MENÜ

Taha Akyol

Taha Akyol ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Taha Akyol haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.147 Taha Akyol haberi bulunmuştur.

Taha Akyol, Abhaz asıllı Türk Gazeteci ve yazar.

1946 yılında Yozgat'ta doğdu. Babası Mustafa, annesi Fatma Akyol'dur. İlkokul, ortaokul ve lise öğrenimini Yozgat'ta tamamladı. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. Yazarlık mesleğine 1977 yılında Her gün gazetesinde başladı. 12 Eylül 1980 darbesi öncesinde Milliyetçi Hareket Partisi yönetiminde bulundu. Darbe sonrasında tutuklandı ve uzunca bir süre Mamak Cezaevi'nde yattı. Askeri mahkemede yargılandı ve beraat etti. Yankı dergisinde, Tercüman, Meydan ve Milliyet gazetelerinde çalıştı.

Devamı..

Taha Akyol Haberleri

Olimpiyat meşalesi Samsunda yandı

Olimpiyat meşalesi Samsun'da yandı

Olimpiyat meşalesi Samsun'da yandı

7.7.2017SamsunHürriyet Yazarı
Türkeş: Boş bir itham

Türkeş: Boş bir itham

Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "kontrollü darbe" iddialarına ilişkin, "Darbe girişimi, darbe girişimidir. Bunun kontrollüsü, kontrolsüzü olmaz. Bunun üzerinden şike yaparak ikbal elde etmeye kalkana 'ruh hastası' denir. Ben Türkiye'de böyle ruh hastaları olduğunu düşünmüyorum. Onun için bu boş bir ithamdır." dedi.

6.4.2017GündemHürriyet Yazarı
Avrupa fobisi

Avrupa fobisi

HOLLANDA ile yaşanan kriz neredeyse iki haftayı doldurdu. İlk heyecan geçti, sinirler bir ölçüde yatıştı. Artık biraz daha sakin bakarak, hasar bilançosunu çıkarabiliriz; daha objektif analiz yapabiliriz.

26.3.2017OkurTemsilcisiHürriyet Yazarı
Yarın Hürriyet Kitap Sanat günü

Yarın Hürriyet Kitap Sanat günü!

Hürriyet Kitap Sanat bu cuma da edebiyat ve sanat dünyasının nabzını tutuyor. Türkiye'nin tek haftalık kitap ve sanat dergisinin bu haftaki kapak konusu, son günlerde 'çok satan' listelerinden çıkmayan, öncü düşünür ve yazar Stefan Zweig...

16.3.2017Kitap SanatHürriyet Yazarı
Dünyada demokrasi neden krizde Taha Akyol #SoruHürriyetinde

Dünyada demokrasi neden krizde? Taha Akyol #SoruHürriyeti'nde

Hürriyet okurlarıyla yazarlarını canlı yayında buluşturan #SoruHürriyeti'ne bugün Taha Akyol konuk oldu... "Dünyada demokrasi neden krizde?" sorusuyla başlayan Hürriyet TV, Facebook, Periscope ve YouTube canlı yayını, sizin sorularınızla devam etti.

9.2.2017GündemHürriyet Yazarı
Son dakika: Ve Donald Trump resmen ABD Başkanı

Son dakika: Ve Donald Trump resmen ABD Başkanı!

Donald Trump Washington'da düzenlenen görkemli bir törenle yemin etti ve resmen ABD'nin 45'inci başkanı olarak göreve başladı. Hürriyet Washington Temsilcisi Cansu Çamlıbel, ABD Kongresi'ndeki yemin törenini National Mall'dan takip etti. Dünya genelinde yüz milyonlarca insan tarafından seyredilen tören, Hürriyet yazarlarının ve vatandaş gazetecilerin katkılarıyla hurriyet.com.tr'nin Hürriyet TV, Facebook, YouTube ve Periscope üzerinden canlı video yayınıyla izleyicilere sunuldu. İşte Cansu Çamlıbel'in anlatımıyla yemin töreninden dakika dakika gelişmeler:

20.1.2017DünyaHürriyet Yazarı
#SoruHürriyeti Kendinizi geçmişe göre daha özgür hissediyor musunuz

#SoruHürriyeti Kendinizi geçmişe göre daha özgür hissediyor musunuz?

Taha Akyol canlı yayında sorularınızı yanıtladı.

