MENÜ

Süryani

Süryani ile ilgili tüm haberleri, son dakika Süryani haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Süryani haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.874 Süryani haberi bulunmuştur.

Süryani Haberleri

Prof. Dr. Kadri Yıldırım: Barışı kabul etmezseniz cinler çarpar

Prof. Dr. Kadri Yıldırım: Barışı kabul etmezseniz cinler çarpar

MARDİN Artuklu Üniversitesi Rektör Yardımcılığı’ndan istifa ettikten sonra HDP’den Mardin Milletvekili aday adayı olan Prof. Dr. Kadri Yıldırım, "Kuran’da cinlerden bahsediliyor. Ey Arapları, Süryanileri ve Kürtleri içinde barındıran Mardin ve Mardin halkı; eğer 1500 yıl önce sizin cinlerinizin kabul ettiği bir barışı, siz kabul etmezseniz, birbirinizin hakkını, hukukunu kabul etmezseniz, bu cinler sizi çarpacaktır haberiniz olsun" dedi.

3.03.2015Gündem
Yaşar Kemal onurumuzdur

Yaşar Kemal onurumuzdur

Türk edebiyatının dev ismi Yaşar Kemal, dün binlerce seveni tarafından son yolculuğuna uğurlandı. Teşvikiye Camisi’ndeki cenaze törenine, siyaset, sanat, edebiyat, iş ve medya dünyasından isimlerin yanı sıra Türkiye’nin dört bir yanından okurları da katıldı. Barış adamı Yaşar Kemal, 2014'teki mesajında ''Bir, benim kitaplarımı okuyan katil olmasın, savaş düşmanı olsun. İki, insanın insanı sömürmesine karşı çıksın. Kimse kimseyi aşağılayamasın'' demişti.

3.03.2015Gündem
Kültür Yolcuları yola çıkıyor

Kültür Yolcuları yola çıkıyor

Belgeselin ustaları, “Biz Kültür Yolcuları”nda buluştu. Coşkun Aral, Can Dündar ve Nebil Özgentürk’ü bir araya getiren 10 bölümlük belgesel, bu akşam CNN Türk’te başlıyor. Kitap ve resim sergisini de kapsayan “Biz Kültür Yolcuları” projesini yaratıcılarıyla konuştuk.

28.02.2015Magazin
Suriyeli Katolik başpiskopos Türkiye’yi suçladı

Suriyeli Katolik başpiskopos Türkiye’yi suçladı

Terör örgütü Irak-Şam İslam Devleti’nin (IŞİD) geçen pazartesi Suriye’nin kuzeydoğusundaki Haseki kenti çevresindeki köyleri basarak aralarında kadın ve çocukların da olduğu Süryani Hıristiyanları kaçırmasının yankıları sürüyor.

25.02.2015Dünya
IŞİD 90 Süryaniyi kaçırdı

IŞİD 90 Süryaniyi kaçırdı

Libya’da 21 Mısırlı Kıpti Hıristiyan’ı infaz eden terör örgütü IŞİD, bu kez önceki gün Suriye’nin kuzeydoğusundaki Haseki kenti çevresindeki Süryani köylerine baskın düzenledi. Örgüt, aralarında kadın ve çocukların da olduğu en az 90 Süryani Hıristiyan’ı kaçırdı.

24.02.2015Dünya
IŞİD Suriyede en az 90 Süryani Hıristiyanı kaçırdı

'IŞİD Suriye'de en az 90 Süryani Hıristiyanı kaçırdı'

Londra merkezli Suriye İnsan Hakları Gözlemevi, Irak Şam İslam Devleti'nin (IŞİD) Suriye'nin kuzeydoğusunda ele geçirdiği bölgelerde en az 90 Süryani Hıristiyanı kaçırdığını söyledi.

24.02.2015Dünya
Yolumuz yokuş, havamız kış

Yolumuz yokuş, havamız kış

Türklerin Anadolu’ya girişini simgeleyen Malazgirt Meydan Muharebesi’nin yapıldığı Muş, zorlu iklimi ve geçmişiyle dikkat çekiyor. Mutfağında ise küçük sürprizler var.

22.02.2015Seyahat
AP eski milletvekili Feleknas Uca açıkladı: Kızlar namuslarını korumak için...

AP eski milletvekili Feleknas Uca açıkladı: Kızlar namuslarını korumak için...

Avrupa Parlamentosu (AP) eski milletvekili Feleknas Uca, Irak'ın Sincar (Şengal) bölgesinde IŞİD'in eline düşmemek ve namusunu korumak için bazı kadın ve kızların toplu olarak dağdan atlayarak intihar ettiklerini, bir babanın ise IŞİD'in eline düşmesin diye önce iki kızını sonra ise kendini öldürdüğünü söyledi.

