MENÜ

Sulama Kanalı

Sulama Kanalı ile ilgili tüm haberleri, son dakika Sulama Kanalı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Sulama Kanalı haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 617 Sulama Kanalı haberi bulunmuştur.

Sulama Kanalı Haberleri

Son 10 yılda bir ilçe nüfusu boğuldu, yüzme dersi zorunlu olmalı

'Son 10 yılda bir ilçe nüfusu boğuldu, yüzme dersi zorunlu olmalı'

Akdeniz Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Öğretim Üyesi Doç. Dr. Adnan Turgut "Yılda 750 ila bin kişi boğuluyor. Bu da 10 yılda 7 bin 500 ila 10 bin kişinin boğulduğunu gösteriyor. Yani 10 yılda bir ilçe nüfusunu bu nedenle kaybettik" dedi. Üniversitede yüzmenin zorunlu ders haline getirilmesini öneren Turgut "Her mahalleye yüzme kursları açılmalı" diye konuştu

10.06.2015Gündem
Göçükte hayatını kaybeden işçi toprağa verildi

Göçükte hayatını kaybeden işçi toprağa verildi

Edirne'de Hamzadere Barajı inşaatına bağlı sulama kanalı çalışmasındaki göçükte hayatını kaybeden işçilerden Eyüp Çatalbaş'ın cenazesi, Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde defnedildi.

24.05.2015Gündem
Edirnede göçük altındaki işçinin cesedine 17 saat sonra ulaşıldı

Edirne'de göçük altındaki işçinin cesedine 17 saat sonra ulaşıldı

EDİRNE’nin İpsala İlçesi’ne bağlı Yapıldak Köyü yakınlarındaki Hamzadere Barajı sulama kanalında meydana gelen göçükte toprak altında kalan işçi Veli Gök’ün cansız bedenine kurtarma ekiplerince yaklaşık 17 saat sonra ulaşıldı.

23.05.2015Gündem
Edirne’de baraj inşaatında göçük

Edirne’de baraj inşaatında göçük

Edirne’nin İpsala ilçesinde yapımı süren Hamzadere sulama barajı inşaatında göçük meydana geldi.Göçük altından kurtulan işçinin isminin Eyüp Çolakbaş, kurtarılmayıbekleyen işçilerin isimlerinin ise İlker Karagedik, Mehmet Tanelo veVeli Gök olduğu öğrenildi. Meydana gelen göçükte 1 işçi daha kurtarılırken, diğer 2 işçiyikurtarma çalışmaları sürüyor. Edinilen bilgiye göre, Hamzadere sulamakanalı inşaatında kanal makinesi üzerinde çalışan işçiler, toprakkayması sonucu göçük altında kaldı.Olayda Eyüp Çolakbaş kendi imkanları ile kurtulurken, işçilerden İlkerKaragedik de sağ olarak göçük altından çıkarıldı. Göçük altında bulunanMehmet Tanelo ve Veli Gök'ü kurtarma çalışmaları devam ederken, göçükaltında bulunan bir işçi ile irtibat sağlandığı öğrenildi. DSİ 11. BölgeMüdürü Adil Sabancı, bölgede çalışmaların devam ettiğini, AFAD, DSİekipleri ve jandarmanın işçileri kurtarmak için seferber olduğunubelirtti.İHA

22.05.2015Haber
Edirnedeki baraj inşaatında feci kaza

Edirne'deki baraj inşaatında feci kaza

EDİRNE’nin İpsala İlçesi’ne bağlı Yapıldak Köyü yakınlarındaki Hamzadere Barajı Sulama Kanalı inşaatında göçük meydana geldi, toprak altında kalan 6 işçiden 3’ü kurtarılırken, diğer 3’ünü kurtarma çalışmaları sürüyor.

22.05.2015Gündem
75 yaşında ölmek istedi

75 yaşında ölmek istedi

Adana'da DSİ'ye ait sulama kanalına atlayarak ölmek isteyen 75 yaşındaki kadın, kanala atlayan lastikçi tarafından kurtarıldı. Yaşlı kadın olay sonrası tek bir kelime etmedi. İnsanlık görevini yaptığını söyleyen lastikçi, her yıl en az 10 kişiyi kurtardığını söyledi.

