MENÜ

Suriyeli öğrenci

Suriyeli öğrenci ile ilgili tüm haberleri, son dakika Suriyeli öğrenci haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Suriyeli öğrenci haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.002 Suriyeli öğrenci haberi bulunmuştur.

Suriyeli öğrenci Haberleri

Kızı o okuldaymış

Kızı o okuldaymış

Yalova’da din dersinde öğrencileri camiye götüren öğretmen Emin Albayrak’ın kızı E.’yi dini eğitim alması için Şam’daki Ebunur Üniversitesi’ne gönderdiği ortaya çıktı. E., Türkiye’den gelen öğrencilere dini propaganda yaptığı gerekçesiyle gözaltına alınıp serbest bırakılmış.

5.12.2005Gündem
Atina’daki telekulak ABD işi mi

Atina’daki telekulak ABD işi mi

Yunanistan’da cep telefonu dinlenmedik siyasetçi bırakmayan telekulak skandalının arkasında ABD’nin bulunduğu şüphesi var. CIA’nın, Atina Olimpiyatları öncesi güvenlik önlemi için konteynerler içinde getirdiği ileri teknoloji ürünü cihazlarla dinleme yapılmış olabileceği söyleniyor.

3.02.2006Dünya
Al-Jamal yanıyor... dönüyor...

Al-Jamal yanıyor... dönüyor...

İzzet Çapa’nın Pera’da bir Ortadoğu restoranı açacağını, askere gitmeden evvel Savaş bu sayfada duyurmuştu. Ben de yaklaşık iki aydır mekanın açılmasını bekliyor, detayları yakından takip ediyorum. Al-Jamal, nihayet geçtiğimiz hafta açıldı. Koşarak gittim, humusa da, tabbuleye de, dansöze de doydum.

3.01.2007Kelebek
Tatil arası zirve

Tatil arası zirve

İran’ın nükleer programına destek veren Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, hem tatil hem de Başbakan Tayyip Erdoğan ile görüşmek üzere dün eşi Esma Esad ile birlikte Bodrum’a geldi.

5.08.2008Gündem
Suriyede Amerikaya tepki çığ gibi

Suriye'de Amerika'ya tepki çığ gibi

ABD'nin geçen pazar günü Suriye-Irak sınırındaki Ebu El Kemal bölgesine yaptığı hava saldırısından sonra Suriye'de yükselen tepki çığ gibi büyüyor.

30.10.2008Dünya
Suriye’de ABD’ye lanet gösterisi

Suriye’de ABD’ye lanet gösterisi

ABD’nin geçen pazar günü Suriye-Irak sınırındaki Ebu El Kemal bölgesine yaptığı hava saldırısı Suriye’de tepkilere yol açtı.

30.10.2008Dünya
Esad’ın PKK kararı etkiler

Esad’ın PKK kararı etkiler

Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’ın Suriye uyruklu PKK’lı teröristlerin dağdan inmesi halinde ülkelerince kabul edileceği yolundaki açıklamasını olumlu bulduğunu söyledi.

22.09.2009Gündem
İşte Suriye buluşmasının sonuçları

İşte Suriye buluşmasının sonuçları

Türkiye ve Suriye’den 10’ar bakanın katılımıyla gerçekleşen görüşmelerden ilk somut sonuçlar da çıktı. İşte Halep-Diyarbakır buluşmasında iki ülke kabinesinin atmaya karar verdiği ilk adımlar….

13.10.2009Gündem
KKTC için THYyi göreve çağırıyorum

KKTC için THY'yi göreve çağırıyorum

Merit Otelleri Yönetim Kurulu Başkanı Reha Arar, KKTC'de turizmin gelişmesi için THY'yi göreve çağırdı. arar, "Eğer THY destek verirse Kıbrıs'ın turizmi patlar" dedi.

12.04.2010Ekonomi
Polise eğitim veren profesörden acı eleştiri

Polise eğitim veren profesörden acı eleştiri

Bizzat polisleri eğiten Polis Akademisi Güvenlik Bilimleri Fakültesi Ceza ve Ceza Muhakemesi Hukuku Öğretim Üyesi Prof. Vahit Bıçak, polisin öğrencilere sert müdahalesini ''Polise verdiğimiz eğitimin boşa gittiğini görmek çok acı'' sözleriyle eleştirdi.