21.11.2016Diğer VideolarHürriyet Yazarı
#SoruHürriyetinin sıradaki konuğu Taha Akyol

#SoruHürriyeti'nin sıradaki konuğu Taha Akyol

Hurriyet.com.tr'nin, Hürriyet'in yazarlarıyla okurlarını Facebook sayfası üzerinde bir araya getirdiği #SoruHürriyeti canlı yayınlarının bugünkü konuğu Taha Akyol... Taha Akyol'a biz "Liberalizm ölüyor mu?" diye soracağız. Ya sizin sorularınız?

16.11.2016GündemHürriyet Yazarı
Kitabını yazarım

Kitabını yazarım

Dünya Ekonomik Forumu’nun (WEF) tarihinde ilk kez verdiği ‘İş Dünyasının Devlet Adamı’ ödülüne ENKA Vakfı Başkanı ve ENKA Şirketleri Onursal Başkanı Şarık Tara layık görüldü. Şarık Tara’ya ödülünü veren WEF kurucusu ve başkanı Klaus Schwab, “40 yıldır tanıdığım Şarık ile ilgili 4. Sanayi Devrimi’ni anlattığım kitabım gibi bir kitap yazabilirim” dedi.

11.11.2016EkonomiHürriyet Yazarı
Şarık Tara’ya Dünya Ekonomik Forumu’ndan Ödül

Şarık Tara’ya Dünya Ekonomik Forumu’ndan Ödül

Dünya Ekonomik Forumu tarihinde ilk kez verdiği iş dünyası ve devlet adamı ödülüne ENKA Vakfı Başkanı ve ENKA Şirketleri Onursal Başkanı Şarık Tara layık görüldü.

11.11.2016EkonomiHürriyet Yazarı
(yeniden) İşadamı Şarık Taraya Dünya Ekonomik Forumundan Ödül (1)

(yeniden) İşadamı Şarık Tara'ya Dünya Ekonomik Forumu'ndan Ödül (1)

(yeniden) İşadamı Şarık Tara'ya Dünya Ekonomik Forumu'ndan Ödül (1)

11.11.2016İstanbulHürriyet Yazarı
İşadamı Şarık Taraya Dünya Ekonomik Forumundan Ödül (1)

İşadamı Şarık Tara'ya Dünya Ekonomik Forumu'ndan Ödül (1)

İşadamı Şarık Tara'ya Dünya Ekonomik Forumu'ndan Ödül (1)

11.11.2016İstanbulHürriyet Yazarı
Dinçer Karakadıoğlu son yolculuğuna uğurlandı

Dinçer Karakadıoğlu son yolculuğuna uğurlandı

Doğan Holding ailesinin “Arzu Ablası”, Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan’ın asistanı Arzu Karakadıoğlu’nun eşi Dinçer Karakadıoğlu son yolculuğuna uğurlandı.

19.10.2016GündemHürriyet Yazarı
Erdoğana: Sevri mi savunuyorsun

Erdoğan'a: Sevr'i mi savunuyorsun

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, dün yabancı medya kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya geldiği toplantıda ve daha sonra CNN Türk'te Taha Akyol'un sunduğu 'Eğrisi Doğrusu' programında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'Lozan' çıkışına eleştiriler getirdi. Kılıçdaroğlu, "Şu soruya cevap versin; sen Sevr’i mi savunuyorsun? O koltuğa Cumhuriyet’in ve Lozan’ın sayesinde oturduğunu unutmayacaksın. Şimdi diyecekler ki ‘Kılıçdaroğlu Yenikapı ruhundan vazgeçti’. Eğer anladığınız Yenikapı ruhu bu ise bu ruha karşıyız” dedi. CHP lideri CNN Türk ekranlarında ise Adil Öksüz hakkındaki iddialarını yineledi ve ekledi: Adil Öksüz öldürülebilir...

30.9.2016GündemHürriyet Yazarı
CHP Lideri Kılıçdaroğlu: Lozan, Türkiyenin varlık nedenidir

CHP Lideri Kılıçdaroğlu: Lozan, Türkiye'nin varlık nedenidir

CHP Lideri Kılıçdaroğlu: Lozan, Türkiye'nin varlık nedenidir

30.9.2016AnkaraHürriyet Yazarı
Kılıçdaroğlu: İçime sindiremiyorum

Kılıçdaroğlu: İçime sindiremiyorum

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Sayın Cumhurbaşkanının, muhtarlarla yaptığı toplantıda, Lozan Anlaşması'nı bizim tarihimize uygun olmayan bir dille eleştirmesini ben içime sindiremiyorum" dedi.

