MENÜ

Suriyeli Çocuk

Suriyeli Çocuk ile ilgili tüm haberleri, son dakika Suriyeli Çocuk haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Suriyeli Çocuk haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 3.589 Suriyeli Çocuk haberi bulunmuştur.

Suriyeli Çocuk Haberleri

Adanada Dünyaya kardeşlik dersi

Adana'da Dünya'ya kardeşlik dersi

Genç Engelliler Spor Kulübü, Adana’da yaşayan Suriyeli engellilere kapılarını açtı. Bugüne kadar Türk milli takımına 3 sporcu kazandıran kulüp, savaş mağduru Suriyeli engelli sığınmacıları da sporla topluma kazandırmak istiyor. Kulüp, şu ana kadar yaşları 4 ile 18 arasında değişen toplam 21 Suriyeli engelliye ulaştı.

15.05.2017Diğer
Meclis’te Suriyeli mülteci verileri: Her yıl 70 bin Suriyeli bebek

Meclis’te Suriyeli mülteci verileri: Her yıl 70 bin Suriyeli bebek

Meclis Mülteci Hakları Alt Komisyonu Başkanı AK Parti Milletvekili Atay Uslu, Türkiye’de her yıl 70 bin Suriyeli bebeğin dünyaya geldiğini söyledi. Uslu’nun verdiği bilgiye göre Türkiye’de ilköğretim çağında yaklaşık 835 bin Suriyeli çocuk bulunuyor. 300 bin dolayında Suriyeli çocuk ise eğitim alamıyor.

14.05.2017Gündem
Suriyeli çocuk boğulmaktan son anda kurtarıldı

Suriyeli çocuk boğulmaktan son anda kurtarıldı

Eskişehir’de Porsuk Çayı kenarında mendil sattığı sırada suya düşen 10 yaşındaki Suriyeli Cuma Babaali çocuğun çırpınışları kameraya yansırken, ölümden çevredeki vatandaşların yardımı sayesinde son anda kurtarıldı. Bazı vatandaşların ise boğulan çocuğu sadece seyretmesi dikkatlerden kaçmadı.

2.05.2017Haber
Suriyeli çocuklarımız

Suriyeli çocuklarımız

Bir kimliği (Yabancı Tanıtma Belgesi) olanlar okula gidiyor ama ikinci sınıfta olmasına rağmen okuma yazması olmayan var. Kimliği olmayanlar ne Türkçe konuşabiliyor ne de okula gidiyor. Küçüklerin en sevdiği oyun saklambaç. Belki de hayatta öğrendikleri ilk şey, ölümden saklanmak olduğundan... Hemen hepsi vaktini cep telefonuyla geçiriyor. Çektikleri fotoğraflar, dinledikleri müzik, tüm dünyaları onun içinde. Çoğu, yıllardır yaşadığı İstanbul’u tanımıyor, bazıları oturduğu mahalleden hiç ayrılmamış. Ama hepsinin geleceğe dair hayalleri var. Cerrah, bilim insanı, yazar, ressam, atlet, öğretmen, mühendis olmak istiyorlar. Kimi hayatını burada kurmayı umuyor, kimi doğduğu ülkeye döneceği günü bekliyor. Onlar İstanbul’un Suriyeli çocukları...

15.04.2017Hayat
Türk tekstilcisine Norveç uyarısı

Türk tekstilcisine Norveç uyarısı

Geçen yıl Şubat ayında İngilizlerin ünlü televizyon kanalı BBC’deki Panaroma’da ilginç bir haber yayınlandı. Panaroma’da Türkiye’de tekstil sektöründe çalışan Suriyeli çocuklara yönelik bir haber yer aldı.

8.03.2017Ekonomi
‘Yavrukurt’lardan Suriyeli çocuklara 100 futbol topu

‘Yavrukurt’lardan Suriyeli çocuklara 100 futbol topu

İngiltere’nin Southampton kentindeki izci kulübünden bir grup yavrukurt, Türkiye’deki sığınmacı kamplarında kalan Suriyeli çocuklar için aldıkları 100 futbol topunu, Türkiye’nin Londra Büyükelçiliği’ne teslim etti.

