MENÜ

Suriyeli Al S.

Suriyeli Al S. ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Suriyeli Al S. haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 16 Suriyeli Al S. haberi bulunmuştur.

Suriyeli Al S. Haberleri

Tavus kuşu operasyonu

Tavus kuşu operasyonu

Yemenli Avad Ali Hasan Al Masri, yurt dışından getirdiği elmas ve zümrüt süslemeli altından tavuskuşunu satmak için buluştuğu kişilerce başına silah dayanarak gasp edildi. Polisin düzenlediği operasyonda aralarında Suriyelilerin de bulunduğu 12 kişi yakalandı. Tavuskuşunun üzerine yerleştirildiği kaidesi ele geçerken, kendisi bulunamadı.

22.12.2018Gündem
100 bin silahlı kişinin olduğu yerde operasyon felakete dönüşür

"100 bin silahlı kişinin olduğu yerde operasyon felakete dönüşür"

Türkiye ve Rusya İdlib konusunda müzakerelerini yoğun bir şekilde sürdürürken, Rus tarafından vahim bir iddia ortaya atıldı. İddiaya göre, ABD ve Batılı müttefikleri Suriye’yi vurmak için yeni bahane arıyor, bunun için de kimyasal saldırı provokasyonu hazırlıyorlar. Bu mümkün mü? İdlib’de senaryolar neler, bölgede hangi örgütler varlığını sürdürüyor, kim ne istiyor? İdlib’i tüm boyutlarıyla 21. Yüzyıl Türkiye Enstitüsü Milli Güvenlik ve Dış Politika Araştırmaları Merkez Başkanı Erol Başaran Bural ile konuştuk.

26.08.2018Gündem
Erdoğandan Avrupaya terör tepkisi

Erdoğan'dan Avrupa'ya terör tepkisi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İtalyan La Stampa gazetesine verdiği mülakatta, "PKK örneğinde AB ve her üye ülke tarafından terör örgütü ilan edilmiştir ancak sonra bakıyorsunuz bir grup PKK paçavralarıyla Avrupa Parlamentosuna giriyor. Bunlar olmaması gereken şeyler. Bir taraftan Avrupa bu örgütü yasaklarken, diğer taraftan bunların sembollerini parlamentoya sokan parlamenterler var." dedi.

4.02.2018Dünya
Ahmet Davutoğlundan 71 sayfalık cevap

Ahmet Davutoğlu'ndan 71 sayfalık cevap

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, darbe girişimiyle ilgili Meclis Araştırma Komisyonu'nun sorularına 71 sayfalık cevap gönderdi.

12.01.2017Gündem
Son dakika haberi: Tüm resmi binalar ele geçirildi

Son dakika haberi: Tüm resmi binalar ele geçirildi!

Son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Türk Silahlı Kuvvetleri ve Koalisyon Hava Kuvvetlerince Suriye'nin Türkiye sınırındaki Cerablus bölgesinde terör örgütü İŞİD'e yönelik başlatılan Fırat Kalkanı Operasyonu'nda, Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) unsurları ilçe merkezini kuşatarak içine girmeye başladı. Saat 19.00 itibarıyla ÖSO birlikleri Cerablus'un yüzde 50'sinden fazla kesiminde tam denetim sağladı. Evlerde patlayıcı aranıyor. Saat 17.00 itibariyle etkisiz hale getirilen IŞİD'li sayısının 100 olduğu belirtiliyor. Teslim olan IŞİD'liler olduğu öğrenildi.

24.08.2016Gündem
Son dakika haberi: Keşif grubu Cerablus merkezine girdi... İlk kareler

Son dakika haberi: Keşif grubu Cerablus merkezine girdi... İlk kareler

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin bu sabah Suriye’ye başlattığı ’Fırat Kalkanı’ harekatının ardından tankların desteğinde 4 köyü ele geçirdikten sonra Cerablus’a yürüyen ÖSO birlikleri öğleden sonra ilçenin yüzde 50’sini ve tüm resmi kurumları ele geçirdi. ÖSO, saat 19.30’dan itibaren Cerablus’un tamamını ele geçirdiğini açıkladı.

24.08.2016Gündem
Kaymak tabaka gitti

Kaymak tabaka gitti

Risk Altındaki Akademisyenler Konseyi CARA’nın düzenlediği toplantıda, 2011’den itibaren ‘YÖK Online Portal Başvuruları’na 1667 Suriyeli akademisyenin başvuru yaptığı, 328’ine çalışma izni verildiği ve şu andaki başvuru sayısının 285 olduğu belirtildi. Diğer akademisyenleri Türkiye kaybetmiş oldu. Suriyeli akademisyenler, karşılaştıkları en büyük sorunun dil olduğunu söylediler.

13.06.2016Eğitim
CHPnin seçim bildirgesi

CHP'nin seçim bildirgesi

İşte CHP'nin 2015 Seçim Bildirgesi.

