MENÜ

Sumo Güreşi

Sumo Güreşi ile ilgili tüm haberleri, son dakika Sumo Güreşi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Sumo Güreşi haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 133 Sumo Güreşi haberi bulunmuştur.

Sumo Güreşi Haberleri

‘Mini’ sumo

‘Mini!’ sumo

Japonya’nın başkenti Tokyo’da, sadece ilkokul öğrencilerinin katılabildiği sumo güreşi turnuvası düzenlendi.

29.07.2018Dünya
Recep Kara: Kırkpınarın sil baştan yenilenmesi lazım

Recep Kara: "Kırkpınar'ın sil baştan yenilenmesi lazım"

Başpehlivan Recep Kara, Kırkpınar'ın sil baştan yenilenip Kültür ve Turizm Bakanlığı nezdinde düzenlenmesi gerektiğini söyledi.

19.07.2018Diğer
Japonyada Valiye ilk yardım için sumo ringine giren kadınlar dışarı çıkarıldı

Japonya'da Vali'ye ilk yardım için sumo ringine giren kadınlar dışarı çıkarıldı

Japonya'nın Maizuru şehrinde, sumo güreşi ringinde bayılan Vali Ryozo Tatami'ye ilk yardım için hızla ringe giren kadınlar, hakem tarafından dışarı çıkarıldı. Kadınların gördüğü muamele, Japonya'da sumo geleneklerini de tartışmaya açtı.

5.04.2018Dünya
Şampiyonluk evine  döndü

Şampiyonluk evine döndü

Sumo güreşi Japonya’nın geleneksel sporu olduğu ve dünyaya oradan yayıldığı halde, bu ülke sporcuları uzun süredir şampiyonluk sevinci yaşayamıyordu.

25.01.2017Dünya
Recep Kara, Asya Sumo Şampiyonu Ergeshovu tuş etti

Recep Kara, Asya Sumo Şampiyonu Ergeshov'u tuş etti

Kırkpınar Başpehlivanı Recep Kara, 190 kilo Sumo Güreşi Asya Şampiyonu Kırgız güreşçi Almaz Ergeshov ile Ordu’da gösteri maçı için mindere çıktı Oldukça heyecanlı ve çekişmeli geçen müsabakada Kara, rakibi Ergeshov’u minderde tuş etmeyi başardı.

14.01.2017Diğer
Ekolden bahar şenliği

Ekol'den bahar şenliği

İZMİR’de, Op. Dr. Mehmet Baz’ın sahibi olduğu Ekol Kulak Burun Boğaz Hastanesi ve Ekol Göz Hastanesi’nin çalışanları, 4’ncü Bahar Şenliği’nde bir araya geldi. Her sene geleneksel olarak düzenlenen ve bu yıl Anneler Günü’ne denk getirilen şenlik, Çiçekliköy Tabiat Parkı’nda gerçekleştirildi.

11.05.2016Ege
Karne partisi Büyükşehirden

Karne partisi Büyükşehir'den

Cuma günü karne alacak örenciler, koca bir yılın yorgunluğunu Gündoğdu Meydanı'ndaki sürpriz partiyle atacak. Büyükşehir Belediyesi'nin "Merhaba Tatil" adını verdiği renkli etkinlikler tam 7 saat sürecek.

10.06.2014Ege
Egede bayram havası

Ege'de bayram havası

Ege'den 19 Mayıs manzaraları.

19.05.2013Ege
Lise öğrencilerinden online seçim sistemi

Lise öğrencilerinden online seçim sistemi

Kayseri’deki bir lisede öğrencilerin geliştirdiği yazılım, seçimlerin bilgisayar ortamında yapılabilmesine imkan sağlıyor.

17.05.2013Eğitim
38 saatte Tokyo

38 saatte Tokyo

Japonya’nın nüfusu yaşlansa da Tokyo her zaman genç. Yüzyıllar boyunca depremler, yangınlar, seller ve nice felaketler atlatıp yenilenmiş. 1990’ların gökdelen yarışı yavaşlayıp yerini liman ve sahil sayfiyesi modasına bıraktı. 160 bin restoranı, alışveriş ve ibadet merkezleriyle keşfedilmeyi bekliyor.

12.05.2013Seyahat
Köpek maması yiyorum

Köpek maması yiyorum

Yakın tarihimizin hangi dönemine bakarsanız bakın Ajda Pekkan’ın tekabül ettiği bir ipucu bulabilirsiniz. 70’ler, 80’ler, 90’lar, 2000’lerde yaşanan sosyal ve toplumsal olayların bir iz düşümü gibidir Ajda Pekkan adı. Bu kadar sosyolojik ahkam kestikten sonra gelelim onunla buluşmamızın perde arkasına... O gün Ajda Pekkan olarak değil, Ajda olarak karşıladı beni. Ev halindeydi ve fotoğraf çektirirken bile kıyafetlerini değiştirmedi. Laf aramızda, gittikçe güzelleşiyor bu kadın. Bir de kendi tabiriyle bir “fırlamalık” gelmiş üstüne. Fotoğrafları çektirirken yan yana bağdaş kurmamız gerekti, ben çömelmeye çalışırken o lotus pozisyonunu almıştı bile. Sonra bana dönüp “Sumo güreşcisi gibi olmuşsun. Bacakların birbirine kavuşmuyor, biraz spor yapsana” demez mi? Haklı olmasına haklı da böyle pat diye söylenir mi insanın yüzüne. Ben de onunla bir sumo güreşi yapmaya tırstığım için bu röportajla yetindim.

