MENÜ

Sultaniye Kaplıcaları

Sultaniye Kaplıcaları ile ilgili tüm haberleri, son dakika Sultaniye Kaplıcaları haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Sultaniye Kaplıcaları haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 36 Sultaniye Kaplıcaları haberi bulunmuştur.

Sultaniye Kaplıcaları Haberleri

İngiltere güzellik kraliçesi Türkiye’ye hayran kaldı

İngiltere güzellik kraliçesi Türkiye’ye hayran kaldı

Turizm tanıtım filmleri için gittiği Muğla’da doğal güzellikleri keşfeden 2018 İngiltere güzeli Alisha Cowie, “Türkiye inanılmaz güzel bir ülke. İnsanlar çok cana yakın ve çok misafirperver. Burada doğal ve tarihi güzellikleriyle gördüğüm şeyler beni çok etkiledi. Türkiye’nin çok güvenli bir ülke olduğunu belirtmek istiyorum. Türk halkının özellikle turistlere yakın ilgi gösterdiğini ifade etmek istiyorum” dedi.

19.05.2019Avrupa
Daha yavaş, daha yerel, daha yaşanılabilir...

Daha yavaş, daha yerel, daha yaşanılabilir...

Muğla’nın, geçen ay ‘Sakin Şehir’ (Cittaslow) listesine giren ilçesi Köyceğiz, doğal güzellikleri, mimarisi, tarihi ve yaşam standartlarıyla yeni unvanının hakkını veriyor. Dünyanın 252’nci Sakin Şehri’ni yakından tanımaya ne dersiniz? Bu yazıyı okuyunca, neden insanda buraya yerleşme isteği uyandırdığını daha iyi anlayacaksınız.

28.04.2019Seyahat
Köyceğiz Gölü taştı

Köyceğiz Gölü taştı

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde etkili olan yağışların ardından su seviyesi yükselen Köyceğiz Gölü taştı. İlçeye adını veren Köyceğiz Gölü'nün güneybatı kıyısında bulunan ve içinde taşıdığı 12 farklı mineral nedeniyle Türkiye'nin nadir kaplıcalarından biri olan Sultaniye Kaplıcaları'nda bulunan çamur banyoları, kaplıca havuzları ve tesisler yağışlarla oluşan lodos nedeniyle sular altında kaldı. Kaplıcalara gelen vatandaşlar araçlarını göl kıyısına bırakarak taşan suların içinden yürüyüp tesislere ulaştı. Bazı vatandaşlar, gölden taşan suların altında kalan kaplıcalarda suya girdi

2.02.2019Gündem

Köyceğiz Gölü taştı... Kaplıcalar, tesisler sular altında kaldı

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde etkili olan yağışların ardından su seviyesi yükselen Köyceğiz Gölü taştı. İlçeye adını veren Köyceğiz Gölü'nün güneybatı kıyısında bulunan ve içinde taşıdığı 12 farklı mineral nedeniyle Türkiye'nin nadir kaplıcalarından biri olan Sultaniye Kaplıcaları'nda bulunan çamur banyoları, kaplıca havuzları ve tesisler yağışlarla oluşan lodos nedeniyle sular altında kaldı. Kaplıcalara gelen vatandaşlar araçlarını göl kıyısına bırakarak taşan suların içinden yürüyüp tesislere ulaştı. Bazı vatandaşlar, gölden taşan suların altında kalan kaplıcalarda suya girdi.

2.02.2019Gündem
İngiliz gazeteciler Türkiyeden döner dönmez yayınladı, binlerce kişi izledi

İngiliz gazeteciler Türkiye'den döner dönmez yayınladı, binlerce kişi izledi

Alanında uzman 10 İngiliz gazeteci 4-9 Aralık tarihleri arasında Muğla'da konuk edildi. İngiliz gazetecilerin, ülkelerine döner dönmez sosyal medyadan yayınladıkları videoları binlerce kişi izledi.

15.12.2018Avrupa
Gözyaşıyla gelen mutluluk: Dalyan

Gözyaşıyla gelen mutluluk: Dalyan

Dalyan, Kaunos Antik Şehri, Kaya Mezarları ve İztuzu Plajı ile Türkiye’nin en özel yerlerinden biri… Hatta efsaneye göre bir kadının gözyaşlarının nehir olup çağlamasıyla oluşmuş. İşte size Dalyan gezi rehberi…

12.09.2018Seyahat
Çeşme’de yelkenlerin dansı...

Çeşme’de yelkenlerin dansı...

Geçen hafta Hürriyet’in medya sponsoru olduğu Arkas Aegean Link Regatta’ya gittim. Ege’nin iki yakasını biraraya getiren organizasyona 50’den fazla tekne ve 500’e yakın yarışçı katıldı. Çeşme yat ve yelken yarışları bakımından dünyanın en iyi birkaç parkuru arasında yer alıyor. Türk ve Yunan sahilleri arasında yarışan yelkenliler Ege’ye de apayrı bir renk kattılar, ben de bu vesileyle yeni keşiflerde bulundum.