2.03.2017Dünya
200 bin Suriyeli çocuk, çocuklarımızla aynı eğitimi paylaşıyor

"200 bin Suriyeli çocuk, çocuklarımızla aynı eğitimi paylaşıyor"

MEB Müsteşar Yardımcısı Ercan Demirci, "200 bin Suriyeli kardeşimizin çocukları, ülkemizde, okullarımızda, sınıflarımızda çocuklarımızla beraber aynı eğitimi paylaşıyorlar. Türkiye'deki üniversitelerde yaklaşık 19 bin Suriyeli öğrenci, geçici eğitim merkezlerinde de 305 bin çocuk eğitim alıyor" dedi.

27.02.2017Eğitim
Suriyelilerin ders kitapları akademisyenlerden

Suriyelilerin ders kitapları akademisyenlerden

MEB ve GAÜN arasında "Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonun Desteklenmesi Projesi" kapsamında okutulacak ders kitaplarının hazırlanması için protokol imzalandı.

25.02.2017Eğitim
Psikolog gönderildi

Psikolog gönderildi

‘Küçükpazar’ın çocuk işçileri’ başlığı ile Hürriyet’in gündeme getirdiği ‘çocuk işçi sorunu’ sonrası Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı devreye girdi. Söz konusu çocukların ailelerine sosyal destek verileceğini, çocukların da okula yönlendirileceğini belirten bakanlık yetkilileri, Küçükpazar bölgesinde yaşanan sorun için bir psikoloğun görevlendirildiğini açıkladı.

20.02.2017Ekonomi
Suriyeli çocuklara yarını öğretiyor

Suriyeli çocuklara yarını öğretiyor

Vodafone Türkiye’nin yeni CEO’su Colman Deegan’ın ilk sosyal sorumluluk projesi, Türkiye Vodafone Vakfı’nın ‘Yarını Kodlayanlar’ projesini Suriyeli mülteci çocukları kapsayacak şekilde genişletmek oldu. Şanlıurfa’da 4 ayda 250 Suriyeli çocuk Arapça kodlama programıyla çalışacak.

19.02.2017Ekonomi
İşte çocuk işçiler

İşte çocuk işçiler!

İstanbul Fatih’te Küçükpazar semti tam bir çocuk işçi merkezi gibi çalışıyor. Camsız, havalandırması olmayan atölyelerde genelde göçmenler çalışıyor. Atölyelerin neredeyse hepsinde yaşları 10-14 arasında değişen çocuklar çalışıyor. Ütü yapan da var, paketleme yapan da. Çocukların aldığı ücret yaşlarına ve yaptıklara işe göre değişiyor. Aylık kazançları ise 400 liraya kadar düşüyor.

19.02.2017Ekonomi
Adanada yürek yakan görüntü

Adana'da yürek yakan görüntü

Suriye'de süren iç savaş nedeniyle 2.8 milyon Suriyeli okula gidemezken Adana'ya sığınan çocuklarda yaşıtları okula giderken yalın ayak onları izliyor.

6.02.2017Gündem
Fidye için kaçırılan Suriyeli çocuk kurtarıldı

Fidye için kaçırılan Suriyeli çocuk kurtarıldı

Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinde fidye için kaçırılan Suriyeli iş adamının 4 yaşındaki oğlu, düzenlenen operasyonla kurtarıldı.

2.02.2017Haber
Fidye için kaçırılan Suriyeli çocuk kurtarıldı

Fidye için kaçırılan Suriyeli çocuk kurtarıldı

Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinde fidye için kaçırılan Suriyeli iş adamının 4 yaşındaki oğlu, düzenlenen operasyonla kurtarıldı.

2.02.2017Gündem
Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Erdem, UNICEF heyetini kabul etti

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Erdem, UNICEF heyetini kabul etti

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, Suriyeli çocuklara yönelik faaliyetleri incelemek üzere Türkiye'yi ziyaret eden UNICEF İcra Direktörü Yardımcısı Justin Forsyth, UNICEF Türkiye Temsilcisi Philippe Duamelle ve beraberindeki heyeti kabul etti.

