MENÜ

Sosyal Ağ

Sosyal Ağ ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Sosyal Ağ haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.826 Sosyal Ağ haberi bulunmuştur.

Sosyal Ağ Haberleri

Tweetleri sonradan düzeltebileceğiz

Tweet'leri sonradan düzeltebileceğiz!

Sosyal ağ Twitter, kullanıcıların oldukça başını ağrıtan yanlış atılan ve sonradan değiştirilemediği için silinmek zorunda kalınan tweet’lerle ilgili değişikliğe gitmeye hazırlanıyor.

13.11.2018Teknoloji
Honor Waterplay: Çift arka kameralı tablet

Honor Waterplay: Çift arka kameralı tablet

Honor, 31 Ekim tarihinde büyük bir etkinlik planlıyor. İşte bu etkinlikte Magic 2, Watch ve FlyPods‘a ek olarak Honor WaterPlay 8 tablet modeli de geliyor.

30.10.2018Teknoloji
İnterneti yedi bitirdi... Dünyadaki internet trafiğinin yüzde 15’ini Netflix harcıyor

İnterneti yedi bitirdi... Dünyadaki internet trafiğinin yüzde 15’ini Netflix harcıyor

Dünyadaki internet trafiğinin yüzde 15’ini online video platformu Netflix harcamaya başladı. Web üzerinden izlenen videolar ve YouTube gibi platformları buna ekleyince toplam trafiğin yarısı videolar tarafından harcanıyor.

5.10.2018Ekonomi
Ortaokullular Youtube, liseliler Whatsap kullanıyor

Ortaokullular Youtube, liseliler Whatsap kullanıyor 

MEB, BTK iş birliğiyle ortaokul ve lise öğrencilerinin internet kullanma alışkanlıklarını araştırdı. Türkiye genelinde 26 ilden 8 bin 140 ortaokul öğrencisi, 7 bin 281 lise öğrencisi ve 9 bin 581 ebeveynle gerçekleştirilen 'İnternetin Bilinçli ve Güvenli Kullanımı Saha Araştırması'nda çarpıcı sonuçlar ortaya çıktı. Ortaokul öğrencilerinin büyük bir kısmı televizyon yerine sosyal paylaşım sitesi Youtube'de video izlerken, lise öğrencilerinin yüzde 61.7'si akıllı telefonlardaki Whatsap programıyla yazışmayı tercih ediyor. 

28.09.2018Eğitim
Girişimciler ‘spor’a başladı

Girişimciler ‘spor’a başladı

Her geçen gün ilginin arttığı spor alanı için girişimciler harekete geçti. Hayata geçirilen girişim projeleri özellikle son yıllarda hızla büyürken, yatırım almaya devam ediyor.

22.09.2018İK/Yeni Ekonomi
Sosyal ticarette kadınlar erkekleri geride bıraktı

Sosyal ticarette kadınlar erkekleri geride bıraktı

Türkiye’de herhangi bir sosyal ağ üzerinden satış yapanların sayısı 1 milyonu aştı. Kadınlar yüzde 58’lik oranla, son 5 yılda 10 kat büyüyen sosyal ticarette erkekleri geride bıraktı. Bu oranın yüzde 10 artması, Türkiye ekonomisine yaklaşık 1,5 milyar dolar katkı sağlayacak.

12.09.2018Ekonomi
Twitterda sesli canlı yayın başlıyor

Twitter'da 'sesli canlı yayın' başlıyor

Sosyal medya devi, ilginç bir canlı yayın seçeneğini iOS kullanıcılarına sundu.

11.09.2018Teknoloji
Yeditepe Üniversitesi, Endüstri 4.0’dan Toplum 5.0’a geçti

Yeditepe Üniversitesi, Endüstri 4.0’dan Toplum 5.0’a geçti

Yeditepe Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü, Bilgi Teknolojileri ve Sosyal Medya Eğitimi Yüksek Lisans Programı ile “Endüstri 4.0”dan “Toplum 5.0”a geçerek 21. yüzyıl dijital toplumunun öğrenme ve öğretme dinamiklerinin şekillendirilmesine ön ayak oluyor.

16.08.2018Kampüs
İhracatı LinkedIn ile artırmak mümkün

İhracatı LinkedIn ile artırmak mümkün!

Speed Networking hızlı tanışma seanslarını Türkiye’yle tanıştıran Ertuğrul Belen, 550 milyondan fazla kullanıcısı bulunan LinkedIn’de küresel iş geliştirme tüyolarıyla dikkat çekiyor.