30.9.2016GündemHürriyet Yazarı
Kılıçdaroğlu canlı yayında soruları cevaplayacak

Kılıçdaroğlu canlı yayında soruları cevaplayacak

CHP Genel Başkanı kemal Kılıçdaroğlu CNN Türk’te Taha Akyol’un konuğu olacak.

29.9.2016GündemHürriyet Yazarı
İshak Alaton son yolculuğuna uğurlandı

İshak Alaton son yolculuğuna uğurlandı

Alarko Holding Kurucu ortağı ve Onursal Başkanı İshak Alaton için bugün Neve Şalom Sinagog’unda cenaze töreni düzenlendi. Törene Musevi Cemaatinin önde gelen isimleri ile birlikte, iş, sanat, siyaset dünyasından isimler katıldı. Tören öncesi taziyeleri Alaton’un eşi Margarete Olga Alaton ile çocukları, Leyla Alaton ve Vedat Alaton kabul etti. Ünlü iş adamının kızı Leyla Alaton'un törende babası için duygusal bir konuşma yaptığı aktarıldı. İş adamı Alaton'un cenazesi törenden sonra Kilyos Musevi Mezarlığına defnedildi.

13.9.2016EkonomiHürriyet Yazarı
Geleceğe birlikte yürüyelim

Geleceğe birlikte yürüyelim

Doğan Grubu, bir yıldır önemli bir proje üzerinde çalışıyor. Projenin amacı ortak değerlerimizin, müştereklerimizin yeniden konuşulmaya başlanması, hatırlanması, önemsenmesi ve geliştirilmesi. Hürriyet, Kurban Bayramı’nda bu projenin bir adımı olarak Türkiye’nin bir grup kanaat önderi, farklı alanlardan seçkin temsilcileri ve aynı zamanda kültür sanat insanlarıyla ortak değerlerimiz üzerinde bir diyalog zeminini başlattı. Bu çerçevede “Sahi nedir bizim müştereklerimiz” sorusuna aldığımız birbirinden ilginç yanıtların bir bölümünü bugün yayımlıyoruz. Diğer bölüm ise yarın. İyi bayramlar Türkiye.

11.9.2016GündemHürriyet Yazarı
Hürriyet Gazetesi Yazarı Taha Akyol: Ortak değerler ihtiyacı

Hürriyet Gazetesi Yazarı Taha Akyol: Ortak değerler ihtiyacı

Ortak değerlerimiz nedir sorusunda bu değerleri önemli ölçüde kaybettiğimiz endişesi vardır ve haklıdır. Ülkemizde yaşanmakta olan kutuplaşma, güvensizlik, kimliklerin keskinleşmesi, siyasi söylemin artan ölçüde çatışmacı olması gibi her gün yaşadığımız olgular bunun ispatıdır.

11.9.2016GündemHürriyet Yazarı
Hürriyetin tüm yazarları #SoruHürriyetinde...

Hürriyet'in tüm yazarları #SoruHürriyeti'nde...

Hürriyet'in yazarlarıyla okurları Hurriyet.com.tr'nin #SoruHürriyeti yayınları sayesinde Hurriyet.com.tr'nin Facebook sayfasında buluşuyor. Okurlar merak ettiklerini yazarlarımıza soruyor... Görsellere tıklayarak ilgili yayının kaydına Facebook üzerinden ulaşabilirsiniz.

22.8.2016GündemHürriyet Yazarı
Semih Yalçın : MHP; bu badireden bölünerek değil, tam tersine güçlenerek çıkacaktır

Semih Yalçın : MHP; bu badireden bölünerek değil, tam tersine güçlenerek çıkacaktır

Semih Yalçın : MHP; bu badireden bölünerek değil, tam tersine güçlenerek çıkacaktır

23.6.2016AnkaraHürriyet Yazarı
Taha Akyol: MHP yine mahkemelik olabilir

Taha Akyol: MHP yine mahkemelik olabilir

Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin "korsan" diye nitelediği MHP kurultayı Ankara’da toplandı, ancak partide tartışmalar bitmiyor. Hakan Çelik ile Hafta Sonu, MHP kurultayını Türk basınının deneyimli ismi Taha Akyol ile masaya yatırdı.Aynı zamanda bir hukukçu olan Taha Akyol, sürecin yasaya uygun olarak işlediğinin altını çizdi ama önemli de bir uyarıda bulundu. MHP’yi kurultaya götüren hukuki süreçte yasal boşluklar olduğunu vurgulayan Taha Akyol, "Parti içindeki muhalif kanat bugün kurultaya gitmiş olabilir ancak 10 Temmuz’da da Genel Merkez kurultaya gider, tüzüğü değiştirir ve Devlet Bahçeli’yi genel başkan seçerse, işler yine mahkemelik olabilir" dedi.

