MENÜ

Süryani

Süryani ile ilgili tüm haberleri, son dakika Süryani haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Süryani haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.874 Süryani haberi bulunmuştur.

Süryani Haberleri

Acı kader... 10 yıl arayla can verdiler

Acı kader... 10 yıl arayla can verdiler

Almanya’da, çekiciyle çarpışan otomobilde hayatını kaybeden Paula Yalman’ın ağabeyinin de 10 yıl önceki trafik kazasında yaşamını yitirdiği ortaya çıktı.

10.10.2017Dünya
‘Allah kimseye böyle bir acı yaşatmasın’

‘Allah kimseye böyle bir acı yaşatmasın’

Frankfurt Başkonsolosu Burak Karartı, Frankfurt kenti yakınlarındaki Butzbach’da Giessen Liebig Üniversitesi tanışma gecesinden eve dönerken yaşanan trafik kazasında hayatını kaybeden gençlerin ailelerine taziye ziyaretlerinde bulundu.

9.10.2017Dünya
Tanıtım gecesine katılmışlar...

Tanıtım gecesine katılmışlar...

Almanya'da 3 Türk gencin yaşamını yitirdiği kazayla ilgili yeni detaylar ortaya çıktı. Julia Kabaca (20), kuzeni Paula Yalman (23) ve arkadaşları Kazım Cihan'ın (20) Almanya’da yeni kayıt yaptırdıkları üniversitenin tanıtım gecesinden dönerken çekiciyle çarpıştığı öğrenildi.

9.10.2017Dünya
Özel teşvik sonuçları açıklandı.. İşte fiyatlar ve yerleştirme işlemleri

Özel teşvik sonuçları açıklandı.. İşte fiyatlar ve yerleştirme işlemleri

Özel okul teşvik sonuçları dün akşam saatlerinde açıklandı. Şimdi velilerin gözü diğer detaylara çevrildi. Sonuçların açıklanmasının ardından en merak edilen konulardan biri özel okul teşvik ücretlerinin ne kadar olduğu ve hangi koşullarda teşviklerin kesildiği yönünde oldu. İşte özel teşvik sonuçları ve diğer merak edilen detaylar

16.09.2017Gündem
ABDnin 2016 dini özgürlükler raporunda Türkiye

ABD'nin 2016 dini özgürlükler raporunda Türkiye

ABD Dışişleri Bakanlığı’nın 19 yıldır geleneksel olarak yayınladığı Uluslararası Dini Özgürlükler Raporu’nun sonuncusu salı günü yayınlandı. Raporu kameraların karşısında kamuoyuna duyuran ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, Trump yönetiminin dünyada dini özgürlüklerin savunulması prensibine bağlı olduğunu belirterek Amerikan medyasındaki eleştirilere yanıt verdi. 2016 raporunun Türkiye bölümünde ise 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında kamuoyunda hakim olan atmosfere yer verildi.

15.08.2017Dünya
HDPnin eylemi 3ncü gününde

HDP'nin eylemi 3'ncü gününde

HDP'nin Diyarbakır'da sürdürdüğü 'vicdan ve adalet nöbeti'nde konuşan HDP Grup Sözcüsü Osman Baydemir, Faysal Sarıyıldız ile Fatma Hezer'in milletvekilliklerinin düşürülmesine ilişkin görüşmeleri eleştirerek, "Bunun özeti; Kürt sorununa, temsiliyetine, bakış açısının tezahürüdür. 70 yıllık Kürd'ü yok sayma, parlamentoyu Kürd'e kapatmanın en bariz uygulamasıdır" dedi.

27.07.2017Gündem
Süryani ortakların pizza dükkanı törenle açıldı

Süryani ortakların pizza dükkanı törenle açıldı

Mardin'in Midyat ilçesinde Süryani ortakların pizza dükkanı törenle açıldı.

24.07.2017Gündem
Mardinde dükkan açtı. Köyün adı Pizza olsun dedi

Mardin'de dükkan açtı. Köyün adı 'Pizza' olsun dedi

Mardin’in Midyat ilçesinden terör olayları nedeniyle 1986 yılında Avrupa’ya göç eden Süryani asıllı Nail Demir, 30 yıl sonra geri döndüğü köyünde pizzacı dükkanı açtı.

22.07.2017Dünya
Zorunlu derste de cihat

Zorunlu derste de cihat

MİLLİ Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) askıya çıkardığı din kültürü ve ahlak bilgisi dersi müfredat taslağına göre, seçmeli dersler ile imam hatip okullarının müfredatına giren cihad, zorunlu din dersi kapsamında da öğrencilere anlatılacak. Cihad, “İslam dininde temel ibadetler” ünitesinde okutulacak.

21.07.2017Eğitim
Süryaniler, Bagok’daki köylerine döndü

Süryaniler, Bagok’daki köylerine döndü

Mardin’in Midyat İlçesi’nden 1980’li yıllarda Avrupa’ya göç eden Süryaniler, son yıllarda Midyat’ın Bagok Dağı eteklerindeki köyleri olan Elbeğendi’ye döndü. Köylerinde, gelmeden önce Midyat’a özgü taşlarla villalar yaptıran Süryaniler, “Anavatan anadır, biz de anamızın yanındayız” dedi.

13.07.2017Dünya
TS-1 ve TS-2 bölümleri hangileri

TS-1 ve TS-2 bölümleri hangileri?

