MENÜ

Stoltenberg

Stoltenberg ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Stoltenberg haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 529 Stoltenberg haberi bulunmuştur.

Stoltenberg Haberleri

Son dakika... Stoltenberg: Türkiyenin kendini savunma hakkı var

Son dakika... Stoltenberg: Türkiye'nin kendini savunma hakkı var

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Türkiye’nin Afrin’de yürüttüğü Zeytin Dalı Harekâtı’na ilişkin olarak “Tüm ulusların kendilerini savunma hakkı vardır ancak bu orantılı ve ölçülü bir şekilde yapılmalıdır” dedi. Türkiye’nin en çok terör saldırısına maruz kalan NATO üyelerinden biri olduğunu vurgulayan Stoltenberg, ilgili müttefik ülke liderleriyle düzenli temas halinde olduğunu söyledi.

25.01.2018Dünya
NATOdan Türkiye açıklaması

NATO'dan Türkiye açıklaması

NATO Genel Sekreter Vekili Rose Gottemoeller, NTV'de katıldığı canlı yayında Türkiye'nin Afrin'deki teröristlere yönelik Zeytin Dalı operasyonunu değerlendirdi.

23.01.2018Dünya
NATO’dan ‘Zeytin Dalı’ mesajı: ‘Kendini savunma hakkı var’

NATO’dan ‘Zeytin Dalı’ mesajı: ‘Kendini savunma hakkı var’

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) Suriye’de başlattığı Zeytin Dalı operasyonuna ilişkin Hürriyet’e açıklama yapan üst düzey bir NATO yetkilisi, “Her ülkenin kendini savunma hakkı vardır” mesajını verdi.

21.01.2018Dünya
İsim gerilimi: 10 binler sokağa indi

İsim gerilimi: 10 binler sokağa indi

Yunanistan'ın Selanik kentinde on binlerce kişi, Yunan ve Makedon hükümetleri arasında devam eden isim sorununun çözümüne ilişkin görüşmeleri protesto etti.

21.01.2018Dünya
NATO’dan Afrin Harekatı ile ilgili ilk açıklama

NATO’dan Afrin Harekatı ile ilgili ilk açıklama

TÜRK Silahlı Kuvvetleri’nin Suriye’de başlattığı Zeytin Dalı Operasyonu’na ilişkin açıklama yapan üst düzey bir NATO yetkilisi, “Her ülkenin kendini savunma hakkı vardır” mesajı verdi.

21.01.2018Dünya
Afrin operasyonu: ÖSOyla beraber yapacağız

Afrin operasyonu: ÖSO'yla beraber yapacağız

CUMHURBAŞKANI ve AK Parti Genel Başkanı Tayyip Erdoğan dün AK Parti Meclis Grubu’nda konuşma yaptı.

16.01.2018Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan  Stoltenbergle görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan  Stoltenberg'le görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan  Stoltenberg'le görüştü

16.01.2018Ankara
Son dakika Erdoğandan NATOya: Her türlü tedbiri alırız

Son dakika! Erdoğan'dan NATO'ya: Her türlü tedbiri alırız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO Genel Sekreteri Stoltenberg'le görüştü. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD'nin terör örgütü PKK güdümündeki SDG öncülüğünde kurmayı planladığı 30 bin kişilik güç için 'Böyle bir oluşum asla kabul edilemez" dedi. Erdoğan, Suriye’deki son gelişmeler karşısında Türkiye’nin uluslararası hukuktan doğan hakları kapsamında ulusal güvenliğini muhafaza için gerekli her türlü tedbiri alacağını hatırlattı. Stoltenberg Suriye'nin kuzeyinde sözü edilen türden bir güç oluşturulması konusunda kendilerine danışılmadığını belirtti.

16.01.2018Dünya
NATOdan kritik açıklama: Çin ve Rusyada silahlar dururken...

NATO'dan kritik açıklama: Çin ve Rusya'da silahlar dururken...

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Nükleer Silahların Yasaklanması Anlaşması ile ilgili, “Çin, Rusya ve Kuzey Kore'de nükleer silahlar dururken, NATO'nun nükleer silahları terk etmesi dünyayı daha güvenli bir duruma getirmez.” dedi.

14.01.2018Dünya
Fransa dönüşü sert mesajlar: Vurduk mu oturturuz

Fransa dönüşü sert mesajlar: Vurduk mu oturturuz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fransa dönüşü gazetecilerle sohbetinde sert mesajlar verdi...