13.12.2010Gündem
Dövdüler, ayaklarından sürüklediler

Dövdüler, ayaklarından sürüklediler

Devlet Başkanı Beşar Esad'ın reform adımlarına rağmen yönetim karşıtı gösterilerin sürdüğü Suriye'de, tanklar dün dört göstericinin güvenlik güçlerince öldürüldüğü liman kenti Banyas'ta birçok binayı kuşattı.

11.04.2011Gündem
Suriyelilerden El Cezire protestosu

Suriyelilerden El Cezire protestosu

Suriye’de yaklaşık 300 kişinin El Cezire televizyonunun Şam’daki bürosunun önünde başlattığı oturma eylemi kaldığı yerden devam ediyor. İki hafta önce başlayan eyleme, göstericilerin 54 No’lu Kanun Hükmünde Kararname gereği bir lisans alması gerektiği için birkaç günlüğüne ara verilmişti.

25.04.2011 Gündem
Muhalefete eleştiri

Muhalefete eleştiri

Başbakan Erdoğan, partisinin Hatay mitinginde CHP ve MHP genel başkanlarını eleştirdi.

28.05.2011Gündem
Midnight Express: Rainbow Arabia

Midnight Express: Rainbow Arabia

19 Eylül Pazartesi – 21.30
Los Angeles Babylon “Midnight Express” serisi dahilinde Los Angeles’lı sıra dışı ikili Rainbow Arabia’yı konuk etmeye hazırlanıyor.

20.09.2011Gündem
Jobsa Suriyeliler sahip çıktı

Jobs'a Suriyeliler sahip çıktı

Dünya, bugün 56 yaşında hayata gözlerini yuman Steve Jobs’ın yasını tutuyor. Ancak Suriyeliler için Jobs’ın ölümü özel bir anlam ifade ediyor. Suriyeliler sosyal medyada yaptıkları yorumlarda, biyolojik babası Suriye asıllı olan Apple CEO'suna sahip çıkarken Jobs'ın ölümünü, ülkedeki hükümet karşıtı protestolarla ilişkilendirdi.

6.10.2011Gündem
Nobelli aktivist tepki gelince itiraf etti: Bilmiyordum, pardon

Nobelli aktivist tepki gelince itiraf etti: Bilmiyordum, pardon!

Yemenli kadın hakları savunucusu ve Nobel Barış ödülü sahibi Tevekkül Karman, bugün Boğaziçi Üniversitesi'ndeydi. Türkiye'nin Arap Baharı için bir rol modeli olduğunu söyleyen Karman, öğrencilerden, "Hapiste 100'den fazla gazeteci varken Türkiye rol modeli olabilir mi?" tepkisi gelince, "Böyle bir durum olduğunu bilmiyordum, pardon" diyerek özür diledi.

19.03.2012Gündem
Annan’ın sözcüsü: Ateşkes rayında

Annan’ın sözcüsü: Ateşkes rayında

BİRLEŞMİŞ Milletler ve Arap Birliği’nin Suriye temsilcisi Kofi Annan’ın sözcüsü Ahmed Fevzi, 12 Nisan’da başlayan ateşkes planın “rayında” olduğunu belirtti.

4.05.2012Gündem
Başbakan Erdoğandan Esada sınırdan gözdağı

Başbakan Erdoğan'dan Esad'a sınırdan gözdağı

BAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan, Kilis Öncüpınar’da Suriye sınırının hemen karşısında kurulan Konteyner Kent’te barınan Suriyeli sığınmacıları ziyaretinde yaptığı konuşma, "Beşar her geçen gün kan kaybediyor, sizler güçleniyorsunuz. Biz Suriye halkının yanındayız ama Beşar yönetiminin asla yanında değiliz. Halkına tankla topla silahla yürüyen bir rejiminin yanında olmamız mümkün değil" dedi. Erdoğan, konuşurken, Öncüpınar’ın karşısındaki Suriye’nin Esselame Sınır Kapısı yakınlarından silah sesleri yükseldi. 2 bin Suriyeli, sık sık Erdoğan’ın lehine, Beşar Esad’ın aleyhine sloganlar attı.

