleri belirlendi

Son dakika... Kamu sosyal tesis ücretleri belirlendi

Hazine ve Maliye Bakanlığı 2020 yılı için kamu sosyal tesislerinden alınacak ücretleri belirledi.

18.01.2020Ekonomi
İstanbul Havalimanı devlete kazandırdı

İstanbul Havalimanı devlete kazandırdı

İstanbul Havalimanı daha ilk yılında devlete kazandırmaya başladı. İşletmeci İGA şirketi yolcu garantisinin üzerine çıkılması üzerine Devlet Hava Meydanları İşletmesi’ne (DHMİ) 22.4 milyon Euro tutarında ek ödeme yapacak.

18.01.2020Ekonomi
İstanbul Havalimanından DHMİye ek ödeme

İstanbul Havalimanı'ndan DHMİ'ye ek ödeme

İstanbul Havalimanı'nda, ilk işletme yılı için Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) tarafından garanti edilen 233,1 milyon avroluk Dış Hat Yolcu Gelirinin aşılması sonucu İGA tarafından devlete 22,4 milyon avro tutarında ek ödeme yapılacak.

17.01.2020Ekonomi
Ömer Koç koleksiyonundan 500 yıllık çini maşrapa çalındı

Ömer Koç koleksiyonundan 500 yıllık çini maşrapa çalındı

Dünyanın sayılı koleksiyonerlerinden olan Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ömer M. Koç’un evinden 500 yıllık İznik çinisi maşrapa çalındı. Kıymet Takdir Komisyonu esere 5 bin lira değer biçti. Bu bedel Ömer M. Koç’tan tahsil edildi. Eserin çalındığı bilgisi de koleksiyonerler ve antikacılara uyarı olması için Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü’nün resmi sitesinden duyuruldu.

17.01.2020Gündem
Deprem riskine karşı mühendis gözetimi geliyor İmar Kanunundaki değişiklik kabul edildi

Deprem riskine karşı mühendis gözetimi geliyor! İmar Kanunu'ndaki değişiklik kabul edildi

AK Parti milletvekillerinin imzasını taşıyan Coğrafi Bilgi Sistemleri ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonunda kabul edildi. Yapılan değişikliğe göre, deprem riskine karşı ileri tasarım yöntemleri ve teknolojileri gerektiren binaların projeleri, Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca çıkarılan yönetmelik çerçevesinde yeterli uzmanlığı haiz mühendislerin gözetiminde yapılacak.

16.01.2020Gündem
İranda düşen uçakta ölen Kanada vatandaşlarının ailelerine tazminat ödenecek

İran'da düşen uçakta ölen Kanada vatandaşlarının ailelerine tazminat ödenecek

Kanada Ulaştırma Bakanı Marc Garneau, İran’da düşen Ukrayna uçağında ölen Kanada vatandaşlarının ailelerine hem İran’dan hem de Kanada hükümetinden tazminat sağlanması için çalışma yapıldığını söyledi.

16.01.2020Dünya
İmar disiplini kökten değişiyor

İmar disiplini kökten değişiyor

AK Parti, kentleşme kurallarını yeni baştan düzenleyen ve imar düzenini kökten değiştiren torba yasa teklifini Meclis Başkanlığı’na sundu.

14.01.2020Ekonomi
Ticaret Bakanlığından ekspertiz ücretlerine ilişkin açıklama

Ticaret Bakanlığından "ekspertiz ücretlerine" ilişkin açıklama

Ticaret Bakanlığı, taşınır ve taşınmazlara ilişkin rehin, ipotek ve ekspertiz işlemlerinde tüketicilerden yalnızca üçüncü kişilere ödenen ücretlerin tahsil edilebildiğini belirterek, konut kredilerinde üçüncü kişi olan değerleme şirketine yapılan ödemenin tüketiciden tahsilinin mevzuata aykırılık oluşturmayacağını bildirdi.

13.01.2020Ekonomi
Son dakika haberleri... Şehirlerin kaderini değiştirecek inşaatlar için yeni kanun teklifi

Son dakika haberleri... Şehirlerin kaderini değiştirecek inşaatlar için yeni kanun teklifi

AK Parti Grup Başkanvekili Muş, imar planlarında karşılaşılan davaların ivedi yargılama ile mahkemelerde görülmesinin önünü açan, kaçak yapılarla ilgili düzenlemeler getiren, yüksek binaların inşasının önüne geçilmesini amaçlayan kanun teklifini bugün Meclis Başkanlığı'na sunduklarını söyledi. Muş, ''Yüksek binalar yapılamayacak, kaçak binalara ceza artacak'' dedi.

