MENÜ

Stoltenberg

Stoltenberg ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Stoltenberg haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 410 Stoltenberg haberi bulunmuştur.

Stoltenberg Haberleri

NATO’dan Türkiye’ye güvence

NATO’dan Türkiye’ye güvence

NORVEÇ’te düzenlenen Trident Javelin tatbikatında Atatürk’ün ‘düşman taraf’ içinde gösterilmesi, iç haberleşme sisteminde de Cumhurbaşkanı Erdoğan adına açılan hesaptan olumsuz mesajlar verilmesinin neden olduğu skandalın ardından Türkiye’den özür dileyen NATO, Ankara’ya garanti verdi.

23.11.2017Dünya
NATOdan skandalla ilgili yeni açıklama

NATO'dan skandalla ilgili yeni açıklama

Norveç’te düzenlenen Trident Javelin tatbikatında Atatürk’ün ‘düşman taraf’ içinde gösterilmesi, iç haberleşme sisteminde de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan adına açılan hesap aracılığıyla olumsuz mesajlar verilmesinin neden olduğu skandalın ardından Türkiye’den resmen özür dileyen NATO, Ankara’ya garanti verdi. NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, benzer bir olayın bir daha yaşanmayacağına dair güvence verdi.

23.11.2017Dünya
NATO skandalı için Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlundan iddia: FETÖ taktiği

NATO skandalı için Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu'ndan iddia: FETÖ taktiği

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, NATO tatbikatındaki "Atatürk ve Erdoğan düşmanlığı" skandalına ilişkin, "Biz bu tavırları, bu kabil işleri daha ziyade FETÖ mensuplarının taktikleri olarak görüyoruz" dedi.

22.11.2017Gündem
NATO skandalı utanç verici

NATO skandalı utanç verici

İNGİLTERE’nin Ankara Büyükelçisi Richard Moore, NATO tatbikatı sırasında yaşanan skandalı ‘utanç verici’ olarak nitelendirdi.

21.11.2017Gündem
Son dakika... İngiliz Büyükelçiden itiraf: Hepimiz biliyorduk

Son dakika... İngiliz Büyükelçi'den itiraf: Hepimiz biliyorduk

İngiltere'nin Ankara Büyükelçisi Richard Moore, DEAŞ karşıtı koalisyonun Rakka'da terör örgütleri YPG ile DEAŞ arasındaki anlaşmadan haberdar olduğunu söyledi. Moore, "Karar arazideki gruplar tarafından alındı, koalisyonun haberi vardı ancak bunu engelleyemedi" dedi.

21.11.2017Gündem
‘Rusya’dan siber saldırılar arttı’

‘Rusya’dan siber saldırılar arttı’

Tatbikatta bir hesaptan Atatürk ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın ‘düşman taraf’ olarak gösterilmesi nedeniyle Türkiye’den özür dileyen NATO’dan dikkat çekici bir açıklama geldi.

20.11.2017Dünya
NATO: Rusyadan gelen tehditlere adapte olmak zorundayız

NATO: "Rusya'dan gelen tehditlere adapte olmak zorundayız"

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, NATO'nun Rusya'dan gelen ve sürekli olarak değişen siber tehditlere sürekli olarak adapte olmak zorunda kaldığını belirtti.

20.11.2017Dünya
Türkiyeden NATOya özür cevabı

Türkiye'den NATO'ya özür cevabı

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, NATO tatbikatındaki "Atatürk ve Erdoğan düşmanlığı" skandalına ilişkin, "(FETÖ) Bütün varlıklarını Türkiye'ye zarar vermek, Türkiye'de bir takım olumsuz gelişmeler oluşturmak üzerine kuruyorlar. Bu (NATO tatbikatındaki "Atatürk ve Erdoğan düşmanlığı" skandalı), onların yöntemine çok benziyor." dedi.