16.02.2015Dünya
‘Kürdistan Kürt halkının toprağı’

‘Kürdistan Kürt halkının toprağı’

Genel seçimlere parti olarak girme kararı alan HDP’nin, Mardin Nusaybin İlçe Teşkilatı törenle açıldı.

14.02.2015Gündem
Alman Meclisi’nde ‘soykırım’ önergesi

Alman Meclisi’nde ‘soykırım’ önergesi

Almanya’da ana muhalefet partisi Sol Parti Federal Meclis Grubu, ‘Günümüzde Almanya Ermenistan ilişkileri ile Ermeni ve Süryani Soykırımının Hatırlanması’ adıyla bir önerge hazırladı...

13.02.2015Avrupa
AK Partili vekillerden MHP’ye ilginç talep

AK Partili vekillerden MHP’ye ilginç talep

MHP İstanbul Milletvekili Murat Başesgioğlu, 7 dönemdir kesintisiz olarak mecliste olan tek siyasetçi. ANAP’ta siyasete başlayan Başesgioğlu’nun ikinci en uzun durağı iki farklı bakanlık da yaptığı AK Parti’ydi. Kendisini milliyetçi muhafazakar çizgide tanımlıyor ve hep merkez iddiası olan partilerde siyaset yaptığını düşünüyor. Tam da bu yüzden...2015 seçimine doğru giderken ‘merkez sağa ne oldu’ diye sormak için doğru isim. Ona göre aslında siyasi merkez durduğu yerde duruyor da asıl sorun ‘merkezin asli karakteri’ dediği muhafazakarlığın milliyetçilikten kopartılmış olmasında.

9.02.2015Gündem
Bir kahve hatırına

Bir kahve hatırına

İZMİRLİ bankacı Nesibe Olcay Ekdi, Mardin seyahatinde içtiği dibek kahvenin tadını önce sevdikleriyle paylaştı, sonra da ünlü Artukbey Dibek Kahvesi’nin İzmir’deki ilk sunum ve satış yetkisini aldı.

1.02.2015Ege
İnanç siyaseti ihanet

İnanç siyaseti ihanet

CHP Genel Başkanı Kemal Kalıçdaroğlu, Türkiye’deki azınlıkların dini liderleriyle Sait Halim Paşa Yalısı’nda yemek yedi. Kılıçdaroğlu yemeğin ardından yaptığı açıklamada, “7 Haziran’dan sonra umuyorum demokrasimizi güçlendirecek yeni bir yönetim gelir. Buradan 77 milyon yurttaşımıza açık ve net seslenmek istiyorum: Sizin inancınızı, kimliğinizi siyasete malzeme eden siyasi parti, bilin ki bu ülkeye ihanet eden partidir” dedi.

26.01.2015Gündem
Kılıçdaroğlu dini liderlerle öğle yemeğinde buluştu

Kılıçdaroğlu dini liderlerle öğle yemeğinde buluştu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Rum Ortodoks Patriği Bartholomeos, Ermeni Patrik Genel Vekili Başepiskopos Aram Ateşyan, Süryani Katolik Patrikvekili Yusuf Sağ, Süryani Ortodoks Kilisesi Mor Filiksinosu Metropolit Yusuf Çetin ve Türkiye Museviler Hahambaşı İzak Haleva ile Sait Halim Paşa Yalısı’nda öğle yemeğinde bir araya geldi.

26.01.2015Gündem
Kılıçdaroğlu, ruhani liderlerle bir araya gelecek

Kılıçdaroğlu, ruhani liderlerle bir araya gelecek

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Rum, Ermeni, Süryani ve Musevi ruhani liderleriyle 26 Ocak Pazartesi günü İstanbul'da bir araya gelecek.

24.01.2015Gündem
Başbakan Davutoğlu, Brükselde konuştu

Başbakan Davutoğlu, Brüksel'de konuştu

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Belçika'nın başkenti Brüksel'de, Türkiye Cumhuriyeti Avrupa Birliği Daimi Temsilciliği ile "Friends of Europe" tarafından ortaklaşa düzenlenen toplantıda konuştu.

15.01.2015Dünya
PEGIDA IŞİD ile aynı Orta Çağ mantalitesine sahip

PEGIDA IŞİD ile aynı Orta Çağ mantalitesine sahip

Başbakan Ahmet Davutoğlu, IŞİD ile Almanya’daki İslam ve göçmen karşıtı PEDIGA hareketinin aynı Orta Çağ mantalitesine sahip olduğunu söyledi.

