MENÜ

Sürdürülebilir Ekonomi

Sürdürülebilir Ekonomi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Sürdürülebilir Ekonomi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 3.350 Sürdürülebilir Ekonomi haberi bulunmuştur.

Sürdürülebilir Ekonomi Haberleri

Deniz Bitti

''Deniz Bitti''

Fenerbahçeli yöneticilerin uzun süredir üzerinde çalıştığı kitlesel kaynak oluşturma projesi, bir diğer adıyla "FENER OL" projesi, 4 Nisan saat 19.07'de başlayacak.

30.03.2019Futbol
Sürdürülebilir ekonomi için dijital dönüşüm

Sürdürülebilir ekonomi için dijital dönüşüm

Mastercard, basın mensuplarıyla buluştu. E-ticaretten KOBİ çözümlerine, toplu taşımadan turizme kadar Türkiye ekonomisine dinamizm katan projeler ve gelecek planları paylaşıldı.

26.10.2018Teknoloji
Son dakika... Bakan Albayrak yeni ekonomi modelini açıkladı

Son dakika... Bakan Albayrak yeni ekonomi modelini açıkladı

Son dakika... Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Yeni Ekonomi Modeli'ni Dolmabahçe Sarayı'nda düzenlediği toplantıda açıkladı. 'Yeni Ekonomi Modeli'nin açıklandığı toplantıya İstanbul Sanayi Odası ve İstanbul Ticaret Odası başta olmak üzere birçok oda ve birlik başkanı, banka genel müdürleri, sektör temsilcileri ve aralarında önde gelen holdinglerin yönetim kurulu başkanları da katılım sağladı.

10.08.2018Ekonomi
Yörüklere yer yok Sarıkeçili ne yapsın...

Yörüklere yer yok! Sarıkeçili ne yapsın...

Türkiye’nin son konargöçer topluluklarından Sarıkeçililer için sağlanan iskân hakkı iptal edildi. Gerekçe, köylülerle aralarında çatışma çıkabilir

30.01.2018Gündem
Akıllı şehir dönüşümüne rehberlik ediyor

Akıllı şehir dönüşümüne rehberlik ediyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin organizasyonu ile gerçekleşecek olan World Cities Congress İstanbul, üç gün boyunca, 17-18-19 Nisan’da 19 ülke, 190 şehir, 102 teknoloji üreten firma ve 140’tan fazla konuşmacıya kapılarını açacak. Gelecekte dünyamızın nasıl şekilleneceği üzerine fikirlerin, projelerin ve tasarımların ele alınacağı bu dev teknoloji platformunda 10 bini aşkın sektör profesyoneli ağırlanacak.

9.01.2018Teknoloji
Afrikada sürdürülebilir ekonomiye destek olacak

Afrika'da sürdürülebilir ekonomiye destek olacak

SEN-DE-GEL Derneği, Gambiya ve Senegal'de ihtiyaç sahibi onlarca köyde gerçekleştirilen sürdürülebilir ekonomi odaklı projelerinde 2018 yılı planlarını açıkladı.

21.12.2017Ekonomi
Türkiye’nin enerjisi Astana’da

Türkiye’nin enerjisi Astana’da

TÜRKİYE, 10 Haziran’da Kazakistan’ın başkenti Astana’da başlayacak Expo 2017 Fuarı’na damga vurmaya hazırlanıyor.

7.06.2017Ekonomi
Microsoft Kurumsal Çözümler Zirvesi’nde dijital dönüşüm konuşuldu

Microsoft Kurumsal Çözümler Zirvesi’nde dijital dönüşüm konuşuldu

Microsoft Kurumsal Çözümler Zirvesi’nde geleceğin fırsatlarını yakalamak ve yeni rekabet ortamında öne çıkmak isteyen kurumlar bir araya geldi. İki bin kişinin katıldığı zirve 28 Şubat Salı günü İstanbul Swiss Otel’de gerçekleştirildi. Zirvede Büyük Veri, Yapay Zeka, Akıllı Sistemler, Nesnelerin İnterneti (IoT), Üretkenlik Çözümleri, İş Analitiği gibi konuların yanısıra Microsoft Dynamics 365 lansmanı da yapıldı.