22.04.2013Kelebek
Milli sporcu güreşin kaldırılmasını yorumladı

Milli sporcu güreşin kaldırılmasını yorumladı

Milli güreşçi Rıza Kayaalp, “Güreşin olimpiyatlardan kaldırılması, olimpiyatların doğasına aykırı” dedi.

27.02.2013Spor
Zorlu Sumo Güreşi

Zorlu Sumo Güreşi

Mainoumi ve Konishiki’nin karşı karşıya geldiği maçta Mainoumi zekasını konuşturup kendisinden 150 kilo daha fazla olan rakibini havuzun dışına itmeyi başarıyor.

16.02.2013Spor
Zorlu Sumo Güreşi

Zorlu Sumo Güreşi

Mainoumi ve Tomonohana’yı karşı karşıya getiren sumo güreşi karşılaşmasını zor da olsa Mainoumi rakibini havuzun dışına iterek kazanıyor.

16.02.2013Spor
Hakuho vs. Hiroyuki

Hakuho vs. Hiroyuki

Bir Yokozuna ve Ozeki’nin heyecanlı sumo güreşi karşılaşması.

16.02.2013Spor
Sumo Güreşi

Sumo Güreşi

Japonya’nın sekizinci yüzyıldan bu yana var olan gelenekel sporu gelecek nesillere de aktarılmaya devam ediyor. İki genç sumocunun heyecanlı maçı.

16.02.2013Spor
Heyecanlı Sumo Maçları

Heyecanlı Sumo Maçları

Mart 2010’da Osaka’da düzenlenen Sumo güreşi müsabakalırının heyecan dolu sahneleri. Her müsbaka ayrı bir heyecan.

16.02.2013Spor
Türkiye birincisi Erzurum Atlı Spor Kulübü

Türkiye birincisi Erzurum Atlı Spor Kulübü

Denizli'de düzenlenen Uluslararası Medeniyetler İttifakı Geleneksel Sporlar Festivali, Atlı Cirit Türkiye Şampiyonası'nın final karşılaşması ile sona erdi.

14.10.2012Spor
Çok açık giyinmişler

"Çok açık giyinmişler"

DENİZLİ Belediyesi'nin düzenlediği Uluslararası Medeniyetler İttifakı Geleneksel Sporlar Festivali'nde mindere çıkan Japon sumo güreşçilerine ilgi büyük oldu. Yüzlerce kişinin merakla izlediği güreşleri kimisi “İlginç” bulurken, kimisi de “Çok açık giyinmişler, ayıp” diyerek, eleştirdi.

13.10.2012Ege
Denizlide Japon sumoculardan şov

Denizli'de Japon sumoculardan şov

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Denizli Belediyesi, Geleneksel Spor Dalları Federasyonu ve TRT'nin ortaklaşa düzenlediği Uluslararası Medeniyetler İttifakı Geleneksel Spor Festivali'nin üçüncü gününde çeşitli gösteriler yapıldı.

13.10.2012Spor
“Dünya barışına sporla katkı” yapıldı

“Dünya barışına sporla katkı” yapıldı

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Denizli Belediyesi ve Türkiye Radyo Televizyon Kurumu'nun (TRT) ortaklaşa düzenlediği “Uluslararası Medeniyetler İttifakı Geleneksel Sporlar Festivali”, 10-14 Ekim tarihleri arasında Denizli'de gerçekleştirilecek.

7.10.2012Spor
Robotlar 19 Mayıs anısına bayrak yarıştıracak

Robotlar 19 Mayıs anısına bayrak yarıştıracak

Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı (JICA) ile ortak düzenleyeceği 5. Uluslararası Robot Yarışması'nda robotlar, Yüce Önder Atatürk'ün milli mücadeleyi başlatmak amacıyla Samsun'a çıktığı ve gençlere armağan ettiği gün olan “19 Mayıs” olarak belirlendi. Yarışmada, “19 Mayıs Robotlararası Bayrak Koşusu” yapılacak.

23.02.2011Teknoloji

Yazar Sonuçları

Sumo güreşi manifestosu

İki maç sonrası yaşananlar ders verici nitelikteydi.

29.08.2019

Trend doğudan yükselir

Önce ‘orada’ sonra her yerde…

3.05.2014

Patinaj

ÖNCELİKLE görünen o ki; bu fazla temkinli futbol, Fenerbahçe’ye patinaj çektiriyor...

9.12.2012