MENÜ

Suriye Gezisi

Suriye Gezisi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Suriye Gezisi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 508 Suriye Gezisi haberi bulunmuştur.

Suriye Gezisi Haberleri

Esma’nın kalacağı Jolie’den belliymiş

Esma’nın kalacağı Jolie’den belliymiş

Fransa’da haftalık Paris Match dergisi, Suriye lideri Beşar Esad’ın, bir yıl önce gitmesini önerdiği eşi Esma Esad'dan “Sonuç ne olursa olsun sonuna kadar yanındayım” cevabını aldığını yazdı.

7.09.2013Gündem
İzmir’le Mardin Suriye’ye

İzmir’le Mardin Suriye’ye

Suriye ile Türkiye arasında vizenin kaldırılması, ticareti hareketlendirdi. İzmirli sanayiciler, Mardin’de bulunan meslektaşlarıyla komşu ülkeye büyük bir çıkarma yapmaya hazırlanıyor.

23.10.2009Ege
Halep’te ’Erdoğan’ sloganıyla karşıladılar

Halep’te ’Erdoğan’ sloganıyla karşıladılar

TBMM Başkanı Köksal Toptan, Suriye gezisi çerçevesinde dün Halep’i ziyaret etti.

18.02.2009Gündem
Suriyeye yük taşıyan Türk araçlarına vergi müjdesi

Suriye'ye yük taşıyan Türk araçlarına vergi müjdesi

Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen'in beraberindeki iş adamı heyetiyle yaptığı Suriye gezisi ilk meyvesini, ülkeye yük taşıyan Türk araçlarından vergi alınmaması müjdesi şeklinde verdi.

18.02.2009Ekonomi
Krize rağmen ihracatta artış sürüyor

Krize rağmen ihracatta artış sürüyor

Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, küresel krize ve bunun getirdiği pazar daralmasına rağmen Türkiye'nin komşu ülkelere ihracat artışının sürdüğünü bildirdi.

17.02.2009Ekonomi
Yerel gazetede ‘Baskın’ öfkesi

Yerel gazetede ‘Baskın’ öfkesi

ŞANLIURFA Valisi Yusuf Yavaşcan’ın eşi Ayla Yavaşcan’ın 2 yıl önce Suriye’da türbe ziyareti sırasında çekilen özel fotoğraflarının basına sızdırılmasının ardından polis tarafından dün akşam saatlerinde basılan Reha Gazetesi, yayına bir gün ara vermek zorunda kaldı.

11.11.2008Gündem
Esad suyu verdi, Amik Ovası kurtuluyor

Esad suyu verdi, Amik Ovası kurtuluyor

SURİYE Devlet Başkanı Beşar Esad, Başbakan Tayyip Erdoğan’a verdiği sözü tuttu.

28.04.2008Gündem
Kimsesiz çocukları ağırladı

Kimsesiz çocukları ağırladı

Suriye First Ladysi Esma Esad'ın davetlisi olarak Türkiye'den Suriye'ye giden 49 kimsesiz çocuk Şam'a ulaştı.

24.04.2008Dünya
PKK’lı teröriste ’etkin pişmanlık’ tahliyesi

PKK’lı teröriste ’etkin pişmanlık’ tahliyesi

Başbakan Tayyip Erdoğan’ın Suriye gezisi öncesi, geçen Mart ayında bu ülkeye götürülerek PKK’ya ait silah deposunu gösterip, örgüt mensuplarının yakalanmasını sağlayan Suriye lojistik sorumlusu tutuklu ’Mazlum-Hacı’ kod adlı Mustafa Taş, etkin pişmanlıktan yararlandırılarak tahliye edildi.

13.05.2007Gündem
Erdoğandan Bağ-Kurlulara müjde

Erdoğan'dan Bağ-Kur'lulara müjde

Başbakan Erdoğan, Bağ-Kur'luların tedavi masraflarının SSK ve Emekli Sandığı'nda olduğu gibi karşılanması için çalışma başlatıldığını açıkladı.