6.01.2018Gündem
NATO’dan S-400 yorumu: Karar Türkiye’nin

NATO’dan S-400 yorumu: Karar Türkiye’nin

Türkiye'nin Rusya’dan almayı planladığı S-400 hava savunma sistemlerine ilişkin gelişmeler NATO tarafından da yakından izleniyor. NATO, satın almaya ilişkin son gelişmeler konusunda, kararın Türkiye’ye ait olduğu mesajı verdi.

27.12.2017Dünya
Suriye ile Fransa arasında söz düellosu

Suriye ile Fransa arasında söz düellosu

Suriye Devlet Başkanı Başar Esad’ın, Fransa’yı başından bu yana teröre destek vermekle suçlaması Paris’in sert tepkisine neden oldu. Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, gün içinde iki kez konuya değinerek Suriye liderinin açıklamalarının kabul edilemez olduğunu belirtti ve Esad için ‘Suriye halkının düşmanı’ ifadesini kullandı.

20.12.2017Dünya
Donald Tusktan Jens Stoltenberge tebrik mektubu

Donald Tusk'tan Jens Stoltenberg'e tebrik mektubu

Donald Tusk'tan Jens Stoltenberg'e tebrik mektubu

13.12.2017Merkez
Son dakika NATOdan kritik açıklama

Son dakika! NATO'dan kritik açıklama!

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg'in görev süresi 2020 yılına kadar uzatıldı. Reuters haber ajansı, gelişmeyi "NATO, Rusya tehlikesine karşı tarihinin en büyük yenilenme hareketi içindeyken böylesi bir adım attı" ifadesiyle duyurdu.

12.12.2017Dünya
Son dakika... Ankaraya sürpriz ziyaret ABDli komutanlar geliyor

Son dakika... Ankara'ya sürpriz ziyaret! ABD'li komutanlar geliyor

ANKARA bugün Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in yanısıra ABD’li iki önemli komutanı da ağırlayacak. ABD Merkez Kuvvetler Komutanı Joseph Votel ile ABD Avrupa Kuvvetler Komutanı Curtis Scaporotti, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar’la görüşmelerde bulunmak için başkentte olacak.

11.12.2017Dünya
ABDli komutanlar, yarın Genelkurmay Başkanı Akar ile görüşecek

ABD'li komutanlar, yarın Genelkurmay Başkanı Akar ile görüşecek

Ankara yarın Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in yanısıra ABD’li iki önemli komutanı da ağırlayacak. ABD Merkez Kuvvetler Komutanı Lloyd Austin ile ABD Avrupa Kuvvetler Komutanı Curtis Scaporotti, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar’la görüşmelerde bulunmak için başkentte olacak.

10.12.2017Dünya
ABD Dışişleri Bakanı Avrupa turuna çıkıyor

ABD Dışişleri Bakanı Avrupa turuna çıkıyor

ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson’ın, 4-8 Aralık günleri arasında Avrupa’da bazı yetkililerle bir araya gelerek toplantılara katılacağı bildirildi.

1.12.2017Dünya
Son dakika... Rusyadan NATOya Türkiye cevabı

Son dakika... Rusya'dan NATO'ya Türkiye cevabı

NATO'nun Türkiye'ye S-400 füze savunma sistemleri sevkiyatıyla ilgili açıklamalarını değerlendiren Rusya Dışişleri Bakanlığı yetkilisi Kirill Logvinov, bu konunun sadece Moskova ve Ankara'yı ilgilendirdiğini belirtti.

28.11.2017Dünya
NATO Genel  Sekreter Yardımcısı: Türkiye örgütün saygın bir üyesidir

NATO Genel Sekreter Yardımcısı: Türkiye örgütün saygın bir üyesidir

NATO ile yaşanan tatbikat krizi aşıldı mı? NATO tarafı skandalla ilgili nasıl bir soruşturma yürütüyor? Konunun detayları için bu kez teybimizi NATO tarafına uzattık, şu anda örgütün Genel Sekreter Yardımcısı olan Büyükelçi Tacan İldem yaşananları anlattı.

