MENÜ

Süper Ay

Süper Ay ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Süper Ay haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 7.250 Süper Ay haberi bulunmuştur.

Süper Ay Haberleri

Süper tutulma

Süper tutulma

1.02.2018Ankara
Süper Mavi Kanlı Ay tutulması Türkiyede böyle görüldü

Süper Mavi Kanlı Ay tutulması Türkiye'de böyle görüldü

Süper Kanlı Mavi Ay Tutulması gerçekleşti, geriye büyüleyici kareler kaldı. Oldukça ender rastlanan üç gökyüzü olayı aynı anda görüldü. Gezegenimizin tek uydusu Ay Dünya'ya hiç olmadığı kadar yakın bir konuma ulaştı. 'Süper Kanlı Mavi Ay' olarak anılan bu gökyüzü olayı TSİ 18.34'ten itibaren Türkiye'den kısmen de olsa izlendi.

1.02.2018Teknoloji
Süper Kanlı Mavi Ay tutulması büyük bir keyifle izlendi... İşte Kanlı Ay tutulmasından fotoğraflar

Süper Kanlı Mavi Ay tutulması büyük bir keyifle izlendi... İşte Kanlı Ay tutulmasından fotoğraflar

İstanbul’da "Süper Kanlı Mavi Ay" merakla izlendi. Havanın kararmasıyla birlikte "Süper Kanlı Mavi Ay" saat 18.34 sıralarında kendini gösterdi. İstanbullular kentin birçok yerinden meraklı gözlerle izlenen "Süper Kanlı Mavi Ay", tarihi yarımada üzerinde drone ile görüntülendi. Ay tutulması ülkemizin çeşitli yerlerinde kısmen belli olurken, dünyada da kanlı ay tutulması büyük heyecanla takip edildi. İşte Süper Kanlı Mavi Ay tutulmasından dikkat çeken fotoğraflar

31.01.2018Gündem
Süper Mavi Kanlı Ay tutulması nasıl izlenir

Süper Mavi Kanlı Ay tutulması nasıl izlenir?

Ay'ın kızıl görüntüye büründüğü tam Ay tutulması ile 'Mavi Süper Ay' görünümü aynı anda ABD'de izlenmeye başlandı. 'Süper Kanlı Mavi Ay Tutulması' olarak adlandırılan bu gökyüzü olayı en son 31 Mart 1866 gözlemlenmişti. Tutulma saat 18.34'te Türkiye'den kısmen de olsa izlenebilecek. Dünya'nın gölgesi Ay'ın neredeyse yarısının üzerine düşmüş şekilde görülecek. Mavi Süper Kanlı Ay Tutulması, bundan sonra en erken 2037'de yaşanacak.

31.01.2018Dünya
2018 Ay Tutulması nasıl izlenir NASA Ay Tutulması yayınına başladı

2018 Ay Tutulması nasıl izlenir? NASA Ay Tutulması yayınına başladı

2018 Ay Tutulması 31 Ocak Çarşamba gününün en çok araştırılan konularından biri oldu. ABD ve Kanada'nın batı yarısında ve ayın bu akşam yükseldiği sırada Asya'da görülecek olan Ay Tutulması, NASA'nın yayınıyla canlı olarak takip edilebiliyor. 'Süper Kanlı Mavi Ay' TSİ 18.34'te Türkiye'den kısmen de olsa izlenebilecek. Peki 2018 Ay Tutulması nasıl izlenir?

30.01.2018Gündem
2018in ilk Ay Tutulması için geri sayım başladı... Süper Kanlı Mavi Ay Tutulması ne zaman

2018'in ilk Ay Tutulması için geri sayım başladı... Süper Kanlı Mavi Ay Tutulması ne zaman?

Ay Tutulması'nın ne zaman ve saat kaçta başlayacağına yönelik sorular erkenden başladı. 150 yıldan fazla süredir görülmeyen bir gökyüzü gösterisi olan Süper Kanlı Mavi Ay Tutulması kısa süre sonra gerçekleşecek. Amerikan Havacılılık ve Uzay Ajansından yapılan açıklamada tutulmanın Kuzey Amerika'nın Batı sahillerinden Pasifik Okyanusu'nun doğu kıyılarına kadar bölgede doğrudan gözlemlenebileceği belirtildi. Peki Süper Kanlı Mavi Ay Tutulması ne zaman?

