MENÜ

Steve Blank

Steve Blank ile ilgili tüm haberleri, son dakika Steve Blank haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Steve Blank haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 14 Steve Blank haberi bulunmuştur.

Steve Blank Haberleri

Girişimci gençlere 10 öneri

Girişimci gençlere 10 öneri

Girişimci gençlerin daha üniversite yıllarında adım atması gerekiyor. Yeni girişimleri takip etmek, staj yapmak, yeni bir girişimde ücretsiz çalışmak bunların başında. Mezun olduktan sonra ise, kurumsal bir şirkette 5-10 yıl çalışmanızı öneriyorum.

9.07.2018Eğitim
Tasarımcı Olun

Tasarımcı Olun

Komşular arasındaki muhabbetlere baktığımda her zaman “Benim oğlum mühendis, seninki ne?” veya “Benim oğlum doktor” diyen teyzeleri duymuşumdur. Bu aslında bizim kültürümüzün en prestijli katmanlarını oluşturan meslek gruplarıdır. Peki neden? Küçük bir anekdot ile anlatayım:

13.02.2018Kobi
Başarılı bir kariyer hayatı için okumanız gereken 10 kitap

Başarılı bir kariyer hayatı için okumanız gereken 10 kitap

Başarılı bir kariyer hayali düşlüyor ve harekete geçmeyi planlıyorsanız bu kitaplar sizin en büyük yardımcınız olacak!

30.06.2017Kobi
Son başvuru tarihi 20 Şubat

Son başvuru tarihi 20 Şubat

Üniversite öğrencilerine, iş fikirlerini iş dünyasının önde gelen isimleriyle birlikte geliştirerek hayata geçirme imkanı sunan “TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var!” yarışması geçen yıl Türkiye genelinde 144 üniversiteden başvuru alarak rekor kırmıştı. TÜSİAD, yarışmanın yeni döneminde, benim fikrim iş yapar! diyen tüm üniversite öğrencilerini 20 Şubat’a kadar bu sürece katılmaya ve girişimcilik serüveninde yeni bir sayfa açmaya davet ediyor.

16.02.2017Ekonomi
Ya bir gün müdürler yok olursa...

Ya bir gün müdürler yok olursa...

Özellikle ABD ve Avrupa’da son yıllarda tartışılan yeni bir yönetim şekli var. Aslen yazılımcı olan Brian Robertson’ın 2007’de geliştirdiği bu yönetim şeklinin ismi holakrasi (holacracy).

Girişimcilik öğrenilebilir

Girişimcilik öğrenilebilir

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Startup etkinliğine 78 ülkeden girişimciler katıldı. Etkinliği düzenleyen Etohum’un kurucusu Burak Büyükdemir, girişimciliğin doğuştan gelmediğini sonradan öğrenebileceğini söylüyor. Girişimci ve yazar Steve Blank ise girişimciliğin ancak gerçekten hevesli olanlara öğretilebileceğini belirtiyor.

Dışarı çıkın, dünyayı tanıyın

'Dışarı çıkın, dünyayı tanıyın!'

İçerisinden çıkardığı yeni internet girişimleri ve internet sektörünün geleceğine yön veren konuşmacılarıyla geçtiğimiz iki yıla damgasını vuran ve ABD, Avrupa ve Asya’dan gelen 2 binden fazla katılımcıyı, 200’den fazla girişimciyi ağırlayan Startup İstanbul, Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda MEF Üniversitesi’nden Prof. Erhan Erkut’un açılış konuşmasıyla başladı.

6.10.2015Teknoloji
Startup İstanbul için geri sayım başladı

Startup İstanbul için geri sayım başladı

3-5 Ekim tarihleri arasında ABD, Avrupa ve Asya’dan gelen girişimci ve yatırımcılarla Startup İstanbul çatısı altında buluşmak için geri sayım başladı.

11.09.2015Teknoloji
Girişimcilikte başarı için 10 altın tavsiye

Girişimcilikte başarı için 10 altın tavsiye

Yeni girişimci gençler ile bu alana yönelmek isteyenler iyi iletişim becerilerine sahip olmalı. Planlarını kısa sürede hayata geçirerek kendilerini geliştirmeli, çok okumalı, müşterilerini iyi tanımalı. Uzmanlara göre bunlarla birlikte fikirlerini yakınlarıyla paylaşan ve aldıkları geri bildirimle eksik veya yanlışlarını giderenler sorunları daha kolay farkediyor. Doğru atılan adımlar ise girişimcileri başarıya ulaştırıyor.

18.01.2015Eğitim
Bob Dorf, Girişim Fabrikasına konuk oldu

Bob Dorf, Girişim Fabrikası'na konuk oldu

Girişim dünyasının temel kitaplarından birisi olan ve Ericsson tarafından Türkçe’ye "Girişimcinin El Kitabı" olarak kazandırılan ‘Startup Owner’s Manual’ kitabının yazarlarından, girişimcilik denildiğinde dünyada ilk akla gelen isimler arasında yer alan Bob Dorf, Girişim Fabrikası'nda girişimcilerle bir araya geldi.

12.11.2014Ekonomi
Sinemayla tarihin buluşması

Sinemayla tarihin buluşması

Avrupa kültürleri 12'inci İstanbul Uluslararası Sinema Tarih Buluşması'nda bir araya geliyor.

9.12.2009Gündem
Dans müziğinde Rönesans devri

Dans müziğinde Rönesans devri

Dans müziğinin beşiği İngiltere ise, İngiltere'nin bir numaralı kulübü de Renaissance. İşte bu kulubün resident DJ'leri DJ Remy ve Parks&Wilson İstanbullular’a unutamayacakları bir parti yaşatmayı vaat ediyor. Eğer yılbaşının yorgunluğunu üzerinizden atmayı başardıysanız, bu parti çin hazırlanmaya başlayın.

5.01.2002Gündem

Yazar Sonuçları

Sesten Hastalık Teşhisi

Ses, kendine has biyo-işareti sayesinde online işlemlerde şifre olarak kullanılmasından tutun sesle aktive olan cihazlara kadar bir çok alanda kullanılmaktadır. Sağlıkta kullanımı ise bugüne kadar çok sınırlıydı.

24.03.2017