11.09.2018Seyahat
Türkiyenin en şirin ve doğal ilçesi

Türkiye'nin en şirin ve doğal ilçesi

İlk yerleşimin izleri MÖ 3400 yılarına dayanan, daha sonra İskitler, Asurlular, İyon ve Dorlar, Persler, Helenler, Seleykoslar, Romalılar, Menteşoğulları ve Osmanlılar'ın egemenliğinde yaşamış, Doğu Akdeniz ve Ege'nin kesişim noktasında bulunan Köyceğiz'in tarihi ve turistik yerleri haberimizde...

29.05.2018Seyahat
Felçli gelen yürüyerek gidiyor

Felçli gelen yürüyerek gidiyor

Türkiye’de tek, dünyada ise ikinci olan Köyceğiz’deki Sultaniye Kaplıcaları, her mevsim ziyaretçi akınına uğruyor. Tesis sularının radyoaktif özelliği sayesinde felçli gelenin yürüyerek gittiği belirtiliyor.

23.05.2018Ekonomi
İlkbaharda gidilecek yerler: Bahar tatili için 10 farklı öneri…

İlkbaharda gidilecek yerler: Bahar tatili için 10 farklı öneri…

Sıcaklar bastırmadan yeni yerler keşfetmek istiyorsanız Nisan ve Mayıs ayları tatile çıkmak için en doğru zaman. Bahar tatili için karar verdiyseniz İlkbaharda gezilecek yerleri ve yapılan aktiviteleri öğrenebileceğimiz haberimize göz atabilirsiniz.

25.04.2018Seyahat
Suyla gelen sağlık ve güzellik

Suyla gelen sağlık ve güzellik

Sağlıklı olmak, stresten uzak yaşamak, beden ve zihni mümkün olduğunca dinlendirmek, genç kalmak, güzelleşmek... Tüm bunlar çağımız insanının şiddetle ihtiyaç duyduğu unsurlar. Termal kaynaklar ve suyla ilgili bakım ünitelerinin yer aldığı SPA merkezleri ise bu ihtiyaçların en kolay karşılık bulduğu yerler. Son dönemlerde tüm dünyada kabul gören; doğaya dönüş, organik besinlerle beslenme, doğal yöntemlerle tedavi gibi eğilimler, sağlık turizminin gelişmesinde önemli rol oynuyor. Termal kaynaklarıyla hem Türkiye’den, hem de yurt dışından binlerce turisti ağırlayan tesislerimiz, gelişmiş merkezleriyle misafirlerine sesleniyor.

23.01.2018Seyahat
Türkiye’de sağlık amaçlı seyahatleriniz için rota önerileri

Türkiye’de sağlık amaçlı seyahatleriniz için rota önerileri

Cilt sağlığınızı korumak için veya vücudunuzda meydana gelen çeşitli rahatsızlıkları ilaçla tedavi etmek yerine doğal yöntemleri tercih ettiğiniz bir seyahat düşünüyorsanız, listedeki yerler tamda size göre. İşte Türkiye‘de sağlık amaçlı seyahatleriniz için rota önerileri…

8.11.2017Seyahat
Ege’nin kıvrımlı güzeli: Dalyan

Ege’nin kıvrımlı güzeli: Dalyan

Ege’yle Akdeniz’in kavuştuğu yerde bir yanı göl bir yanı deniz cennet bir belde Dalyan. Sazlıkların oluşturduğu labirenti andıran kanalları, Avrupa’nın en iyi açık alanı ilan edilen İztuzu Plajı, antik ören yerleri onu benzersiz kılan özelliklerinden sadece bir kaçı. Doğa, kültür ve deniz turizmini tek potada harmanlayan Dalyan, tüm bu özellikleriyle de mevsimsiz bir turizm cenneti. İşte size Dalyan gezi rehberi…

6.10.2017Seyahat
Kaplıcada branda sorunsalı

Kaplıcada branda sorunsalı

MUĞLA’nın Köyceğiz İlçesi’nde bulunan Sultaniye Kaplıcaları’nda, kadınların girdiği bölümün brandayla kapatılması tepki çekti.

26.10.2015Ege
Buranın eşi benzeri yok

Buranın eşi benzeri yok

MUĞLA'nın Köyceğiz İlçesi'ndeki Roma döneminden kalma Sultaniye Kaplıcaları romatizma, sinir, göz, deri ve kadın hastalıkları başta olmak üzere birçok hastalığa iyi geliyor. Güzellik çamuru olarak bilinen çamur ise yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olmaya devam ediyor.

14.07.2014Ege
Babanı bulduk YEĞENİM... Çok üzgünüm

Babanı bulduk YEĞENİM... Çok üzgünüm!

