MENÜ

Sosyal Etkinlik Belgesi

Sosyal Etkinlik Belgesi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Sosyal Etkinlik Belgesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 168 Sosyal Etkinlik Belgesi haberi bulunmuştur.

Sosyal Etkinlik Belgesi Haberleri

Tatil amaçsızca ekran karşısında yaşanacak hadise değil

'Tatil amaçsızca ekran karşısında yaşanacak hadise değil'

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yaz tatilinin amaçsızca ekran karşısında yaşanacak bir hadise olmadığını belirterek, bu nedenle çocuklara ve ailelerine birlikte gerçekleştirebilecekleri etkinlik önerilerinde bulunduklarını söyledi. Selçuk, “Tatil öğrenmenin yeni süreci olarak değerlendirilmeli” dedi.

14.06.2019Eğitim
Okullarda tatil zili cuma günü çalacak

Okullarda 'tatil zili' cuma günü çalacak

Okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim okullarındaki yaklaşık 18 milyon öğrenci, yarın karne alarak yaz tatiline başlayacak. MEB'in yeni çalışma takvimine göre, 2019-2020 eğitim öğretim yılı bir hafta öne çekildiği için okullar 9 Eylül'de açılacak.

13.06.2019Eğitim
Sosyal etkinlik belgesi nedir

Sosyal etkinlik belgesi nedir?

Milli Eğitim Bakanlığınca, 14 Haziran Cuma günü öğrencilere akademik karnenin yanında yıl boyu 'bilim', 'sanat', 'kültür', 'spor' ve 'toplum hizmeti' gibi başlıklarda yaptıkları her türlü çalışma için 'sosyal etkinlik belgesi' verilecek. Peki, sosyal etkinlik belgesi nedir? İşte, sosyal etkinlik belgesi hakkında tüm merak edilenler...

12.06.2019Gündem
MEB’den öğrencilere ‘sosyal etkinlik belgesi’

MEB’den öğrencilere ‘sosyal etkinlik belgesi’

MEB, 14 Haziran’da öğrencilere akademik karnenin yanında yıl boyu ‘bilim’, ‘sanat’, ‘kültür’, ‘spor’ ve ‘toplum hizmeti’ gibi başlıklarda yaptıkları her türlü çalışma için ‘sosyal etkinlik belgesi’ de verecek.

12.06.2019Eğitim
MEB öğrencilerin sosyal etkinliklerini kayıt altına alıyor

MEB öğrencilerin sosyal etkinliklerini kayıt altına alıyor

MEB; ilkokul, ortaokul ve lise çağındaki tüm öğrencilerin akademik başarılarının yanında ‘bilim’, ‘sanat’, ‘kültür’, ‘spor’ ve ‘toplum hizmeti’ gibi başlıklarda yaptıkları her türlü sosyal etkinliği e-Okul sistemindeki yeni modülde kayıt altına almaya başladı.

10.04.2019Eğitim
Öğrencilere ilk kez Sosyal Etkinlik Belgesi verildi

Öğrencilere ilk kez 'Sosyal Etkinlik Belgesi' verildi

Milli Eğitim Bakanlığı'nca (MEB) Türkiye genelindeki 162 ortaokulda başlatılan 'e-Okul Sosyal Etkinlik Modülü' pilot uygulaması kapsamında, 48 bin 955 öğrenciye ilk defa karnelerinin yanında 'Sosyal Etkinlik Belgesi' verildi.

21.01.2018Eğitim
Eğitimde 2017 böyle geçti

Eğitimde 2017 böyle geçti

Eğitim alanında 2017'de, üniversiteye ve liseye girişte uygulanacak yeni sistemler, kamuoyu tarafından en çok konuşulan konular oldu.

25.12.2017Eğitim
Sosyal etkinlik karnesi geliyor

Sosyal etkinlik karnesi geliyor

MEB, öğrencilerin bilimsel, kültürel, sanatsal, sportif etkinlikleriyle toplum hizmeti çalışmalarına katılımını kayıt altına alacak.

30.11.2017Eğitim
Yaz tatilinde bilimden uzak kalmayın

Yaz tatilinde bilimden uzak kalmayın

Çocuklar yaz tatilinde de bilimden uzak kalmayacak. Okul öncesi, ilkokul ve ortaokul öğrencileri için bilişsel gelişimlerini desteklemek amacıyla atölye programları hazırlandı. Etkinlik, 1-4 Temmuz tarihlerinde ODTÜ Teknokent’te gerçekleştirilecek.

