MENÜ

Tahran-Van Yolcu Treni Seferleri

Tahran-Van Yolcu Treni Seferleri ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Tahran-Van Yolcu Treni Seferleri haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 11 Tahran-Van Yolcu Treni Seferleri haberi bulunmuştur.

Tahran-Van Yolcu Treni Seferleri Haberleri

Tahran-Van treninin ilk yolcuları Vana ulaştı

Tahran-Van treninin ilk yolcuları Van'a ulaştı

Van'da 23 Ekim ve 9 Kasım 2011'de yaşanan depremlerin ardından yapılamayan Tahran-Van yolcu treni seferleri yeniden başladı. İran'ın başkenti Tahran'dan dün saat 09.30'da hareket eden 5 vagonlu ve 180 kişi kapasiteli yolcu treni, sabah saatlerinde Van Garı'na ulaştı.

25.06.2019Ekonomi
Depremin ardından durmuştu.. 8 yıl aradan sonra yeniden başladı

Depremin ardından durmuştu.. 8 yıl aradan sonra yeniden başladı!

Van'da 2011 yılındaki depremlerinin ardından yapılamayan Tahran-Van yolcu treni seferleri, 8 yıl aradan sonra tekrar başladı. Tahran'dan dün yola çıkan tren, sabah saatlerinde 79 yolcusuyla Van Garı'na ulaştı.

25.06.2019Ekonomi
Tahran-Van yolcu treni seferleri başladı

Tahran-Van yolcu treni seferleri başladı

İran Devlet Demir Yolları Taşımacılık Şirketi Genel Müdürü Muhammed Recebi "Tahran-Tebriz-Van treni yerel saatle 09.30'da yola çıktı. Tren, akşam saatlerinde Tebriz'e, yarın sabah da Van'a ulaşacak" dedi.

24.06.2019Ekonomi
4 yıl sonra yeniden başladı İlk sefer gerçekleştirildi

4 yıl sonra yeniden başladı! İlk sefer gerçekleştirildi

Güvenlik gerekçesiyle ara verilen Tahran-Ankara yolcu tren seferleri, 4 yılın ardından tekrar başladı.

12.07.2019Ekonomi
Tahran-Van tren seferleri başladı

Tahran-Van tren seferleri başladı

İran Devlet Demir Yolları Taşımacılık Şirketi Genel Müdürü Recebi "Tahran-Tebriz-Van treni yerel saatle 09.30'da yola çıktı. Tren, akşam saatlerinde Tebriz'e, yarın sabah da Van'a ulaşacak" dedi.

25.06.2019Seyahat
Merakla beklenen hatta seferler başladı

Merakla beklenen hatta seferler başladı

Van'da PKK'lı teröristlerin saldırıları nedeniyle 3 yıldır yapılmayan Tebriz-Van yolcu treni seferleri, güvenlik güçlerinin başarılı operasyonları sonucu sağlanan güven ortamıyla yeniden başladı

19.06.2018Ekonomi
Seferler yeniden başlayacak Vana turist yağacak

Seferler yeniden başlayacak! Van'a turist yağacak

Van'da terör örgütü PKK'nın saldırıları nedeniyle 2015 yılında durdurulan İran-Van yolcu treni seferleri, güvenlik sorununun ortadan kalkmasıyla 15 Haziran'da yeniden başlayacak.

12.06.2018Ekonomi
Tren, insanı bir yerlere ruhuyla birlikte taşır

Tren, insanı bir yerlere ruhuyla birlikte taşır

Tren yolculuğu, genelde “bir yere varmak için”den ziyade, kendisi için yapılır. Sanki seyahat, aslında trende başlar. Tren insanları gruplar oluşturur. Yemek vagonu, sigara molası arkadaşlıkları, içkiciler, kitap okuyanlar, film seyredenler, hiçbir şey yapmayanlar birbirlerini bulurlar. En son geçen sonbaharda, Hürriyet Treni yolculuğumuz bir ay sürdü. Bütün Doğu ve Güney Doğu Anadolu, Ege ve Marmara’yı rayların üzerinde dolaştık. Hep bilmediğim istasyonlarda indim, tanımadığım pazarlara karıştım.

8.08.2010Seyahat
Hava ulaşımında aksama ve iptal

Hava ulaşımında aksama ve iptal

İstanbul ve çevresini etkileyen ağırkış koşulları, hava trafiğini de büyük ölçüde aksattı. Bazı iç hat seferleri ise iptal edildi.

23.01.2004Gündem