25.11.2017Dünya
NATO’dan Türkiye’ye güvence

NATO’dan Türkiye’ye güvence

NORVEÇ’te düzenlenen Trident Javelin tatbikatında Atatürk’ün ‘düşman taraf’ içinde gösterilmesi, iç haberleşme sisteminde de Cumhurbaşkanı Erdoğan adına açılan hesaptan olumsuz mesajlar verilmesinin neden olduğu skandalın ardından Türkiye’den özür dileyen NATO, Ankara’ya garanti verdi.

23.11.2017Dünya
NATOdan skandalla ilgili yeni açıklama

NATO'dan skandalla ilgili yeni açıklama

Norveç’te düzenlenen Trident Javelin tatbikatında Atatürk’ün ‘düşman taraf’ içinde gösterilmesi, iç haberleşme sisteminde de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan adına açılan hesap aracılığıyla olumsuz mesajlar verilmesinin neden olduğu skandalın ardından Türkiye’den resmen özür dileyen NATO, Ankara’ya garanti verdi. NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, benzer bir olayın bir daha yaşanmayacağına dair güvence verdi.

23.11.2017Dünya
NATO skandalı için Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlundan iddia: FETÖ taktiği

NATO skandalı için Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu'ndan iddia: FETÖ taktiği

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, NATO tatbikatındaki "Atatürk ve Erdoğan düşmanlığı" skandalına ilişkin, "Biz bu tavırları, bu kabil işleri daha ziyade FETÖ mensuplarının taktikleri olarak görüyoruz" dedi.

22.11.2017Gündem
NATO skandalı utanç verici

NATO skandalı utanç verici

İNGİLTERE’nin Ankara Büyükelçisi Richard Moore, NATO tatbikatı sırasında yaşanan skandalı ‘utanç verici’ olarak nitelendirdi.

21.11.2017Gündem
Son dakika... İngiliz Büyükelçiden itiraf: Hepimiz biliyorduk

Son dakika... İngiliz Büyükelçi'den itiraf: Hepimiz biliyorduk

İngiltere'nin Ankara Büyükelçisi Richard Moore, DEAŞ karşıtı koalisyonun Rakka'da terör örgütleri YPG ile DEAŞ arasındaki anlaşmadan haberdar olduğunu söyledi. Moore, "Karar arazideki gruplar tarafından alındı, koalisyonun haberi vardı ancak bunu engelleyemedi" dedi.

21.11.2017Gündem
‘Rusya’dan siber saldırılar arttı’

‘Rusya’dan siber saldırılar arttı’

Tatbikatta bir hesaptan Atatürk ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın ‘düşman taraf’ olarak gösterilmesi nedeniyle Türkiye’den özür dileyen NATO’dan dikkat çekici bir açıklama geldi.

20.11.2017Dünya
NATO: Rusyadan gelen tehditlere adapte olmak zorundayız

NATO: "Rusya'dan gelen tehditlere adapte olmak zorundayız"

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, NATO'nun Rusya'dan gelen ve sürekli olarak değişen siber tehditlere sürekli olarak adapte olmak zorunda kaldığını belirtti.

20.11.2017Dünya
Türkiyeden NATOya özür cevabı

Türkiye'den NATO'ya özür cevabı

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, NATO tatbikatındaki "Atatürk ve Erdoğan düşmanlığı" skandalına ilişkin, "(FETÖ) Bütün varlıklarını Türkiye'ye zarar vermek, Türkiye'de bir takım olumsuz gelişmeler oluşturmak üzerine kuruyorlar. Bu (NATO tatbikatındaki "Atatürk ve Erdoğan düşmanlığı" skandalı), onların yöntemine çok benziyor." dedi.

19.11.2017Gündem
Bazı yanlışları aptallar değil alçaklar yapar

Bazı yanlışları aptallar değil alçaklar yapar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Norveç’te düzenlenen NATO tatbikatındaki hedef skandalıyla ilgili sert mesajlar vererek, “Bazı yanlışlar vardır ki onları aptallar değil ancak alçaklar yapar. Bu da işte böyle bir hadisedir. Bu terbiyesizliği NATO içinde bir süredir varlığını müşahede ettiğimiz çarpık bir bakış açısının dışa vurumu olarak anlıyorum” dedi. Geç saatlerde ise Cumhurbaşkanlığı kaynakları, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg'in Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı telefonla arayarak skandaldan dolayı özür dilediğini paylaştılar. Partisinin il kongrelerinin startını baba ocağı Rize’den veren Erdoğan, özetle şunları söyledi:

18.11.2017Gündem
NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, Cumhurbaşkanı Erdoğanı arayarak bizzat özür diledi

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı arayarak bizzat özür diledi

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı arayarak bizzat özür diledi

18.11.2017Ankara
NATO Genel Sekreteri Erdoğandan özür diledi

NATO Genel Sekreteri Erdoğan'dan özür diledi

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı telefonla arayarak Norveç’teki skandal olaya dair özür diledi.