17.06.2019Eğitim
Bakan Kurum açıkladı: Sayı 18 bin 750ye ulaştı

Bakan Kurum açıkladı: Sayı 18 bin 750'ye ulaştı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "Ülke çapında Sıfır Atık Projesi’nin başladığı tarihten bugüne kadar geçen süreçte sıfır atık uygulamasına geçen kurum sayısı 18 bin 750'ye ulaştı. Çevre konusunda duyarlılık oluşturacağına inandığımız en büyük projemiz Sıfır Atık Projesi'dir. Projeyi yarınlara temiz bir dünya bırakmak, kaynakları daha verimli kullanarak israfı önlemek, atık miktarını azaltmak ve mevcut atıkları dönüştürmek amacıyla yürütüyoruz. Bakanlığımızdaki 23 aylık uygula sonucunda 269 ton değerlendirilebilir atık toplanarak ekonomiye kazandırıldı" açıklamasında bulundu.

5.06.2019Ekonomi
Bakan Selçuk: Öğretmenler Günü bir gün değil bir hafta kutlansın

Bakan Selçuk: Öğretmenler Günü bir gün değil bir hafta kutlansın

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 24 Kasım Öğretmenler Günü'nün sadece bir gün değil 24 Kasım'ı içine alan hafta boyunca, 81 il ve yurtdışı temsilciliklerde kutlanması için genelge gönderdi. Bu kapsamda, Öğretmenler Günü, öğretmenlerin katıldığı kültür, sanat ve spor faaliyetleriyle kutlanacak.

30.05.2019Eğitim
LGS ne zaman yapılacak LGS sınav giriş yerleri nasıl öğrenilir

LGS ne zaman yapılacak? LGS sınav giriş yerleri nasıl öğrenilir?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından, ortaöğretime geçiş için düzenlenecek olan, Liseye Geçiş Sınavı'nda (LGS) heyecanlı bekleyiş devam ederken, sınav giriş belgeleri geçtiğimiz günlerde adayların erişimine açıldı. LGS'ye sayılı günler kala, sınavda ter dökmeye hazırlanan adaylar, sınav giriş yerlerini ve sınav tarihini merak edip araştırmaya başladı. Peki, LGS bu sene ne zaman yapılacak? LGS sınav giriş yerleri nasıl öğrenilir? İşte, LGS ile ilgili bazı bilgiler.

26.05.2019Gündem
Vanda çocuklar hem öğrendi hem eğlendi

Van'da çocuklar hem öğrendi hem eğlendi

İstanbul ve Ankara'dan Van'a gelen 27 kişilik gönüllü ekip, Çocuk Evleri Müdürlüğü’ne bağlı evlerde kalan çocuklara 3 gün boyunca unutamayacakları anlar yaşattı. Ekip, İran sınırındaki Keçikayası köyü ilkokuluna da giderek buradaki çocuklarla oyunlar oynadı.

1.05.2019Gündem
MEB okullarda ‘hami’ dönemini başlattı

MEB okullarda ‘hami’ dönemini başlattı

MEB tarafından hazırlanan ‘Hami Projesi’ ile 78 ilde 3 bine yakın özel okul ve kamu okulu eşleşerek, ‘sosyal etkinlik’, ‘akademik başarı’ ve ‘Ar-Ge’ konularında ortak çalışmalar yürütüyor. Projeyle, özel ve resmi okullar arasında güçlü bağlar kurularak etkileşim sağlanıyor. Okulların paylaşmaya değer buldukları konularda birbirlerine hamilik yapmasının amaçlandığı projede, sosyal becerilerin geliştirilmesi, akademik başarının artırılması ve çözüm odaklı yaklaşımların güçlendirilmesi de hedefleniyor.

26.03.2019Eğitim
Veliler okulla işbirliği içinde olsun

Veliler okulla işbirliği içinde olsun

Kuruluşundan itibaren Maya Okullarının bir üyesi olan Levent Okut, sınıf öğretmenliği ve eğitim koordinatörlüğünün ardından şimdilerde Maya Okulları’nın kurucu temsilciliğini yürütüyor. Doktora derecesini öğretmenlerin eğitime yönelik inançları ve etkili öğretmenlerin özellikleri ile ilgili hazırladığı tez ile alan Okut, ailelere “Çocukların eğitim-öğrenim sürecine dahil olan anne ve babaların çocukları, ilgilenmeyenlere göre çok daha başarılı oluyor. Aileler çocukların okuluyla, öğretmeniyle işbirliği içinde olmalılar. Öğretmenlerinden çocuklarını dinlemeliler. Evdeki yaşantılarıyla ilgili ayrıntıları olabildiğince öğretmenleriyle paylaşsınlar“ diye önerilerde bulunuyor.