13.01.2020Ekonomi
Kat kat rant bitecek

Kat kat rant bitecek

TBMM’ye sunulacak kanun teklifiyle şehirlerin silüetini bozan yüksek yapı dönemi kapanacak. Bundan sonra imar planlarında ‘yükseklik serbest’ tanımı yer almayacak. Her ilçe için çevresindeki diğer yapılara da bakılarak bir kat sınırı konacak. Sınırları belediye meclisleri belirleyecek.

13.01.2020Ekonomi
Bayrampaşalı II. Şahak tahta çıktı

Bayrampaşalı II. Şahak tahta çıktı

Türkiye Ermenileri’nin 85’inci patriği Sahak Maşalyan, dün ‘II Şahak’ adıyla patriklik tahtına oturdu. Sinop’tan Bayrampaşa’daki tek göz barakasında Şahin Maşalı olarak dünyaya gelen, Ermenice’yi 20 yaşında öğrenen ve İTÜ’deki mühendislik eğitimini yarıda bırakıp felsefe okuyan Sahak Maşalyan, oldukça renkli bir kişiliğe sahip.

12.01.2020Gündem
SPK, gayrimenkul değerleme hizmetlerine ilişkin tarifeyi belirledi

SPK, gayrimenkul değerleme hizmetlerine ilişkin tarifeyi belirledi

Sermaye Piyasası Kurulunca (SPK) belirlenen gayrimenkul değerleme hizmetlerine ilişkin tarife kapsamında, brüt metrekaresi 250'yi aşmayan konut, ofis veya bürolar için değerleme ücreti 659 lira olacak.

7.01.2020Ekonomi
MTV 2020 borç sorgulama ve internetten ödeme işlemi nasıl olur MTV ödemelerinde son gün ne zaman

MTV 2020 borç sorgulama ve internetten ödeme işlemi nasıl olur? MTV ödemelerinde son gün ne zaman?

Araç sahipleri Motorlu Taşıtlar Vergisi 1. taksit ödemeleri ile ilgili MTV borcu nasıl ödenir ve MTV ödemelerinde son gün ne zaman sorularının cevaplarını araştırıyorlar. MTV ödemeleri 1 Ocak tarihi ile başladı. MTV ödemelerinin ilk taksidi Ocak ayında yapılacak ikinci taksit ise Temmuz ayında ödenecek.

4.01.2020Ekonomi
Lojman kira bedeli 2020 yılında ne olacak İşte ısınma, elektrik, su masrafları...

Lojman kira bedeli 2020 yılında ne olacak? İşte ısınma, elektrik, su masrafları...

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Milli Emlak Genel Tebliği’nde değişikliğe gitti ve kamu konutlarındaki kira bedellerini yeniden tespit etti.

4.01.2020Emlak
İlçeye giren araçlardan para alan belediye işlemi durdurdu

İlçeye giren araçlardan para alan belediye işlemi durdurdu

Osmaniye'nin Düziçi Belediyesi meclis kararıyla ilçeye giriş çıkış yapan tır, kamyon, minibüs, doblo tarzı araçlar, taksilerden işgaliye parası adı altında para toplanmasına şoförlerden tepki geldi. Gelen tepkilerin ardından ise belediye işgaliye bedeli tahsil edilmesi işlemini durduruldu. İlçe girişindeki zabıtalar da bölgeden çekildi.

3.01.2020Haber
İmar barışı uzayacak mı 2020 yılında imar barışı olacak mı

İmar barışı uzayacak mı? 2020 yılında imar barışı olacak mı?

İmar barışı uzatılacak mı sorusu, kendilerine verilen süreçte bu imkandan yararlanamayan vatandaşların araştırdığı konu olmaya başladı. Bu durumun detaylarını öğrenmek isteyen kişiler, imar barışı uzatılacak mı sorusuna yanıt aramaya başladı. Peki, imar barışı uzayacak mı? İşte, 2020 yılında imar barışının olup olmayacağı hakkında detaylı bilgiler

3.01.2020Ekonomi
İlçeye giren araçlardan para alan belediyeden yeni karar

İlçeye giren araçlardan para alan belediyeden yeni karar!

