MENÜ

Suriyeli Çocuk

Suriyeli Çocuk ile ilgili tüm haberleri, son dakika Suriyeli Çocuk haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Suriyeli Çocuk haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 3.589 Suriyeli Çocuk haberi bulunmuştur.

Suriyeli Çocuk Haberleri

Suriyenin kayıp nesli Türkiyede okullu oldu

Suriye'nin kayıp nesli Türkiye'de okullu oldu

Ülkelerindeki içsavaştan kaçıp Türkiye’ye sığınan Suriyeli çocukların halen yüzde 70’e yakını, eğitim alamıyor. Bu neredeyse 1 milyon çocuk demek ve uzmanlar da ‘kayıp kuşaklar’ uyarısında bulunuyor. Peki ‘şanslı’ Suriyeli çocuklar eğitime nasıl erişiyor? Nasıl okullarda, hangi müfredatla eğitim görüyorlar?

25.11.2016Gündem
Eyüpte çıkan yangında 3 yaşındaki çocuk yanarak öldü

Eyüp'te çıkan yangında 3 yaşındaki çocuk yanarak öldü

Markete giden annenin evde tek başına bıraktığı 3 yaşındaki Suriyeli çocuk çıkan yangında öldü. İlk belirlemede yangının elektrik sobasından çıktığı tespit edildi. 

21.11.2016Haber
Suriyeli çocuklara Türkçe öğretecekler

Suriyeli çocuklara Türkçe öğretecekler

Sözleşmeli öğretmenler, eğitim çağındaki Suriyeli öğrencilerin Türk eğitim sistemine entegrasyonunu sağlamak ve Türkçe öğretmek için Antalya'nın Kemer ilçesinde eğitim görmeye başladı.

21.11.2016Eğitim
İşte dehşete düşüren istatistikler

İşte dehşete düşüren istatistikler

TBMM’ye getirilen cinsel istismar düzenlemesi, bir kez daha o acı, o inanılmaz gerçeği suratımıza çarptı tüm sertliğiyle... Adalet Bakanlığı’nın son 10 yıllık verileri, akıl almaz bir tablo ortaya çıkarıyor. Çocuk istismarında dava sayısı 3 kat artmış. Bunlar tabi ki sadece kayıtlara girenler...

19.11.2016Eğitim
Aylan Bebek seçildi

Aylan Bebek seçildi

TIME dergisi, mülteci çocuğu Aylan bebeğin Bodrum sahilinde cansız yatışının yer aldığı kareyi tüm zamanların en etkili 100 fotoğrafından biri olarak değerlendirdi.

17.11.2016Dünya
MEBde zorunlu okul öncesi eğitim için müfredat mesaisi

MEB'de "zorunlu okul öncesi eğitim için müfredat" mesaisi

Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB), Türkiye genelinde 54-66 aylık çocukların okul öncesi zorunlu eğitim kapsamına alınması için, akademisyen ve öğretmenlerden oluşan komisyon, müfredat çalışmalarını yürütüyor.

10.11.2016Eğitim
Suriyeli öğrenciler için 4 bin 200 öğretmen alımı yapılacak

Suriyeli öğrenciler için 4 bin 200 öğretmen alımı yapılacak

MEB, Türkiye'deki Suriyeli öğrencilerin Türkçeyi daha iyi öğrenebilmesi için Türkçe öğretmenliği, Türk dili ve edebiyatı öğretmenliği ile sınıf öğretmenliği branşlarından 4 bin 200 öğretmeni geçici süreyle istihdam etmeye hazırlanıyor.

4.11.2016Eğitim
Çocuk işçi haberleri art niyetli

Çocuk işçi haberleri art niyetli

ÇALIŞMA ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, BBC'nin Türkiye'de tekstil fabrikalarında Suriyeli çocuk işçi çalıştırıldığı yönündeki haberini etik anlamda doğru bulmadığını söyledi.