3.03.2019Eğitim
Bakan açıkladı: Yarım milyondan fazla çalışan...

Bakan açıkladı: Yarım milyondan fazla çalışan...

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk: "Bugüne kadar 505 bin çalışanımız, mesleki yeterlilik belgesi almaya hak kazandı. Bunların 470 bini belgeli çalışmanın zorunlu olduğu 'tehlikeli' ve 'çok tehlikeli' meslekleri icra edenler. Yaklaşık iki yıl önce 40 bin civarında olan mesleki yeterlilik belgeli kişi sayımızın, yarım milyonu geçmiş olmasının gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Üretimde etkinlik ve verimliliğin mesleki yeterliliğe sahip çalışanlarca sağlanacağına inanıyoruz. Bu hedefler doğrultusunda Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde yürüttüğümüz çalışmaların neticesini de alıyoruz" açıklamasında bulundu.

25.01.2019Ekonomi
Her 10 meslek lisesinden 6’sı üniversite sınavında başarısız

Her 10 meslek lisesinden 6’sı üniversite sınavında başarısız

Milli Eğitim Bakanlığı ‘Mesleki ve Teknik Ortaöğretimde Kurumsal Dış Değerlendirme Raporu’nu yayınladı.

30.11.2018Eğitim
Tekirdağ’a, Brezilya destekli ’Öğrenim Birimi’ hizmete açıldı

Tekirdağ’a, Brezilya destekli ’Öğrenim Birimi’ hizmete açıldı

Tekirdağ'da Brezilya’nın önde gelen ormancılık şirketlerinden Fibria ile iş ortağı Türkiye’nin yerli şirketlerinden Lila Grup, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) ile birlikte Fibria Öğrenim Birimi açtı.

20.11.2018Gündem
MEBin sosyal etkinlikler yönetmeliği değişti

MEB'in sosyal etkinlikler yönetmeliği değişti

MEB tarafından okullarda sosyal etkinlikler kapsamında yürütülecek gezi araçlarını kullanacak sürücülerden, son beş yıl içinde alınmış ve halen geçerli olan ‘Psiko-teknik Raporu’ istenmesiyle ilgili düzenleme yapıldı. Ayrıca araç sürücüsü, muavin ve rehber kişi ile gezide görev alacak diğer personelin, Okul Servis Araçları Yönetmeliği'nde belirtilen suçları işlemediklerine ait beyanı gerekecek. MEB’in ‘Belirli Gün ve Haftalar Çizelgesi’nde de değişiklikler yapıldı.

1.09.2018Eğitim
Sınavla değil yeteneğinle burs kazan

Sınavla değil yeteneğinle burs kazan

Dünyanın önde gelen üniversitelerinde uygulanan ve Türkiye’de ilk kez Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) tarafından ‘ApplyBAU’ adı ile hayata geçirilen öğrenci başvuru kabul sistemi, alanında başarılı birçok öğrenciye sınav sonuçlarına bakmaksızın burs veriyor.

2.08.2018Kampüs
Vakıf üniversitesine sınavsız ve burslu giriş

Vakıf üniversitesine sınavsız ve burslu giriş

Vakıf üniversitesinde başlatılan uygulamayla, adaylar YKS’den aldıkları puana göre değil ilgi alanları ve yeteneklerine göre yerleştirilecekler. Üstelik burs imkânı da sağlanıyor.

2.08.2018Eğitim
Eğitim kurumlarındaki sosyal etkinliklere düzenleme Resmi Gazete’de

Eğitim kurumlarındaki sosyal etkinliklere düzenleme Resmi Gazete’de

MEB’in düzenlemesine göre, her tür ve seviyedeki resmi ve özel örgün, yaygın eğitim kurumlarındaki her öğrenci en az bir sanat veya spor dalında beceri kazanacak şekilde uygun bir öğrenci kulübüyle ilişkilendirilerek çalışmalara katılacak.

8.06.2017Eğitim
Gönüllü olun, kendinizi geliştirin

Gönüllü olun, kendinizi geliştirin

Sosyal sorumluluk projeleri gençlere disiplinli olmayı, paylaşmayı, ekip çalışmasını öğretiyor. TEGV, TOG ve YEKÜV gibi vakıfların sosyal sorumluluk projeleri de gençleri geleceğe hazırlıyor. Gönüllü öğrencilerin, sorunlar karşısında çözümün bir parçası olduğunu anlamasını sağlıyor.

5.05.2017Eğitim

Yazar Sonuçları