15.08.2018Ekonomi
Tek başına seyahat eden kadınlar hakkında merak edilen 10 soru

Tek başına seyahat eden kadınlar hakkında merak edilen 10 soru

Kristin Addis tek başına seyahat eden bir gezgin. Çoğu insan tatile gidecek birini bulamadığı için gezip, görmekten vazgeçiyor. Addis, adeta "yalnız yapamazsın" diyen herkese meydan okuyor. Kristin Addis röpörtajı haberimizde..

13.08.2018Seyahat
Milyon dolarlık şirketler nasıl kuruluyor

Milyon dolarlık şirketler nasıl kuruluyor?

Facebook, Amazon, Tesla... Sıfırdan başlayıp dünyanın en zengin şirketleri arasına girmek oldukça zor ama imkansız değil. İşte milyon dolarlık şirketlerin büyüme sırları...

11.08.2018Ekonomi

Suudi Prens Velid, Snapchat'in yüzde 2,3 hissesini aldı

Suudi Arabistanlı milyarder iş adamı Prens Velid bin Talal, dünyaca ünlü mobil mesajlaşma uygulaması Snapchat şirketinin yüzde 2,3 hissesini çeyrek milyar dolara satın alma anlaşmasının tamamlandığını duyurdu.

8.08.2018Teknoloji
Twitter hesap silme | Nasıl yapılır

Twitter hesap silme | Nasıl yapılır?

Twitter ülkemizde son derece popüler bir sosyal ağ. Fakat kimi zaman hesabımızı kapatmamız gerekebilir. Peki Twitter hesap silme işlemi nasıl yapılır?

4.08.2018Teknoloji
Kurban Bayramı’nda bağış yapayım derken siber suçlulara para kaptırmayın

Kurban Bayramı’nda bağış yapayım derken siber suçlulara para kaptırmayın!

Kurban Bayramı yaklaşırken birçok kişi bu özel dönemde bağış yapacak hayır kurumu aramaya başladı. Hem zamandan tasarruf sağladığı hem de kolay olduğu için, hayır kurumlarına internet üzerinden bağış yapmak daha çok tercih ediyor. Ancak online ödeme, bankacılık işlemi ve alışveriş yapanların sayısının artmasıyla finansal kimlik avı saldırıları da yıl genelinde yüksek düzeyde oluyor. Tatil dönemlerinde ise kalabalığın arasına gizlenmek çok daha kolay hale geliyor. Bu nedenle Kaspersky Lab, siber suçluların özellikle kutsal günlerde vicdanınızdan faydalanmaya çalışabileceği konusunda uyarıyor.

2.08.2018Teknoloji
Tek paylaşımla çılgın kazanç Ne yaptın Ronaldo...

Tek paylaşımla çılgın kazanç! Ne yaptın Ronaldo...

Sosyal ağ Instagram’ın kazanç yıldızı, rekor bir gelirle Ronaldo oldu.

27.07.2018Futbol
Facebookta bir dönemin sonu: Karar verdi, kapatılıyor

Facebook'ta bir dönemin sonu: Karar verdi, kapatılıyor!

Facebook, "düşük kullanım" nedeniyle Hello, Moves ve tbh uygulamalarını kapatacağını duyurdu. Firmanın açıklamasına göre bu üç hizmette bulunan kullanıcı verileri, 90 gün içerisinde silinecek.

4.07.2018Teknoloji
Yepyeni bir Instagram geliyor: İşte karşınızda Instagram Lite

Yepyeni bir Instagram geliyor: İşte karşınızda Instagram Lite

Sosyal medya devlerinden Facebook’tan sonra alt şirketi Instagram da “Lite” sürümü ile karşımızda.

29.06.2018Teknoloji
TÜBİTAK’tan ‘Yetenekli Çocuk Tarım Kampı’

TÜBİTAK’tan ‘Yetenekli Çocuk Tarım Kampı’

Düzce İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve TÜBİTAK tarafından kabul edilen ‘Yetenekli Çocuk Tarım Kampı’ projesinin etkinlikleri 25 Haziran’da başlayacak.