29.01.2018Dünya
150 yılın en büyük gökyüzü olayı Kanlı Mavi Ay Tutulmasının sonunda hayatınızı değiştirebilir

150 yılın en büyük gökyüzü olayı Kanlı Mavi Ay Tutulması'nın sonunda hayatınızı değiştirebilir

1866 yılından beri yaşanmayan Kanlı Mavi Ay Tutulması, 31 Ocak’ta Türkiye de dahil birçok ülkede gözlemlenebilecek. Bu gece Ay tutulmasıyla birlikte “süper ay,” “mavi ay” ve “kanlı ay” aynı anda yaşanacak. “Nadir ay” denilen bu gökyüzü olayı için bilim insanları “Kaçırmayın” diyor. Astrologlar ise Aslan burcunda gerçekleşecek tutulmanın birçok burç üzerinde “hayatınızı ve ilişkilerinizi değiştirecek” etkileri olacağını söylüyor. İşte 31 Ocak öncesi tüm bilgiler ve burç yorumları...

6.01.2018Gündem
Süper Ay (Kurt Dolunayı) nedir 2018de izlemeniz gereken gökyüzü olayları

Süper Ay (Kurt Dolunayı) nedir? 2018'de izlemeniz gereken gökyüzü olayları

Diğer dolunaylardan yüzde 30 daha parlak ‘kurt dolunayı’ bir diğer adıyla Süper Ay, 31 Aralık gecesi kendini gösterdi. Dolunay’ın normalden yüzde 14 daha büyük bir duruma geldiği Süper Ay, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de merakla bekleniyordu. Peki 31 Aralık-2 Ocak tarihleri arasında görülen Süper Ay (Kurt Dolunayı) nedir?

2.01.2018Gündem
Yılın ilk gecesi görülecek

Yılın ilk gecesi görülecek

2 yılda bir gerçekleşen Süper Ay, 2018 Yılının ilk gecesinde çok net bir şekilde kendini gösterecek. Havanın açık olduğu her noktadan görülecek olan bu görsel şölen, 2 ocak gecesine kadar rahatlıkla izlenebilecek.

30.12.2017Gündem
Gaziantepte Süper Ay

Gaziantep'te 'Süper Ay'

3.12.2017Gaziantep
Süper Ay İstanbul’dan izlendi - Süper Ay nedir

''Süper Ay'' İstanbul’dan izlendi - Süper Ay nedir?

Ay’ın Dünya’ya en yakın konumuna geldiği doğa olayı Süper Ay, İstanbul’da çıplak gözle izlendi.  Tüm doğa olayı tutkunlarının heyecanla beklediği Ay, normalden yüzde 7 daha büyük ve yüzde 15 daha parlak olarak gözlemlendi.

3.12.2017Gündem
Süper Ay İstanbul’dan izlendi

''Süper Ay'' İstanbul’dan izlendi

Ay’ın Dünya’ya en yakın konumuna gelmesi beklenen doğa olayı İstanbul’da çıplak gözle izlendi. Ay’ın Dünya'ya en yakın konuma gelmesi beklenen doğa olayı bugün gerçekleşti. Gökyüzünde sıra dışı bir görüntüye sahne olan Süper Ay, çıplak gözle de İstanbul'dan izlendi. 'Süper Ay" olarak adlandırılan bu gökyüzü olayı gerçekleşirken kartpostallık görüntüler oluştu. Dolunay şeklindeki Ay, normalden yüzde 7 daha büyük ve yüzde 15 daha parlak olarak gözlemlendi.

3.12.2017Haber
Fenomen pilottan nefes kesen fotoğraflar

Fenomen pilottan nefes kesen fotoğraflar

Hava olaylarının daha etkili yaşandığı Güney Amerika’da eğer pilotsanız görebileceğiniz manzaralar diğerlerine nazaran daha fazla büyülü olabiliyor. Ekvador merkezli pilot Santiago Borja Lopez, görevi dışında çektiği fotoğraflarla Instagramda fenomen haline geldi. İşte o büyüleyici fotoğraflar...

1.06.2017Seyahat
Dünyadan Süper Ay manzaraları

Dünya'dan Süper Ay manzaraları

21. yüzyılın en büyük dolunayı ya da Süper Ay dünyanın farklı bölgelerinden izlendi. İstanbul'da havanın bulutlu olmasından dolayı Ay net olarak izlenemedi. İşte Dünya'dan Süper Ay manzaraları...

21.11.2016Seyahat
Süper Ay büyüledi

'Süper Ay' büyüledi

15.11.2016Ankara
Süper Ay manzarası

Süper Ay manzarası

15.11.2016Ankara
Hayaller vs gerçeklerde konuğumuz Süper Ay

Hayaller vs gerçekler'de konuğumuz Süper Ay!

Süper Ay bütün dünyada çılgınca bir heyecanla beklendi. Adeta ilk kez kar gören çocuklar gibi neşeli ve şaşkındık... Tabi herkes o muhteşem manzaraya hayal ettiği şekilde kavuşamadı! İşte bütün dünyadan komik Süper Ay manzaraları!

15.11.2016Kampüs
Süper Ay fotoğrafındaki lavaş değil tortilla

'Süper Ay' fotoğrafındaki lavaş değil tortilla!