19.04.2015Gündem
Türk polisi IŞİDe giden patlayıcı maddelerin geçişine yardım etmiş

Türk polisi IŞİD'e giden patlayıcı maddelerin geçişine yardım etmiş

Niğde Ulukışla’da, IŞİD’in 3 üyesinin saldırısı sonrası açılan dava dosyasına kadın ticaretine ilişkin çarpıcı telefon konuşmaları girdi. Kayıtlara göre, savaştan kaçan Suriyeli kadınlara Reyhanlı’da fuhuş yaptırıldığı anlaşılıyor. Telefonda, 16 yaşındaki bir kızı Reyhanlı’daki bir doktora pazarlayan isimlerden Ahmet Yumuşak, aynı zamanda IŞİD üyelerini sınırdan Reyhanlı’ya getiren iki kişiden biri. Dosyada yer alan tapelere göre ayrıca, Yayladağı Polis Karakolu’ndaki bir memur yardımı ile Suriye’ye, patlayıcı yapımında kullanılan 50 kilogram alüminyum tozunun da geçirildiği anlaşıldı.

3.03.2015Ekonomi
PKKya silah takviyesi yapın

'PKK'ya silah takviyesi yapın'

Suriye'nin kuzeyinde Kürt örgütler, yönetim boşluğundan faydalanarak kasabalarda "otonomi" ilan ederken, Jandarma Genel Komutanlığı'nın Emniyet Genel Müdürlüğü ile paylaştığı ilginç bir rapor ortaya çıktı.

22.07.2012Gündem
Türk firmaları kapılarına kilit vurdu, zarar çok büyük

Türk firmaları kapılarına kilit vurdu, zarar çok büyük

Çok değil iki yıl öncesine kadar dış ticarette tam bir ‘bahar havası’nın yaşandığı Suriye ile Türkiye’nin ekonomik ilişkileri ‘donmuş’ durumda. İç savaş senaryolarının gündeme geldiği Suriye’deki 1 milyar dolarlık Türk yatırımı tehlikede. Çatışmaların başlamasından sonra Suriye’ye yönelik alınan yatırım kararları birer birer durdurulurken, üretim yapan onlarca Türk fabrikası da kapısına kilit vurdu.

13.03.2012Ekonomi
Uçağa bir kutu mermiyle binerken yakalandı

Uçağa bir kutu mermiyle binerken yakalandı

British Airways’in (İngiliz Havayolları) BA 675 sefer sayılı uçağıyla saat 09.05’te Londra’ya gitmek için Atatürk Havalimanı’na gelen Ş.D. (62) isimli yolcunun bavulunda bir kutu mermi bulundu.

6.01.2010Gündem
Silahlar İran’dan

Silahlar İran’dan

Bingöl’ün Genç İlçesi’nde, PKK’nın demiryoluna koyduğu bomba nedeniyle raydan çıkan vagonlarda bulunan silahları gizlemek için kullanılan konşimentoyu Hürriyet ele geçirdi.

31.05.2007 Gündem

Yazar Sonuçları

Görüntülere ruh katarak, ilk film müziği ödülümüzü kazandırdı

Geçtiğimiz yıl Türkiye tarihinde ilk kez Madrid Uluslararası Film Festivali’nden En İyi Film Müziği Jüri Özel Ödülü ve Yılın Enleri Evrensel Müziğe Değer Katan En İyi Müzik Direktörü Ödülü’nü alan İrsel Çivit için, özetle kelimelerin müziğini duyan ve görüntülere ruh katan müzisyen diyebilirim. En son şöyle bir görüntü kalmış zihnimde; İlham Veren Konuşmalar kapsamında Bursalılarla bir araya gelen ve hikâyesinde aslında hayatında bir dönüm noktası olan şehrimizle olan bağını da anlatırken, Merinos AKKM’yi dolduran yüzlerce kişi birbirinden bağımsız ayağa fırlamış ve dakikalarca alkış yağmuruna tutmuştu sanatçıyı. İrsel Çivit o gün, uzun süredir yaşamadığımız bir duygu seli etrafında sahneden herkesi birbirine kenetlemişti. Bize insan olmayı hatırlattığı için müziği kendisine verilmiş bir armağan olarak niteleyen sanatçı ile müziğin ta kendisini konuştuk.

11.06.2018

Fransızlar neden “IŞİD değil Daeş” diyor ?

Hatırlayacağınız gibi El Bağdadi Haziran 2014’te Halifeliğini ilan etti ve ‘Irak ve Şam İslam Devleti’ (IŞİD) örgütünün adını, ‘İslam Devleti’ (ID) olarak değiştirdiğini açıkladı. IŞİD hedefini büyütüp ismini kısaltınca dünya ülkeleri de artık örgütten söz ederken “İslam Devleti” tanımını kullanmaya başladı. Ama kafalarda bir karışıklık var, politikacı, gazeteci, uzman pek çok kişinin bu kanlı örgüte ‘İslam Devleti’ demeye dili varmıyordu. Türkiye hala IŞİD demeye devam ediyor ama bugün Dünya IŞİD’e ne ad vereceğini tartışıyor.

28.09.2014

'Bağımsızlık benim karakterimdir'

İSTANBUL Üniversitesi öğretim üyesi ve Jeopolitik Dergisi Editörü Doç. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu, Türkiye'nin yeniden bir kıskaç içine alınmaya çalışıldığını belirterek soruyor:

4.09.2006