18.11.2017Gündem
NATO Genel Sekreteri Türkiyeden özür diledi

NATO Genel Sekreteri Türkiye'den özür diledi

NATO Genel Sekreteri Türkiye'den özür diledi

18.11.2017Merkez
NATOda skandal

NATO'da skandal

NATO’nun Norveç’te düzenlediği komuta kontrol amaçlı Trident Javelin adlı tatbikatta Atatürk’ün fotoğrafının, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da isminin ‘düşman taraf’ olarak gösterildiği ortaya çıktı. Türkiye tatbikattaki 41 askerini geri çekme kararı aldı. Skandal sonrasında NATO’dan en üst düzeyde resmi özür geldi. Olayın bir medya teknisyeni ve Norveç ordusunda görevli bir sivil personelden kaynaklandığı belirlendi.

17.11.2017Dünya
Genelkurmay Başkanı Akar Nato Genel Sekreti ile görüştü

Genelkurmay Başkanı Akar Nato Genel Sekreti ile görüştü

Genelkurmay Başkanı Akar Nato Genel Sekreti ile görüştü

17.11.2017Ankara
NATO Genel Sekreteri Stoltenberg özür diledi

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg özür diledi

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg özür diledi

17.11.2017Ankara
Son dakika... NATO skandalıyla ilgili başsavcılık harekete geçti

Son dakika... NATO skandalıyla ilgili başsavcılık harekete geçti

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, NATO'nun Norveç'teki Trident Javelin Tatbikatı'nda Atatürk'ün düşman liderler arasında ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın düşmanla iş birliği içinde gösterildiği skandalla ilgili soruşturma başlattı.Norveç'ten ve NATO'dan peş peşe özürler gelirken Dışişleri Bakanlığından NATO tatbikatındaki skandala ilişkin yapılan açıklamada, "Bu menfur hadisenin failleri hakkında gerekli cezai işlemlerin yapılması yakından izlenecektir" ifadesi kullanıldı.

17.11.2017Gündem
NATO Genel Sekreteri Türkiyeden özür diledi

NATO Genel Sekreteri Türkiye'den özür diledi

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, hedef skandalı nedeniyle Türkiye'den özür diledi. Açıklamada Atatürk fotoğrafını düşmanlar arasına ekleyen Norveçli teknisyene değinilmesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan adına sahte hesap açan Türkiye kökenli olduğu iddia edilen Norveçli subaydan bahsedilmemesi dikkat çekti.

17.11.2017Dünya
NATOdaki skandalla ilgili TSKdan son dakika açıklaması

NATO'daki skandalla ilgili TSK'dan son dakika açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün, Norveç'teki NATO tatbikatında yaşanan skandalı duyurmuştu. Erdoğan, Atatürk fotoğrafı ve kendisinin isminin hedefe konduğunu söylemişti. NATO'dan olayla ilgili açıklama geldi. Skandala karışan Türkiye kökenli Norveçli bir subay ile bir teknisyenin görevden uzaklaştırıldığı belirtiliyor. Norveç'teki Ortak Harp Merkezi Komutanlığı konuya ilişkin özür mektubu yayınladı. NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, Türkiye'den özür diledi. NATO'da yaşanan skandalla ilgili TSK'dan da akşam saatlerinde açıklama geldi.

17.11.2017Dünya
NATO 2018de Afganistandaki asker sayısını arttıracak

NATO 2018'de Afganistan'daki asker sayısını arttıracak

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Afganistan'da 2018 yılı için gerekli olan 16 bin asker sayısına ulaşacaklarını bildirdi.

16.11.2017Dünya
NATOdan Rus istilasına karşı dev askeri plan

NATO'dan Rus istilasına karşı dev askeri plan

Rus ordusunun NATO ülkelerinin sınırlarına çok hızlı bir şekilde intikal edebilmesi NATO'yu endişelendirdi. NATO buna karşılık yeni tedbirler almayı planlıyor.