6.05.2012Gündem
Başbakan Erdoğanın konuşmasının tam metni

Başbakan Erdoğan'ın konuşmasının tam metni

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “Türkiye olarak bizim PKK terör örgütüyle PYD'nin oradaki (Suriye'nin kuzeyi) işbirliğine tabii ki sıcak bakmamız mümkün değil. Buradaki yapılanma, oradaki Kürtlerin bir yapılanması olarak değerlendirilemez. PKK terör örgütüyle PYD'nin bir yapılanmasıdır ki bu tabii hassas dengelerimiz arasında yer alacaktır ve şu anda da yer almaktadır. Bunun değerlendirmesini yapmak durumundayız. Burada kalkıp da bu oluşuma 'eyvallah' edecek halimiz yok” dedi.

26.07.2012Gündem
Esad Başbakanı görevden aldı, Maliye Bakanı kaçarken yakalandı

Esad Başbakan'ı görevden aldı, Maliye Bakanı kaçarken yakalandı

Suriye'nin iki aylık başbakanı Riyad Hicab, Ürdün'e kaçarak muhalefetin safına geçti denirken, Ürdün Basın ve İletişimden sorumlu Devlet Bakanı Semih Mayata ise Suriye Başbakanı Hicab'ın Ürdün topraklarına girmediğini bildirdi. Muhalifler Hicab ile birlikte iki bakanın daha kaçtığını, Maliye Bakanı Muhammed El Cleylati'nin de ülkeyi terk ederken tutuklandığını ileri sürdü.

6.08.2012Gündem
Clinton ve Davutoğlundan Esadı kızdıracak açıklama

Clinton ve Davutoğlu'ndan Esad'ı kızdıracak açıklama

ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton, bugün ilk olarak mevkidaşı Ahmet Davutoğlu ile görüştü. Görüşmeden sonra yapılan basın toplantısında Clinton, ''Amerikan ve Türk ekipleri arasında notlarımızı paylaştık ve ortak bir operasyonel resim ortaya koymak istedik. Suriyeli isyancılara yardım amacıyla uçuşa kapalı bölgeler ya da tampon bölgeler oluşturulması gibi önlemleri değerlendirdik'' dedi. Bu açıklama Saddam döneminde Irak'ın kuzeyinde uçuşa yasak bölge uygulamasını akıllara getirdi. Bu arada Clinton ve Davutoğlu, Conrad Otel'de basın toplantısı yaparken salonun dışında da konuk Dışişleri Bakanı ile ABD'den gelen güvenlik ekibi de köpekle salonun dışında bekliyordu.

11.08.2012Gündem
Türk halkına teşekkürler

Türk halkına teşekkürler

Afrika ülkelerini kapsayan turu kapsamında Gana ve Benin’in ardından İstanbul’a gelen ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton “Biz hiçbir şekilde Suriye’nin PKK için barınma yeri olmasını istemiyoruz” dedi. Clinton, Türk halkına ve Türk hükümetine sığınmacı Suriyelilere gösterdikleri yardım ve misafirperverlik için teşekkür etti.

11.08.2012Gündem
Suriyeli sığınmacı sayısı 70 bine yaklaşıyor

Suriyeli sığınmacı sayısı 70 bine yaklaşıyor

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Türkiye'de bugün itibarıyla 61 bin 450 Suriye vatandaşı bulunduğunu bildirdi.

15.08.2012Gündem
YÖK, Suriye’deki Türk öğrenciler için çalışma başlattı

YÖK, Suriye’deki Türk öğrenciler için çalışma başlattı

YÖK, Suriye’de devam eden savaş nedeniyle Türkiye’ye dönmek zorunda kalan Türk üniversite öğrencileri ile ilgili çalışma başlattı.

22.08.2012Gündem
BMden 200 bin Suriyeli uyarısı

BM'den 200 bin Suriyeli uyarısı

Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK), Suriye'deki krizin daha da derinleşmesi halinde Türkiye'ye sığınan mültecilerin sayısının 200 bini bulabileceği uyarısında bulundu. Yeni mülteci kampları hazır olana kadar bekletilerek, sınırdan içeri alınmayan Suriyeliler ise gözyaşlarını tutamadı.

28.08.2012Gündem
Yurtlarda 20 bin Suriyeli

Yurtlarda 20 bin Suriyeli

7 ildeki öğrenci yurtlarında 20 bin 501 Suriyeli sığınmacının yerleştirildiği ortaya çıktı.

