MENÜ

Suyun Altında Yaşayan Çift

Suyun Altında Yaşayan Çift ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Suyun Altında Yaşayan Çift haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 53 Suyun Altında Yaşayan Çift haberi bulunmuştur.

Suyun Altında Yaşayan Çift Haberleri

Eski çağlara ve doğanın gizemine açılan kapılar: Türkiyede gezebileceğiniz mağaralar

Eski çağlara ve doğanın gizemine açılan kapılar: Türkiye'de gezebileceğiniz mağaralar

Özellikle son yıllarda mağara turizmine gösterilen ilginin artmasıyla ülke çapında turizme açılan mağara sayısı da artıyor. İşte binlerce yıl öncesine ait medeniyetlerin izlerini sürebileceğiniz veya doğanın gücüne hayran kalacağınız mağaralar.

3.05.2018Seyahat
’Termal otel yapacağız’ diye kiraladıkları suyu tesis kurup satmaya başladılar

’Termal otel yapacağız’ diye kiraladıkları suyu tesis kurup satmaya başladılar

SAKARYA’nın Akyazı İlçesi’nde, 2014 yılında orman köylülerinin içme suyu ve tarımda kullandıkları Bıçkı Deresi suyunu Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından bölgede yapılacaktermal otele kiralanmasının ardından, dere suyunu kiralayan şirket suyu şişeleyip satmaya başladı. Bölge halkı, idare mahkemesinde açtıkları davanın sonucunu beklerken, bilirkişi,ruhsat sahası içerisinde izinsiz çalışma yapıldığı yönünde rapor verdi.

19.09.2017Ekonomi
‘Beyaz duvak’ kalktı, ‘nazar boncuğu’ çatladı

‘Beyaz duvak’ kalktı, ‘nazar boncuğu’ çatladı

Başı karlı Erciyes Dağı artık çıplak, ‘Anadolu’nun nazar boncuğu‘ denen Meke Gölü’nün mavi suyu çekildi, Eşmekaya Sazlığı ta içinden yanıyor... Seller, kuraklık, aşırı sıcak, aşırı soğuk, yaşam alanları değiştiği için yok olmanın eşiğine gelen canlılar, belirsizliklerle dolu bir gelecek... Tüm bunlar neden değil, sonuç. Neyin mi sonucu? İnsanlığın yeryüzündeki eylemlerinin! Yoksa siz de “Benden sonra tufan” diyenlerden, ömrünü sorunsuz tamamlayacağını düşünenlerden misiniz? Öyleyse çok yanılıyorsunuz! Türkiye’yi dolaştık, iklim değişikliğinin ülkemizdeki etkilerinin peşine düştük. Gördük ki, yaşananlardan ve yaşanacaklardan hiçbirimiz muaf değiliz. Size olacaklardan değil, olanlardan bahsedeceğiz...

16.09.2017Hürriyet Pazar
Cenneti bulduk ama yerini söyleyemeyiz

Cenneti bulduk ama yerini söyleyemeyiz

İstanbul’un birkaç saat uzaklığındaki bir göle doğru, gelen kuğuları (Cygnus) görmek üzere yoldayız. İçimden “Birkaç tane bile olsa da görsek” diye geçiriyorum sık sık. Ve sonunda varıyoruz.

22.01.2017Kelebek
Genç çift su altında nikah kıydı

Genç çift su altında nikah kıydı

Gelinlik ve damatlıklarını giyen Volkan Türk ve Derya Ateş çifti, nikah törenlerini Sakarya Nehri’nin doğduğu noktada suyun altında yaptı.    İstanbul’da yaşayan Volkan Türk, geçtiğimiz senenin yaz aylarında gezi ve dalış amaçlı Eskişehir’in Çifteler ilçesinde bulunan Sakaryabaşı’na geldi. Çiftelerspor Dalış Kulübü’nde dalış asistanlığı yapan Derya Ateş, Volkan Türk’e ilk dalışı esnasında eşlik etti. Ardından birbirlerinden hoşlanan Türk ve Ateş, aradan geçen 1 yıl sonrasında evlilik kararı aldı. Bunun üzerine hemen hazırlıklara başlayan çift, ilk tanıştıkları yer olan Sakarya Nehri’nin doğduğu yerde, suyun altında nikah töreni yapma kararı aldı. Bununla ilgili hemen hazırlıklara başlandı ve nikah masası, sandalyeler, çiçekler üzerilerine ağırlık bağlanarak suyun altına indirildi. Suyun altında tören alanının hazırlanmasının ardından ise, dalış eğitmeni Ömer Faruk Özen gözetiminde dalgıç ekipmanlarını takan damat Volkan Türk, gelin Derya Ateş, şahitler ve Çifteler Belediye Başkanı Metin Özen suyun altına indi. Dalış eğitmeni Ömer Faruk Özen gözetiminde Çifteler Belediye Başkanı Metin Özen tarafından kıyılan nikah sonrası Volkan ve Derya çifti dünya evine girmiş oldu.  ESKİŞEHİR (İHA) 

3.05.2016Haber
CHPnin seçim bildirgesi

CHP'nin seçim bildirgesi

İşte CHP'nin 2015 Seçim Bildirgesi.

