MENÜ

Steffen Seibert

Steffen Seibert ile ilgili tüm haberleri, son dakika Steffen Seibert haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Steffen Seibert haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 418 Steffen Seibert haberi bulunmuştur.

Steffen Seibert Haberleri

Merz’in eleştirdiği Merkel’e, Scholz sahip çıktı

Merz’in eleştirdiği Merkel’e, Scholz sahip çıktı

CDU içinde ‘yönetim zayıflığı’ eleştirilerinin hedefi olan ve bu eleştirilere karşı sessizliğini koruyan Başbakan Angela Merkel’e, SPD’li Maliye Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Olaf Scholz sahip çıktı.

31.10.2019Avrupa
Almanya, Türkiye ile Rusya arasında varılan mutabakatı olumlu

Almanya, Türkiye ile Rusya arasında varılan mutabakatı olumlu

Alman Hükümet Sözcüsü Steffen Seibert, Türkiye ile Rusya arasında dün akşam imzalanan mutabakata ilişkin, "Dünkü mutabakatla çatışmaların durmasının 150 saat daha uzatılmasını memnuniyetle karşılıyoruz." dedi.

23.10.2019Dünya
‘Güvenli bölgeye’ Avrupa askeri önerisi

‘Güvenli bölgeye’ Avrupa askeri önerisi

Almanya’da Başbakan Angela Merkel’in partisi CDU’da Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyinde kuracağı güvenli bölgeye ‘Avrupa askeri gönderilsin’ tartışması başladı.

22.10.2019Dünya
Merkel ve Putin, Ukrayna, Suriye ve Libyayı görüştü

Merkel ve Putin, Ukrayna, Suriye ve Libya'yı görüştü

Alman Hükümet Sözcüsü Steffen Seibert, yaptığı yazılı açıklamada, Şansölye Merkel ile Rusya Devlet Başkanı Putin'in bugün bir telefon görüşmesi gerçekleştirdiği belirtti.

19.10.2019Dünya
Almanyadan Huaweiye 5Gde yeşil ışık

Almanya'dan Huawei'ye 5G'de yeşil ışık

ABD’nin diğer ülkelerden Huawei konusunda kısıtlama getirme talebine rağmen Almanya, 5G altyapısının kurulmasında Çin şirketi Huawei'yi dışarıda bırakmadı. İsviçreli telekom firması Sunrise de 5G dağıtımı konusunda Huawei ile iş birliği yaparak Avrupa'daki ilk 5G iç mekan servisini kullanıma sundu

17.10.2019Teknoloji
Merkel’den taziye ziyareti

Merkel’den taziye ziyareti

Almanya Başbakanı Angela Merkel, dün Halle kentinde bir sinagog önünde ve bir dönercide 2 kişinin hayatını kaybettiği saldırının ardından Berlin’deki Yeni Sinagog’u ziyaret ederek, taziyelerini bildirdi.

10.10.2019Avrupa
NSUnun ilk kurbanı Enver Şimşek’in anıtına 2 günde ikinci saldırı

NSU'nun ilk kurbanı Enver Şimşek’in anıtına 2 günde ikinci saldırı

Almanya’da ırkçı Nasyonal Sosyalist Yeraltı (NSU) terör örgütünün ilk kurbanı Enver Şimşek adına Zwickau kentinde dikilen meşe ağacının 2 gün önce kimliği bilinmeyen kişilerce kesilmesinin ardından aynı yere konulan tahtadan bankın da tahrip edildiği bildirildi. Ağacı kesen ve bankı tahrip edenlerin aşırı sağcılar olduğu tahmin ediliyor.

7.10.2019Avrupa
Türk kurban için dikilen ağaca saldırı

Türk kurban için dikilen ağaca saldırı

Almanya’nın doğusundaki Zwickau kentinde aşırı sağcı terör örgütü NSU’nun Türk kurbanı anısına dikilen ağaç saldırıya uğradı.

