MENÜ

Suriyeli Çocuk

Suriyeli Çocuk ile ilgili tüm haberleri, son dakika Suriyeli Çocuk haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Suriyeli Çocuk haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 3.589 Suriyeli Çocuk haberi bulunmuştur.

Suriyeli Çocuk Haberleri

İlk ders zili çaldı... İşte Türkiyeden ilk gün manzaraları

İlk ders zili çaldı... İşte Türkiye'den ilk gün manzaraları

17 milyon 749 bin 876 öğrenci ve 1 milyon 75 bin 196 öğretmen 2018-2019 eğitim-öğretim yılına 'merhaba' dedi. Okullarda birinci dönem 18 Ocak’ta tamamlanacak. Yarıyıl tatili, 21 Ocak-1 Şubat arasında yapılacak. İkinci yarı yıl ise 4 Şubat’ta başlayacak ve 14 Haziran’da son ders zili çalacak. İşte okullardan ilk gün manzaraları:

18.09.2018Eğitim
Balkondan düşen 3 yaşındaki Suriyeli çocuk hayatını kaybetti.

Balkondan düşen 3 yaşındaki Suriyeli çocuk hayatını kaybetti.

Çorum’da, 3'üncü kattaki evin balkonundan beton zemine düşen Suriye uyruklu Ruqaıya Abdulhameed Mahmood (3) adlı kız çocuğu, yaşamını yitirdi.

10.09.2018Haber
Balkonda oynuyordu... Görenler yardımına koştu

Balkonda oynuyordu... Görenler yardımına koştu

Çorum’da, 3'üncü kattaki evin balkonundan beton zemine düşen Suriye uyruklu Ruqaıya Abdulhameed Mahmood (3) adlı kız çocuğu, yaşamını yitirdi.

10.09.2018Gündem
610 bin Suriyeli çocuğa eğitim

610 bin Suriyeli çocuğa eğitim

GÖÇ İdaresi Genel Müdürlüğü verilerine göre, Türkiye’de 976 bin 200 eğitim çağında Suriyeli çocuk bulunuyor. 2017-2018 eğitim öğretim yılında 610 bin 278 Suriyeli öğrenci Türk eğitim sisteminde yararlandı. Bu öğrencilerin yüzde 49.54’ünü (302 bin 305) kız, yüzde 50.46’sını (307 bin 973) erkek çocuklar oluşturdu.

25.08.2018Gündem
Geçici kampta ABden kalıcı okul

Geçici kampta AB'den kalıcı okul

Avrupa Birliği’nin (AB) Türkiye’deki Suriyelilere destek programı kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı’yla ortak inşa ettiği okullardan ilki Gaziantep’in Nizip ilçesindeki sığınmacı kampında açıldı. Bazısı kampta doğan, bazısı savaşın başından itibaren konteynerlerdeki geçici eğitim merkezleri dışında okul görmeyen çocuklar, büyük heyecan ve mutluluk yaşadı.

25.05.2018Gündem
Suriyeliler için yeni okul

Suriyeliler için yeni okul

Gaziantep’in Nizip ilçesinde, Avrupa Birliği (AB), MEB ve Alman İmar Bankası (KfW) iş birliğiyle Suriyeli sığınmacıların barındığı kampta yapılan ilkokul törenle açıldı.

24.05.2018Eğitim
Bakan Zeybekci: S&Pnin nedense biraz acelesi var

Bakan Zeybekci: S&P'nin nedense biraz acelesi var

Denizli'ye çeşitli ziyaretler ve temel atma töreni için gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Valiliği ziyaret etti. Bakan Zeybekci, kredi derecelendirme kuruluşu Standard & Poor's'un (S&P) Türkiye'nin kredi notunu düşürmesini eleştirerek, "Bu Standard&Poor's'un nedense biraz acelesi var. 2015 yılı seçimlerinde çok iyi hatırlıyorum. Aylar sonra yapacağı değerlendirme ve açıklamayı seçim öncesi yapmak gibi bir acelesi vardı. Bunlara karşı uyanık olmamız lazım" dedi.

5.05.2018Ekonomi
Metrobüs yolunda feci olay

Metrobüs yolunda feci olay

Beylikdüzü Saadetdere metrobüs durağında metrobüs altında kalan Suriyeli çocuk öldü.. Feci kaza saat 10.00 sıralarında meydana geldi. Metrobüs durağında Suriye bir çocuğa metrobüs çarptı. Metrobüsün altında kalan 10 yaşlarındaki çocuk hayatını kaybetti. Polisin olayla ilgili incelemesi sürüyor. Kaza nedeniyle metrobüs seferlerinde aksama yaşanıyor.

1.05.2018Haber
Metrobüs yolunda feci olay

Metrobüs yolunda feci olay

Beylikdüzü Saadetdere metrobüs durağında metrobüs altında kalan Suriyeli çocuk feci şekilde can verdi.

