MENÜ

Şükrü Kızılot

Şükrü Kızılot ile ilgili tüm haberleri, son dakika Şükrü Kızılot haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Şükrü Kızılot haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 720 Şükrü Kızılot haberi bulunmuştur.

Şükrü Kızılot, ilk vergi kitabını 21 yaşında yazmış. İlk kitabını kitapçılara götürdüğünde kimse ilgilenmemiş. Bunun üzerine, ''Şükrü Kızılot benim babam, kitabını ben dağıtıyorum'' demiş. Böylece ilk kitabı raflara girme şansı bulmuş.

Şükrü Kızılot Haberleri

Ekonomide 2017 böyle geçti

Ekonomide 2017 böyle geçti

Türkiye'nin otomobili için yola çıkıldı, projeyi yürütecek 5 şirket Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklandı. Mega projelere hız kesmeden devam edildi, dünyanın en uzun aralıklı köprüsü unvanına sahip olacak "1915 Çanakkale Köprüsü"nün temeli atıldı. Altın tahvili ve altına dayalı kira sertifikası ihracı başlatıldı, ilk talep toplama döneminde yastık altındaki yaklaşık 2,5 ton altın ekonomiye kazandırıldı.

19.12.2017Ekonomi
Şükrü Hoca’ya veda

Şükrü Hoca’ya veda

TÜRKİYE’NİN önde gelen vergi uzmanlarından ve Hürriyet gazetesi yazarı Prof. Dr. Şükrü Kızılot, son yolculuğuna Ankara’dan uğurlandı.

23.08.2017Ekonomi
Son dakika: Kemal Kılıçdaroğlundan flaş açıklamalar

Son dakika: Kemal Kılıçdaroğlu'ndan flaş açıklamalar

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, NTV kanalında katıldığı canlı yayında gündemdeki konulara dair açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu, Adalet Yürüyüşü sırasında çekilen ve Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan tarafından eleştirilen 'atletli fotoğrafı' için, "O fotoğrafta bir toplu iğne başı kadar yapmacıklık göremezsiniz. O fotoğraf Anadolu'dan bir ailenin fotoğrafıdır. Kızımla huzur içinde yemek yiyorum. Ben adalet diyorum o atlet diyor' yorumunda bulundu. CHP Genel Başkanı, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde adaylarının kim olacağı şeklindeki bir soruya ise "Seçimlere çok zaman var. CHP'nin elbette bir adayı olacak. Tanınmış, toplumun güvendiği, mütevazı, saygılı bir aday çıkacaktır" yanıtını verdi. Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları özetle şöyle;

23.08.2017Gündem
Şükrü  Kızılot son yolculuğuna uğurlandı

Şükrü Kızılot son yolculuğuna uğurlandı

Tedavi gördüğü hastanede dün hayatını kaybeden duayen vergi uzmanı, akademisyen ve gazeteci Prof. Dr. Şükrü Kızılot (59) Ankara'da son yolculuğuna uğurlandı...

23.08.2017Haber
Şükrü Hocaya hüzünlü veda...

Şükrü Hoca'ya hüzünlü veda...

Tedavi gördüğü hastanede dün hayatını kaybeden duayen vergi uzmanı, akademisyen ve gazeteci Prof. Dr. Şükrü Kızılot (59) Ankara'da son yolculuğuna uğurlandı...

23.08.2017Gündem
Son dakika... Prof. Dr. Şükrü Kızılot hayatını kaybetti

Son dakika... Prof. Dr. Şükrü Kızılot hayatını kaybetti

Türkiye’nin önde gelen vergi uzmanlarından Prof. Dr. Şükrü Kızılot yaşamını yitirdi. Hürriyet gazetesi yazarı Prof. Dr. Kızılot Ankara'da Güven Hastanesi'nde tedavi görüyordu.

22.08.2017Gündem
Emlak vergisi sizi çarpmasın

Emlak vergisi sizi çarpmasın

Arazinizin, evinizin veya dükkanınızın değeri 4 yıl sonra yeniden belirlendi. 2018’de emlak verginizi buna göre vereceksiniz. Takdir Komisyonu’nun belirlediği yeni değerlere itirazınız varsa son günlere girmek üzereyiz, dava açmak için acele etmeniz şart.