6.10.2019Dünya
Enver Şimşek anısına dikilen ağacı kestiler

Enver Şimşek anısına dikilen ağacı kestiler

Almanya’da neonazi terör örgütü NSU’nun ilk kurbanı Enver Şimşek anısına 8 Eylül'de dikilen meşe ağacı, kimliği belirsiz kişiler tarafından kesildi. Berlin’de düzenlenen basın toplantısında bu konuya da değinen Hükümet Sözcüsü Steffen Seibert, olayı sert bir dille kınadı:

4.10.2019Avrupa
Önce Almanya sonra İngiltere kapıyı kapattı

Önce Almanya sonra İngiltere kapıyı kapattı

Almanya Hükümet Sözcüsü Steffen Seibert, G7 ülkelerinin G7 formatında toplanma kararı almalarının sebeplerinin devam ettiğini belirterek, bu sebepler ortadan kalkmadan Rusya'nın gruba katılamayacağını söyledi. İlerleyen saatlerde Almanya Başbakanı Angela Merkel ile görüşen İngiltere Başbakanı Boris Johnson da Almanya ile aynı fikirde olduğunu vurgulayarak Rusyalı G-8 formatına kapıyı kapattı.

21.08.2019Dünya
Almanya’dan ABD’nin Suriye talebine ret

Almanya’dan ABD’nin Suriye talebine ret

Almanya, ABD’nin Suriye’ye kara gücü gönderme talebine olumsuz yanıt verdi.

9.07.2019Dünya
ABDnin Almanyadan asker talebi tepkiyle karşılandı

ABD'nin Almanya'dan asker talebi tepkiyle karşılandı

ABD'nin Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey'in, Almanya'dan Suriye'ye asker göndermesini talep etmesi, koalisyon ortağı Sosyal Demokrat Parti (SPD) ve muhalefet partilerinin tepkisini çekti, hükümet ise bu konudaki isteksizliğini ifade etti.

8.07.2019Dünya
Almanya’dan Suriye cevabı: Asker gönderilmeyecek

Almanya’dan Suriye cevabı: Asker gönderilmeyecek

ABD’nin Suriye’deki özel temsilcisi James Jeffrey, Alman medyasına yaptığı açıklamada, “Almanya’dan kara birliklerinin, bölgemizdeki askerlerimizin kısmen yerini almasını istiyoruz” diyerek Almanya’ya Suriye’nin kuzeyine kara birlikleri göndererek askeri katılımını artırma çağrısı yapmıştı. Bu çağrıya Almanya’dan yanıt geldi.

8.07.2019Avrupa
Koltuk krizinden hükümet krizine

Koltuk krizinden hükümet krizine

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Brüksel’de AB liderler zirvesinde koltuk krizini çözdü ancak içeride hükümet krizine yol açtı. SPD ile Yeşiller, Avrupa Komisyonu Başkanlığı için Savunma Bakanı Ursula von der Leyen isminde uzlaşılmasına karşı çıktı: “Desteklemeyiz”.

3.07.2019Avrupa
Merkel’in nesi var

Merkel’in nesi var?

Almanya Başbakanı Angela Merkel’i bir hafta arayla kameralar önünde titreme tutması, kamuoyunda, “Merkel’in nesi var?” sorularını artırdı. Sekiz gün önceki titreme nöbetine ‘sıcak hava ve su yetersizliği neden olabilir’ diyen Alman doktorlar, şimdi Merkel’in sağlık durumunu ciddiye alması, titremenin altında ‘Multiple Skleroz’, parkinson gibi ciddi hastalıkların olabileceğini söylüyor. Bunun için de başbakanın ciddi bir sağlık kontrolünden geçmesini tavsiye ediyorlar.

28.06.2019Avrupa
Alman Daimler kar beklentisini revize etti

Alman Daimler kar beklentisini revize etti

Alman otomobil üreticisi Daimler AG, 12 ay içinde kar marjı tahminlerini üçüncü kez dizel araçlarla ilgili devam eden idari süreçler ve önlemlerden dolayı aşağı yönlü revize etti.