1.05.2018Gündem
Teknoloji sınıflarıyla kardeşlik kuruluyor

Teknoloji sınıflarıyla kardeşlik kuruluyor

Hayata Destek Derneği ve Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü’nün iş birliği ve Google.org’un desteğiyle mültecilere yönelik olarak geliştirilen ‘Hayata Destek Teknoloji Sınıfı’ projesinin ilk etabı tamamlandı. Ayrıntılar MEB Müsteşar Yardımcısı Muammer Yıldız, BTK Başkanı Ömer Fatih Sayan ve Google Türkiye yetkililerinin katılımıyla bir tanıtım toplantısında paylaşıldı. Şu ana kadar kurulan sınıflardan toplamda büyük çoğunluğu çocuk 8 bin 810 kişi faydalandı.

16.03.2018Eğitim
Ey kulüpler kahramanlar sizi bekliyor

Ey kulüpler kahramanlar sizi bekliyor

Teröristlere karşı savaşan asker ve polislerimiz, “Burada en büyük eğlencemiz maçlar. Dekoderlerimizi getirdik” diyor. İşte o anda anlıyorum; TFF olağanüstü bir iş yapmış bizi buraya getirmekle. Haydi kulüpler, şimdi sıra sizde...

8.03.2018Spor Arena
Aprona giren Suriyeli çocuk polis tarafından yakalandı

Aprona giren Suriyeli çocuk polis tarafından yakalandı

Atatürk Havalimanı’nda tellerden kaçak yolla aprona giren bir çocuk, güvenlik güçlerini harekete geçirdi. Suriyeli olduğu tespit edilen 12 yaşındaki çocuk güvenlik güçleri tarafından yakalandı.

18.02.2018Gündem
Agora Sokağı çocukları

Agora Sokağı çocukları

Büyük İskender’in Pagos eteklerinde kurduğu, yüzyıllarca onlarca kültüre ev sahipliği yapan İzmir’de kendi haline bırakılmış, unutulmuş Agora 821. Sokak’ta Suriyeli çocuklar yaşıtları Türk, Kürt, Roman çocuklarla birlikte büyüyor. Yoksulluğun kol gezdiği sokaktaki çocuklar atölye çalışmalarıyla hayata tutundu. Bir arada yaşamanın, aynı acıları birlikte aşmanın güzelliğini yaşayan Agora sokağı çocuklarının gözlerinde açacakları serginin heyecanı var.

13.01.2018Gündem
Eğitimde 2017’den kalanlar ve yeni yıl için 4 öneri

Eğitimde 2017’den kalanlar ve yeni yıl için 4 öneri

Her takvim yılının sonunda “eğitimin bir yılının” nasıl geçtiği üzerine yazılar yazılır, değerlendirmeler yapılır. Bugünlerde 2017 yılında eğitimde neler olup bittiğinin uzunca bir kronolojik listesini pek çok gazetede bulabilir, televizyon programlarında izleyebilirsiniz.

1.01.2018Eğitim
Yeraltı konteynırından oğluna çöp toplattı

Yeraltı konteynırından oğluna çöp toplattı

ADANA'da yerin 3 metre altına yapılan çöp konteynırı içine çocuğu atıp, bu şekilde çöp toplatan baba görenleri hayrete düşürdü.Olay, merkez Çukurova İlçesi Adnan Kahveci Bulvarı üzerindeki, yer altındaki çöp konteynırında meydana geldi. Suriyeli baba, yer altında kurulan çöp konteynırının kapağına oğlunu bindirdi. Daha sonra baba, kapağı kaparatak çocuğunu, yaklaşık 3 metre derinliğindeki konteynırın içine bıraktı. Küçük çocuk elindeki fenerle, buradaki atıkları yukarıda bekleyen babasına verdi. Baba ise, oğlunun verdiği, plastik atıkları elektirikli römorka yükledi. Çevredeki vatandaşlar ise yaşananları şaşkın bakışlarda izledi. Uzun süre havasız ve karanlık yerde kalan Suriyeli çocuk, alacak atık kalmayınca babasına haber verdi. Konteynırın kapağına binen çocuk, babası tarafından dışarı çıkarıldı. Suriyeli baba-oğlu daha sonra ara sokaklara girerek izlerini kaybettirdi.

12.12.2017Haber

Yazar Sonuçları

Türkiye'yi bekleyen büyük tehlike: Yüzbinlerce Suriyeli çocuk sokakta yetişiyor

Hemen herkesin odağında genel seçimler ve başkanlık seçimlerinin olduğu bir Türkiye gündemde kimsenin düşünmediği ya da düşünmek istemediği bir konudan bahsetmek istiyorum: Suriyeli mülteci çocuklar.

23.04.2018

2018’de değiştirmemiz gerekenler

YILIN bu son yazısında, gençlere dair bu yıl açıklanan bazı önemli göstergelere dikkatinizi çekmek istiyorum.

30.12.2017