21.07.2017Ekonomi
Temmuzda maaşa zam geldi ama...

Temmuz'da maaşa zam geldi ama...

TEMMUZ ayından itibaren, ücretlere zam geldi. Ancak Temmuz ayı maaşlarını alanların bir kısmı, bakıyorlar, ellerine geçen tutar, geçen aydan daha az!

31.07.2015Ekonomi
Dolarla borcu olan dikkat

Dolarla borcu olan dikkat

Bu köşedeki ilkyazımızda, “Yaklaşım Yayıncılık” olarak “Sevgili Hocamız sağlığına kavuşup, siz sevgili okurlarıyla buluşana kadar zaman zaman Şükrü KIZILOT hoca olsa bugün ne yazardı diye tahminde bulunup, onun adına sizleri bilgilendirmeye çalışacağız.” demiştik ya bugün de öyle yaptık. “Dolar ya da Euro cinsinden alacağı olanlar, alacaklarının dışında 17 Ağustos’a kadar bir de ‘alacak vergisi’ ödeyecekler. Borcu olanlar ise ‘daha az vergi’ ödeyecekler!”Başlık ve yukarıdaki ifade sevgili Şükrü Hoca’ya ait. Bugün olduğu gibi, 2013 yılı ikinci geçici vergi döneminde de döviz kurları artmış ve kur artışının geçici vergi matrahına yansımasını aşağıdaki gibi açıklamış. Biz sadece tarihleri ve rakamları güncelledik..

28.07.2015Ekonomi
Oruç tutma vergisi ve iftar yemekleri

Oruç tutma vergisi ve iftar yemekleri

Yarın mübarek Ramazan ayı başlıyor. Sadece ülkemizde değil tüm Dünyada Müslümanlar bir ay süresince oruç tutacaklar. Ramazanda ilginç vergi uygulamalarına şahit olmaktayız. Ramazanda oruç tutan işçilerle ilgili oruç tutma vergisini belki duymuşsunuzdur. Bu vergi, oruç tutanlara verilen erzaklarda ortaya çıkıyor. Üstelik hem gelir vergisi hem de KDV olarak...

16.06.2015Ekonomi
Ekonomi Basını Başarı Ödülleri sahiplerini buldu

'Ekonomi Basını Başarı Ödülleri' sahiplerini buldu

EKONOMİ Gazetecileri Derneği (EGD) tarafından bu yıl 7’si düzenlenen ’Ekonomi Basını Başarı Ödülleri’ sahiplerini buldu. Ödül törenine 5 farklı kategoride ödül alan Hürriyet Gazetesi damga vurdu.

10.06.2015Ekonomi
Sevgilinizden kira almak zorundasınız

Sevgilinizden kira almak zorundasınız

Bugünkü yazımız sevgili Kızılot hocamızdan. Geçen yıl konuyu öyle güzel açıklamış ki müdahaleye gerek yok. Kira geliri elde edenlerin ‘Evi düşük bir kiraya çok yakın arkadaşıma, sevgilime kiraladım’ deme şansları yok.

12.03.2015Ekonomi
Gelir Vergisi’nde beyan dönemi başladı....

Gelir Vergisi’nde beyan dönemi başladı....

Gelir Vergisi açısından mart önemli bir ay. Bu yüzden de halk arasında mart için; “Mart ayı, dert ayı” deyimi kullanılır. Gelir Vergisi’ne tabi gelir elde edenler, bu gelirlerini izleyen yılda beyan edip vergilerini ödemek zorundalar. Beyan dönemi 2 Mart’ta başladı, 25 Mart’a kadar vaktiniz var. Peki kimler beyanname verecek, hangi gelirler için beyanname verilmesi gerekiyor? Önemli tarihler ne? Hepsi detaylı anlatımıyla Hürriyet’in yeni yazı dizisinde.