29.08.2012Gündem
Öğrenci yurtlarından çadır kente

Öğrenci yurtlarından çadır kente

ÜLKELERİNDEKİ iç çatışmadan kaçan ve öğrenci yurtlarında kalan Suriyeliler, Gaziantep’in Karkamış İlçesi’nde yapımı tamamlanan çadır kentte gönderilmeye başlandı.

30.08.2012Gündem
Başbakan Erdoğanın konuşmasının tam metni

Başbakan Erdoğan'ın konuşmasının tam metni

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “Terörle mücadele sadece siyasi iktidarın gayretiyle olacak bir mücadele değil” dedi.

1.09.2012Gündem
10 soruda Apaydın

10 soruda Apaydın

Türkiye epeydir Suriye’deki iç savaşta taraf. Ankara ve ıstanbul rejim karşıtlarının ikinci adresi, sınır kentleriyse mültecilerin sığınağı... Bu sığınaklardan biri olarak bilinen Apaydın’a ilişkin patlak veren tartışma, kampın statüsüyle birlikte Türkiye’nin isyancılarla ilişkisinin derinliğini de gündeme getirdi. Tartışma ortamında doğrularla yanlışlar birbirine girdi, kafalar karıştı. ışte 10 soruda Suriyeli mülteciler ve ‘Apaydın’ gerçeği:

1.09.2012Gündem
Akçakalede Suriye tedirginliği

Akçakale'de Suriye tedirginliği

TÜRKİYE sınırına yakın mesafede bulunan Suriye’nin Rakka kentine bağlı Telebyad İlçesi’nde, ordu birlikleri ile muhalifler arasında 9 gündür devam eden çatışmalar Şanlıurfa’nın Akçakale İlçesi’nde tedirginlik yaşatmaya devam ediyor.

27.09.2012Gündem
Öğretmen atamalarıyla ilgili açıklama

Öğretmen atamalarıyla ilgili açıklama

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, bundan sonra öğretmenleri ağustos ayında atayacaklarını belirterek, “Dolayısıyla artık yeni bir öğretmen ataması olmayacak” dedi.

28.09.2012Gündem
Öğretmen atamaları Ağustos ayında yapılacak

Öğretmen atamaları Ağustos ayında yapılacak

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, Balıkesir Üniversitesi’nin akademik yıl açılışına katılmak üzere kente geldi.

28.09.2012Ege
Arınç tarihi Ulu Camiinin açılışını yaptı

Arınç tarihi Ulu Camii'nin açılışını yaptı

BAŞBAKAN Yardımcısı ve hükümet sözcüsü Bülent Arınç ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker Diyarbakır'da Kürtçe 'Akademiya Ehmede Xani-Ahmede' (Ahmede Hani Dil Akademisi) binası yanındaki tarihi Ulu Camii’nin restorasyonu biten bölümünün açılışını yaptı. KCK davalarından yargılanan sanıkların Kürtçe savunma yapmak isterken karşılaştıkları sorunların yasal düzenleme yapılarak aşılaşacağını belirten Arınç, "Önümüzdeki günlerde yasal düzenleme yapılacaktır. Ve artık Kürtçe ifade ve savunma verme konusunda bir gedik aşılmış olacaktır" dedi. Türk Dil Kurumu’nun (TDK) Kürtçe sözlük hazırladığını da belirtti.

5.10.2012Gündem
Öcalan PKK’yı değil Kürt halkını temsil etmeli

Öcalan PKK’yı değil Kürt halkını temsil etmeli

AB–Türkiye Karma Parlamento Komisyonu Eşbaşkanı Helene Flautre kapsamlı ziyaret için Türkiye’de. Cumartesi günü Hatay’da Suriyeli sığınmacılar ve bölge halkıyla görüştü. Dün, öğrenci değişimi programıyla Fransa’dan geldiği Eskişehir’de DHKP-C operasyonunda tutuklanan Sevil Sevimli ve sivil toplumcularla görüşmeler yaptı. Bugün ise KCK davası kapsamında tutuklanan gazetecilerin duruşmasını izlemek için Silivri’ye gidiyor. İzin alabilirse Silivri’de açlık grevindekileri de ziyaret edecek. Flautre’u bütün bu koşturmacanın arasında yakalamayı başardım. Türkiye’nin gündemi üzerinden tempolu bir tur yaptık. Flautre, Hürriyet’e Öcalan ile görüşmek için gayriresmi başvuru yaptığını açıklarken şu mesajları verdi.