28.10.2016Ekonomi
Komplo iddiası

Komplo iddiası

İngiliz yayın kuruluşu BBC’nin, dünya devi hazır giyim markalarının Türkiye’deki üretimlerinde çocuk işçi çalıştırdığı haberlerine hazır giyim sektörü tepki gösterdi. İHKİB Başkanı Hikmet Tanrıverdi, “Programın tamamen komplo olduğuna inanıyoruz. Çocuk işçi çalıştıran da vatan hainidir” dedi.

26.10.2016Ekonomi
Miss Turkey 2016 güzelleri Buse İskenderoğlu,Damla Figan, Tansu Sıla Çakır kendilerini anlattılar

Miss Turkey 2016 güzelleri Buse İskenderoğlu,Damla Figan, Tansu Sıla Çakır kendilerini anlattılar

Binlerce başvuru arasından önce ilk 20’ye kaldılar, sonra da Miss Turkey 2016’nın birinci, ikinci ve üçüncüsü oldular. Artık onların dönemi başlıyor. Kliplerde, dizilerde, reklamlarda, billboard’larda onları görmeye hazır olun. Herkes isimlerini öğrendi, simalarına aşina ama haklarında çok az şey biliniyor. Kendilerini ilk kez Hürriyet Pazar’a anlattılar.

15.10.2016Hayat
Suriyeli çocuklar da okullu oldular

Suriyeli çocuklar da okullu oldular

Suriye’deki iç savaştan kaçarak inşaat ve tarım işlerinde çalışmak üzere Ankara’nın Beypazarı ilçesine gelen Suriyeli ailelerin çocukları, eğitimleri için okullarda kayıtları yapılmaya başlandı. Beypazarı Gazipaşa İlkokulu’na kayıt yaptırmak üzere başvuran 16 Suriyeli çocuk, birinci sınıfta eğitime başlayacak.

13.10.2016Eğitim
Under Armour’ı ‘Yeşim’ üretecek

Under Armour’ı ‘Yeşim’ üretecek

Nike, Zara, Burberry, Banana Republic gibi 20 dünya markasına üretim yapan Yeşim Tekstil son olarak marka zincirine ABD’li spor giyim markası Under Armour’u da ekledi. Nike’ın dünyadaki 8 stratejik üreticisinden biri olan Yeşim Tekstil’in CEO’su Şenol Şankaya, “Doğuş Grubu’nun Türkiye’ye getirdiği Under Armour da üretim için bizimle anlaştı. Biz de Under Armour için bir ya da 2 fabrika kuracağız” dedi.

7.10.2016Ekonomi
Şoka giren Suriyeli çocuk sağlık görevlisine sarıldı

Şoka giren Suriyeli çocuk sağlık görevlisine sarıldı

Yürek burkan görüntüler Halep'ten...M10 Hastanesi'nde yaralanan çocuk, girdiği şok sonucu kendisine yardımcı olan hemşireye sarılıyor ve bırakmıyor. Bu görüntüler tüm dünyayı ağlattı.

2.10.2016Haber
Suriyeli çocuk raporu  Yüzde 58’i okul dışında

Suriyeli çocuk raporu
Yüzde 58’i okul dışında

Çukurova Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nden Prof. Dr. Adnan Gümüş’ün yaptığı ‘Türkiye’deki Suriyeli Sığınmacıların Eğitim Durumları ve Eğitim Sorunları’ çalışmasına göre, okul çağındaki Suriyeli çocukların yüzde 58’i eğitim alamıyor.

30.09.2016Eğitim
12 yaşındaki Suriyeli çocuk, abisinin tecavüzüne uğradı

12 yaşındaki Suriyeli çocuk, abisinin tecavüzüne uğradı

Daha 12 yaşında savaştan kaçtı, ancak ailesi çocuk yaşta hayatını kararttı. Abisinin defalarca tecavüz ettiği iddia edilen ve 8 aylık hamile olan 12 yaşındaki Suriyeli çocuk, korumaya alındı.