14.01.2015Avrupa
Süryani Kilisesi için bürokrasi aşılamıyor

Süryani Kilisesi için bürokrasi aşılamıyor

BAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu’nun, Yeşilköy’de Süryani Kadim Kilisesi inşası için arazi tahsis edileceğini söylemesine rağmen bürokratik engellerin aşılamadığını söyleyen CHP İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Aydın Ayaydın konuyu Meclis gündemine taşıdı.

10.01.2015Gündem
Ayrımcılıklara karşı sesimizi yükseltelim

Ayrımcılıklara karşı sesimizi yükseltelim

Başbakan Ahmet Davutoğlu, azınlık cemaatleri temsilcileriyle bir araya geldi, “İslamofobi’ye karşı hep beraber sesimizi yükselttiğimizde, sadece Müslümanlara dönük ayrımcılığa değil dini kimlikleri ihtiva eden bütün ayrımcılıklara karşı da sesimizi yükseltmiş oluruz” dedi. Özgür ARSLAN / DHA

2.01.2015Gündem
Davutoğlunun katıldığı toplantıda yeni kilise kararı alındı

Davutoğlu'nun katıldığı toplantıda yeni kilise kararı alındı

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun gayrimüslim azınlık cemaatlerinin temsilcileriyle yaptığı toplantıda, Cumhuriyet tarihinde bir ilk gerçekleştirilerek Yeşilköy'de yeni bir kilise yapılmasının kararlaştırıldığı öğrenildi.

2.01.2015Gündem
Davutoğlunun, azınlık cemaatlerinin temsilcileriyle toplantısı yaklaşık 3,5 saat sürdü

Davutoğlu'nun, azınlık cemaatlerinin temsilcileriyle toplantısı yaklaşık 3,5 saat sürdü

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun, gayrimüslim azınlık cemaatlerinin temsilcileriyle bir araya geldiği yemek sona erdi.

2.01.2015Gündem
Davutoğlu Gayrimüslim azınlık cemaatlerinin temsilcileriyle biraraya geldi

Davutoğlu Gayrimüslim azınlık cemaatlerinin temsilcileriyle biraraya geldi

Başbakan Ahmet Davutoğlu, gayrimüslim azınlık cemaatlerinin temsilcileriyle bir araya geldi.

2.01.2015Gündem
Yeni yıl yemeği

Yeni yıl yemeği

SARIYER Belediyesi yeni yıl dolayısıyla Türkiye'deki dini cemaatlerin ruhani liderlerine ve çok sayıda ülkenin İstanbul Konsoloslarına yemek verdi.

10.12.2014Gündem
Hıristiyansız Ortadoğu’ya razı olmayız

Hıristiyansız Ortadoğu’ya razı olmayız

Müslümanların ve Hıristiyanların adalet, barış ve her insanın onuruna ve haklarına saygı gösterilmesi için birlikte çalışması gerekir. Bu, özellikle de yüzyıllarca barışçıl bir şekilde birlikte var oldukları ama şimdi savaşın dehşetini birlikte yaşadıkları bölgelerde özellikle böyledir.

30.11.2014Gündem
Papa ve Patrikten ortak selam

Papa ve Patrik'ten ortak selam

Ortodoks Kilisesi'ni kurduğuna inanılan Aziz Andreas'ı anma yortusunda yer alan Papa Franciscus, ayinin ardından Patrik Bartholomeos ile patrikhane balkonuna çıkarak ortak selam verdi. Papa Franciscus: "Tam bir birliğin kurulması için karşılıklı ve en temel prensibin saygı olduğunu tekrar vurgulamak benim için önemlidir. Bu, ne birinin diğerinin yönetimi altına girmesi ne de asimile olmak demektir" derken, Patrik Bartholomeos: "Artık ayrı ayrı hareket etme lüksüne sahip değiliz" mesajı verdi. Papa ve Patrik ayrıca ortak deklarasyona da imza attı.

30.11.2014Gündem
Ziyarete namaz ayarı

Ziyarete namaz ayarı

Katolik dünyasının ruhani lideri Papa Francesco, İstanbul programına namaz ayarı yaptı.

29.11.2014Gündem

Yazar Sonuçları

'Saat üçte öğleden sonra...'

Hrant, bu toprağın insanıydı. Mangal yürekli, ince gönüllü, vicdan ne ise, onun mücessem haliydi.

17.01.2015

200 dava açıldı kamulaştırmaya 30 milyon lira gitti

BEYOĞLU Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Tarlabaşı360 projesini yönetim ofisinin terasından kentsel dönüşümün sürdüğü alanı işaret etti:

11.12.2014

Koca komünist

TÜRKİYE’nin yaşayan en büyük komünisti Rasih Nuri İleri’yi (94) kaybettik.

6.12.2014

Kadın-erkek eşitliğini konuşacağız

AB Bakanı Bozkır, Suriye-Irak gündeminin ağırlığından yakındı.

29.11.2014