24.06.2019Ekonomi
Almanyadan İran’a nükleer anlaşma ile ilgili çağrı

Almanya'dan İran’a nükleer anlaşma ile ilgili çağrı

Alman Hükümet Sözcüsü Steffen Seibert, "İran'dan nükleer anlaşmadaki taahhütlerine tamamen uymasını bekliyor ve talep ediyoruz" dedi.

17.06.2019Dünya
Alman hükümeti camilere yönelik saldırıları kınadı

Alman hükümeti camilere yönelik saldırıları kınadı

Almanya'da Hükümet Sözcüsü Steffen Seibert, ülkede camilere yönelik saldırıları kınadı.

12.06.2019Dünya
İran’dan nükleer ültimatom: Avrupa’ya 30 gün süre

İran’dan nükleer ültimatom: Avrupa’ya 30 gün süre

ABD’nin 2015 yılında imzalanan nükleer anlaşmadan çekilmesinin birinci yılında İran’dan karşı hamle geldi. Tahran yönetimi söz konusu anlaşmadan ‘kısmen’ çekildiğini duyurdu. Anlaşmanın yasakladığı bazı nükleer faaliyetlere geri dönme kararı alan İran, Avrupalı ortaklarına ABD tarafından bankacılık ve petrol sektörüne getirilen yaptırımların telafi edilmesi için 60 gün süre verdi. İran, aksi halde yeni adımlar atacağını duyurdu.

9.05.2019Dünya
Almanyadan çok önemli İran açıklaması

Almanya'dan çok önemli İran açıklaması

Alman Hükümet Sözcüsü Steffen Seibert, İran'ın nükleer anlaşmadaki taahhütlerini kısmen durduracağına yönelik açıklamasını Almanya, İngiltere ve Fransa’yı kapsayan E3 ülkeleri olarak ayrıntılı değerlendireceklerini söyledi.

8.05.2019Dünya
‘BM şemsiyesi altında siyasi sürece dönülmeli’

‘BM şemsiyesi altında siyasi sürece dönülmeli’

Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti (UMH) Başkanlık Konseyi Başkanı Fayiz es-Serrac, başkent Berlin’de Almanya Başbakanı Angela Merkel ile bir araya geldi. Görüşmede Merkel, Libya’da BM şemsiyesi altında siyasi sürece dönülmesini talep etti.

8.05.2019Avrupa
Savaş tazminatı için ilk adım

Savaş tazminatı için ilk adım

Yunanistan, Almanya’dan 1 ve 2’nci dünya savaşları sırasında ülkede yarattığı zarar nedeniyle 300 milyar Euro tazminat ödemesini talep ediyor. Yunan parlamentosu hükümete gerekli adımları atması için yetki verdi.

19.04.2019Dünya
Yunan Meclisi onayladı: Almanya 290 milyar Euro savaş tazminatını ödesin

Yunan Meclisi onayladı: Almanya 290 milyar Euro savaş tazminatını ödesin

Yunanistan parlamentosu, Almanya’nın 290 milyar Euro tazminat ödemesini isteyen kararı oy çokluğuyla kabul etti. Yunan hükümetinden de gerekli tüm adımları atması istendi.

18.04.2019Avrupa
Almanya ekonomisinin canlandırma paketine ihtiyacı yok

Almanya ekonomisinin canlandırma paketine ihtiyacı yok!

Geçen yıl 58 milyar Euro bütçe fazlası vererek rekor kıran Almanya’nın hükümet sözcüsü Steffen Seibert, ülkenin büyüme tahminlerinin aşağı yönlü revize edilmesi gerekçesiyle muhalefetin dile getirdiği ‘ekonomiyi canlandırma paketi’ne ihtiyaç olmadığını açıkladı.

16.04.2019Avrupa
Almanyadan canlandırma paketi açıklaması

Almanya'dan "canlandırma paketi" açıklaması

Almanya'da hükümet sözcüsü Steffen Seibert “Ekonomiyi canlandırma paketine ihtiyaç olmadığını görüyoruz” dedi.