9.03.2015Ekonomi
Hürriyete 2 ödül birden

Hürriyet'e 2 ödül birden

İstanbul Tabip Odası'nın her yıl düzenlediği "Basında Sağlık Ödülleri" açıklandı. Hürriyet.com.tr'den Buse Özel “Her Gün İstisnasız Tehdit, Şiddet ve Aşağılama İle Karşılaşıyoruz” başlıklı haberiyle İnternet Gazeteciliği dalında yılın haberi ödülünü alırken, Şükrü Kızılot da “Askere ve Polise Ameliyat, Bakkala da Hekimlik Yetkisi” başlıklı köşe yazısı ile Güncel Yazılar kategorisinde "Yılın köşe yazısı" ödülüne layık görüldü.

6.03.2015Sağlık
Hürriyet ödülleri topladı

Hürriyet ödülleri topladı

7. Altın Kalem Ekonomi Basını Başarı Ödülleri sahiplerini buldu. Hürriyet Yazarı Şükrü Kızılot, Yap-İşlet Devret'e Vergi Şoku; Hürriyet Muhabiri Banu Şen ise Soma'da Maske Düşüyor haberi ile ödül aldı.

26.02.2015Gündem
2014ün Altın Kalem Ödülleri belirlendi

2014'ün Altın Kalem Ödülleri belirlendi

Türkiye'nin bütün bölgelerinde görev yapan ekonomi muhabirleri, yazarları ve yöneticilerini çatısı altında bulunduran EMD, yedincisini gerçekleştireceği "Altın Kalem Ekonomi Muhabirleri Derneği Ekonomi Basını Başarı Ödülleri ile her alandaki en iyi ekonomi haberlerini belirledi.

24.02.2015Ekonomi
Daha az otomobil vergisi ödemek ister misiniz

Daha az otomobil vergisi ödemek ister misiniz?

Otomobil ve cip vergileri 8 milyonu aşkın vatandaşı ilgilendirdiği ve her yıl değiştiği için, okuyucularımız o yılın Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) tutarlarını ve ‘indirimli vergi avantajını’ her yıl sorarlar, biz de açıklarız...” Yukarıdaki başlık ve ifadeler, sevgili Şükrü KIZILOT hocamıza ait.

21.01.2015Ekonomi
Hürriyet Gazetesi Yazarı Şükrü Kızılot’un yeni kitabı çıktı

Hürriyet Gazetesi Yazarı Şükrü Kızılot’un yeni kitabı çıktı

13 Ekim 2014 tarihinde beyin kanaması geçiren Hürriyet Yazarı, Vergi Uzmanı Prof. Dr. Şükrü Kızılot’un yeni kitabı Yaklaşım Yayıncılık’tan çıktı. “Ben Uyurken ...” adını taşıyan Kızılot’un 11. mizah kitabının önsözünde, “13 Ekim 2014 Pazartesi akşamı derin bir uykuya daldım. Ben uyurken güneş kaç kere doğdu ve battı, sonbahar nasıl kışa döndü, Türkiye ekonomisi nereye doğru gitti, kaç kanun değişikliği yapıldı, kaç makale yazıldı bilmiyorum...” denildi.

13.01.2015Ekonomi
Şükrü ve Seyfettin hocalardan iyi haber

Şükrü ve Seyfettin hocalardan iyi haber

TÜRKİYE’nin önde gelen vergi uzmanlarından ekonomi yazarımız Prof. Dr. Şükrü Kızılot’tan iyi haber geldi.

23.10.2014Ekonomi
Şükrü Hoca yoğun bakımda

Şükrü Hoca yoğun bakımda

Türkiye’nin önde gelen vergi uzmanlarından ekonomi yazarımız Prof. Dr. Şükrü Kızılot (62) dün akşam saatlerinde Ankara’da beyin kanaması geçirdi.