19.11.2017Gündem
Bazı yanlışları aptallar değil alçaklar yapar

Bazı yanlışları aptallar değil alçaklar yapar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Norveç’te düzenlenen NATO tatbikatındaki hedef skandalıyla ilgili sert mesajlar vererek, “Bazı yanlışlar vardır ki onları aptallar değil ancak alçaklar yapar. Bu da işte böyle bir hadisedir. Bu terbiyesizliği NATO içinde bir süredir varlığını müşahede ettiğimiz çarpık bir bakış açısının dışa vurumu olarak anlıyorum” dedi. Geç saatlerde ise Cumhurbaşkanlığı kaynakları, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg'in Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı telefonla arayarak skandaldan dolayı özür dilediğini paylaştılar. Partisinin il kongrelerinin startını baba ocağı Rize’den veren Erdoğan, özetle şunları söyledi:

18.11.2017Gündem
NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, Cumhurbaşkanı Erdoğanı arayarak bizzat özür diledi

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı arayarak bizzat özür diledi

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı arayarak bizzat özür diledi

18.11.2017Ankara
NATO Genel Sekreteri Erdoğandan özür diledi

NATO Genel Sekreteri Erdoğan'dan özür diledi

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı telefonla arayarak Norveç’teki skandal olaya dair özür diledi.

18.11.2017Gündem
NATO Genel Sekreteri Türkiyeden özür diledi

NATO Genel Sekreteri Türkiye'den özür diledi

NATO Genel Sekreteri Türkiye'den özür diledi

18.11.2017Merkez
NATOda skandal

NATO'da skandal

NATO’nun Norveç’te düzenlediği komuta kontrol amaçlı Trident Javelin adlı tatbikatta Atatürk’ün fotoğrafının, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da isminin ‘düşman taraf’ olarak gösterildiği ortaya çıktı. Türkiye tatbikattaki 41 askerini geri çekme kararı aldı. Skandal sonrasında NATO’dan en üst düzeyde resmi özür geldi. Olayın bir medya teknisyeni ve Norveç ordusunda görevli bir sivil personelden kaynaklandığı belirlendi.

17.11.2017Dünya
Genelkurmay Başkanı Akar Nato Genel Sekreti ile görüştü

Genelkurmay Başkanı Akar Nato Genel Sekreti ile görüştü

Genelkurmay Başkanı Akar Nato Genel Sekreti ile görüştü

17.11.2017Ankara
NATO Genel Sekreteri Stoltenberg özür diledi

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg özür diledi

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg özür diledi

17.11.2017Ankara
Son dakika... NATO skandalıyla ilgili başsavcılık harekete geçti

Son dakika... NATO skandalıyla ilgili başsavcılık harekete geçti

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, NATO'nun Norveç'teki Trident Javelin Tatbikatı'nda Atatürk'ün düşman liderler arasında ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın düşmanla iş birliği içinde gösterildiği skandalla ilgili soruşturma başlattı.Norveç'ten ve NATO'dan peş peşe özürler gelirken Dışişleri Bakanlığından NATO tatbikatındaki skandala ilişkin yapılan açıklamada, "Bu menfur hadisenin failleri hakkında gerekli cezai işlemlerin yapılması yakından izlenecektir" ifadesi kullanıldı.

17.11.2017Gündem
NATO Genel Sekreteri Türkiyeden özür diledi

NATO Genel Sekreteri Türkiye'den özür diledi

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, hedef skandalı nedeniyle Türkiye'den özür diledi. Açıklamada Atatürk fotoğrafını düşmanlar arasına ekleyen Norveçli teknisyene değinilmesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan adına sahte hesap açan Türkiye kökenli olduğu iddia edilen Norveçli subaydan bahsedilmemesi dikkat çekti.

17.11.2017Dünya
NATOdaki skandalla ilgili TSKdan son dakika açıklaması

NATO'daki skandalla ilgili TSK'dan son dakika açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün, Norveç'teki NATO tatbikatında yaşanan skandalı duyurmuştu. Erdoğan, Atatürk fotoğrafı ve kendisinin isminin hedefe konduğunu söylemişti. NATO'dan olayla ilgili açıklama geldi. Skandala karışan Türkiye kökenli Norveçli bir subay ile bir teknisyenin görevden uzaklaştırıldığı belirtiliyor. Norveç'teki Ortak Harp Merkezi Komutanlığı konuya ilişkin özür mektubu yayınladı. NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, Türkiye'den özür diledi. NATO'da yaşanan skandalla ilgili TSK'dan da akşam saatlerinde açıklama geldi.