16.04.2019Ekonomi
Dünyaca ünlü Notre Dame Katedrali yangınla kül oldu

Dünyaca ünlü Notre Dame Katedrali yangınla kül oldu!

Fransa’nın başkenti Paris’in simgelerinden Notre Dame Katedrali’nin çatısında dün akşam yangın çıktı. Alevler kısa sürede tarihi binayı sararken, 96 metrelik en büyük kule çevredekilerin gözyaşları ve çaresiz bakışları arasında devrildi. 6 saat süren yangın sonrası katedral kullanılamaz hale geldi. Notre Dame Katedrali Sözcüsü Andre Finot, "Her şey yanıyor, 19. yüzyıldan, 13. yüzyıldan kalan her yer yanıyor, hiçbir şey kalmayacak." açıklamasını yaptı. Paris İtfaiyesi, Notre Dame Katedrali'ndeki yangının söndürülüp söndürülemeyeceğinden emin olamadıklarını duyurdu. Öte yandan, Fransa İçişlerinden sorumlu Devlet Bakanı Laurent Nunez, yaptığı açıklamada, "Yangının yoğunluğu azaldı. Notre Dame'ın ana yapısı ve özellikle kuzey çan kulesinin kurtarıldığını düşünebilirsiniz." dedi. Nunez, yangının nedeninin henüz bilinmediğini kaydetti. İtfaiye Sözcüsü Gabriel Plus, basına yaptığı açıklamada, "Yangın tamamen kontrol altına alındı ve neredeyse tamamı söndürüldü." dedi. Plus, çalışmaların gece boyu devam edeceğini de belirtti. Yangın yaklaşık 8,5 saat sonra söndürüldü.

15.04.2019Dünya
Almanya Başbakanı Angela Merkelin annesi öldü

Almanya Başbakanı Angela Merkel'in annesi öldü

Almanya Başbakanı Angela Merkel'in 90 yaşındaki annesi Herlind Kasner'in öldüğü bildirildi.

10.04.2019Dünya
BM Genel Sekreterinden Libya açıklaması

BM Genel Sekreteri'nden Libya açıklaması

BM Genel Sekreteri Guterres, Libya'daki krizden sadece siyasi çözümle çıkılabileceğini belirtti. A) Başkanı Tajani de "AB, Libya'daki duruma acilen müdahale etmeli." dedi.

5.04.2019Dünya
Yasa onaylandı: Almanya bunu yapanları vatandaşlıktan atacak

Yasa onaylandı: Almanya bunu yapanları vatandaşlıktan atacak

Almanya uzun süredir tartışılan yasa tasarısını bakanlar kurulunda onayladı. DEAŞ militanlarını odak noktasına alan ancak PKK’yı da kapsayabilecek yasa tasarısına göre yurt dışında bir terör örgütü safında çatışmalara katılan çifte vatandaşlar, Alman vatandaşlığından atılacak.

4.04.2019Avrupa
Seibert açıkladı: ‘Ambargo 6 ay daha uzatıldı’

Seibert açıkladı: ‘Ambargo 6 ay daha uzatıldı’

Almanya Hükümet Sözcüsü Steffen Seibert, Suudi Arabistan’a silah satışlarının durdurulmasına ilişkin kararın 30 Eylül 2019’a kadar uzatıldığını, bu süre içinde yeni başvuruların da onaylanmayacağını açıkladı.

29.03.2019Avrupa
Suudi Arabistan’a silah satışı ikiye böldü

Suudi Arabistan’a silah satışı ikiye böldü

Almanya’da hükümet, gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayeti ve Yemen’deki iç savaş nedeniyle kamuoyundan gelen yüksek baskı üzerine, Suudi Arabistan’a silah satışını durdurdu. Ancak bu yasağın ne kadar süreceği sorusu, koalisyon hükümetini ikiye böldü.

27.03.2019Avrupa
Laschet: ‘Biz olmazsak boşluğu Rusya doldurur’

Laschet: ‘Biz olmazsak boşluğu Rusya doldurur’

Almanya’da hükümetin büyük ortağı CDU, Suudi Arabistan’a uygulanan silah ihracatı yasağının uzatılıp uzatılmamasına Fransa ve İngiltere ile koordineli şekilde karar verilmesini istiyor.