13.10.2014Ekonomi
Stajyerlik süresi sayılırsa erken emekli olunabilecek

Stajyerlik süresi sayılırsa erken emekli olunabilecek

Her çalışanın ortak hayali bir gün emekli olmak. Hayata geçen torba yasayla gelen erken emeklilik müjdelerine bir yenisi daha eklendi. Stajyerlikte geçen zamanın emeklilik hesabında sayılması için çalışma başlatıldı. İşte o çalışmanın detayları..

2.10.2014Ekonomi
Emekli maaşı alanlar dikkat

Emekli maaşı alanlar dikkat

Torba Yasa ile yapılan düzenlemelerden biri de “emekli maaşının bankadan çekilme süresi” ile ilgili…

18.09.2014Ekonomi
Okul masrafları vergiden düşülür mü

Okul masrafları vergiden düşülür mü

Okul, kitap ve kırtasiye harcamaları, servis ve yurt ödemeleri, vergiden değil ama verginin üzerinden hesaplandığı gelirden düşülebiliyor.

7.09.2014Ekonomi
‘Dr. Ticaret’e bakanlıktan açıklama

‘Dr. Ticaret’e bakanlıktan açıklama

HÜRRİYET’in dün manşetten yayınladığı ‘Dr. Ticaret’ başlıklı haberle ilgili olarak Sağlık Bakanlığı’ndan bir açıklama yapıldı. Açıklamada, “Haberde ‘Diyanet’ten 7 milyon TL’ye kadro alıp, LÖSEV’e 8 milyon TL’ye teklif ettiler’ denmektedir. Konuyla ilgili yönetmelik gereği söz konusu kadro ve ruhsatın satışı mümkün değildir” denildi. Bakanlık açıklama yaptı ama, ortada yanıt bekleyen çelişkili durumlar var.

23.08.2014Ekonomi
Doktor bu ne

Doktor bu ne!

Türkiye Diyanet Vakfı’nın ihaleyle sattığı ruhsat ve doktor kadrosunu bir ay önce 7 milyon TL + KDV’ye alan hastane, 8 milyon TL + KDV’ye ‘taksi plakası satar gibi’ satışa çıkardı. Ruhsat ve kadro bekleyen LÖSEV kendisine de teklif sunulunca konuyu Sağlık Bakanlığı’na taşıdı.

22.08.2014Ekonomi
Vergiler ödenmiyor

Vergiler ödenmiyor

YAZ sıcaklarının iyice bastırdığı şu günlerde, sevimsiz bir haberimiz var; vergiler ödenmiyor!..

14.08.2014Ekonomi
İlk kurban Beyoğlunun 80 yıllık tarihi Kelebek Korse Mağazası oldu

İlk kurban Beyoğlu'nun 80 yıllık tarihi Kelebek Korse Mağazası oldu

Ev ya da işyerinde 10 yılı dolduran kiracıların gerekçe göstermeden çıkarılabilmesine imkân sağlayan borçlar kanunu düzenlemesi 1 Temmuz 2014'de yürürlüğe girdi. Düzenlemenin yürürlüğe girmesinden sonra kiracılara tebligatlar yağmaya başladı. Şükrü Kızılot'un bugün köşesinde yazdığı, Hürriyet gazetesinin manşete taşıdığı haberin ilk örneği ise Beyoğlu'ndaki tarihi Kelebek Korse Mağazası oldu. Mal sahibi Beyoğlu Santa Maria Kilisesi, mağazanın sahibi İlya Avramoğlu’na “Sözleşmeniz 30 Kasım 2014’te sona eriyor” yazılı ihtarname gönderdi. Dükkan sahibi Avramoğlu da çareyi camlarına yapıştırdığı yardım mesajlarında arıyor.

14.07.2014Haber
10 yıl doldu evimden çık

10 yıl doldu evimden çık

Ev ya da işyerinde 10 yılı dolduran kiracıların gerekçe göstermeden çıkarılabilmesine imkân sağlayan düzenleme yürürlüğe girer girmez tahliyeler başladı.

13.07.2014Ekonomi
Vergisini düzgün ödeyen mükellefe Bakan Şimşekten müjde

Vergisini düzgün ödeyen mükellefe Bakan Şimşek'ten müjde

Maliye Bakanlığı, uzun süredir üzerinde yoğunlaştığı çalışmayı tamamladı. Vergisini düzgün ve zamanında ödeyen mükellefler ödüllendirilecek, uyumsuz mükelleflere ise yeni yaptırımlar gelecek.

