MENÜ

Sütbank

Sütbank ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Sütbank haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 19 Sütbank haberi bulunmuştur.

Sütbank Haberleri

Sütbanka haciz; parasını alamayanlar hayvanlara el koydu

'Sütbank'a haciz; parasını alamayanlar hayvanlara el koydu

Konya’nın Ereğli ilçesinde, Sütbank adlı oluşuma para yatırıp, hisse sahibi olan, son 2 yıldır da süt parasını alamayan katılımcılar, icra yoluyla hayvanlara el koymaya başladı. Çitlikte, aralarında buzağıların da bulunduğu 481 büyükbaştan 55’ine bir katılımcı tarafından haciz işlemi uygulandı. 300 büyükbaş da çiftlik sahibi tarafından satıldı. Elde edilen parayla işçi ücretleri ile tazminat, vergi ve sigorta borçlarının ödeneceği ileri sürüldü.

12.04.2018Ekonomi
Gizli patronun kim olduğu ortaya çıktı... 5 restoran ve 17 tarla satın almış

Gizli patronun kim olduğu ortaya çıktı... 5 restoran ve 17 tarla satın almış

Kayseri'de, Çiftlik Bank benzeri yapılanmayla üyelerinden para topladığı gerekçesiyle hakkında soruşturma yürütülen Anadolu Farm firmasının kurucusunun, bir bankada memur olduğu ve bu yüzden şirketi kendi üzerine almadığı, daha sonra bankadan istifa ederek firmada şube müdürü unvanıyla çalışmaya başladığı belirlendi.Tahminlerinden çok yatırım alan firma yöneticilerinin, parayı değerlendirmek için farklı illerden tarla ve restoran aldıkları, bir üyenin firmaya 1 milyon lira yatırım yapmak istediği tespit edildi. Ayrıca, Anadolu Farm yöneticilerinin "tauk" isimli restoranlarının yeni şubesini açmak istediği ancak ocak ayında firma yetkilileri ile yakınlarının hesaplarına el konulmasından dolayı bunu gerçekleştiremedikleri tespit edildi.

4.04.2018Ekonomi
Ve Sütbank ile ilgili ilk soruşturma kararı alındı

Ve Sütbank ile ilgili ilk soruşturma kararı alındı

Konya'nın Karapınar ilçesinde "DKC Hayvancılık" adı altında yaklaşık bin 500 üyeden 100 milyon lira topladığı iddia edilen şüpheli hakkında nitelikli dolandırıcılık suçlamasıyla Karapınar Cumhuriyet Savcılığınca soruşturma başlatıldı.

26.03.2018Ekonomi
Çiftliğin içi şoke etti 10 bin yerine 134 inek...

Çiftliğin içi şoke etti! 10 bin yerine 134 inek...

Konya'nın Karapınar ilçesinde "DKC Hayvancılık" adı altında yaklaşık bin 500 üyeden 100 milyon lira topladığı iddia edilen şüpheli hakkında nitelikli dolandırıcılık suçlamasıyla Karapınar Cumhuriyet Savcılığınca soruşturma başlatıldı. Şüphelinin, 10 bin civarında inek olması gereken çiftliğinde 134 inekle süt üretimi yaptığı, bir ineği 60 kişiye kiraladığı belirlendi

25.03.2018Ekonomi
Gergin kongre: Bu kişiyi seçmeyin, yanlış yoldasınız

Gergin kongre: Bu kişiyi seçmeyin, yanlış yoldasınız

KONYA’nın Ereğli ilçesinde 2007 yılında kurulan Ekta Et ve Süt Ürünleri şirketinin Sütbank adı altında kurulan oluşuma büyükbaş hayvan alınması için para yatıran üyelere, hisseleri kadar ödenmesi gereken süt paralarının ödenmediğini ileri sürüldü. Gergin geçen şirketin olağan kongresinde üyeler, hisselerini satıp oluşumdan çıkmak istemelerine rağmen de paralarının iade edilmediğini iddia etti.

