MENÜ

Suriyeli öğrenci

Suriyeli öğrenci ile ilgili tüm haberleri, son dakika Suriyeli öğrenci haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Suriyeli öğrenci haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 998 Suriyeli öğrenci haberi bulunmuştur.

Suriyeli öğrenci Haberleri

Eğitim Teknolojileri Zirvesi başladı

Eğitim Teknolojileri Zirvesi başladı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), kodlama, teknolojik sınıf, oyun tabanlı öğrenme, eğitsel oyun, eğitimde mobil öğrenme konularında teknoloji geliştiren sektör temsilcileri ile öğrencileri, Eğitimde FATİH Projesi Eğitim Teknolojileri Zirvesi'nde buluşturdu.

17.11.2017Eğitim
İlkokul çağındaki Suriyelilerin tamamı eğitime kazandırıldı

İlkokul çağındaki Suriyelilerin tamamı eğitime kazandırıldı

Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) geçici koruma altındaki Suriyelilere yönelik yürüttüğü çalışmalar kapsamında, ilkokul çağındaki 308 bin 637 öğrencinin tamamı eğitime kazandırıldı.

16.11.2017Eğitim
Suriyeli Hudenin Atatürk sevgisi

Suriyeli Hude'nin Atatürk sevgisi

Suriye'deki iç savaştan ailesiyle kaçarak 2 yıl önce Türkiye'ye sığınan 13 yaşındaki ortaokul öğrencisi Hude Osman, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ile ilgili yazdığı kompozisyonla İzmir genelinde düzenlenen yarışmada ödüle layık görüldü.

8.11.2017Gündem
MEB’in 2018 bütçesi belli oldu... Derslik yapımına 8 milyar TL

MEB’in 2018 bütçesi belli oldu... Derslik yapımına 8 milyar TL

MEB'in 2018 bütçesi netleşti. Buna göre yeni eğitim bütçesi 134 milyar 727 milyon TL oldu. Bu, genel bütçenin yaklaşık yüzde 18’ine denk geliyor. 2017’de eğitime ayrılan bütçe 122 milyar 414 milyon TL’ydi.

7.11.2017Eğitim
2 dil 1 sıra

2 dil 1 sıra

Suriye’deki iç savaştan kaçarak Türkiye’ye sığınan, krizin başında ‘geçici’ oldukları düşünülerek geçici eğitim merkezlerine yönlendirilen çocuklar için Milli Eğitim Bakanlığı iki yıldır bir model üzerinde çalışıyor. Buna göre Suriyeli çocuklar Türk öğrencilerle eğitim görecek. Amaç daha kolay uyum. Suriyelilerin yoğun olduğu Gaziantep’te entegrasyonu gözlemledik.

1.11.2017Gündem
7 ülkeden 40 yabancı öğrenci, göç için Mersinde

7 ülkeden 40 yabancı öğrenci, göç için Mersinde

MERSİN’e, ’Dünya’da Göç Hareketleri ve Sorunları’ konusunda araştırma yapmak amacıyla Türkiye Ulusal Ajansı ve Erasmus Programı kapsamında 7 ayrı ülkeden 40 yabancı öğrenci geldi.

24.10.2017Ekonomi
Hataya 16 okul yaptırılacak

Hatay'a 16 okul yaptırılacak

Avrupa Birliği'nden sağlanan kaynakla, ‘Eğitim Altyapısının Güçlendirilmesi Projesi’ kapsamında Hatay'a 16 okul yaptırılacak.

18.10.2017Eğitim
Fidyeyi alamadılar

Fidyeyi alamadılar

Suriyeli ve Mısırlı üniversite öğrencilerinin kaldığı evi basan silahlı kişiler, iki öğrenciyi kaçırarak ailelerinden 30 bin dolar fidye istedi. Buluşma ayarlanan alışveriş merkezinde rehineler operasyonla kurtarılırken, takas için gelen 2 kadın gözaltına alındı. Olay şöyle gelişti:

13.10.2017Gündem
Üniversite kampüsünde ‘Çocuk Şenliği’ düzenlendi

Üniversite kampüsünde ‘Çocuk Şenliği’ düzenlendi

Ankara Üniversitesi ve TÜBİTAK'ın desteğiyle Mamak Milli Eğitim Müdürlüğü’nün gerçekleştirdiği 9’uncu Ulusal Çocuk Kültürü Kongresi kapsamında ‘Çocuk Şenliği’ düzenlendi.

13.10.2017Eğitim
Suriyeli çocukların yaklaşık yarısı okul dışında

Suriyeli çocukların yaklaşık yarısı okul dışında

Eğitim Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, "Her Suriyeli çocuğa kaliteli eğitim sunmak için, başta Milli Eğitim Bakanlığı’nın üst düzey yöneticileri olmak üzere, il/ilçe ve okul yöneticileri ile öğretmenlere, Suriyeli çocuklarla ilgili işlemlerle ilgilenen diğer kamu görevlileri ve sivil toplum örgütleri üzerine düşen görevi yerine getirmeli. Uluslararası toplumun da Suriyeli çocukların eğitimi için daha fazla destek sağlaması gerektiği görülen bir gerçek, uluslar arası toplum elini taşın altına koymak durumunda" dedi. Yalçın ayrıca, Türkiye’deki Suriyeli çocukların yarıya yakınının okul dışında olduğunu belirti.

