MENÜ

Suriyeli öğrenci

Suriyeli öğrenci ile ilgili tüm haberleri, son dakika Suriyeli öğrenci haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Suriyeli öğrenci haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.004 Suriyeli öğrenci haberi bulunmuştur.

Suriyeli öğrenci Haberleri

Ortak kınama kararı alkışlarla kabul edildi

Ortak kınama kararı alkışlarla kabul edildi

Bahçeşehir Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Enver Yücel, Birleşmiş Milletler (BM) Kadın Sağlığı ve Sürdürülebilir Kalkınma Konferansı’nda bir kapanış konuşması yaptı. Yücel, konuşmasının sonunda ABD’de 3 Müslüman gencin öğrencinin öldürülmesini kınayarak konferansın da ortak bir kınama kararı almasını istedi. Alkışlarla karşılanan bu teklif konferans tarafından kabul edildi.

13.02.2015Gündem
Onlar Suriye’de

Onlar Suriye’de

Türk istihbarat kaynaklarına dayandırdığı haberinde İngiliz Telegraph gazetesi, geçen salı İstanbul’a uçan üç lise öğrencisi kızın bu kentte iki gün kaldıktan sonra içinde IŞİD üyesi Suriyeli bir erkeğin de olduğu otomobille Şanlıurfa’ya gittiklerini yazdı. Habere göre dört kişi geçen cuma IŞİD’in kontrolündeki Tel Abyad’a geçti.

22.02.2015Dünya
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu: Ücretsiz bisiklet dağıtılacak

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu: Ücretsiz bisiklet dağıtılacak

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, iki-üç ay içinde Almanya'da açacakları hastaneyle Avrupa'daki Türk vatandaşlarına sağlık hizmeti sunacaklarını bildirdi.

27.03.2015Sağlık
CHP lideri Kılıçdaroğlu Kartal mitinginde konuştu: Korkmayın, yılmayın, sinmeyin

CHP lideri Kılıçdaroğlu Kartal mitinginde konuştu: 'Korkmayın, yılmayın, sinmeyin'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, miting maratonunu İstanbul Kartal'dan başlattı. “Milletçe alkışlıyoruz” mitinginde önemli açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, "Bütün yurttaşlarıma sesleniyorum. Açık yüreklilikle söylüyorum korkmayın, yılmayın, sinmeyin. Çünkü yanınızda Cumhuriyetle yaşıt CHP var" dedi. Emeklilere Ramazan ve Kurban Bayramı'nda birer maaş ikramiye sözü veren Kılıçdaroğlu, ''Notere gittim imzayı verdim. Hem notere, hem millete gidiyorum var mı diyeceğin'' ifadelerini kullandı. Kılıçdaroğlu, 19 Nisan’da Türkiye programını açıklayacağını belirterek, "19 Nisan'da Ankara’da Türkiye programını açacağız. Çözümlerimizi orada açıklayacağız. Tümünüzü bekliyorum. Yaşanacak Türkiye sizlerin eseri olacak" dedi.

11.04.2015Gündem
Okullar Suriyeli çocuklara açılacak

Okullar Suriyeli çocuklara açılacak

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Yusuf Büyük, mevcut okulları Suriyeli çocuklara da açacaklarını belirterek, “Okullarımızı öğleden sonraları, öğrencilerimize mani olmayacak şekilde, şehir merkezlerindeki Suriyeli vatandaşların çocuklarının eğitimine ayıracağız. Bu da onların okullaşma oranlarını artıracaktır” dedi.

17.04.2015Eğitim
CHPnin seçim bildirgesi

CHP'nin seçim bildirgesi

İşte CHP'nin 2015 Seçim Bildirgesi.

19.04.2015Gündem
Türkiyeden 23 Nisan manzaraları

Türkiye'den 23 Nisan manzaraları

Türkiye, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları dolayısıyla bu sene de renkli görüntülere sahne oldu. Dünyanın farklı ülkelerinden çocuklar yine Türkiye’de buluştu. İşte ülkemizden 23 Nisan manzaraları:

23.04.2015Eğitim
Erdoğan: Her partiye eşit mesafedeyim

Erdoğan: Her partiye eşit mesafedeyim

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, otobüs ve minibüs esnafıyla buluşmasında "Ortada bir gerçek var, 400'ü vermeniz lazım. 400'ü verin yeni anayasanın kurulması lazım. Ben her partiye eşitim. Kime verecekseniz verin ama 400'ü verin" dedi.