17.11.2017Dünya
NATO 2018de Afganistandaki asker sayısını arttıracak

NATO 2018'de Afganistan'daki asker sayısını arttıracak

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Afganistan'da 2018 yılı için gerekli olan 16 bin asker sayısına ulaşacaklarını bildirdi.

16.11.2017Dünya
NATOdan Rus istilasına karşı dev askeri plan

NATO'dan Rus istilasına karşı dev askeri plan

Rus ordusunun NATO ülkelerinin sınırlarına çok hızlı bir şekilde intikal edebilmesi NATO'yu endişelendirdi. NATO buna karşılık yeni tedbirler almayı planlıyor.

9.11.2017Dünya
Rusya tatbikat yaptı, üç ülkede telefonlar kesildi

Rusya tatbikat yaptı, üç ülkede telefonlar kesildi

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Rusya’nın geçen ayki askeri tatbikatlar sırasında bazı telefon sinyallerini kestiğinden şüphelendiklerini açıkladı.

7.11.2017Dünya
NATOdan Kuzey Kore uyarısı: Eksiksiz uygulansın

NATO'dan Kuzey Kore uyarısı: "Eksiksiz uygulansın"

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Avrupa ve Kuzey Amerika'ya balistik füze atacak yetenekte bir küresel tehdit haline gelmiş olan Kuzey Kore'ye karşı, kararlaştırılan yaptırımların tüm Birleşmiş Milletler üyelerince eksiksiz uygulanmasını istedi.

31.10.2017Dünya
NATO ve Japonya Pyongyanga baskı için anlaştı

NATO ve Japonya Pyongyang'a baskı için anlaştı

NATO ve Japonya'nın, Kuzey Kore'nin nükleer programıyla ilgili krizin çözümü için Pyongyang yönetimine baskıyı artırma konusunda hemfikir olduğu bildirildi.

30.10.2017Dünya
Türkiye’ye NATO’dan S-400 uyarısı

Türkiye’ye NATO’dan S-400 uyarısı

NATO Askeri Komitesi Başkanı Petr Pavel, Türkiye’nin Rusya’dan S-400 füze savunma sistemi alma kararıyla ilgili ‘kararda bağımsızlar ama söz konusu adımın gerekli sonuçları olabilir’ ifadesini kullandı.

26.10.2017Dünya
NATO: Oturun ve çözüm üretin

NATO: Oturun ve çözüm üretin

TÜRKİYE ile ABD arasında yaşanan vize gerginliğine NATO’dan ‘Çözüm üretin’ mesajı geldi. NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Fransız Haber Ajansı’na (AFP) yaptığı açıklamada, “ABD ve Türkiye’ye oturup çözüm bulmalarını ısrarla tavsiye ediyorum çünkü özellikle o bölgede birlikte yakın çalışabilmemiz ittifak için önemli ve Türkiye terörle mücadelemizde kilit. Her zaman yardım etmeye hazırız ancak doğrudan temaslar olduğunu biliyorum. Dolayısıyla Türkiye ve ABD birbiriyle konuşuyor ve bazı tartışma konularını ele alıyor” dedi.

13.10.2017Dünya
NATO’dan diyalog çağrısı

NATO’dan diyalog çağrısı

Türkiye ile ABD arasında yaşanan gerginliğe NATO’dan, ‘oturun ve çözüm üretin’ mesajı geldi. NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, iki ülkenin aralarındaki sorunu gidermesinin İttifak’ın bölgede yakın çalışma içinde olması açısından önemli olduğunu söyledi.

13.10.2017Dünya
NATOdan kriz açıklaması: Oturup konuşun

NATO'dan kriz açıklaması: Oturup konuşun

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Türkiye ve ABD’ye ‘oturup konuşarak krizi çözmeleri’ çağrısında bulundu.

13.10.2017Dünya
NATO Genel Sekreteri S-400leri savundu

NATO Genel Sekreteri S-400'leri savundu

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Türkiye’nin Rusya’dan S-400 füze sistemi almasının Atlantik Konseyi’ne alternatif arayışı olmadığını, Fransa ve İtalya ile de benzer silahların alınması için pazarlıklarının sürdüğünü söyledi.