9.10.2017Eğitim
Google aramalarında Türkiyenin gizli portresi

Google aramalarında Türkiye'nin gizli portresi

Son dönemde Türkiye'de tartışılan konulara ve çok daha fazlasına dair insanların en yakınlarına bile söylemediği gerçekler, sessiz sedasız yaptığımız milyonlarca Google aramasında kendini ele veriyor. Bu aramalar TÜİK verileriyle örtüştürüldüğünde, yetkililer dâhil hepimizin dikkatle incelemesi gereken ilginç sonuçlar ortaya çıkıyor. Yoğun yapılan aramalar arasında "Suriyeli kadın fiyatları" gibi utanç verici, "Kocamı nasıl öldürebilirim" gibi ürkütücü olanları görüyoruz, işsiz kalan çok sayıda insanın hangi mesleğe yöneldiğini de anlıyoruz. Biz göze çarpan arama trendlerinden birkaçını aşağıda listeledik, devamını gelin hep birlikte keşfedelim.

6.10.2017Gündem
Batıda 6ya giden öğrenci doğuda 8. sınıf düzeyinde

Batıda 6'ya giden öğrenci doğuda 8. sınıf düzeyinde

ERG’nin ‘Eğitim İzleme Raporu 2016-2017’ye göre, 2019’da bitirilmesi planlanan ikili eğitim için yeterli bütçe ayrılmadı. TEOG yerine gelecek sistemin ekonomik durum ve başarı arasındaki ilişkiyi göz önünde bulundurması önemli. Ayrıca PISA 2015’ten edinilen bulgulara göre, batı ile doğudaki öğrenciler arasında neredeyse iki okul yılı gibi ciddi bir fark olduğu vurgulandı.

5.10.2017Eğitim
İşte 25 ülkeden sınıf manzaraları... Kimi modern dersliklerde, kimi halı üstünde

İşte 25 ülkeden sınıf manzaraları... Kimi modern dersliklerde, kimi halı üstünde

Eğitim herkesin hakkı. Ancak bazı ülkelerde eğitim herkese daha eşit ve kapsayıcı şekilde ulaşıyor. Bu durum sınıflara da yansıyor. Bazı ülkelerde çocuklar modern dersliklerde, kimilerindeyse yere serilen bir halı üzerinde eğitim alıyor. İşte 25 ülkeden sınıf manzaraları:

30.09.2017Eğitim
3 kez kovuldu... Sevil Atasoy benim için sistemi değiştirdi

3 kez kovuldu... 'Sevil Atasoy benim için sistemi değiştirdi'

İstanbul Emniyet Mustafa Çalışkan, 1999 yılında kayıt yaptırıp 2010 yılında mezun olduğu Adli Tıp Enstitüsü’nün akademik yıl açılışına katıldı. Yüksek lisans öğrencilerine ilk dersi veren Mustafa Çalışkan okuldaki anılarını ve tecrübelerini öğrencilerle paylaştı. Mustafa Çalışkan, “Emniyet teşkilatı gerçek görevini, objektif bir şekilde devletin polisi sıfatıyla yapmaya başladı. Her konuda şu grubun, şu topluluğun, şu cemaatin polisi yok. Böyle bir şeye müsaade edilmeyecek” dedi. Adli Tıp Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Faruk Aşıcıoğlu, dersin ardından Mustafa Çalışkan’a eski bir sınav kağıdı ile üzerinde Osmanlı kadırgası bulunan bir seramik hediye etti.

27.09.2017Gündem
’Öğrencileri Sporla Buluşturuyoruz’

’Öğrencileri Sporla Buluşturuyoruz’

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında geçen yıl imzalanan ’Sporla Buluşturuyoruz’ projesi yeni eğitim ve öğretim yılında da uygulanacak.

27.09.2017Eğitim
Evin küçük mühendisleri

Evin küçük mühendisleri

Limak tarafından başlatılan ve hızla büyüyen ‘Türkiye’nin Mühendis Kızları’ projesinin ‘Evin Küçük Mühendisleri’ isimli bir kardeşi oldu. Okul öncesi yaştaki çocukların bilimle ilgilenmesi, oyunlarla matematiği sevmesi, keşfetmeye yönlendirilmesi için geliştirilen proje ilk olarak Gaziantep’te başlatıldı.

26.09.2017Ekonomi
Okulda Suriyeli gerginliği

Okulda Suriyeli gerginliği

Şanlıurfa'da Eyyubiye Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü binasında eğitim alan Suriyeliler ile aynı bahçede bulunan Fatih Sultan Mehmet İlkokulu öğrencileri arasında, bir kadının dövüldüğü iddiası üzerine gerginlik çıktı. Dayak olayını duyarak okula gelen veliler, eylem yaptı. Bunun üzerine Halk Eğitim Merkezi'ndeki Suriyeliler çevik kuvvet ekiplerince tahliye edildi.

21.09.2017Gündem

Yazar Sonuçları

İşte öğretmenin hali!

EĞİTİM-İş, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle öğretmenlerin ekonomik, mesleki ve sosyal durumlarını ortaya koyan bir araştırma yaptı. 

23.11.2017

Katar’da eğitimin Davos’u

SUUDİ Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn ve Mısır’ın “terörü destekliyor” iddiasıyla yaptırım uyguladıkları Katar, 2009 yılından beri dünyanın en önemli eğitim zirvelerinden birini düzenliyor. Yaman çelişki.

16.11.2017

10 yılda eğitim bütçesi 2 kat olmuş ama çocuklarımız ne mutlu, ne de başarılı

SABANCI Üniversitesi İstanbul Politikalar Merkezi bünyesindeki Eğitim Reformu Girişimi (ERG) 15. yılını doldurmuş.

5.10.2017