9.11.2017Dünya
Rusya tatbikat yaptı, üç ülkede telefonlar kesildi

Rusya tatbikat yaptı, üç ülkede telefonlar kesildi

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Rusya’nın geçen ayki askeri tatbikatlar sırasında bazı telefon sinyallerini kestiğinden şüphelendiklerini açıkladı.

7.11.2017Dünya
NATOdan Kuzey Kore uyarısı: Eksiksiz uygulansın

NATO'dan Kuzey Kore uyarısı: "Eksiksiz uygulansın"

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Avrupa ve Kuzey Amerika'ya balistik füze atacak yetenekte bir küresel tehdit haline gelmiş olan Kuzey Kore'ye karşı, kararlaştırılan yaptırımların tüm Birleşmiş Milletler üyelerince eksiksiz uygulanmasını istedi.

31.10.2017Dünya
NATO ve Japonya Pyongyanga baskı için anlaştı

NATO ve Japonya Pyongyang'a baskı için anlaştı

NATO ve Japonya'nın, Kuzey Kore'nin nükleer programıyla ilgili krizin çözümü için Pyongyang yönetimine baskıyı artırma konusunda hemfikir olduğu bildirildi.

30.10.2017Dünya
Türkiye’ye NATO’dan S-400 uyarısı

Türkiye’ye NATO’dan S-400 uyarısı

NATO Askeri Komitesi Başkanı Petr Pavel, Türkiye’nin Rusya’dan S-400 füze savunma sistemi alma kararıyla ilgili ‘kararda bağımsızlar ama söz konusu adımın gerekli sonuçları olabilir’ ifadesini kullandı.

26.10.2017Dünya
NATO: Oturun ve çözüm üretin

NATO: Oturun ve çözüm üretin

TÜRKİYE ile ABD arasında yaşanan vize gerginliğine NATO’dan ‘Çözüm üretin’ mesajı geldi. NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Fransız Haber Ajansı’na (AFP) yaptığı açıklamada, “ABD ve Türkiye’ye oturup çözüm bulmalarını ısrarla tavsiye ediyorum çünkü özellikle o bölgede birlikte yakın çalışabilmemiz ittifak için önemli ve Türkiye terörle mücadelemizde kilit. Her zaman yardım etmeye hazırız ancak doğrudan temaslar olduğunu biliyorum. Dolayısıyla Türkiye ve ABD birbiriyle konuşuyor ve bazı tartışma konularını ele alıyor” dedi.

13.10.2017Dünya
NATO’dan diyalog çağrısı

NATO’dan diyalog çağrısı

Türkiye ile ABD arasında yaşanan gerginliğe NATO’dan, ‘oturun ve çözüm üretin’ mesajı geldi. NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, iki ülkenin aralarındaki sorunu gidermesinin İttifak’ın bölgede yakın çalışma içinde olması açısından önemli olduğunu söyledi.

13.10.2017Dünya
NATOdan kriz açıklaması: Oturup konuşun

NATO'dan kriz açıklaması: Oturup konuşun

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Türkiye ve ABD’ye ‘oturup konuşarak krizi çözmeleri’ çağrısında bulundu.

13.10.2017Dünya
NATO Genel Sekreteri S-400leri savundu

NATO Genel Sekreteri S-400'leri savundu

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Türkiye’nin Rusya’dan S-400 füze sistemi almasının Atlantik Konseyi’ne alternatif arayışı olmadığını, Fransa ve İtalya ile de benzer silahların alınması için pazarlıklarının sürdüğünü söyledi.

10.10.2017Dünya
NATO Genel Sekreteri S-400’leri savundu

NATO Genel Sekreteri S-400’leri savundu

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Türkiye’nin Rusya’dan S-400 füze sistemi almasını savundu. Stoltenberg, "Eylül ayında bir araya geldiğimizde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile konuştum. Farklı ülkelerin bu tür (silah) yetenekleri satın alma isteğinin ulusal bir karar olduğunu söyledim” diye konuştu.

10.10.2017Dünya

Yazar Sonuçları

Hakikaten bu nasıl ittifak böyle?

Türkiye’nin de üyesi olduğu Batı savunma ittifakı NATO ile ortaya çıkan arızayı krizden öte bir skandal olarak adlandırmak daha doğru.

17.11.2017

Vergilerimizle alınacak S-400’ler bir depoda paslanmasın da

Ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, vergi artışlarının daha fazla silahı dış borca girmeden almak için gerekli olduğunu söyledi.

5.10.2017