19.6.2016HaberHürriyet Yazarı
Bülent Arınç BBC Türkçeye konuştu

Bülent Arınç BBC Türkçe'ye konuştu

BBC Türkçe'ye konuşan eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, başkanlık tartışmalarından, çözüm sürecine; Ahmet Davutoğlu’nun başbakanlık görevinden istifasından, kendi siyaset hayatına ve basın özgürlüğüne kadar birçok konuda soruları yanıtladı.

17.6.2016DünyaHürriyet Yazarı
Hakkı Devrim son yolculuğuna uğurlandı

Hakkı Devrim son yolculuğuna uğurlandı

Hakkı Devrim son yolculuğuna uğurlandı

16.6.2016İstanbulHürriyet Yazarı
Hakkı Devrim son yolculuğuna uğurlandı

Hakkı Devrim son yolculuğuna uğurlandı

TÜRK basının usta isimlerinden gazeteci-yazar Hakkı Devrim, Levent’teki Afet Yolal Camii’nde öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Kilyos’taki aile mezarlığında defnedildi.

16.6.2016GündemHürriyet Yazarı
#SoruHürriyetinin bugünkü konuğu Taha Akyol

#SoruHürriyeti'nin bugünkü konuğu Taha Akyol

#?SoruHürriyeti?'nin bugünkü konuğu Taha Akyol

14.6.2016HaberHürriyet Yazarı
Taha Akyol #SoruHürriyetinde: Bu konuda vatandaş olarak bizim de kusurumuz var

Taha Akyol #SoruHürriyeti'nde: Bu konuda vatandaş olarak bizim de kusurumuz var

Hurriyet.com.tr'nin Hürriyet yazarlarıyla okurlarını bir araya getiren programı #SoruHürriyeti'nin bugünkü konuğu Taha Akyol oldu. Hürriyet Dijital Medya İçerik Koordinatörü Emre Kızılkaya'nın moderatörlüğünü yaptığı programda Akyol, Türkiye'de hukuk anlayışı ve son dönemde tartışılan çok sayıda meseleyle ilgili sizlerden gelen sorulara yanıt verdi.

14.6.2016GündemHürriyet Yazarı
#SoruHürriyetinin bugünkü konuğu Taha Akyol

#SoruHürriyeti'nin bugünkü konuğu Taha Akyol

Hurriyet.com.tr'nin, Hürriyet'in köşe yazarlarıyla okurlarını bir araya getiren programı #SoruHürriyeti'nin bugünkü konuğu Taha Akyol... Taha Akyol'a biz "Evrensel hukukun neresindeyiz?" diye soracağız. Ya sizin sorularınız?

13.6.2016GündemHürriyet Yazarı
#sabahkahvesi: Bugün başlarken bilmeniz gerekenler – 28.03.2016

#sabahkahvesi: Bugün başlarken bilmeniz gerekenler – 28.03.2016

Günün haberlerini Ertuğrul Özkök seçti...

27.3.2016GündemHürriyet Yazarı
Aslı Öymen sunduğu Afiş programına Genco Erkal konuk oluyor

Aslı Öymen sunduğu Afiş programına Genco Erkal konuk oluyor

CNN TÜRK ekranlarının sevilen programı 'Afiş'e bu hafta tiyatronun duayen ismi Genco Erkal konuk oluyor.

25.3.2016MagazinHürriyet Yazarı
Türkiye Gençler Grekoromen Güreş Şampiyonası

Türkiye Gençler Grekoromen Güreş Şampiyonası

- Şampiyona 8 kategoride yaklaşık 300 sporcunun katılımıyla Rize'de başladı- Güreş Federasyonu Başkanı Aydın: "Ülkemizi en iyi şekilde olimpiyatlarda temsil etmek, ay-yıldızlı bayrağımızı göndere çektirmek, ülkemize altın madalya kazandırmak istiyoruz"

18.3.2016RizeHürriyet Yazarı
#sabahkahvesi: Gün başlarken bilmeniz gerekenler – 01.03.2016

#sabahkahvesi: Gün başlarken bilmeniz gerekenler – 01.03.2016

Bugünün haberlerini Ertuğrul Özkök seçti...