25.03.2019Avrupa
Seibert: Liderler Zirvesi’nde Brexit konuşulacak

Seibert: Liderler Zirvesi’nde Brexit konuşulacak

Alman Hükümet Sözcüsü Steffen Seibert, Berlin’de düzenlediği basın toplantısında, İngiliz Parlamentosunun İngiltere’nin AB’den düzensiz ayrılmayacağı yönündeki kararını memnuniyetle karşıladıklarını söyledi.

16.03.2019Avrupa
Dünyadan Yeni Zelanda’daki korkunç saldırıya tepkiler

Dünyadan Yeni Zelanda’daki korkunç saldırıya tepkiler

Yeni Zelanda’nın ChristChurch ilçesindeki iki camiye silahlı saldırı düzenlendi. Korkunç saldırıda 49 kişi hayatını kaybetti. Dünya liderlerinden alçak saldırıya çok önemli tepkiler geldi.

15.03.2019Dünya
Almanya, Yeni Zelandadaki cami saldırısını kınadı

Almanya, Yeni Zelanda'daki cami saldırısını kınadı

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Yeni Zelanda'da 2 camiye yönelik terör saldırılarına ilişkin, “Irkçı nefret nedeniyle öldürülenler için yas tutuyorum." ifadesini kullandı.

15.03.2019Dünya
Merkel’den Chemnitz’e sürpriz ziyaret

Merkel’den Chemnitz’e sürpriz ziyaret

Almanya Başbakanı Angela Merkel, aylar önce verdiği sözünü tuttu. Chemnitz’e giden Merkel, Niners basketbol takımının maçını izledi.

4.03.2019Avrupa
Alman otomobilleri ABDnin güvenliğini tehdit ediyor tartışması

'Alman otomobilleri ABD'nin güvenliğini tehdit ediyor' tartışması

Almanya Hükümet Sözcüsü Steffen Seibert, Berlin'de düzenlediği basın toplantısında, ABD Ticaret Bakanlığının, Başkan Donald Trump'a otomobillerin ve otomobil parçalarının ithalatının ABD'nin ulusal güvenliğini tehdit edip etmediğine ilişkin bir rapor sunduğunu söyledi.

19.02.2019Dünya
Seibert: Hız sınırından daha akıllı çözümler var

Seibert: Hız sınırından daha akıllı çözümler var

Almanya’da büyük tartışmalara yol açan otobanlara hız sınırı getirilmesiyle ilgili son sözü Steffen Seibert söyledi.

28.01.2019Avrupa
Berlin’den Londra’ya Brexit mektubu: Sizi özleyeceğiz

Berlin’den Londra’ya Brexit mektubu: Sizi özleyeceğiz

Alman siyasetçilerin de aralarında olduğu 30 ünlü isim Birleşik Krallık’ın AB’den ayrılma sürecine ilişkin bir mektup kaleme aldı. Gazetede yayınlanan mektupta Londra’ya kararını gözden geçirmesi çağrısı yapılıyor.

19.01.2019Avrupa
Avrupa ülkeleri çok sayıda göçmeni günlerdir denizde tutuyor

Avrupa ülkeleri çok sayıda göçmeni günlerdir denizde tutuyor

Avrupa ülkelerinin liman açmayı reddetmesi nedeniyle günlerdir Akdeniz'de bekletilen 49 göçmen için Papa'dan Avrupalı liderlere çağrı geldi.

7.01.2019Dünya
Ve Merkel ikna etti

Ve Merkel ikna etti

G20 Zirvesi için Arjantin’de bulunan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Almanya Şansölyesi Angela Merkel’in baş başa yaptığı kahvaltıda Merkel’in Putin’i Kerç krizi için 4’lü Zirve yapmaya ikna ettiği öğrenildi.