3.04.2007Gündem
Bütçe görüşmelerinde gezi polemiği

Bütçe görüşmelerinde gezi polemiği

MANİSA İl Özel İdaresi'nin 2007 bütçesi, İl Genel Meclisi toplantısında 45 milyon 900 bin YTL olarak kabul edildi. Toplantıda DYP'li meclis üyesi Sebahattin Sakallı ile Başkan Hayrullah Solmaz arasında iptal edilen Suriye gezisi nedeniyle polemik yaşandı.

30.11.2006Gündem
Cinnah fısıltıları

Cinnah fısıltıları

24.04.2005Gündem
Cinnah fısıltıları

Cinnah fısıltıları

24.04.2005Gündem
Pankartlı karşılama

Pankartlı karşılama

Cumhurbaşkanı Sezer, Şam’da ABD’ye yönelik ‘anlamlı mesajlar’ içeren pankartlarla karşılandı.
  Sezer'in fotoğraflarla Suriye gezisi

13.04.2005Gündem
Onurlu cumhurbaşkanı hoşgeldiniz

Onurlu cumhurbaşkanı hoşgeldiniz

Suriye halkı Sezer'i büyük coşkuyla karşılarken, ''Hoşgeldiniz onurlu Cumhurbaşkanı'', ''Sizi seviyoruz'' pankartları açıldı.
  Fotoğraflarla Sezer'in Suriye gezisi

13.04.2005Gündem
Sezerin Suriye gezisi yarın başlıyor

Sezer'in Suriye gezisi yarın başlıyor

Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Suriye gezisine yarın başlayacak. Sezer, Suriye'ye yönelik önemli gelişmelerin olduğu bir dönemde yapacağı ziyaret sırasında başkent Şam'da sadece 24 saat kalacak.

12.04.2005Gündem
Askerin ‘Irak’ çıkışına Bakandan ‘yetki’li yanıt

Askerin ‘Irak’ çıkışına Bakandan ‘yetki’li yanıt

Dışişleri Bakanı Gül, Org. Büyükanıt’ın ‘Irak politikamız yok’ sözlerini, ‘Özel Kuvvetler’e havale edilen eski politika iflas etti’ diye yanıtladı.

18.03.2005Gündem
Dünya güzeli ile aynı moda

Dünya güzeli ile aynı moda

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Suriye gezisi sırasında kısa süre önce de ‘Dünya Güzeli’ Azra Akın’ın üzerinde görülen paltoyla objektif karşısındaydı.

26.12.2004Kelebek
Dünya güzeli ile aynı moda

Dünya güzeli ile aynı moda

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, modayı yakından takip ettiğini kanıtladı. Erdoğan, Suriye gezisi sırasında kısa süre önce de ‘Dünya Güzeli’ Azra Akın’ın üzerinde görülen paltoyla objektif karşısındaydı.

26.12.2004Kelebek
Musul telefonu

Musul telefonu

ABD Başkanı Bush’u arayan Başbakan Erdoğan, 5 Türk polisinin öldürüldüğü saldırıya Amerikan askerlerinin müdahale etmesi ve bir yaralımızı tedavi altına alması nedeniyle teşekkür etti. Olayın aydınlanması için işbirliği isteyen Erdoğan, PKK’nın artık bitirilmesi gerektiğini de söyledi.

21.12.2004Gündem
Erdoğandan Busha Musul telefonu

Erdoğan'dan Bush'a Musul telefonu

Başbakan Erdoğan Musul'da öldürülen 5 Türk polisi için dün Bush'u telefonla aradı. Saldırıya ABD güçlerinin müdahalesi için teşekkür etti ve olayın aydınlatılması için işbirliği istedi.

21.12.2004Gündem
Musul telefonu

Musul telefonu

21.12.2004Gündem
Elimizden geleni yapıyoruz

Elimizden geleni yapıyoruz

Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, Irak'ta iç savaş olmaması için Türkiye'nin ''elinden geleni'' yaptığını belirtti.