25.03.2018Gündem
Aldığımız inekler öldü geçmiş olsun

Aldığımız inekler öldü geçmiş olsun!

Konya Karapınar’da kurulu bir çiftliğe yüzlerce kişi para yatırdı. Sütbank adı verilen sistemle üyelerin parası ile aldıkları ineklerin süt parası ödeneceği vaat edildi. Bir yıl kadar önce temeli atılan sistemin, bir ay önce üyelere gönderilen mesajla çöktüğü anlaşıldı. Mesajda “… 533 adet hayvan ölmüştür. Bu sebeple çiftliğimizde üretim geçici süreyle durmuştur” denildi.

25.03.2018Ekonomi
Paranızı  tavuğa, ineğe kaptırmayın

Paranızı tavuğa, ineğe kaptırmayın

Parayı alan Uruguay’a geçti ama hâlâ muadil işler var. Yatırımlarınızı dikkatli yapın, gerekirse Cem Uzan’dan feyz alın.

24.03.2018Hürriyet Pazar
Çiftlik Banktan sonra Sütbank da battı

Çiftlik Bank'tan sonra Sütbank da battı

2007 yılında kurulan ve bin 300 üyeden 120 milyon lira toplayıp düzenli süt parası ödemeyi vaat eden Sütbank’ta işler yürümedi. İki yıldır süt parası alamayan üyeler Emekli Albay Kılıç liderliğinde yönetimi devraldı ama 4500 hayvandan geriye 900 kaldı. Kalan hayvanlar ve tesisin de icra yolu ile satışı gündemde.

22.03.2018Ekonomi
Çiftlik Banktan sonra ikinci vurgun: 200 milyon lira...

Çiftlik Bank'tan sonra ikinci vurgun: 200 milyon lira...

Piyasadan yarım milyardan fazla para topladığı ortaya çıkan Çiftlik Bank'ın, sanal ponzi oyunlarında buzdağının görünen kısmı olduğu ortaya çıktı. İncelemelere göre, hâlâ faaliyette olan 120'den fazla sanal çiftlik oyunu bulunuyor. Anadolu Farm, Çılgıninekler, Sütbank, Galeribank, Yeşilbank, Çiftlikshop, Bizimtavuklar, İmecebank, Gerçekçiftçi gibi sanal oyunlar da Çiftlik Bank benzeri yapılanma içinde. Ancak bu markalardan biri olan Anadolu Farm'ın üye sayısı ve topladığı iddia edilen para neredeyse Çiftlik Bank ile yarışacak düzeyde.

21.03.2018Gündem
Çiftlikbank yavruladı Çılgın inekler, bizim tavuklar...

Çiftlikbank yavruladı! Çılgın inekler, bizim tavuklar...

Üyelere para ödemeyi durduran Çiftlik Bank’ta inceleme başlatılmasının ardından sanal ponzi oyunları yavruladı. Anadolufarm, çılgıninekler, sütbank, bizimtavuklar gibi 200 site ortaya çıktı. 108’i incelemeye alındı

18.01.2018Ekonomi
Modern süt anne: Sütbank

Modern süt anne: 'Sütbank'

Dünyada git gide yaygınlaşan bir banka çeşidi; “anne sütü bankası”.

3.09.2012Gündem
Sütbank mucizesi

Sütbank mucizesi

Mersin merkezli bir firmanın Konya'da kurduğu çiftlikte, bedeli karşılığında inek satın alanlar, hem maddi kazanç sağlıyor hem de şehir yaşamında imkan bulamadığı çiftlik hayvanlarını yetiştirme özlemlerini gideriyor. Tanesi 3 bin 500 liraya satın alınabilen her bir inek, sahibine ayda ortalama 180 kilogram süt tutarında kazanç sağlıyor.

22.12.2009Ekonomi

Yazar Sonuçları

Hürriyet Türkiye’nin ortak değeridir

Hürriyet bu yıl 70’inci yaşını kutlayacak.

25.03.2018

Danalar serbest sıra gazetecide

ŞİMDİ bir de benden dinleyin...

21.03.2018