1.05.2015Gündem
Sulama kanalı Taylanı geri vermedi

Sulama kanalı Taylan'ı geri vermedi

AYDIN'ın Bozdoğan İlçesi'nde balık tutmak isteyen 6 yaşındaki Taylan Özgür Kürol annesinden kendisine olta yapmasını istedi. Annesinden ret cevabı alınca bir sopanın ucuna ip bağlayarak sulama kanalına giden küçük Taylan boğularak can verdi.

29.03.2015Ege
Kayıp çocuğun cesedi sulama kanalında bulundu

Kayıp çocuğun cesedi sulama kanalında bulundu

Aydın'ın Bozdoğan ilçesinde dün kaybolan 6 yaşındaki Taylan Özgür Kürol'un cesedi sulama kanalında bulundu.

27.03.2015Gündem
Cumhurbaşkanlığı Sarayına 1000 sorulu önerge

Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na 1000 sorulu önerge

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu Cumhurbaşkanlığı Sarayı'yla ilgili TBMM'ye 1000 sorulu önerge verdi.

9.12.2014Gündem
Adanada sulama kanalı buz tuttu

Adana'da sulama kanalı buz tuttu

Adana'da DSİ'ye ait sulama kanalı buz tuttu.

30.11.2014Gündem
Saadet’in cesedini çeyiz sandığına koyup gezdirmiş

Saadet’in cesedini çeyiz sandığına koyup gezdirmiş

ŞANLIURFA’da, 15 Eylül’de kaybolup 11 Ekim’de sulama kanalında halıya sarılı ve elleri kelepçeli halde cesedi bulunan 3 çocuk annesi Saadet Hayırlı’nın öldürülmesiyle ilgili detaylar ortaya çıktı.

31.10.2014Gündem
Tarım işçilerini elektrik çarptı: 2 ölü

Tarım işçilerini elektrik çarptı: 2 ölü

MERSİN’in Tarsus İlçesi’nde, sulama kanalına düşen helezon makinesini çıkarmaya çalışan tarım işçileri, elektrik akımına kapıldı. Olayda 2 kişi hayatını kaybetti, 2 kişi de ağır yaralandı.

14.08.2014Gündem
Tehlikeli sularda yüzüyoruz

Tehlikeli sularda yüzüyoruz!

Yüzde 95’i bilinçsizlikten, yüzde 5’i içe çeken akıntı ve girdaplardan kaynaklanıyor; yetişkinlerde 60, çocuklarda 20 saniye sürüyor. Türkiye’de her yıl kavurucu yaz sıcaklarında serinlemek isterken bin kişi boğularak hayatını kaybediyor.

10.08.2014Hayat
Adanada kanallarda yüzenlere para cezası kesilecek

Adana'da kanallarda yüzenlere para cezası kesilecek

Adana’da sulama kanallarında bu yıl 16 kişi boğulurken valilik, sulama kanalı, baraj gölü ve nehirlerde suya giren 15 yaşından büyüklerin, Kabahatler Kanunu’na göre cezalandırılacağını duyurdu.

14.07.2014Gündem
AK Partili başkanın kuzeni vahşice öldürüldü

AK Partili başkanın kuzeni vahşice öldürüldü

AYDIN Buharent’te, AK Parti İlçe Başkanı Raşit Yıldırım’ın teyzesinin oğlu 35 yaşındaki Mehmet Bellek’in sulama kanalı kenarında falçatayla boğazı kesilmiş ve göğsü ile omuzlarından şişlenmiş haldeki cesedi bulundu. Jandarma, olayla ilgili soruşturma başlattı.

6.07.2014Gündem
Avusturyalı Türk 25 yıl sonra bir kez daha yıkıldı

Avusturyalı Türk 25 yıl sonra bir kez daha yıkıldı

Avusturya'da yaşayan anne, 25 yıl önce Adana'da sulama kanalına düşüp ölen oğlunun boğulduğu yere gelince bir kez daha kahroldu

31.05.2014Gündem
Öğrenciler kamyon yolculuğu ardından eğitime başlıyor

Öğrenciler kamyon yolculuğu ardından eğitime başlıyor

İzmir’de öğrenciler her sabah 20 dakika yol yürüyerek ya da traktör, kamyon kasalarında yolculuk yaparak okula gidiyor. Veliler ise okul yolunda trafik ve ve sulama kanalının bulunmasından kaygılı.