12.04.2003Gündem

Gül: Kerkük'ten çıkıyorlar, sırada Musul var

Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, Kerkük'e dün giren Iraklı Kürtlerin bugün sabahtan itibaren kentten ayrılmaya başladığını, bugün Musul'a giren Kürtlerin de en kısa zamanda kentten çıkacağını söyledi. Gül, bölgeye ilişkin tüm askeri planların gözden geçirildiğini, gerekirse askeri takviye yapılabileceğini bildirdi.

11.04.2003Gündem
Kürşad Tüzmen Suriye yolcusu

Kürşad Tüzmen Suriye yolcusu

Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, karşılıklı ticaretin geliştirilmesi amacıyla, bir işadamı heyeti ile 31 Ocak'ta Suriye'ye gidecek. PKK ile ilişkileri yüzünden, Suriye ile ekonomik ilişkiler 2000 yılına kadar oldukça düşük düzeydeydi.

22.01.2003Ekonomi
Talabani: Kuzey Iraka yatırım yapın

Talabani: Kuzey Irak'a yatırım yapın

Kürdistan Yurtseverler Birliği (KYB) Lideri Celal Talabani, Amerikalıların Irak konusunda gerçek politikalarını kimseye söylemeyeceklerini bildirdi.

20.03.2002Dünya
Son dakika.. İran: İdlib operasyonuna katılmayacağız

Son dakika.. İran: İdlib operasyonuna katılmayacağız

İran Dışişleri Sözcüsü Behram Kasımi, ülkesinin Esad rejimini İdlib'e düzenleyeceği olası bir operasyona katılmayacağını söyledi

17.09.2018Dünya
Erdoğan ve Putin son 10 günde ikinci kez İdlib gündemiyle buluşuyor

Erdoğan ve Putin son 10 günde ikinci kez İdlib gündemiyle buluşuyor

Suriye ordusunun Moskova'nın desteğiyle İdlib'de operasyon düzenleme hazırlığı içinde olduğu dönemde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile bir araya geliyor.

17.09.2018Dünya

Yazar Sonuçları

SARUJA Suriye mutfağı

Gerçekten iyi bir lokanta. Sahibi başında. Zengin bir mönüsü var. Gününe göre farklı yemekler yapıyorlar.

29.06.2018

Kırmızı kabloyu mu maviyi mi kesecek?

TÜRKİYE büyük bir bilmeceyle karşı karşıya... Ben buna "Litani Nehri bilmecesi" diyorum.

Biraz daha açarsak...

20.08.2006

2018’DE TÜRK DIŞ POLİTİKASI (4) - AB hedefi gerilerken, AB hükümetleriyle ilişkiler gelişiyor

“ALMANYA, Türkiye’deki insan haklarının durumuyla ilgili kaygılarının ekonomik ilişkilerin geliştirilmesi çabalarını gölgelemesine izin vermeyecektir. Bazı konuların kamuoyu önünde hararetli bir şekilde tartışılmasındansa dostlar arasında konuşulması çok daha uygundur.”

2.01.2019

New York’ta kaçırılmaması gereken 15 şey

New York’a kaç kere gitmiş olursanız olun, plan yaparken herkesin yaşadığı nereye gitsek, nerede hangi lezzetleri tatsak ya da nereyi görsek sorularına cevap bulmakta zorlanırsınız. Dünya başkenti olarak adlandırabileceğimiz New York müze cennetidir, sanatın kalbinin attığı yerdir, en iyi restoranlar buradadır, dünya modasına yön veren bir şehir olduğundan en iyi alışverişi burada yaparsınız. New York seyahatinizi, ilham veren ve ruhunuzu besleyen bir seyahate dönüştürmek elinizde. Şehirde keşfedilmeyi bekleyen onca hazine varken gelin önceliğinizi hangisine ayırmalı sorusunun cevabını bulalım.

21.12.2018

Buenos Aires G-20 zirvesi ve önemi

Bu hafta sonu Arjantin’in başkenti Buenos Aires’te G-20 Zirvesi toplanacak. Uluslararası toplumun dikkatlerinin bu Zirve nedeniyle şimdiden Buenos Aires’e çevrildiği izleniyor.

29.11.2018