28.02.2017 Teknoloji
Bakan Özlü Hololensi böyle denedi

Bakan Özlü Hololens'i böyle denedi!

Microsoft Türkiye Genel Müdürü Murat Kansu’nun ev sahipliği ve T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Dr. Faruk Özlü’nün katılımıyla gerçekleştirilen Microsoft Ankara Zirvesi’nde kamunun dijital dönüşüm yol haritası ele alındı.

15.02.2017Teknoloji
Bakan İsmet Yılmaz: Eğitim fakültelerine taban puan gelecek

Bakan İsmet Yılmaz: Eğitim fakültelerine taban puan gelecek

UNESCO Türk Milli Komitesi’nin (UTMK) Kundu Turizm Merkezi'ndeki bir otelde düzenlediği Türkiye Milli Komisyonu 3. Büyük Buluşması toplantısının açılışında konuşan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, barış, hoşgörü, diyalog ve uzlaşmaya her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyulan bu dönemde UNESCO'nun çalışmalarının ayrı bir önem kazandığını söyledi. Yılmaz, “YÖK Başkanlığımız halihazırda hukuk fakültelerine, tıp fakültelerine bir taban puan kriteri getirdi, önümüzdeki dönemde taban puan, artı diğer kriterleri getirerek eğitim fakültelerimizi bugün olduğu halinden daha iyi bir konuma getirmek istiyoruz" dedi.

4.11.2016Eğitim
Sürdürülebilirlik Yönetimi Sertifika Programı başlıyor

Sürdürülebilirlik Yönetimi Sertifika Programı başlıyor

İş Dünyası ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği (SKD) ve Koç Üniversitesi Sürdürülebilirlik Yönetimi Sertifika Programı’nı başlatıyor.

Yerimiz Şanghay değil AB

Yerimiz Şanghay değil AB

CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP’nin önemli ekonomistler birlikte İstanbul’da toplanan ‘Küreselleşme Çağında Büyüme, Gelir Dağılımı ve Ekonomik Politika’ konusunun tartışıldığı çalıştaya katıldı.

8.12.2013Ekonomi
Işveren, kadın işçi çalıştırmaz

Işveren, kadın işçi çalıştırmaz

İSO Başkanı Bahçıvan hükümetin kadın istihdam politikasını eleştirdi.

13.09.2013Ekonomi
Kirleten cezasını çeksin

Kirleten cezasını çeksin

AK Parti İzmir Milletvekili, TBMM Çevre Komisyonu Katip Üyesi Aydın Şengül, Aliağa’da hava kirliliğinin ciddi boyutlara ulaştığını ifade ederek, bölgedeki fabrikaları uyardı.

21.09.2012Ege
Kriz, zengin-fakir herkesi vurdu kadınlar daha fazla etkilendi

Kriz, zengin-fakir herkesi vurdu kadınlar daha fazla etkilendi

PEPSICO Dünya Başkanı ve CEO’su Indra Nooyi, küresel kirizden zengin-fakir, kadın-erkek her kesimin etkilendiğini ancak, asıl olarak kadınların olumsuz etkilendiğini söyledi. Nooyi, “Kadınlar sadece işini kaybetmek ya da gelir kaybına uğramakla kalmadı, bir de işini kaybeden kocanın yarattığı şiddeti de yaşamak zorunda kaldı” dedi.

19.06.2012Ekonomi
Torino Kefeni hakkında yeni bir iddia ortaya atıldı

Torino Kefeni hakkında yeni bir iddia ortaya atıldı

Hz. İsa’nın çarmıhtan indirildikten sonra bedenine sarıldığı iddia edilen ve her iki tarafında siluet bulunduran Torino Kefeni yeniden tartışma konusu oldu. İtalyan bilim insanları, kefenin İsa döneminden kalmadığı ve üzerindeki siluetlerin sahte olduğunu savunan görüşü çürüttüklerini öne sürdü.