19.04.2015Gündem
Baraj hapsi

Baraj hapsi

Tunceli’nin Nazımiye ilçesinde Pembelik ve Seyrantepe baraj göllerinin su tutmasıyla bölgedeki yollar ortadan kalktı, pek çok mezra ‘ada’ya dönüştü. Kara ulaşımının kapandığı yerlerden biri de Ayhan ve Adile Arduç çiftinin yaşadığı Ilısu mezrası. 8 aydır arabalarıyla birlikte evlerinde mahsur kalan Arduçları ziyaret ettik.

4.04.2015Gündem
Türkiyenin Bankaları

Türkiye'nin Bankaları

29.09.2014Advertorial
Mantalarla mavi derinliklerde

Mantalarla mavi derinliklerde

Maldivler’in kuzeybatısındaki Baa mercan adaları yeryüzünün en büyük beyinli, en gizemli balığı mantaların yaşam alanı.

5.01.2014Seyahat
Köprü faciası öncesindeki uyarı bilirkişi raporunda

Köprü faciası öncesindeki uyarı bilirkişi raporunda

ZONGULDAK’ın Çaycuma İlçesi’nde, 15 kişinin ölümüyle sonuçlanan köprü faciasıyla ilgili hazırlanan bilirkişi raporu, taş ve kayalardan yapılan bariyerin yırtıldığını görüp olaydan 17 gün önce editörlüğünü yaptığı internet sitesinde tehlikeye dikkat çeken emekli öğretmen Mevlüt Kırnapçı’nın uyarısının yerinde olduğunu ortaya koydu.

3.08.2012Gündem
Sadece diziyle bir şey anlatılmıyor

Sadece diziyle bir şey anlatılmıyor

Onun hızına yetişmek mümkün değil. Bir bakıyorsunuz okyanusun ortasında bir adada, bir bakıyorsunuz uçuyor, bir bakıyorsunuz dalıyor, bir bakıyorsunuz tırmanıyor. Nerde mi? www.dogasenicagiriyor.tv de! Oyunculuk, sunuculuk, televizyon programları, radyo programları, reklam seslendirmeleri, sahne klasikleri… Şimdi de bizi doğaya çağırıyor! Adı bile doğadan… Hayatta her şey ‘Toprak’ta başlıyor, ‘Toprak’ta bitiyor. Bu sohbet de Toprak’la başlıyor, doğa ve hayatla devam ediyor. Bildiğiniz kadar bilmediğiniz yönleriyle karşınızda Toprak Sergen!

9.08.2011Kelebek
Güney Ege yaza hazırlanıyor

Güney Ege yaza hazırlanıyor

Yaz konuklarını ağırlamak için hazırlanan, son rotüşların yapıldığı Güney Ege’deydim geçen hafta. Kasabalarda, lokantalarda, plajlarda ve yazlıklarda hummalı bir koşuşturma vardı. Badanalar yapılıyor, balıklar vitrinlere diziliyor, mevsim otları mezeye dönüştürülüyor, yaz başı konuklarıyla eli kulağında olan mevsimin son provaları yapılıyordu.

29.05.2011Seyahat
Şoförü değil motoru alkollü

Şoförü değil motoru alkollü

İstanbul Atatürk Oto Sanayi Sitesi’ndeki küçük bir garajda imece usulü harıl harıl çalışan bir ekip var. Kendilerine, İTÜ Alternatif Enerji Takımı, namı diğer Hydrobee ekibi diyorlar. Dr. Azmi Demirel’in yönetiminde hidrojen ve alkolle çalışan araçlarını hazırlıyorlar

5.03.2011Kelebek
Nereye gitmeli

Nereye gitmeli

30.01.2011Seyahat
Martının kanadında, Kızkulesi’nden Anadolu Kavağı’na

Martının kanadında, Kızkulesi’nden Anadolu Kavağı’na

Yalıları, mehtap gezileri, Göksu piknikleri, şarkılarıyla geçmişte İstanbul kültürünün vazgeçilmez parçasıydı Boğaziçi. Geriye sadece öyküler, yalılar ve Boğaziçi’nin ilhamıyla yazılan eserler kaldı. Boğaziçinde martıların peşinde çıkacağınız bir gezide, hayal gücünüzü de kullanıp dünün dünyasını keşfedebilir, İstanbul’a bir kez daha aşık olabilirsiniz.