18.01.2017Eğitim
Suriyeli öğretmenlere ‘akademisyen’ eğitimi

Suriyeli öğretmenlere ‘akademisyen’ eğitimi

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Suriyeli çocuklar için oluşturulan Geçici Eğitim Merkezleri’ndeki (GEM) Suriyeli öğretmenleri eğitime aldı. Farklı üniversitelerden, yurtdışı eğitim tecrübesi olan 46 akademisyenin verdiği eğitimlerde mülteci öğretmenlere mesleğin incelikleri anlatıldı.

16.01.2017Eğitim
Yıldırım: Suriyede ve Türkiyedeki teröristlerin hepsini yok edeceğiz

Yıldırım: Suriye'de ve Türkiye'deki teröristlerin hepsini yok edeceğiz

Başbakan Binali Yıldırım, Suriyeli sığınmacıların barındığı sınırdaki Öncüpınar Konteyner Kenti'ni ziyaret etti. Başbakan Yıldırım, Suriye ve Türkiye'deki teröristlerin yok edileceğini belirterek, "Hem Suriye'de, hem Türkiye'de insanların canına kast eden alçakları, teröristlerin hepsini yok edeceğiz. Size bunları yaşatanlara bunun hesabını, dünya sessiz olsa da, sağır olsa da soracak olan ülkenin adı Türkiye'dir" dedi.

31.12.2016Gündem
Beyaz gitarıyla barış mesajı veriyor

Beyaz gitarıyla barış mesajı veriyor

Hasan, çok sevdiği Halep ve İzmir şarkılarını söylerken özellikle beyaz renk olsun istediği gitarıyla dünyaya barış mesajı veriyor, “Beyazın barış demek olduğunu biliyorum. Yeni yılda Suriye’ye, Halep’e barış gelsin istiyorum” diyor.

30.12.2016Gündem
Üniversite mezunumuzun seviyesi, lise terk Japon’dan düşük

Üniversite mezunumuzun seviyesi, lise terk Japon’dan düşük

Türk Eğitim Derneği’nin (TED) düşünce kuruluşu TEDMEM ‘2016 Eğitim Değerlendirme Raporu’nu açıkladı.

28.12.2016Eğitim
Sultanbeyli’ye ‘Uçan Kütüphane’ açıldı

Sultanbeyli’ye ‘Uçan Kütüphane’ açıldı

Suriye’deki iç savaştan kaçarak Türkiye sığınan çocuklarla Türkiye’deki çocukların kaynaşmasını sağlayarak çocuklara çeşitli etkinlikler yapabilme fırsatı veren ‘Uçan Kütüphane’ Sultanbeyli’ye kondu. Kütüphanenin açılışında çocuklar için yapılan dans gösterileri, izleyenlerin beğenisini kazandı.

26.12.2016Eğitim

Yazar Sonuçları

Dünya Dans Günü’nü unutmayın

BÜRODA ders aralarında, toplantılardan sonra, aile arasında, herhangi bir boş zamanınızda dans etme imkânı yaratın. 29 Nisan Cumartesi Dünya Dans Günü...

24.04.2017

‘Avrupa’ sessizliği

Avrupa Birliği 1985’te Milan’da yapılan bir zirve sonrasında, 9 Mayıs’ı üye ve aday ülkelerde kutlanmak üzere Avrupa Günü ilan etti. 2000’den beri Türkiye’de de konserler ve etkinliklerle kutlanan gün, bu yıl sessiz sedasız ve halka kapalı kutlanacak.

15.04.2017

‘Ekonomi-eğitim denklemini çözemedik’

EĞİTİM sektörünün önde gelen isimlerinden, bir dönem TÜSİAD Eğitim Çalışma Grubu’nun başkanlığını üstlenmiş olan Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Enver Yücel’in dikkat çektiği nokta önemli.

10.04.2017

Çocuk yiyen sistem

DÜN, Hürriyet’in manşetinde, arkadaşımız Burak Coşan’ın “Küçükpazar’ın çocuk işçileri” başlıklı haberi vardı.

20.02.2017