10.10.2017Dünya
NATO Genel Sekreteri S-400’leri savundu

NATO Genel Sekreteri S-400’leri savundu

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Türkiye’nin Rusya’dan S-400 füze sistemi almasını savundu. Stoltenberg, "Eylül ayında bir araya geldiğimizde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile konuştum. Farklı ülkelerin bu tür (silah) yetenekleri satın alma isteğinin ulusal bir karar olduğunu söyledim” diye konuştu.

10.10.2017Dünya
Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Prof. Dr. Gülnur Aybet: YPGye verilen silahlarla ilgili endişelerimiz var

Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Prof. Dr. Gülnur Aybet: YPG'ye verilen silahlarla ilgili endişelerimiz var

Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Prof. Dr. Gülnur Aybet, geçen haftaki Birleşmiş Milletler Genel Kurulu görüşmeleri için Türk heyetiyle birlikte geldiği New York’ta Hürriyet’e özel açıklamalarda bulundu. ABD'nin YPG'ye verdiği silahlarla ilgili değerlendirmede bulunan Prof. Dr. Aybet, "Bugün Suriye’de verilen silahlar yarın Türkiye için direk bir tehdit haline gelecek mi endişemiz var" şeklinde konuştu.

26.9.2017Dünya
Son dakika: Erdoğandan Amerikalı gazeteciye ders gibi yanıt

Son dakika: Erdoğan'dan Amerikalı gazeteciye ders gibi yanıt

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 25 Eylül'de Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin (IKBY) gerçekleştirmeyi planladığı "bağımsızlık referandumu"na ilişkin, "Biz en başından beri Irak'ın toprak bütünlüğünü savunduk; kimse bunu yapmıyorken bile. Bu referandum yapılmamalıdır." dedi.

20.9.2017Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan Amerikan kanalına konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan Amerikan kanalına konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, PBS kanalında yayınlanan "News Hour" programının yapımcısı Judy Woodruff'a mülakat verdi.

20.9.2017Dünya
Son dakika... Erdoğandan flaş açıklamalar

Son dakika... Erdoğan'dan flaş açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ABD'de önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan 'TEOG yerine nasıl bir sistem olacağı ile ilgili çalışmalarımız var' ifadelerini kullanırken üniversiteye girişlerle ilgili de çalışma yapıldığını belirtti. Erdoğan, Kuzey Irak'taki referandum kararı ile ilgili, "MGK öncesi açıklama doğru değil, adımlar sert olacak" açıklamasında bulundu. Erdoğan, korumalara silah satışı konusunu da Trump'la ikili görüşmede ele alacağını söyledi.

19.9.2017Gündem
Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Erdoğandan kritik görüşmeler

Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kritik görüşmeler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Irak Başbakanı İbadi ile telefonda görüştü. Erdoğan daha sonra ise NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile bir araya geldi.

18.9.2017Dünya
NATOdan Kuzey Koreye küresel cevap çağrısı

NATO'dan Kuzey Kore'ye küresel cevap çağrısı

NATO, Kuzey Kore'nin sabah saatlerinde gerçekleştirdiği balistik füze denemesine tepki göstererek, "Küresel cevap" çağrısında bulundu.

15.9.2017Dünya
Tuğlukun annesinin cenazesindeki saldırıya Cumhurbaşkanlığından sert tepki

Tuğluk'un annesinin cenazesindeki saldırıya Cumhurbaşkanlığı'ndan sert tepki

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Aysel Tuğluk'un annesinin cenazesindeki olaylara tepki gösterdi. Kalın, "Cumhurbaşkanlığı adına buradan bu hadiseyi en net şekilde kınadığımızı ifade ediyorum" dedi.

14.9.2017Gündem
NATO Genel Sekreterinden S-400 açıklaması

NATO Genel Sekreteri'nden S-400 açıklaması

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Türkiye’nin Rusya’dan S-400 satın alımıyla ilgili, “NATO üyeleri hangi ekipmanı alacaklarına kendileri karar verir” dedi.

14.9.2017Dünya
Polonya, Macron’un o sözleri çin Fransa’ya nota verdi

Polonya, Macron’un o sözleri çin Fransa’ya nota verdi

Polonya’nın, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un Polonya’ya ilişkin açıklamaları nedeniyle Fransa’ya nota verdiği bildirildi.

26.8.2017Dünya
Barcelonada araçlı terör.. Minibüs yayaların arasına daldı

Barcelona'da 'araçlı terör'.. Minibüs yayaların arasına daldı!