21.12.2011Gündem
Bazı yabancı bankalar Türkiye’den çıkabilir gelemeyene fırsat olur

Bazı yabancı bankalar Türkiye’den çıkabilir gelemeyene fırsat olur

Akbank Yönetim Kurulu Başkanı Suzan Sabancı Dinçer, Avrupa’daki bankacılık sektöründe tasarruf oranlarının artmasından dolayı 2012’nin ilk altı ayında Türkiye’ye gelecek fonlarda azalma görmenin mümkün olduğunu söyledi. Dinçer, bu dönemde bankaların, yurtdışından sağladığı sendikasyon ve vadeli borçlanmaların bir kısmını yüzde 100 uzatamayabileceğini belirterek, “Kendi borçlanmamızda daha dikkatli olmamız gerekebilir” dedi.

15.11.2011Ekonomi
Türkiye için tabloyu çok karamsar görmüyorum

Türkiye için tabloyu çok karamsar görmüyorum

Doğan Yayın Holding Yönetim Kurulu Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ, 2012'nin zor bir yıl olacağını ancak tüketici güven endeksine bakıldığında, halkın güvenli olduğunu ve hala harcadığını söyledi. Yalçındağ, "Gelişmiş ülkelere baktığımda, 2012'yi Türkiye için çok karamsar görmüyorum" dedi.

15.11.2011Ekonomi
G20 protestoları başladı

G20 protestoları başladı

Fransa’nın Cannes kentinde yarın başlayacak G20 zirvesi öncesi binlerce protestocu meydanlarda gösteri yapmaya başladı.

2.11.2011Ekonomi
Asya zirvesinden korumacılık karşıtı mesaj çıktı

Asya zirvesinden korumacılık karşıtı mesaj çıktı

Japonya'nın Yokohama kentinde düzenlenen Asya-Pasifik Ekonomik İşbirliği (APEC) zirvesinden, liderlerin, 'kapsamlı' bölgesel serbest ticaret anlaşması oluşturmaya doğru 'yapıcı adımlar' atılması ve finansal kriz sırasında konulan korumacılık önlemlerinden vazgeçilmesi sözü çıktı.

15.11.2010Gündem
Muro Kıbrıs seçimlerine girdi

Muro Kıbrıs seçimlerine girdi

Hafta sonu yapılacak Kıbrıs seçimlerinde kıran kırana bir yarış var. Yarışın son dönemecinde ortaya sürpriz bir aktör çıktı. Kurtlar Vadisi'nin renkli karakteri Muro...

17.04.2009Dünya
Seyahat yazarlarının ilkbahar rotaları

Seyahat yazarlarının ilkbahar rotaları

Bahar rotalarına doğru yola çıkmanın tam zamanı. Size kılavuz olsun diye dört seyahat yazarına en sevdikleri bahar rotalarını sorduk: Mehmet Yaşin, "Her döndüğünüz virajda farklı bir tablo var" diye Kapıdağ yarımadasını anlattı. Reyan Tuvi, "Akdeniz ile Ege buluşur da, baharı güzel olmaz mı?" diyerek Datça’yı işaret etti. Saffet Emre Tonguç, "Aşk tanrısı, aşk mevsiminde sizi bekliyor" dedi ve Afrodisias’a gitmeniz için kışkırttı. Fatih Türkmenoğlu, "Ben her bahar aşık olurum, Kaz Dağları’nı turlarım" dedi.

26.03.2008Seyahat
Sicil affı 825 bin kişiyi ekonomiye kazandırdı

Sicil affı 825 bin kişiyi ekonomiye kazandırdı

Sanayi ve Ticaret Bakanlığı, bankalara olan kredi kartı ve tüketici kredisi borçlarını zamanında ödemedikleri için karalisteye alınanlarla ilgili olarak getirilen afla "825 bin kişinin ekonomiye kazandırıldığını" ileri sürdü.

15.01.2006Ekonomi
Kahkohen gidiyor, Moghadam geliyor

Kahkohen gidiyor, Moghadam geliyor

Haziran ayında görev süresi dolacak olan Türkiye Masası Şefi Juha Kahkonen'in yerine getirilmesi düşünülenİranlı Rıza Moghadam, enflasyon ve enflasyonla mücadele konusunda uzman olarak biliniyor.