Ay son yıllarda Dünya'ya en yakın geçişini yaptı ve her ülkeden muhteşem dolunay fotoğrafları medyaya yansıdı. Türkiye'de en çok paylaşılan "Süper Ay" fotoğraflarından biri, çok farklıydı. Güldüren fotoğrafın arkasındaki gerçek şu: O lavaş değil, Meksika'nın tortillası!

15.11.2016Gündem
Süper Ay İstanbulda böyle görüntülendi

Süper Ay İstanbul'da böyle görüntülendi

Dünya'ya en yakın konuma gelen Ay seyrine doyulmaz bir manzara oluşturdu. İstanbul'da Süper Ay çıplak gözle de görülebildi. İstanbullular, bu doğa olayını görüntülemek için fotoğraf makineleri ve cep telefonlarına sarıldı. Ay'ın Dünya'ya en yakın olduğu zaman beliren Süper Ay, normal görünümünden yüzde 30 daha parlak ve yüzde 12-14 daha büyük görünmesini sağlıyor.NASA, sadece 2016'nın değil aynı zamanda 21. yüzyılın da en yakın dolunayı olan Ay?ın 25 Kasım 2034'e kadar dünyaya bu yakınlığa gelmeyeceğini açıkladı. Özgür EREN  İSTANBUL DHA 

15.11.2016Haber
Çanakkalede Süper Dolunay

Çanakkale'de Süper Dolunay

14.11.2016Çanakkale
Süper Ay Hubble teleskopla böyle izlendi

"Süper Ay" Hubble teleskopla böyle izlendi

DÜNYAYA en yakın konuma gelen ay seyrine doyulmaz bir manzara oluşturdu. İstanbul’da "Süper Ay" çıplak gözle de görülebildi. İstanbullular, bu doğa olayını görüntülemek için fotoğraf makineleri ve cep telefonlarına sarıldı. Okyanus Koleji Avcılar Kampüsü’ndeki Uzay Bilimleri Araştırma Merkezi’nde (UBAM) ise Hubble Teleskop sayesinde detaylı görüntüler alındı. 

14.11.2016Gündem
Süper Ay Türkiyede böyle görüntülendi

Süper Ay Türkiye'de böyle görüntülendi

Dünya'ya en yakın konuma gelen Ay seyrine doyulmaz bir manzara oluştururken, İstanbul'da havanın bulutlu olması Ay'ın net olarak izlenememesine neden oldu. İşte Türkiye'den Süper Ay manzaraları...

14.11.2016Gündem
En yakın dolunay bu gece

En yakın dolunay bu gece

Ay tam 68 yıl sonra Dünya'ya ilk kez bu kadar yakın. Astronomi çevrelerince "Süper Ay" olarak adlandırılan kozmik olay, sadece 2016'nın değil, aynı zamanda 21. yüzyılın da en yakın dolunayı olacak.

14.11.2016Diğer Videolar
Süper Ay tutulması saat kaçta görünecek En büyük dolunay bu gece

Süper Ay tutulması saat kaçta görünecek? En büyük dolunay bu gece

Süper Ay tutulması tüm yurtta merakla bekleniyor. Dünya çapında büyük bir yankı uyandıran, Ay tutulmasının daha farklı bir versiyonu olarak nitelenen Süper Ay bu gece tüm yurttan çıplak gözle izlenebilecek. Uzmanların dürbün ile izleme esnasında geçici körlüğe neden olabileceğini belirttiği doğa olayı, bu gece gökyüzüne farklı bir renk katacak. Peki insanların merakla beklediği Süper Ay saat kaçta izlenebilecek? İşte konuyla alakalı detaylı bilgiler

14.11.2016Gündem
Dünyadan Süper Ay fotoğrafları

Dünyadan 'Süper Ay' fotoğrafları

Bugün Dünya, 'Süper Ay'ı konuşuyor. Dolunay, 68 yıl sonra ilk kez bu kadar parlak... Bir sonraki ‘Süper Ay’ 25 Kasım 2034’te.

14.11.2016Dünya

Yazar Sonuçları

Yılın ilk ay tutulması…

Karakter sahibi insanların ruhu, her zaman yaralarla doludur; ama dert etmezler. 

30.01.2018

Yılın ilk Süper Ay’ı gerçekleşiyor… Eski yöntemlerle yeni kapılar açılamaz!

Günaydın yepyeni bir yılın ilk iş gününden merhaba. Harika bir dolunay ile yıla başlıyorsak elbet benimde sizler için söyleyeceğim birkaç önemli ipuçları var.

1.01.2018

Ahmet Altan, neden ve nasıl Atatürkçü oldu?

AHMET Altan mahpuslukta Atatürkçü olmuş.

15.11.2016

Nelerin gündem olmasını istiyorum

- MEYVE-SEBZE hali Ataşehir’den Tuzla’ya taşınıyormuş.

15.11.2016