Osmaniye'nin Düziçi Belediyesi meclis kararıyla ilçeye giriş çıkış yapan tır, kamyon, minibüs, doblo tarzı araçlar, taksilerden işgaliye parası adı altında para toplanmasına şoförlerden tepki geldi. Gelen tepkilerin ardından ise belediye işgaliye bedeli tahsil edilmesi işlemini durduruldu. İlçe girişindeki zabıtalar da bölgeden çekildi.

3.01.2020Gündem
Gezici hizmet, ambulans uçak, dövizle askerlik... Dışişleri Bakanlığı...

Gezici hizmet, ambulans uçak, dövizle askerlik... Dışişleri Bakanlığı...

Dışişleri Bakanlığı, yurt dışındaki temsilcilikleriyle 7 gün 24 saat çalışarak 1 yıl içinde 2.2 milyondan fazla konsolosluk işlemi gerçekleştirdi.

3.01.2020Avrupa
Milli Piyango biletlerine ikramiye isabet edenler için önemli detay

Milli Piyango biletlerine ikramiye isabet edenler için önemli detay!

Milli Piyango biletlerine amorti ve teselli gibi ikramiyeler isabet eden talihliler için idareden önemli bir açıklama yapıldı. Son 6 rakamına göre 1000 TL, son 5 rakamına göre 400 TL, son 4 rakamına göre 300 TL, son 3 rakamına göre 200 TL, son 2 rakamına göre 160 TL ve amorti ikramiyesi kazananlar, ikramiyelerini yeni sisteme göre seyyar bayiler dışında da alabilecek. Peki, Milli Piyango sonuçları sonrası ikramiyeler nereden tahsil edilebilecek? İşte, bilet sorgulama yapan bilet sahiplerini ilgilendiren o detaylar

3.01.2020Gündem
Bir yıl boyunca dokunmayacaklar Yılbaşı çekilişinin iki talihlisi ikramiyelerini aldı...

Bir yıl boyunca dokunmayacaklar! Yılbaşı çekilişinin iki talihlisi ikramiyelerini aldı...

Milli Piyangonun yılbaşı özel çekilişinde çeyrek biletlerine 80 milyon liralık büyük ikramiye isabet eden 4 talihliden 2'si ikramiyelerini tahsil etti. 20 milyon liralık ikramiyesini alan Bursa talihlisinin 3 çocuklu inşaat işçisi, Gaziantep talihlisinin ise 7 çocuklu bir işçi olduğu belirtildi. İki adet çeyrek bilet alan Bursa talihlisinin diğer biletine de 20 bin liralık teselli ikramiyesi isabet etti.

2.01.2020Ekonomi
Galatasarayda stat karanlıkta kalacaktı

Galatasaray'da stat karanlıkta kalacaktı!

Galatasaray'da sıcak gelişme... Üç yıldır ödenmeyen alacaklarını tahsil etmek için hukuki yollara başvuran eski başkan Dursun Özbek’in ‘haciz’ hamlesiyle köşeye sıkışan G.Saray yönetimi, önemli bir tehlikeyi son anda atlattı...

2.01.2020Futbol
Son dakika haberi.... THY’nin fendi Boeing’i yendi

Son dakika haberi.... THY’nin fendi Boeing’i yendi

Boeıng 737 MAX krizinin başından bu yana THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı kıran kırana bir savaş verdi. İplerin koptuğu zamanlar oldu ama sonunda İlker Aycı’nın istediği nakit 150 milyon dolarlık tazminat onaylandı.

31.12.2019Ekonomi
VakıfBank Genel Müdürü Üstünsalih: 2020, ekonomide değişim yılı olacak

VakıfBank Genel Müdürü Üstünsalih: 2020, ekonomide değişim yılı olacak

VakıfBank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih, büyüme beklentisiyle girilen 2020'de hane halkından reel ekonomiye tüm Türkiye'ye verdikleri destekleri artırarak sağlıklı büyümeye devam edeceklerini söyledi.

30.12.2019Ekonomi
FETÖ 10 milyar dolarlık yapıyla finanse ediliyordu

FETÖ 10 milyar dolarlık yapıyla finanse ediliyordu

FETÖ aidiyeti olan şirketleri devraldıktan sona aktif olarak yüzde 38 büyüttüklerini belirten TMSF Başkanı Muhiddin Gülal, “Bizdeki şirketlerin aktif büyüklüğü 60 milyar seviyesinde yani 10 milyar doların üzerinde. Hukuki süreç devam ediyor ama 10 milyar dolarlık bir yapıyla terör örgütü finanse ediliyordu ifadesi yanlış olmaz. Ama her birinde ayrı ayrı yapılan işlem var. Örneğin (X) firmasında tüm tedarikçilerden örgüte yüzde 10 para kesiliyordu” dedi.