9.07.2014Ekonomi
Mehmet Şimşek: Vergi affını olumlu bulmuyorum, prensipte karşıyım

Mehmet Şimşek: Vergi affını olumlu bulmuyorum, prensipte karşıyım

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ilk kez geniş çaplı vergi affı getiren torba yasa hakkında konuştu. Şimşek "Benim de bu partinin milletvekili olarak sahip çıkmam gerekir. Ama ben bu tür düzenlemeleri olumlu bulmuyorum" diye konuştu.

30.06.2014Ekonomi

Yazar Sonuçları

ÖTV inse karavan üssü olabiliriz

BUGÜN Alman otomotiv devi Mercedes’in otomobillerinden sorumlu Dünya Başkanı olan Britta Seeger ile Mayıs 2016’de Hadımköy’de keyifli bir röportaj yapmıştım.

14.10.2018

Vergiyi bile sevimli yaptı

İSTANBUL’dan tatil için Çeşme’ye geldiğim 2002 yılının bir yaz sabahında cep telefonum çaldı.

27.08.2017

Emlak vergisi yenilensin

Fahiş emlak vergisi artışları karşısında Urlalılar belediyeyi dava yağmuruna tuttu. Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar ise emlak vergi değerlerini tespit eden komisyonun ilçedeki değerlerin en üst sınırını baz aldığını öne sürdü, iptali için dava açtıklarını açıkladı. Neresinden tutsanız elinizde kalıyor. Emlak vergisinde tartışmaları bitirecek, vatandaşı isyan ettirmeyecek yeni düzenleme şart.

25.08.2017

Bütçe gevşedi Hazine faizi rekor kırdı

BEKLENEN oldu; Hazine’nin borçlanma faizi, yeni rekorlara doğru yükselmeye devam ediyor. Nedeni referandum nedeniyle bozulan mali disiplin ve bütçe açığındaki bozulmanın sürmesi. Açık arttıkça borçlanma ihtiyacı, öyle olunca da borçlanma faizi yükselmeye devam edecek gözüküyor.

23.08.2017

Özel sektörde idari izin nasıl uygulanabilir?

“EKONOMİYİ olumsuz mu etkiler, iç turizm geliri ne kadar artar?” gibi sorularla bayramın bir ay öncesinden tartışma başlamıştı...

22.08.2017

Emlak vergisi sizi çarpmasın

Arazinizin, evinizin veya dükkânınızın değeri 4 yıl sonra yeniden belirlendi. 2018’de emlak verginizi buna göre vereceksiniz. Takdir Komisyonu’nun belirlediği yeni değerlere itirazınız varsa son günlere girmek üzereyiz, dava açmak için acele etmeniz şart.

18.07.2017

51 şampiyon neden saklandı?

Biz ekonomi gazetecileri her yıl Maliye Bakanlığı’nın açıkladığı 100 vergi şampiyonunun peşine düşer, analizler yapmaya çalışırdık.

14.07.2016

Daha az otomobil vergisi ödemek ister misiniz?

‘KİM istemez ki?’ dediğinizi duyar gibiyim.

21.01.2015

Siiiimit rantınaa, gee çit ver me ye cee ğiz!

İSTANBUL’da Mecidiyeköy, Zincirlikuyu, Karaköy, Kabataş gibi ana arterlerdeki tüm simitçiler kaldırıldı! Belediye yetkilileri “rantı ortadan kaldırmak için” böyle bir uygulamaya gittiklerini söylediler.

23.09.2014

Durdurun bu ticareti

ÖNCELİKLE söylemeliyim. Eğitim ve sağlık konusundaki hassasiyetim diğer tüm konulardan daha fazla. İkisinin de ne yazık ki son dönemde iyice ticarete dökülmesi kamuoyunu oldukça rahatsız ediyor.

22.08.2014