11.07.2010Kelebek
Trakya suya gömüldü

Trakya suya gömüldü

EDİRNE ve Bulgaristan’da etkili olan yağmur, Meriç ile Tunca nehirlerinin debisini artırdı. Nehir yataklarının kenarında bulunan tesisler sular altında kaldı. Meriç İlçesi Adasarhanlı Köyü yakınlarından Yunanistan'a geçmek isterken sel sularına kapılan 15 kaçaktan 7'si mahsur kaldı, 8'i ise kendi imkanları ile kurtularak bir köye sığındı. Kaçakları kurtarmak için bölgeye sivil savunma ekiperi sevk edildi

15.02.2010Gündem
Beş gün huzur tatili yapmak isteyenlere

Beş gün huzur tatili yapmak isteyenlere

Şeker Bayramı tatiline birkaç hafta var. Beş gün sürecek bu tatili nasıl geçirmek istersiniz? Evde kalıp bayram ziyaretleri yaparak mı, kendinizi şehir dışına atıp yorgun düşünceye kadar eğlenerek mi, dağ tepe bayır dolaşarak mı, yoksa huzur içinde, birbirinden güzel manzaralar görüp değişik yemekler yiyerek mi? Eğer tercihiniz sonuncudan yanaysa, işte Hürriyet Seyahat’in önerileri...

1.10.2006Seyahat
Seçim Yasası için TBMM’de erken işbaşı...

Seçim Yasası için TBMM’de erken işbaşı...

AB konusunda frene basan AKP’nin ufukta görünmeye başlayan genel seçim için kolları sıvadığı açık seçik ortada. Parti genel merkezinde seçim stratejistleri, danışmanlar, âkil adamlar, ideologlar harıl harıl çalışmaya başlamışlar bile. Partinin gelecek seçimlerde nasıl bir rota izlemesi gerektiğini tesbit için AKP üst yönetimi araştırmalar için kesenin ağzını da açmış. Kadrolarını işbaşı yaptırmış. (Sezai BAYAR / Ankara)

13.08.2006Gündem
Salla toplantılardan o kadar uzağa gidiyorsunuz ki o zaman başka hayatlar olduğunu hatırlıyorsunuz

Salla toplantılardan o kadar uzağa gidiyorsunuz ki o zaman başka hayatlar olduğunu hatırlıyorsunuz

Ferzan Ünlüsoy, onlarca uluslararası havayolu ve cruise şirketinin temsilciliğini yapan AiRep’in genel müdürü. O da ‘bavuldan yaşayanlardan.’ O kadar çok seyahat ediyor ki, her hafta havaalanlarında ve bir sürü insanın kabusu olan karmaşık havaalanları, onun en sevdiği mekanlardan. Ünlüsoy, birçok kere gittiği ve çok sevdiği Tayland’ı anlattı.

31.07.2005Seyahat
Gizemli köyler, görkemli konaklar, azametli bir tarih Güneydoğu’ya gidilir, hem de düşünmeden

Gizemli köyler, görkemli konaklar, azametli bir tarih Güneydoğu’ya gidilir, hem de düşünmeden

Uzun yıllar, turizmin üvey çocuğuydu. Hiç şımartılmadı, şımarmaya pek fırsatı da olmadı. Zorlu coğrafyası, imkansızlıkları, göçleri, acıları ve yalnızlığıyla, Güneydoğu birkaç yıl öncesine kadar, turistler için ‘’korku’’ uyandıran, sakınılan bir bölgeydi, ‘’öteki Türkiye’’ydi...

3.04.2005Seyahat
Her yüz, boğazımda bir düğüm oldu

Her yüz, boğazımda bir düğüm oldu

Kilise kayıtlarına göre sadece 1244 kişi kaldılar. Türkiye’nin Rumları onlar. Tedirginler. Dini bayramları, ayinleri, törenleri olay oluyor. Hayatları sürekli gözlem altında... Daha bir-iki hafta önce, her yıl olduğu gibi geleneklerine göre ocak ayının soğuğuna aldırmadan suya atlayıp Haliç’in dibinden haç çıkarırken etrafları teknelerle çevrilip, ülkücülerce sözde protesto edilen vatandaşlarımız.