1.3.2016GündemHürriyet Yazarı
Taha Akyol, Anayasa Mahkemesinin Dündar ve Gül için verdiği kararı değerlendirdi - 2

Taha Akyol, Anayasa Mahkemesi'nin Dündar ve Gül için verdiği kararı değerlendirdi - 2

Anayasa Mahkemesi, Cumhuriyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ile Ankara Temsilcisi Erdem Gül'ün, kişi hürriyeti ve güvenliği haklarının ihlal edildiğine karar vererek, ihlalin ortadan kaldırılması için dosyayı ilgili mahkemeye gönderdi. Hürriyet Gazetesi yazarı Taha Akyol kararı, CNNTürk'te  Nevşin Mengü'ye değerlendirdi. 

25.2.2016HaberHürriyet Yazarı
Taha Akyol, Anayasa Mahkemesinin Dündar ve Gül için verdiği kararı değerlendirdi

Taha Akyol, Anayasa Mahkemesi'nin Dündar ve Gül için verdiği kararı değerlendirdi

Anayasa Mahkemesi, Cumhuriyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ile Ankara Temsilcisi Erdem Gül'ün, kişi hürriyeti ve güvenliği haklarının ihlal edildiğine karar vererek, ihlalin ortadan kaldırılması için dosyayı ilgili mahkemeye gönderdi. Hürriyet Gazetesi yazarı Taha Akyol kararı, CNNTürk'te  Nevşin Mengü'ye değerlendirdi. 

25.2.2016HaberHürriyet Yazarı

Yazar Sonuçları

O günkü telefonun kayıtları açıklanır mı

YOKLUĞUMDA Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi ile Nagehan Alçı arasında bir tartışma başlamış.

19.6.2017

Gazeteciler can yakmak için mi yazar?

Deniz Seki, iki buçuk yılın ardından özgürlüğüne kavuştu.

7.6.2017

‘Cafe’ tartışmasında Sümeyye Erdoğan’dan yanayım

CUMHURBAŞKANI Erdoğan club, arena ve cafe gibi kelimelerin tabelalardan sökülmesini istemişti.

26.5.2017

Endişeli modernlerden endişeli muhafazakârlara

REFERANDUMUN sonuçlarından biri de, büyük metropollerde kent merkezi ile kentin göç almakta olan periferisi arasındaki oy kalıplarında farklı yönelişleri göstermesi oldu. 

3.5.2017

Önemli olan iktidarda değil itibarda kalmaktır

YÜZYILI doldurmak üzere olan Atatürk Cumhuriyeti’ni yaşatmak isteyenler, dayatılan başkanlık sistemine hayır diyecek.

10.4.2017

Avrupa fobisi

HOLLANDA ile yaşanan kriz neredeyse iki haftayı doldurdu. İlk heyecan geçti, sinirler bir ölçüde yatıştı. Artık biraz daha sakin bakarak, hasar bilançosunu çıkarabiliriz; daha objektif analiz yapabiliriz.

26.3.2017

Sandığa sahip çıkmak

HER seçimden önce olduğu gibi referandum öncesi de en çok karşılaştığım soru, sonuçlar üzerinde hile yapılıp yapılmayacağı.

1.3.2017

Evet, ‘güç’ tek kişide toplanacak

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, “Cumhurbaşkanlığı sistemine karşı çıkan gafiller hep yanlış ve ne yazık ki yalan söylüyorlar” dedi.

20.2.2017

Mesele PKK’nın çok ötesinde

TAM bir hafta önce gerçekleşen korkunç katliamı PKK’nın alt grubu TAK üstlendi.

16.12.2016

Dönüşü olmayan yola giriliyor

BAŞBAKAN’ın söylediğine göre Anayasa değişikliği bu hafta TBMM’ye sunulacak.

7.12.2016

Bizim medresemiz neden üniversite olamadı?

BU soruyu çok önce, 13 Ağustos 2013’te yine bu köşede sormuştum.

7.10.2016

O iş öyle değil Bülent Bey

AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın açıklamasını salı günü bu köşede yayınlamıştım.

5.10.2016

Ben de sıraladım ortak değerlerimizi

“ARTIK ortak değerlerimizi konuşma vakti geldi” dedi Begümhan Doğan Faralyalı ve onun öncülüğünde gerçekleşen çalışmanın sonuçları dünden itibaren Hürriyet’te yayınlanmaya başladı.

12.9.2016

Dost acı söyler Tarkan

Açıkhava’daki konser serisi bittiğine, herkesten de övgü dolu yorumlar aldığına göre bir dostu olarak Tarkan’ı uyarmak bana düştü...

12.9.2016

Kendi ülkesinde umutsuz istediği yerde istenmeyen

TARİHİNDE hiç olmadığı kadar kutuplaşmış bir ülke...Aileler bile bölünmüş...

24.6.2016