Almanya’dan tatile gittiği Türkiye’de kaybolan ve günlerdir aranan Ali Osman Karapaça’nın ‘Elbiselerini değil, babamı istiyorum’ diyen kızına acı haberi amcası verdi: Babanı bulduk kızım.... Çok üzgünüm...

9.07.2014Avrupa
Köyceğiz’de dört mendirek

Köyceğiz’de dört mendirek

Biri, arkada eski adı Artemis olan Kızlan Dağı, biri göl, diğerleri Ölemez ve Sultaniye Kaplıcaları... Köyceğiz’in ‘Saklı Cennet’ dedikleri Tanrıçalar Vadisi’ndeyiz. Şimdi ruhunuzu istediğiniz mendireğe bağlayabilirsiniz.

11.08.2013Kelebek
Köyceğiz, Muğla turizminin gizli lokomotifi

Köyceğiz, Muğla turizminin gizli lokomotifi

MUĞLA'nın Köyceğiz İlçesi Kaymakamı İbrahim Halil Çomaktekin, ilçenin kent turizminde gizli lokomotif görevi üstlendiğini belirterek, “Rafting, çamur banyoları, Kaunos, nehir kanosu, Sandras dağı, Sultaniye kaplıcaları ve Yuvarlakçay ile günübirlik turizmin gözbebeği durumundayız” dedi.

2.09.2008Gündem
Kasksız motosiklet sürücüsü kazada öldü

Kasksız motosiklet sürücüsü kazada öldü

Muğla'nın Köyceğiz İlçesi'nde, kasksız olarak kullandığı motosikletinin aşırı hız nedeniyle kontrolden çıkarak devrilmesiyle başını asfalta çarpan fırın işletmecisi 54 yaşındaki Mehmet Tokmak, yaşamını yitirdi.

28.12.2007Gündem
Türkiye’de görülmesi gereken 101 yer

Türkiye’de görülmesi gereken 101 yer

Hürriyet Seyahat yazarlarından Saffet Emre Tonguç ile Milliyet Gazetesi yazarı Fatih Türkmenoğlu’nun birlikte yazdığı "Türkiye’de Görülmesi Gereken 101 Yer" adlı kitap Boyut Yayın Grubu tarafından yayınlandı.

13.05.2007Seyahat
Son dakikacılar için9 günlük tatile 9 öneri

Son dakikacılar için9 günlük tatile 9 öneri

Ben çocukken, anneannem, "Dört mevsimin yaşandığı bir ülkede yaşamak kadar büyük bir nimet yoktur" derdi. Kışın soğuğundan hazzetmediğim, tek mevsime endeksli ülkelerden habersiz olduğum yıllarda bunu hiç anlamazdım. Yazın veya kışın diktatörlüğünden kurtulamayan coğrafyaları görünce anladım Türkiye’nin kıymetini.

1.01.2006Seyahat
Yeşil denizin aydınlık bahçesi

Yeşil denizin aydınlık bahçesi

Manisa’nın meyve bahçesi Salihli sırtını yemyeşil ormanlarla kaplı Bozdağ’a vermiş. Önünde ise bereketli Gediz Ovası göz alabildiğine uzanıyor. 3500 yıl önce Anadolu’daki önemli uygarlıklardan Lidya’ya başkent olmuştu bu topraklar. Günümüzde aydınlığını şiir buluşmalarıyla sürdürüyor.

27.05.2012Seyahat
Cennete kuşbakışı

Cennet'e kuşbakışı

Dalyan... Köyceğiz Gölü'nün kıvrıla büküle denize açılan kapısı. Bir doğa harikası. Yolu bilmiyorsanız, kanallarda kaybolup gidebilirsiniz. Dünyada eşine az rastlanır bu Cennet köşeyi 700 metrelik zirveden görüntüledik. Ortaya doyumsuz manzaranın harika fotoğrafları çıktı.

5.09.2010Gündem

Yazar Sonuçları

Gözyaşıyla gelen mutluluk: Dalyan

Dalyan, Kaunos Antik Şehri, Kaya Mezarları ve İztuzu Plajı ile Türkiye’nin en özel yerlerinden biri… Hatta efsaneye göre bir kadının gözyaşlarının nehir olup çağlamasıyla oluşmuş. İşte size Dalyan gezi rehberi…

11.09.2018

Çeşme’de yelkenlerin dansı...

Geçen hafta Hürriyet’in medya sponsoru olduğu Arkas Aegean Link Regatta’ya gittim. Ege’nin iki yakasını biraraya getiren organizasyona 50’den fazla tekne ve 500’e yakın yarışçı katıldı. Çeşme yat ve yelken yarışları bakımından dünyanın en iyi birkaç parkuru arasında yer alıyor. Türk ve Yunan sahilleri arasında yarışan yelkenliler Ege’ye de apayrı bir renk kattılar, ben de bu vesileyle yeni keşiflerde bulundum.

9.09.2018