Barcelona kent merkezinde bir sürücü, minibüs kalabalığın üzerine sürdü. ‘Araçlı terör’ün son kurbanı İspanya’nın en turistik kenti Barcelona oldu. Şehrin Las Rablas caddesinde bir minibüs yayaların arasına daldı. 13 kişinin hayatını kaybettiği vahşi saldıryı propaganda ajansı Amaq üzerinden terör örgütü DEAŞ üstlendi.

17.8.2017Dünya
NATO, Konya krizi için arabuluculuk yaptı

'NATO, Konya krizi için arabuluculuk yaptı'

NATO, Türkiye ile Almanya arasında gerginliğe yol açan, Konya'daki NATO üssünün Alman milletvekilleri tarafından ziyaret edilmesi için arabuluculuk yaptı.

9.8.2017Dünya
NATO Konya için arabulucu olacak

NATO Konya için arabulucu olacak

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg Almanya ile Türkiye arasındaki ziyaret krizine ittifak bünyesinde çözüm bulunmasını önerdi.

25.7.2017Dünya
NATOdan Konya teklifi

NATO'dan 'Konya' teklifi

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg'in, Alman milletvekillerinin Konya'da bulunan Alman askerlerini ziyaretine ilişkin bir öneri sunduğu bildirildi.

24.7.2017Dünya
NATOdan flaş Konya açıklaması

NATO'dan flaş Konya açıklaması

NATO, Almanya ile Türkiye arasında yaşanan krizde arabulucu rolünü sürdüreceğini bildirerek Almanya'dan gelen Türkiye'ye baskı taleplerini geri çevirdi.

18.7.2017Dünya
Almanya, Konya üssü için NATOdan yardım istedi

Almanya, Konya üssü için NATO'dan yardım istedi

Almanya Federal Cumhuriyeti Meclis Silahlı Kuvvetler ombudsmanı Hans-Peter Bartels NATO'den Alman parlamenterlerin Konya'daki NATO üssünde görevli Alman askerlerini ziyaretiyle ilgili anlaşmazlıkta Almanya'ya yardımcı olmasını talep etti. Koalisyon ortağı Alman Sosyal Demokrat Partisi (SPD) ise Eylül ayına kadar ziyarete izin verilmemesi durumunda Almanya'nın üsten çekilmeyi tartışması gerektiğini açıkladı.

18.7.2017Dünya
NATOdan itidal çağrısı

NATO'dan itidal çağrısı

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Türkiye ve Almanya'dan, Alman parlamenterlerin Türk üslerini ziyareti konusundaki anlaşmazlıklarını çözmelerini istedi.

17.7.2017Dünya
Almanya Konya iptalinin ardından ikiye bölündü

Almanya Konya iptalinin ardından ikiye bölündü

Türkiye'nin Alman milletvekillerinin Konya'daki askeri üste bulunan Alman askerlerini ziyaret iznini iptal etmesi, Alman siyasetinde farklı yankılar uyandırdı. İki farklı görüş ortaya çıktı.

16.7.2017Dünya
NATO’dan Çavuşoğlu’na Konya telefonu

NATO’dan Çavuşoğlu’na Konya telefonu

TÜRKİYE’nin Konya’daki NATO üssünde görev yapan Alman askerlerinin Alman parlamenterler tarafından ziyaretine izin verilmemesi üzerine, NATO devreye girdi.

15.7.2017Dünya

Yazar Sonuçları

Hakikaten bu nasıl ittifak böyle?

Türkiye’nin de üyesi olduğu Batı savunma ittifakı NATO ile ortaya çıkan arızayı krizden öte bir skandal olarak adlandırmak daha doğru.

17.11.2017

Vergilerimizle alınacak S-400’ler bir depoda paslanmasın da

Ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, vergi artışlarının daha fazla silahı dış borca girmeden almak için gerekli olduğunu söyledi.

5.10.2017

Uluslararası hukuk çökerken yaygın savaş tehlikesi

Ateş düştüğü yeri yakıyor ve biz doğal olarak canımızı yakan hukuk devleti sorunları ile meşgul oluyoruz ama bir yandan uluslararası hukuk ve uluslararası kuruluşların yaptırım gücü zayıflıyor ve yaygın savaş tehlikesi artıyor.

4.8.2017