29.01.2005Gündem
2004’ün en önemli 10 keşfi

2004’ün en önemli 10 keşfi

Bilim dünyasının önemli dergisi Science’e göre, 2004 yılının en önemli bilim olayı, NASA’nın ikiz robotlarının Mars gezegeninin geçmişte sularla kaplı olduğuna dair kesin kanıtlar bulmuş olması. Ayrıca, Endonezya’nın Flores adasında bulunan en küçük insan türüne ait iskeletlerden, Güney Koreli bilim insanlarının insan embriyonunu klonlamasına kadar 9 ayrı buluş da, 2004’ün diğer önemli bilim olayları arasında gösterildi.

25.12.2004Gündem
Hayvanlar Dünyası

Hayvanlar Dünyası

1.09.2004Spor
Hayvanlar Dünyası

Hayvanlar Dünyası

1.09.2004Gündem
Ashton Kutcher yine bir romantik komedide

Ashton Kutcher yine bir romantik komedide

Alıştığımız, ezbere bildiğimiz, biraz da sıkıldığımız bir öykü üzerine kurulu Patronun Kızı. Genç ve yakışıklı kahramanımız, sert mizaçlı patronunun güzeller güzeli kızına aşık olur...

19.08.2004Kelebek
Araştırma Dünyasından

Araştırma Dünyasından

15.08.2004Gündem
Karadan mavi yolculuk

Karadan mavi yolculuk

Gökova tutkunu, ünlü denizci Sadun Boro’nun körfeze armağan ettiği denizkızı heykeli, denizin ortasında, tüm güzelliği ve narinliğiyle duruyor. Üzerinde şunlar yazılı: ‘’Bu denizkızı, düşlerini süsleyen cennete erişebilmek için nice engin denizler, ufuklar aştı... Kıtalar, adalar, koylar dolaştı... Ta ki Gökova’ya ulaşana kadar.’’

8.08.2004Seyahat
Karadan mavi yolculuk

Karadan mavi yolculuk

8.08.2004Seyahat
Buraya yapılabilecek en büyük haksızlık, yol üzerindeki bir lokantada balık yiyip, yola devam etmek

Buraya yapılabilecek en büyük haksızlık, yol üzerindeki bir lokantada balık yiyip, yola devam etmek

Bafa Gölü, farklı bir göl. Etrafı, günler boyu sizi oyalayacak malzemeyle dolu. Eski Latmos, yani bugünkü Beşparmak Dağları’nın yamaçlarında, sırlarını henüz tam açığa vurmamış bir tarih saklı.

2.05.2004Seyahat
Güneydoğu’da faili meçhul korkusunu hortlatan cinayet

Güneydoğu’da faili meçhul korkusunu hortlatan cinayet

Uzun zamandır Güneydoğu'da faili meçhul cinayetler işlenmediği gibi, telaffuz bile edilmiyordu. Tam ‘‘Bu tür cinayetlerin dönemi bitti’’ diye düşünüp sevinmeye başlamıştık ki...

17.05.2003Gündem

Yazar Sonuçları

Köpeklerde acil müdahale ve ilk yardım

Biz insanlar için hayatta kalmak, birinin hayatını kurtarmak, ilk müdahaleyle yaşama geri döndürmek... Yani ‘ilk yardım’ hayati ve önemlidir.

18.07.2018

Kıyameti şimdi yaşıyoruz... İnsanlar uyanış, diriliş içinde!

Çağan Irmak’ın son filmi “Tamam mıyız?” gelecek hafta vizyona giriyor.

20.11.2013

İkinci hayatımda yunus olmayı isterdim

Vakko Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Jeff Hakko tam bir dalış tutkunu. Aynı zamanda tarihi dalgıç kıyafetleri ve malzemeleri koleksiyoneri. Dalgıç başlıklarından 70 tane var ve hepsi de evinde... Hakko koleksiyonunun içeriğiyle dünyada ilk beşe girdiğini söylüyor.

29.04.2012

Titanic’teki buz bebek bilmecesi

Henüz küçücüktü. Üşümesin diye sımsıkı giydirilmişti. Bulduklarında çoktan donmuştu. Tıpkı 1517 kurbanın çoğu gibi.

10.05.2008

Uyan Ankara

HOLLANDA hükümeti Srebrenica katliamında binlerce Boşnak'ın Sırp militanlar tarafından öldürülmesine göz yuman komutanlarına ve askerlerine Şeref Madalyası verdi.

8.12.2006

Denizde teknoloji ne kadar gerekli?

Denize teknolojiyle mi açılsak, teknolojisiz mi açılsak?

7.04.2006