13.06.2018Eğitim
WiFi ile internete girenleri bekleyen tehlike

WiFi ile internete girenleri bekleyen tehlike

Kaspersky Lab’in yaptığı araştırmaya göre, 2018 FIFA Dünya Kupası’nın düzenlendiği şehirlerde bulunan herkese açık 32 bin Wi-Fi ağının 7176’sında trafik şifreleme kullanılmıyor. Bu ağlar, şehirleri ziyaret eden futbolseverler için potansiyel olarak risk taşıyor. Araştırmada elde edilen bulgular, futbolseverlerin özellikle FIFA Dünya Kupası maçlarının oynandığı yerlerin çevresinde sunulan herkese açık Wi-Fi bağlantılarını kullanırken kişisel verilerine dikkat etmeleri gerektiğini vurguluyor.

8.06.2018Teknoloji
Kimlik avı saldırıları sahte Facebook siteleriyle düzenleniyor

Kimlik avı saldırıları sahte Facebook siteleriyle düzenleniyor!

2018’in ilk çeyreğinde Kaspersky Lab’in kimlik avı önleme teknolojileri, dolandırıcılık amaçlı kurulan sosyal ağ sayfalarına giriş denemelerini 3,7 milyon kez önledi. Bunların %60’ı sahte Facebook sayfalarından oluşuyordu. Kaspersky Lab’in ‘2018’in 1. Çeyreğinde Spam ve Kimlik Avı’ adlı raporundaki sonuçlara göre siber suçlular kişisel verileri ele geçirmek için ellerinden geleni yapmaya devam ediyor.

24.05.2018Teknoloji
Xiaomi telefonların ekranına parmak izi sensörü geliyor

Xiaomi telefonların ekranına parmak izi sensörü geliyor

Çinli cep devi, yeni telefonları için yüz tanıma teknolojisini bir kenara bırakıp, ekran içi parmak izi okuyucusu geliştiriyor!

23.05.2018Teknoloji
Zuckerberg, Avrupa’dan da özür diledi

Zuckerberg, Avrupa’dan da özür diledi

SOSYAL ağ şirketi Facebook’un kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg, 87 milyon kullanıcının kişisel bilgilerinin veri şirketi Cambridge Analytica’nın ele geçirmesiyle patlak veren skandalla ilgili olarak bu kez de Avrupa Parlamentosu’nda (AP) özür diledi.

22.05.2018Ekonomi
Mark Zuckerberg özür diledi

Mark Zuckerberg özür diledi

SOSYAL ağ şirketi Facebook’un kurucusu ve tepe yöneticisi Mark Zuckerberg, 87 milyon kullanıcının kişisel bilgilerinin veri şirketi Cambridge Analytica’nın ele geçirmesiyle patlak veren skandalla ilgili olarak bu kez de Avrupa Parlamentosu’nda özür diledi.

22.05.2018Dünya
Avrupa Parlamentosunda ifade verecek

Avrupa Parlamentosu'nda ifade verecek

Facebook CEO'su Mark Zuckerberg, kişisel bilgilerin ihlal edilmesi ve veri skandalı sonrası bugün Avrupa Parlamentosu'nda ifade verecek.

22.05.2018Dünya
Mariam nedir Mavi Balinadan sonra şimdi de Mariam korkusu

Mariam nedir? Mavi Balina'dan sonra şimdi de Mariam korkusu

Çocukları ve gençleri intihara sürükleyen Mavi Balina'dan sonra ailelerin yeni korkusu Mariam adlı oyun oldu. Kaybolan küçük kızın eve dönmesine yardım edilen oyunda korkunç ses efektleri ve görseller dikkat çekiyor. Son aşamaya gelenler 03.00'te bilinmeyen numaradan aranıyor. Aile Bakanlığı başvurusuyla erişimi engellenen oyunla ilgili uzmanlar uyarıyor: Çocuklar şiddeti yaşamın normal bir parçası gibi algılayabilirler."

22.05.2018Teknoloji
Dünyaca ünlü girişimciler zihinlerini nasıl besliyor

Dünyaca ünlü girişimciler zihinlerini nasıl besliyor?

Örnek alınacak bir kariyere sahip olan girişimcilerin kendilerini geliştirme yöntemlerini merak ediyor musunuz?

20.05.2018Kobi
Patron olma sevdası

Patron olma sevdası

Yeni ekonomiyle değişen çalışma hayatı, artık patron olma hayali kurdurmaya başladı. Kendi şirketini kurmak isteyenler sıralamasında Türkiye dünyada 4’üncü. LinkedIn profillerine bakıldığında ise Türkiye’de CEO unvanına sahip olan çalışanların sayısı ise 20 bin 740’ı geçmiş durumda.