1.12.2018Dünya
‘Yaptırımları deleceğiz’

‘Yaptırımları deleceğiz’

ABD’nin Batı ile İran arasında 2015 tarihli nükleer anlaşmayı yeniden müzakere için Tahran yönetimine yönelik yaptırımlarının petrol ihracatını engelleyen ikinci ayağı dün yürürlüğe girdi. İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, “İran’a karşı zorbalık, tehdit ve yaptırım diliyle konuşmaması gerektiğini ABD’ye öğreteceğiz” dedi.

5.11.2018Dünya
Seibert: Acıları sona erdirmek için her imkanı kullanmalıyız

Seibert: Acıları sona erdirmek için her imkanı kullanmalıyız

Alman Hükümet Sözcüsü Steffen Seibert, Almanya Başbakanı Angela Merkel’in Suriye konusunda 7.5 yıldan beri insanların çektiği acıları sona erdirmek için her imkanı kullanmak gerektiğine inandığını söyledi.

27.10.2018Avrupa
Merkel’den Kral Selman’a Kaşıkçı çağrısı

Merkel’den Kral Selman’a Kaşıkçı çağrısı

Almanya Başbakanı Angela Merkel ve Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz, telefonda görüştü

25.10.2018Dünya
Almanya’dan AB ülkelerine Suudi Arabistan’a silah ihracatını durdurun çağrısı

Almanya’dan AB ülkelerine 'Suudi Arabistan’a silah ihracatını durdurun' çağrısı

Almanya Ekonomi ve Enerji Bakanı Altmaier, Suudi Arabistan'a silah ihracatı yapmama kararı aldıklarını hatırlatarak, öteki AB ülkelerinin de benzer kararı almasını istediklerini bildirdi.

22.10.2018Dünya
Kim ne dedi... Peş peşe dikkat çeken tepki ve çağrılar

Kim ne dedi... Peş peşe dikkat çeken tepki ve çağrılar

ABD'den Avrupa ülkelerine, Kanada'dan Pakistan'a birçok ülke ve uluslararası kuruluşlar Washington Post yazarı Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın kaybolmasıyla ilgili soruşturmada Suudi Arabistan'a şeffaflık ve iş birliği çağrısında bulunuyor.

16.10.2018Dünya
Batı’da Riyad’a tepki büyüyor

Batı’da Riyad’a tepki büyüyor

ABD’de Suudi gazeteci Kaşıkçı’nın ortadan kaybolmasının ardından Suudi Arabistan’ın ‘Çöldeki Davos’una verilecek tepki tartışılıyor. Çok sayıda firma konferansı boykot etse de ABD Hazine Bakanı konferansa katılacağını duyurdu.

12.10.2018Dünya
Yunanistan’ın ‘savaş tazminatı’ talebine ret

Yunanistan’ın ‘savaş tazminatı’ talebine ret

Almanya Hükümet Sözcüsü Steffen Seibert, Yunanistan’ın İkinci Dünya Savaşı’nda Nazilerin neden olduğu zarara karşılık talep ettiği tazminata ilişkin, bu konunun hem yasal hem de siyasi olarak nihai bir şekilde düzenlendiğini söyledi.

11.10.2018Avrupa
Rusya’ya karşı bir siber saldırı suçlaması da Almanyadan geldi

Rusya’ya karşı bir siber saldırı suçlaması da Almanya'dan geldi

ABD, İngiltere ve Hollanda’nın ardından Almanya da siber saldırılardan Rusya’yı sorumlu tutma furyasına katıldı.

6.10.2018Teknoloji
Almanyayla yeni dönem

Almanya'yla yeni dönem

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan Almanya’ya devlet ziyareti kapsamında Merkel’le bir araya gelirken ortak basın toplantısından ilişkileri canlandırma mesajları çıktı. Erdoğan “Sayın Merkel ile görüşmemizde bir süredir çalışmayan işbirliği mekanizmalarını işler kılmak noktasında fikir birliğine vardık” dedi, vize serbestisi konusunda kalan 6 kriterin en kısa zamanda yerine getirileceğini söyledi.

28.09.2018Dünya