30.12.2019Ekonomi
Son dakika haberi...Aylık gecikme zammı yüzde 1.6ya indirildi

Son dakika haberi...Aylık gecikme zammı yüzde 1.6'ya indirildi

Kamu alacakları için uygulanan gecikme zammı oranının, her ay için ayrı ayrı uygulanmak üzere yüzde 1,6 olarak belirlenmesine ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete'de yayımlandı.

29.12.2019Gündem
Turizmde 2020 yılı pozitif sinyal veriyor

Turizmde 2020 yılı pozitif sinyal veriyor

Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Başkanı Müberra Eresin, İstanbul ve Türkiye’nin uluslararası düzeyde konaklama fiyatlarının olması gereken düzeyde olmadığını belirterek, "2020'nin bu yıldan daha iyi ve daha pozitif geçmesini bekliyor ve çok istiyoruz. Londra, Rimini, Barselona, Cannes gibi yakın dönemde gerçekleştirilen son fuarlarda da 2020 yılının 2019 yılından daha iyi olacağının işaretlerini aldık." dedi.

27.12.2019Ekonomi
TOKİ sosyal konut projesi başvuru şartları neler TOKİ kura çekimi ne zaman

TOKİ sosyal konut projesi başvuru şartları neler? TOKİ kura çekimi ne zaman?

Dar gelirli vatandaşları en sahibi yapan TOKİ 100 bin sosyal konut projesi başvurularını geçtiğimiz günlerde başlattı. TOKİ sosyal konut başvuruları devam ederken bir yandan da başvuru sürecinin ardından başlayacak kura çekimleri merak ediliyor. Peki, TOKİ sosyal konut projesi başvuru şartları neler? TOKİ kura çekimi ne zaman? İşte, TOKİ sosyal konut projesi hakkında ayrıntılar...

26.12.2019Gündem
Kredi borcu olan ev nasıl satılır

Kredi borcu olan ev nasıl satılır?

Türkiye'de konut kredi vadeleri 20 yıla kadar uzadığı için bu süre içinde evi satmak gündeme gelebilir. Peki, üzerinde bankanın ipoteği bulunan ev nasıl satılır? Birkaç yöntemi var.

26.12.2019Ekonomi
Son Dakika | Beşiktaşta parasını alamayan Jordan Theodore sözleşmesini feshetti

Son Dakika | Beşiktaş'ta parasını alamayan Jordan Theodore sözleşmesini feshetti

Beşiktaş'ta başantrenör Dusko Ivanovic'in ardından bu kez oyunculardan Jordan Theodore ile yollar ayrılıyor. Oyuncunun alacaklarını alamadığı için sözleşmesini feshettiği öğrenildi.

25.12.2019Basketbol

Yazar Sonuçları

Dolmuş değil üniversite

İstanbul Üniversitesi’nin çılgın bir öğrenci ve fakülte sayısı var. 15 fakülteye ulaşmış. Öğrenci sayısı 100 bine yakın... Bırakınız sağlık ve beslenme hizmetlerini tuvalet hizmetlerinin bile nasıl görüldüğünü anlamak zor. Talebelerin gerçekten kütüphane kullanma alışkanlığı ve düzenli spor yapma merakı olsa çıkacak izdihamı tasavvur edemeyiz. Burası tarihi en eski kurumumuz. Kontenjanları düşürmenin zamanı geldi de geçti bile.

12.01.2020

“Benzemek”

İttifak kurmak için benzer partiler olmaya gerek yok.

8.01.2020

Havacılıkta 2019 heyecanlı bir yıl oldu

Geçen yılın nisan ayında İstanbul Havalimanı tam olarak operasyonlara başladı. Bugüne dek 50 milyon yolcu havalimanından gelip geçti. Eleştiriler sürüyor ama çok büyük aksamalar olmadı. Umarım olmaz. THY havacılık tarihinin en büyük taşınmasını bir gecede gerçekleştirdi. İki gün içinde tüm seferlere başlandı. Ama 737 MAX olayı şirketin büyümesinden çaldı. Yine de önümüzdeki günlerde iyi sonuçlar gelecek. 2019’da meydana gelen kazalar geçen yıllara göre daha azdı. Bu arada dünyada uçan yolcu sayısı 4 milyarı aştı.

1.01.2020