4.11.2013Eğitim
Kamyon taşımalı eğitim

Kamyon taşımalı eğitim

YENİ Büyükşehir Yasası ile bütün köyler mahalleye dönüşürken, buralarda eğitimde uygulanan taşımalı sistem de kaldırıldı.

3.11.2013Ege
Yağış ne kadar devam edecek

Yağış ne kadar devam edecek

Türkiye yeni bir yağışlı havanın etkisi altına girdi. Sıcaklıklar 10-15 derece azaldı. Aydın'da hayat felç oldu, Demre'de eşyalar su içinde yüzdü. Meteoroloji Uzmanı Bünyamin Sürmeli, yağışlı havanın 8 Ekim'e kadar süreceğini açıkladı.

2.10.2013Gündem
Bingöl Cezaevinden tünel kazıp kaçan PKKlılar yakalandı

Bingöl Cezaevi'nden tünel kazıp kaçan PKK'lılar yakalandı

Bingöl M Tipi Cezaevi’nde tünel kazarak kaçarak firar eden 18 PKK'lıdan 17'si bu sabah saatlerinde güvenlik güçlerinin düzenlediği operasyonla kent merkezine yaklaşık 20 kilometre uzaklıkta PKK sığınaklarının bulunduğu Karacehennem Ormanları’nda silahsız olarak yakalandı. İçişleri Bakanı Muammer Güler, Hürriyet'e firari PKK'lının isminin Ekrem Taş olduğunu söyledi. Gece yarısı yerleri İHA'larla tespit edilen PKK'lıların yakalanması için bölgeye Özel Harekat Timleri indirildi. Ellerinde haritalar da olan özel timler, elleriyle koymuş gibi firari PKK'lıları buldu.

26.09.2013Gündem
Antik kent üzerine çöplük

Antik kent üzerine çöplük

Bu fotoğrafa iyi bakın, hatta kaydedip saklayın. Çünkü birileri ‘Dur’ demezse kısa süre sonra burası çöplük olacak.

29.04.2013Ege
Köpeği kurtarmak isterken boğularak öldü

Köpeği kurtarmak isterken boğularak öldü

ŞANLIURFA’da, 12 yaşındaki Yusuf Aslan, Devlet Su İşleri’ne ait sulama kanalına düşen yavru köpeği kurtarmak isterken boğularak öldü.

21.01.2013Gündem
Adanada 3 günde 140 kg yağış düştü

Adana'da 3 günde 140 kg yağış düştü

ADANA’da 3 günden bu yana aralıksız devam eden yağmur, kentte çok sayıda ev ve işyerini sular altında bıraktı. Metrekareye düşen yağmur miktarı 140 kilograma ulaştı. Etkili yağışlar 25 Aralık salı gününe kadar devam edecek.

20.12.2012Gündem
Kışlada korkunç olay: 1 ölü, 1 yaralı

Kışlada korkunç olay: 1 ölü, 1 yaralı

Çorum'un Osmancık İlçesi’ndeki Askerlik Şubesi’nde nöbet tutan 2 asker arasında çıkan tartışma kanlı bitti. Ellerindeki , kalaşnikof tüfekleriyle birbirlerine ateş eden askerlerden biri yaşamını yitirdi, diğeri yaralandı.

16.12.2012Gündem
Toplu balık ölümü

Toplu balık ölümü

BÜYÜK Menderes Nehri’nin taşıdığı kirliliğin olumsuz etkilediği Bafa ve Azap göllerinden sonra Söke Ovası’nda Azmak denilen Menderes Nehri’nin eski yataklarında balık ölümleri başladı.

9.10.2012Ege

Yazar Sonuçları

Gözle görmedikçe ben hırsıza hırsız demem

BALIKESİR’de iki ‘yapı’ var; daha doğrusu her yerde...

13.03.2014