18.05.2018İK/Yeni Ekonomi
Çocukların güvenli sosyal ağ kullanımı için hangi önlemler alınmalı

Çocukların güvenli sosyal ağ kullanımı için hangi önlemler alınmalı?

Çocukların çoğunlukla dışarıda oynadığı ve sadece acıktıklarında eve geldikleri zamanlar geride kaldı. Günümüzde dışarı çıkmak yerine günde birkaç saatlerini internette, sosyal ağların sanal gerçekliğinde harcıyorlar. Teknoloji çağında yaşayıp teknoloji ile tanışmadan yaşamalarını istemek olası görünmüyor. Ancak sosyal ağ kullanımını daha güvenli hale getirmek mümkün. Global antivirüs yazılım kuruluşu ESET, aileniz için koruma sağlayacak bazı ipuçları öneriyor.

16.05.2018Teknoloji
Geleceğin yıldızları

Geleceğin yıldızları

TÜRKİYE’deki girişimcilik ekosistemi her geçen gün büyüyor. Birçok fikir, proje aşamasından ilk adım atma aşamasına geçiyor ve en önemlisi de bu aşamadaki girişimlerin sayısı da her geçen gün artıyor. Bunu gözler önüne seren iki büyük etkinlik geçen haftalarda düzenlendi. Biri Startup Turkey. Diğeri ise The Pitcher. Her iki etkinlikte yüzlerce yeni girişim arasından yaklaşık 30 tanesi seçildi. Geleceğin Türkiye’de ve hatta dünya çağında yıldızları olabilecek bu projeleri mercek altına aldık. İşte genç Türk girişimcilerin ortaya koyduğu projeler...

5.05.2018İK/Yeni Ekonomi
Snapchatin yeni tasarımı tutmadı, resmen çakıldı

Snapchat'in yeni tasarımı tutmadı, resmen çakıldı!

İlk çeyrek sonuçlarını açıklayan Snapchat, geride kalan üç aylık süreçte 230,66 milyon dolar gelir elde etti. Şirketin geliri bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 54 artarken, net zararı 385,87 milyon dolar olarak açıklandı.

3.05.2018Teknoloji
Facebook asparagas haberleri küçültüyor

Facebook asparagas haberleri küçültüyor!

Sosyal ağ, gerçek olmadığı saptanan haberleri başlığı ve görseli tek bir sıraya sığdırılmış şekilde ufak kutularda gösterecek.

2.05.2018Teknoloji
Twitter çöktü mü

Twitter çöktü mü?

Twitter’da ana sayfa akışının yenilenmemesi ‘çöktü mü?’ sorularını beraberinde getirdi. Olayı doğrulayan Bilgi Teknolojileri Kurumu Başkanı Fatih Sayan, sorunun global olduğunu açıkladı. Hürriyet’e bilgi veren Sayan, “Türkiye network'ünde hiçbir problem yok. Sorun Twitter merkezli gözüküyor ve erişim engelinin global olduğunu tespit ettik” dedi. Saat 17.40 itibariyle Twitter'a erişim yeniden sağlandı.

17.04.2018Teknoloji
Size kanka buluyor

Size kanka buluyor!

Türk girişimcilerin odaklandıkları alanlardan biri olan sosyal ağlara yeni bir seçenek eklendi. ‘Smopin’ adındaki yeni sosyal ağ akıllı telefonlarda yer alıyor ve kullanıcıların konu başlıklarına göre kafa dengi arkadaşlar bulmasını sağlıyor.

11.04.2018Ekonomi
1 milyon dolar yatırdığı uygulama kapandı

1 milyon dolar yatırdığı uygulama kapandı

Halit Ergenç’in yeğeni Aziz Akgül ile yaklaşık 1 milyon dolar yatırım yaparak hayata geçirdiği sosyal ağ ‘Pondr’ sessiz sedasız kapandı. Yayınlandığı 2014 yılında bilinen sosyal ağlardan birçok farkı olan uygulama için konuşan Halit Ergenç, “Pondr, tensel temas gibi. Çok büyüyeceğinden eminim. Yakında dünya devi olacağız” demişti.