11.11.2012Gündem
Şamda okula havan topu saldırısı

Şam'da okula havan topu saldırısı

Suriye'de bir havan topunun başkent Şam'da bir okula isabet ettiği, birçok öğrencinin öldüğü bildirildi.

4.12.2012Gündem
Suriye’de okula saldırı iddiası

Suriye’de okula saldırı iddiası

Suriye’nin önceki gün Resulayn’ı bombalamasının ardından dün de sınırdaki Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesine geçişler sürdü. Gelenlerin bir kısmı yakınlarının yanına bir kısmı da kampa yerleştirildi.

4.12.2012Gündem
Kaçak elektrik haramdır

Kaçak elektrik haramdır

Başbakan Tayyip Erdoğan, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da son 10 yılda yaşanan değişimi, “Artık OHAL yok, her şey olağan” sözleriyle özetledi.

30.12.2012Gündem
Osmanlı döneminden kalma saray okul oldu

Osmanlı döneminden kalma saray okul oldu

Savaşın küçük bedenleri, ruhları ve hayatları parçaladığı Suriye’nin Halep şehrinde, Osmanlı döneminden kalma bir saray okul olarak kullanılıyor.

8.01.2013Gündem
Ceylanpınardaki okullara erken tatil

Ceylanpınar'daki okullara erken tatil

ŞANLIURFA’nın Ceylanpınar İlçesi’nin karşısında bulunan Suriye’nin Haseki kentine bağlı Rasulayn İlçesi’nde, muhalifler ile PKK’nın Suriye kolu PYD güçleri arasındaki çatışmalar devam ediyor. Çatışmalar yüzünden sık sık mermilerin sınırı aşması nedeniyle yaşanan tedirginlik eğitime yansıdı.

23.01.2013Gündem
Ceylanpınarda bir kişi daha başından vuruldu.

Ceylanpınar'da bir kişi daha başından vuruldu.

Rasulayn'da muhalifler ile PYD güçleri arasındaki çatışmalar sırasında ateşlenen bir mermi sınırı aştı ve Ceylanpınar Kaymakamlığı'nın da bulunduğu 1002'inci Cadde üzerinde yürüyen 16 yaşındaki Casim Erdemir'in başına isabet etti.

23.01.2013Gündem

Yazar Sonuçları

Ufukta Suriye var!..

DURUP dururken, Amerika, Suriye’ye ambargo koyuyor. Durup dururken, bu ambargo Türkiye’nin Amerika ile başını derde sokacak nitelikte.

17.05.2004

Beddua varsa orada dünyevi adalet yok demektir

DENİZ Feneri soruşturmasında iddianamenin yazılma aşamasında savcılar değiştirilmişti. Söz konusu suç iddiası ile ilgili olarak eski savcılar tam 1031 gün çalıştılar.

11.04.2012

Suriye parçalanıyor Kürdistan genişliyor

SURİYELİ mültecilerin bulunduğu kamplarda baş gösteren isyanı körükleyen iki ayrı gurup var.

23.07.2012

Kolaysa Filistinli sığınmacılara git Angelina

Canımız ciğerimiz, hepimizin çok sevdiği, benim de 5-6 yıl önce Los Angeles’ta tanıştığım, İçişleri Bakanımız İdris Naim Şahin’in derin muhabbet koyduğu Angelina Jolie son bir yılda ikinci kez geldi Türkiye’ye ...

18.09.2012

FB bir başka Alex krizini 1954-55 sezonunda yaşamıştı

ASLAN Özmen, mühendisliğini de futbolda da sürdürüyor; bugün yaşanan Alex olayını, Fenerbahçe’nin 1954-55 sezonunda yaşadığı bir krizle benzeştiriyor:

3.10.2012

Suriye mesajı aldı mı?

Akçakale’yi yıllar önce bir kez gördüm. Köy irisi bir yer kalmış aklımda. Şimdi televizyondan görüntülerini izliyorum, aradan geçen zamanda bir hayli değişmiş ve büyümüş.

5.10.2012

ODTÜ pastası

Bu pastayı ODTÜ’de okurken yapardım. O yıllarda hem yemekten hem yapmaktan zevk aldığım bu pastaya hâlâ herkes bayılıyor.

5.01.2013