8.03.2003Ekonomi
IMF daha fazla reform istiyor

IMF daha fazla reform istiyor

Mali kaynakları ölçüsüzce harcaması ve popülist imajını silmek için diplomatik atağa geçen Arjantin, ABD ve Uluslararası Para Fonu'ndan (IMF) destek istiyor. IMF ise yardım için daha çok reform talep ediyor.

30.01.2002Ekonomi
Arjantine acil ekonomi planı

Arjantin'e acil ekonomi planı

Arjantin`de 10 yıldır uygulanan peso-dolar paritesi denkliğine son verilip, peso yüzde 29 devalüe edilirken, acil ekonomi planına kapsamlı önlemler konuldu.

7.01.2002Ekonomi
Design Week Turkey için geri sayım başladı

Design Week Turkey için geri sayım başladı

Design Week Turkey 2019'un (Türkiye Tasarım Haftası) 4'üncü yılında, 100'den fazla konuşmacı, 150'nin üzerinde tasarımcı, 34 panel ve konferans ile 53 sergi ve atölye çalışmalarında sanayici, akademisyen, öğrenciler ve binlerce izleyici 14-17 Kasım'da bir araya gelecek.

12.11.2019Ekonomi
Akdeniz ülkelerinin ekonomi liderleri Barselonada buluşacak

Akdeniz ülkelerinin "ekonomi liderleri" Barselona'da buluşacak

Barselona'da 20-22 Kasım'da yapılacak 13'üncü Akdeniz Ekonomi Liderleri Haftası etkinliği, Akdeniz ülkelerinden ekonomi uzmanları, politikacılar ve iş dünyası temsilcilerini bir araya getirecek.

11.11.2019Ekonomi
Rolls-Royce’tan yeni hibrit-elektrikli uçuş projesi

Rolls-Royce’tan yeni hibrit-elektrikli uçuş projesi

Brandenburg eyaletinde bu alandaki araştırma ve geliştirme faaliyetlerini güçlendirme girişiminin ardından, Rolls-Royce yeni nesil havacılıkta hibrit-elektrikli tahrik sistemleri sunmak için önemli bir adım attı. Şirket, hibrit M250 tahrik sistemine dayalı olarak bir hibrit elektrikli uçuş demonstratörünün geliştirilmesi konusunda Berlin yakınlarındaki Strausberg merkezli bir havacılık mühendisliği şirketi olan APUS ve Cottbus'taki Brandenburg Teknoloji Üniversitesi (BTU) ile birlikte çalışacak.

11.11.2019Teknoloji
MÜSİAD Başkanı Kaandan İslami finans vurgusu

MÜSİAD Başkanı Kaan'dan İslami finans vurgusu

MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan “İslami finans sektörü, yalnızca Müslüman toplumlar için değil, aynı zamanda İslam dünyası dışında kalan toplumlar için de önemli bir alternatif niteliğinde” dedi.

8.11.2019Ekonomi
TÜSİADdan “Sosyal ve Duygusal Öğrenme Becerileri” raporu

TÜSİAD'dan “Sosyal ve Duygusal Öğrenme Becerileri” raporu

TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Simone Kaslowski “Sosyal duygusal becerileri güçlü olarak yetiştirilmiş yeni kuşakların, işteki ağırlığı arttıkça hem kurum kültüründe kendilerinden bir parça bulmaları hem de bu kültürü geliştirmeleri kolaylaşacaktır” dedi.

6.11.2019Ekonomi
TSKBnin, ilk dokuz ayda net dönem karı 530,3 milyon TL

TSKB'nin, ilk dokuz ayda net dönem karı 530,3 milyon TL

Türkiye Sınai Kalkınma Bankası A.Ş'nin (TSKB), yılın ilk dokuz aylık net dönem karı, yıllık yüzde 8 artışla 530,3 milyon TL seviyesinde gerçekleşti.