2.04.2018Ekonomi
Siber zorbalığa karşı ‘siber empati’

Siber zorbalığa karşı ‘siber empati’

Çocuğumu dijital dünyanın neden olabileceği psikolojik ve sosyal tehlikelerden nasıl koruyabilirim? Bu, günümüz yetişkinlerinin en çok sorduğu sorulardan biri olarak öne çıksa da aslında artık Z Kuşağı’na dair korumaya değil, önlemeye davranışsal çözümler bulma vakti geldi de geçiyor. Sosyal medya kullanımının yaygınlaşmasıyla siber zorbalıklar sonucu olarak ortaya çıkan olumsuz yaşantıların önüne geçmeyi sağlayacak tek kavram ‘siber empati’ gibi görünüyor. Peki bu nasıl yaygınlaştırılabilir?

26.03.2018Eğitim
Facebooku silmek istiyorsanız işiniz sandığınızdan da zor

Facebook'u silmek istiyorsanız işiniz sandığınızdan da zor!

Facebook'u silmek kulağa çok basit gelebilir. Ama işin aslı hiç de öyle değil...

26.03.2018Teknoloji
Facebook Instant Games artık herkese açık

Facebook Instant Games artık herkese açık!

Facebook'un oyun platformu Instant Games, artık tüm geliştiricilere açık!

16.03.2018Teknoloji
Bu açıklar kameraları gözetleme araçlarına dönüştürüyor

Bu açıklar kameraları gözetleme araçlarına dönüştürüyor

Kaspersky Lab araştırmacıları, bebek monitörleri veya ev ve ofis güvenliği için sıkça kullanılan popüler akıllı kameralarda çok sayıda açık keşfetti. Araştırmada ortaya çıkan açıklar sayesinde saldırganlar kameraların görüntü ve ses akışlarına uzaktan erişebiliyor, bu cihazları devre dışı bırakabiliyor ve istedikleri kodları çalıştırabiliyorlar.

15.03.2018Teknoloji
Sağlığa odaklandılar

Sağlığa odaklandılar

Türkiye'deki girişimcilik ekosisteminde en çok startup'ın kurulduğu kategori sağlık teknolojileri (Healthtech) oldu. Sayıları 350'yi geçen sağlık startuplarını 329 girişimle Servis olarak yazılım (SaaS) ve 215 girişimle e-ticaret izliyor.

9.03.2018Yazarlar

Yazar Sonuçları

İçki bahane, dostluk şahane

Oxford Üniversitesi’nin araştırmasına göre arkadaşlarla birlikte makul ölçüde içmek mutluluk kaynağı; tek başına içmek ise depresyona sürüklüyor.

15.09.2018

28 günlük dijital rejim...Tüm fişlerinizi çekin

Teknoloji müptelası… Her yeri kablo… Dijital dünyadan kopamayan… Web’e takılı kalmış… Bilgisayarınız, cep telefonu veya müzikçalarınıza bağımlıysanız fişi çekme zamanı geldi. Dijital detoks planımızla bu iştahınızı nasıl bastıracağınızı öğrenin.

28.07.2018

Güç ülkelerden ağlara kaydı

Prof.Dr.Necmi Gürsakal, “küreselleşme, teknoloji, ağlar ve güç” kavramlarını kaleme aldığı yeni kitabında günümüz dünyasını anlamlandırmaya çalışırken, değişimin hızı karşısında adeta gerçek ile düş arasında yaşadığımıza dikkat çekiyor. Küreselleşme ile teknolojinin el ele vererek artık dünyanın altını üstüne getirdiğini anlatan Prof.Dr.Gürsakal, kazananlar tarafında olmak için tüm bu etkileşimi anlamanın şart olduğunun altını çiziyor.

23.07.2018

Uykusuzluk sorunu neden çok mühim?

Uykusuzluk da tıpkı “kilo”, tıpkı “yorgunluk” sorunları gibi giderek büyüyen bir problem. Ne var ki çoğumuz önemini hâlâ yeterince kavramış değiliz. Oysa uyku yoksunluğu sağlığımızı derinden etkiliyor. İşte bu nedenle iyi bir gece uykusunun sizi sadece dinlendirdiğini zannediyorsanız bu yazıyı lütfen daha bir dikkatli okuyun. Çünkü uyku sadece “dinlendiren” bir ilaç, “yorgunluk azaltan” bir vitamin, “enerji yükleyen” bir destek değildir. Güzel bir gece uykusunun daha pek çok marifeti var. Eğer siz de “kronik uykusuz”lardan biriyseniz bu marifetlerin çoğundan mahrum kalacağınız da kesin. “Peki, nedir uykunun o enteresan, o pek de bilinmeyen marifetleri hocam?” diyorsanız buyurun...

27.06.2018