MENÜ

Suyun Önemi

Suyun Önemi ile ilgili tüm haberleri, son dakika Suyun Önemi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Suyun Önemi haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 638 Suyun Önemi haberi bulunmuştur.

Suyun Önemi Haberleri

Su İçmeniz İçin 15 Hayati Neden

Su İçmeniz İçin 15 Hayati Neden

Su, insan hayatı için oksijenden sonra en önemli ikinci ihtiyaç olarak gösteriliyor. Çünkü kanın %83’ü, kemiklerin %22’si, beynin ve kasların %75’i sudan oluşuyor. Ter, tükürük, idrar gibi vücut sıvılarının üretimi, atıkların atılması, suda eriyen besinlerin emilimi, eklemlerin ve gözün kayganlaşması, vücut ısının düzenlenmesi su ile mümkün oluyor. Beslenme ve Diyet Bölümü’nden Dyt. Berna Ertuğ, suyun önemi ve sağlığa faydaları hakkında bilgi verdi.

Obrucak Barajı tamamlandığında 140 bin dekarlık alan sulanacak

Kastamonu’da inşaatı süren Obrucak Barajı tamamlandığında 140 bin dekarlık alan sulanabilir hale gelecek.

16.07.2018Ekonomi
365 günde 315 felaket

365 günde 315 felaket

Uluslararası risk yönetimi şirketi Aon’un hazırladığı rapora göre, 2016’da iklim değişikliği ve doğal afetlere bağlı 210 milyar dolarlık kayıp yaşandı. Bu son dört yılda gerçekleşen en büyük kayıp olurken, tarihte kayıtlara geçen en büyük 7. kayıp olarak tespit edildi.

23.03.2017Ekonomi
Dünyada ve Türkiye’de  su kaynakları azalıyor

Dünyada ve Türkiye’de su kaynakları azalıyor

Birleşmiş Milletler ve UNESCO başta olmak üzere ilgili kuruluşların raporlarına göre, dünya ve Türkiye’de artan nüfus, küresel ısınma, kuraklık gibi nedenlerle her geçen yıl suya olan talep artarken, tatlı su kaynakları azalıyor. Dünya nüfusunun yüzde 40’ını barındıran 80 ülke şimdiden su sıkıntısı çekiyor.

21.03.2017Ekonomi
Öğrenciler ‘Dünya Su Günü’nü kutladı

Öğrenciler ‘Dünya Su Günü’nü kutladı

Suyun önemini vurgulamak için her yıl 22 Mart’ta düzenlenen ‘Dünya Su Günü’ etkinlikleri kapsamında öğrenciler suyun yaşam için önemini vurgulayan öğrenciler gösteriler yaptı, atölye çalışmalarına katıldı.

22.03.2016Eğitim
Ünlülerin yeni trendi, vegan diyeti

Ünlülerin yeni trendi, vegan diyeti

Ünlülerin neler yediğini, nasıl beslendiğini merak ediyor musunuz? Sizin için ünlülerin yeni trendi vegan diyetini sayfamıza taşıdık.

1.01.2016Kelebek
Tasarruf şart

Tasarruf şart

TÜRKİYE’de tatlı su kaynakları miktarındaki azalma, ’karbon ayak izi’ ile ilgili uygulanmaya başlanan tedbirlerin ardından su ayak izi’ ile ilgili önlemleri de gündeme getirdi.

9.09.2015Ege
Barajın çatlağı 21 milyon TL’ye kapanacak

Barajın çatlağı 21 milyon TL’ye kapanacak

DEVLET Su İşleri, 2009 yılında açılışı yapılan, 2011 yılında İzmir’e içme suyu vermeye başlanan Manisa’daki Gördes Barajı’nda imalat hatası iddialarına yol açan su sızıntısını önleyemeyince, onarım için barajdaki suyu boşalttı. Baraj zemininden su kaçağını geçirimsiz örtü ve betonlamayla önlemek için 20 milyon 899 bin 650 lira harcanacak.

27.08.2015Ekonomi

Yazar Sonuçları

Otomobilde suyun önemi

SİZİ bilmem ama benim için otomobilde başıma gelecek en kötü olaylardan biri cam suyunun bitmesidir.

16.07.2017

Su zayıflatır mı?

İhtiyacımızı karşılayacak kadar su içmenin sağlığımız kadar kilo kontrolümüz için de faydalı olabileceğini gösteren birçok çalışma var ama su içerek zayıflamak gibi bir durum söz konusu değil. Peki, düzenli ve yeterli su içmenin kilo dengesiyle nasıl bir ilişkisi var?

18.08.2015