24.09.2016Gündem
DEAŞ Kilis’e roket attı, TSK mevzilerini imha etti

DEAŞ Kilis’e roket attı, TSK mevzilerini imha etti

SURİYE’den dün atılan üç Katyuşa roketin Kilis kent merkezine düşmesi sonucu 6’sı Suriyeli çocuk, biri Suriyeli yetişkin 8 kişi yaralandı.

22.09.2016Dünya
Şanlıurfada 57 bin Suriyeli çocuk eğitim alıyor

Şanlıurfa'da 57 bin Suriyeli çocuk eğitim alıyor

Türkiye'de sığınmacılara kucak açan kentlerin başında gelen Şanlıurfa'da, aralarında Karabük, Sinop, Bilecik ve Yalova gibi illerin bulunduğu birçok kentin okullarındaki öğrenci sayısından daha fazla Suriyeli çocuğa eğitim veriliyor. Kentte 57 bin Suriyeli çocuk okula devam ediyor.

22.09.2016Eğitim
Erdoğan: AB, verilen sözleri tutmadı

Erdoğan: AB, verilen sözleri tutmadı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, BM Mülteciler Zirvesi'nde konuştu. Erdoğan konuşmasında mülteci sorununa değinirken, AB'nin Türkiye verdiği sözleri tutmadığını ve sorunun çözümü için adil bir paylaşımın gerektiğinin altını çizdi.

20.09.2016Gündem
Türkiye’deki Suriyeli çocuklardan yüzde 39’u okula gidebiliyor

Türkiye’deki Suriyeli çocuklardan yüzde 39’u okula gidebiliyor

Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR) dünya genelinde toplam 3 milyon 700 bin çocuk sığınmacının okula gidemediğini, Türkiye’deki sığınmacı çocuklardan ancak yüzde 39’unun eğitim olanağı bulabildiğini açıkladı.

16.09.2016Eğitim
Galatasarayın dikkatini çeken Suriyeli çocuk

Galatasaray'ın dikkatini çeken Suriyeli çocuk!

Galatasaray Yönetimi, Adana Seyhan'da sanayide çalışan Suriyeli çocuk Udey'i Çaykur Rizespor maçına davet etti.

11.09.2016Avrupa
G.Sarayın dikkatini çeken Suriyeli çocuk

G.Saray'ın dikkatini çeken Suriyeli çocuk

Galatasaray Yönetimi, Adana Seyhan'da sanayide çalışan Suriyeli çocuk Udey'i Çaykur Rizespor maçına davet etti.

10.09.2016Futbol
18 milyon çocuk zil duymamış

18 milyon çocuk 'zil' duymamış

UNICEF ilköğretim dışında kalan çocuk oranının en yüksek olduğu 10 ülkede 5 çocuktan 2’sinin (18 milyon çocuk) okula gitmediğini açıkladı. Buna göre, okula gitmeyen çocuk oranının en yüksek olduğu ülke Liberya. Okul dışı çocuk oranının en yüksek olduğu ülkeler arasında bulunmayan ancak yaşanan iç savaşla gündemde olan Suriye’de ise eğitimine devam edemeyen 5-17 yaş arası çocuk ve genç sayısı ise 2.1 milyon olarak tespit edildi.

4.09.2016Eğitim
Suriyeli öğretmenlere formasyon eğitimi

Suriyeli öğretmenlere formasyon eğitimi

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Öğretmen Yetiştirme Genel Müdürlüğünce yürütülen proje kapsamında, Suriyeli öğretmenlere yönelik düzenlenen eğitim programının ikinci etabı başladı.

22.08.2016Eğitim

Yazar Sonuçları

Büyük balığın peşinde

2007-2015 yılları arasında “Alaçatı International Fishing Tournament” adıyla düzenlenen balıkçılık turnuvası bu yıl isim değiştirdi.

31.10.2016