30.04.2015Gündem
Milli Eğitim Bakanı Avcı: Veliler özel okul için koşturmayacak

Milli Eğitim Bakanı Avcı: Veliler özel okul için koşturmayacak

Dershanelerin dönüşümü, Suriyeli mülteci çocuklarının eğitimi, yurtdışındaki okullar ve TEOG yerleştirmeleri ile ilgili önemli açıklamalarda bulunan Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, “Bu sene özel okullar, hangi kriterle öğrenci alacağını yönetmelikle yazmak zorunda. Velilerin koşturacağı söyleniyor. Hayır, bilgisayar başına otursunlar. Hangi okul, hangi puan türüyle alıyor, kendi puanıyla karşılaştıracak. Ona göre ‘Bu okula girme ihtimalim var’ diyebilecek. Hepsi bilgisayar ortamında yürüyebilecek işler” dedi.

12.05.2015Eğitim
Erdoğan için okuduğu şiir nedeniyle okuldan atıldığı iddiası

Erdoğan için okuduğu şiir nedeniyle okuldan atıldığı iddiası

Samsun'daki özel bir üniversitede okuyan Suriyeli Fahad Alhamidi (20), geçen yıl "7. Uluslararası Öğrenci Buluşması"nda okuduğu şiiri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hediye ettiği gerekçesiyle okuldan atıldığını iddia etti.

13.05.2015Gündem
Gençlik yürüyüşünde yürek burkan anlar

Gençlik yürüyüşünde yürek burkan anlar

Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramının 96. yılı münasebetiyleAdıyaman’da düzenlenen gençlik haftası kortej yürüyüşünde, yürek burkananlar yaşandı. Adıyaman’da, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Atatürk’ü Anma veGençlik ve Spor Bayramının 96. yıl münasebetiyle '15-19 Mayıs GençlikHaftası etkinlikleri kapsamında' düzenlenen kortej yürüyüşüne, AdıyamanValisi Mahmut Demirtaş, AK Parti Adıyaman Milletvekili Salih Fırat, ValiYardımcısı Levent Öztin, İl Emniyet Müdürü Fikret Salmaner, kurummüdürleri, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda öğrenci vevatandaşlar katıldı. Adıyaman Lisesi önünde mehteran takımının gösterisiyle başlayan kortejyürüyüşüyle Gölbaşı Caddesi üzerinde devam etti. Coşkulu kalabalıklakarşılaşan ve ekmek parasını çöplerden kazanmaya çalışan 9 yaşındakiSuriyeli Ali El Zekeriya'nın çocuklara bakışı adeta yürekleri parçaladı.Bir yandan çöpte topladığı eşyaları bir el arabasıyla sürüklerken, biryandan da hüzünlü bakışlarla korteji izledi. Bir süre bu şekilde kalanküçük Zekeriya, daha sonra çöpten topladığı malzemelerle gözlerdenkayboldu. Kortej yürüyüşü ise Adıyaman Valiliği bahçesinde sona erdi.Yürüyüş sonrasında Atatürk anıtına çelenk bırakma sonrasında folklor vemehteran gösterileri yapıldı. 

15.05.2015Haber
Dünyayı gezecek gençlere müjde

Dünyayı gezecek gençlere müjde

Başbakan Ahmet Davutoğlu 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle Çankaya Köşkü'nde gençlerle buluştu. Davutoğlu konuşmasında, "Avrupa’yı gezin, yurtdışı seyahatler için gençler için özel bir indirim uygulayalım THY ile konuşarak" dedi.

19.05.2015Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan Üsküdarda konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan Üsküdar'da konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Üsküdar Belediyesi toplu açılış törenine katıldı.

26.05.2015Gündem
Yaslı karne

Yaslı karne

17 milyon 559 bin 989 öğrenci dün karne aldı. 14 Eylül’e kadar tatil yapacak olan öğrencilerin kimi mutlu, kimi hüzünlüydü.

12.06.2015Gündem
4 bin çocuk barış için yürüdü

4 bin çocuk barış için yürüdü

Almanya'nın başkenti Berlin’de tarihi Brandenburg kapısı önünde 3 bin 800 çocuk Suriyeli mülteciler için barış yürüyüşü gerçekleştirdi.

13.06.2015Avrupa

Yazar Sonuçları

17 yaşındaki gencin Suriyeli mülteci çocuklara uzattığı el

SURİYE Devlet Başkanı Esad’ı önceki gün BBC’de izledim.

13.02.2015

Yetiş Ayşe

Sevgili yardımsever dostlar.

2.03.2015

IŞİD'ci çocukların dönüşü

PKK'nın silah bırakıp "dağdan inmesi" için müzakereleri sürdüren Türkiye, bu kez çocuklarını IŞİD benzeri örgütlere kaptırıyor. Ve onların geri dönüşü için hiçbir hazırlık yapmadığı anlaşılan yetkililer, bizimle adeta dalga geçiyor.

24.03.2015