6.11.2019Ekonomi
ABDnin petrol yaptırımları İran ekonomisini vurdu

ABD'nin petrol yaptırımları İran ekonomisini vurdu

ABD'nin nükleer anlaşmadan tek taraflı çekilmesi ve uygulamaya koyduğu yaptırımların ardından İran'da ekonomik sorunlar derinleşiyor.

4.11.2019Ekonomi
10 ayda 148 milyar dolar

10 ayda 148 milyar dolar

Ekim ayında 16.3 milyar dolar ihracat gerçekleşti-rilirken, ocak-ekim döneminde yapılan toplam ihracat 148 milyar 842 milyon dolara ulaştı. 10 aylık süreçte dış ticaret açığı ise geçen yılın aynı dönemine kıyasla 52 milyar 347 milyon dolardan 23 milyar 228 milyon dolara geriledi.

3.11.2019Ekonomi
Son dakika... Bakan Pekcan ihracat rakamlarını açıkladı

Son dakika... Bakan Pekcan ihracat rakamlarını açıkladı

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "Ekim ayı ihracatımız GTS sistemine göre 16 milyar 336 milyon dolar olarak gerçekleşmiştir. İlk 10 aydaki kümülatif ihracatımız yüzde 2,1'lik artışla 148 milyar 842 milyon dolar olarak gerçekleşti. İlk 10 ayda yüzde 13,2 daha az ithalat olurken, ithalatımız 172 milyar 71 milyon dolar olarak gerçekleşti. Dış ticaret açığı (10 ayda) yüzde 55,6 azalarak 23 milyar 228 milyon dolar olarak gerçekleşmiştir" açıklamasında bulundu.

2.11.2019Ekonomi
Lagarde, ECBnin ilk kadın başkanı olarak görevine başladı

Lagarde, "ECB'nin ilk kadın başkanı" olarak görevine başladı

18 Ekim'de 8 yıllığına ECB Başkanı olarak atanan IMF'nin eski başkanı Christine Lagarde bugün yeni görevine başladı. Analistler, Lagarde'nin yeni başkan olarak ECB'deki görüş ayrılıklarını muhtemelen yatıştırmasını beklerken, asıl sorunun Lagarde'nin piyasanın stresli olduğu dönemlerde hızlı hareket edip edemeyeceği olduğunu belirtiyor.

1.11.2019Ekonomi
Ekonomist Sachs: Dünyanın geleceği için yeni ekonomik sistem gerekiyor

Ekonomist Sachs: Dünyanın geleceği için yeni ekonomik sistem gerekiyor

İSTANBUL'A gelen ekonomi profesörü Jeffrey D. Sachs, sürdürülebilir kalkınmanın önemi hakkında bir konferans verdi. Sachs, Eğer bizler ekonomiden kaynaklanan büyük hasara dikkat etmezsek durum daha kötüye gidecek. Sürdürülebilir kalkınma dediğimiz zaman kendi gerçekliğimizi unutmamız gerekiyor. Yeni bir çeşit ekonomi üretmemiz ve yeni bir politika anlayışına sahip olmamız lazım dedi.

1.11.2019Ekonomi
Son dakika... Bakan Albayraktan önemli enflasyon açıklaması

Son dakika... Bakan Albayrak'tan önemli enflasyon açıklaması

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, ekonomiye ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Albayrak Ekim ayında enflasyonun yüzde 8'e gerileyeceğini söyledi.

31.10.2019Ekonomi
Son dakika... Fed kritik faiz kararını açıkladı

Son dakika... Fed kritik faiz kararını açıkladı

ABD Merkez Bankası, piyasaların merakla beklediği faiz kararını duyurdu. Fed faizi 25 baz puan indirerek yüzde 1.50-1.75 arasına çekti.

30.10.2019Ekonomi

Yazar Sonuçları

Nasıl hesap vereceğiz?

TÜM zamanların en sıcak 10 yılı yaşanıyor. Okyanuslar asitleniyor. Londra sokaklarında isyanlar, finansal krizler çıkıyor. Wall Street işgal ediliyor. Gıda ve petrol fiyatları artıyor. Ekonomik eşitsizlik tırmanıyor.

31.08.2012