LYS sonuçları ardından gözler puan türlerine çevrildi. Türkçe-Sosyal (TS) puan türüyle tercih yapacak olan vatandaşlar, TS-1 ve TS-2 bölümlerini incelemeye başladı. LYS’den barajı aşmayı başaran üniversite adayları, TS-1 ve TS-2 puanıyla alan üniversiteleri analiz ederek tercihlerini yapmaya çalışıyor. Adayların 24 tercih hakkı bulunuyor. İşte 24 hakkını Türkçe-sosyal bölümleri arasından seçecek olanlar için TS-1 ve TS-2 bölümleri!

12.07.2017Gündem
Süryani mülkleri  AP’nin gündeminde

Süryani mülkleri AP’nin gündeminde

AVRUPA Parlamentosu’ndaki (AP) Avrupa Halk Partisi grubu Türkiye Raportörü ve Alman Hıristiyan Demokrat Parti CDU’nun Avrupa Parlamentosu milletvekili Renate Sommer, Türkiye’de Süryanilere ait kilise, manastır ve mezarlıkların Diyanet İşleri Başkanlığı’na devredilmesini sert sözlerle eleştirdi.

27.06.2017Dünya
Zanaatın ve inancın şehri: Midyat

Zanaatın ve inancın şehri: Midyat

Anadolu uygarlıklarının tarihi şehri Midyat, tarih boyunca İran, Azerbaycan, Kafkasya ve Suriye’den gelen tüccarların uğrak yeri olmuş. Geleneksel el zanaatlarının doruklara vardığı hanlarında, ışık huzmeleri ile aydınlanan çarşılarında, telkâri işçiliğini, çanak çömlekçiliği, taş oymacılığını, bakırcılığı, kuyumculuğu, dericiliği ve dokumacılığı geliştirmiş. Hem de çok eski çağlardan beri...

20.06.2017Seyahat
Evlere servis anne yemeği

Evlere servis anne yemeği

İşten çıktınız ve yorgun argın eve gittiniz! Ne yemek yapacak enerjiniz ne de dışarı çıkacak haliniz var. Bir annenin çocuklarına pişirdiği yemekten göndermesi sizi mutlu etmez miydi? Bizi etti. Yetmedi “Kimdir bu MamaMe’ler, nedir bu iş” diye peşine düştük. Gördük ki dipten güçlü gelen dayanışma ekonomisi meyvelerini veriyor. İçine yapay zekâyı kattıkları ama erkekleri karıştırmadıkları girişimle anneler evde yaptıkları yemekten para kazanıyor.

NusrET ScarlET’e dikkat ET Seni tam arkandan bıçaklayacak

NusrET ScarlET’e dikkat ET! Seni tam arkandan bıçaklayacak!

Günaydın Steakhouse yine doğurdu. Oradan ayrılanların açtığı Nusr’et ve Elb’et’ten sonra, bu sefer bir kız: Scarlet. Hanım hanımcık ismi olduğuna aldanmayın, belki de içlerinde en dişlisi. Öyle olmasa abisi Nusr’et’in tam arkasına açılır mıydı?

Yazar Sonuçları

Ben “Komik Bir Ansiklopedi”nin Yalancısıyım…

“Altılı Ganyan Bültenleri”nden daha zavallı hale düşmüş gazetelerde;

22.10.2017

EYLÜ

EN tanrısal aydır eylül.

24.09.2017

Bilim yolunda?

TÜRKİYE hiçbir dönemde dikkat çekici, mesela Uzakdoğu ülkeleri gibi bilimsel dinamizm gösteremedi, gelişmemiz yavaş oldu. Neden?...

12.09.2017

Bu fotoğrafta büyük bir eksik var

YER... Hakkâri’de 3. Dönem İl Koordinasyon toplantı salonu...

27.07.2017

Anadolu’nun tadı tuzu Kardeş Mutfaklar

ÜZERİNDE yaşadığımız topraklar, muhteşem bir kültür moziğini içerisinde barındıran ve bunu hayatın her alanında görebileceğimiz zengin bir birleşime sahip.

23.07.2017

Hâlâ darbe riski var mı?

SALI günü, ordumuzun yüzde 85’inin “ultra-laik”, yüzde 15’inin ise “FETÖ’cü” diye nitelendirildiğini yazmıştım. Konuştuğum birçok askeri uzmana dayanarak. Dolayısıyla Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) toplumun siyasi görüşlerini ve değerlerini yansıtmadığını vurgulamıştım.

7.07.2017

FETÖ’cüler sigaraya acayip düşmandır

CHP Milletvekili Eren Erdem’in ilk gençlik fotoğraflarını bulmuşlar.

5.07.2017

Mezopotamya'ya yolculuk: Mardin

Milyon yıllık serüvenin izini sürmek için yeni bir başlangıç yapmaya ne dersiniz? Mardin’e hoş geldiniz! Hümanist, sevgi dolu ve misafirperverliğin son noktaya vardığı bir kültürle tanışma fikri bile hayatlarımıza bir renk ve tazelik getirirken, bir de Mardin’i sokaklarında yaşamayı hayal edin... İşte size Mardin gezi rehberi...

22.06.2017

Şimdi Diyarbakır’a gitme zamanı

TÜRKONFED’in çok yerinde bir kararla 39. Girişim ve İş Konseyi’ni Diyarbakır’da düzenlemesi nedeniyle uzun bir aradan sonra şehri ilk kez ziyaret ettim.

15.05.2017