MENÜ

Sokakta Yaşamak

Sokakta Yaşamak ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Sokakta Yaşamak haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.411 Sokakta Yaşamak haberi bulunmuştur.

Sokakta Yaşamak Haberleri

Zengin krallığın yoksullar ordusu

Zengin krallığın "yoksullar ordusu"

Dünyanın 5. büyük ekonomisi İngiltere’de, yaklaşık 8 yıldır devam eden kemer sıkma politikaları nedeniyle yoksulluk sınırının altında yaşayanların sayısı her geçen yıl artıyor.

12.12.2018Ekonomi
Şehrin İyi Hali projesine 9 bin üniversiteli başvurdu

Şehrin İyi Hali projesine 9 bin üniversiteli başvurdu

Akbank’ın dördüncü kez üniversiteli gençlerle hayata geçirdiği “Şehrin İyi Hali” gönüllülük projesi için 9 bin genç başvuruda bulundu. Proje kapsamında 2500 genç, çeşitli alanlarda faaliyet gösteren 10 sivil toplum kuruluşu iş birliğiyle Türkiye genelinde yürütülen sosyal sorumluluk projelerinde gönüllü olarak çalıştılar. Gönüllüler, 24 Kasım’da Volkswagen Arena’da düzenlenen Şehrin İyi Hali - Kalben Konseri’nde Akbank’ın misafiri oldu.

26.11.2018Kampüs
2000 üniversiteli genci bekleyen proje Şehrin İyi Hali

2000 üniversiteli genci bekleyen proje 'Şehrin İyi Hali'

Akbank’ın dördüncü kez üniversiteli gençlerle hayata geçirdiği “Şehrin İyi Hali” gönüllülük projesi için başvurular başladı.

25.09.2018Kampüs
CHPden Anadolu kalkınma kuşağı

CHP'den Anadolu kalkınma kuşağı

CHP’nin ekonomi, demokrasi, eğitim, toplumsal barış ve dış politika konularındaki beş temel soruna çözüm önerilerine yer verilen seçim bildirgesinde, ekonomik vaatler dikkat çekti. Bildirgede ‘Anadolu Kalkınma Kuşakları Projesi’ yer aldı. Projeye göre Türkiye beş kalkınma bölgesine ayrılacak ve buna göre politikalar izlenecek.

26.05.2018Gündem
İşte CHPnin seçim bildirgesi

İşte CHP'nin seçim bildirgesi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 24 Haziran seçimleri için seçim bildirgesini açıkladı.

26.05.2018Gündem
ABDde yarım milyon kişi evsiz

ABD'de yarım milyon kişi evsiz

ABD'de son yılların en soğuk kış mevsimi yaşanırken, ülkedeki yarım milyonun üzerindeki evsiz zorlu kış şartlarıyla mücadele ediyor. Uluslararası yardım kuruluşu The Salvation Army'nin araştırmasına göre, ABD'de evsizliğin temel nedenlerinin başında işsizlik ve yoksulluk geliyor.

18.02.2018Ekonomi
5 dil biliyor, 49 ülke gezdi... Şimdi sokakta yaşıyor

5 dil biliyor, 49 ülke gezdi... Şimdi sokakta yaşıyor

Ankara Valiliği, sokaklarda yaşayanların soğuk kış aylarını geçirmeleri için 'Kimsesizler Oteli'ni hizmete açtı. Otelin sakinlerinden biri de 5 dil bilen, bugüne kadar 49 ülke görmüş Serdal Erdek... 58 yaşındaki Erdek çarpıcı yaşam hikayesini anlattı.

12.02.2018Gündem
Yitirilmiş masumiyetin peşinde

Yitirilmiş masumiyetin peşinde

Nina Sadowsky imzalı ‘Kuşku’ işlenen cinayetler, kaçırılan çocuklar, şiddet gören çiftlerin yanı sıra sokakta yaşamak zorunda kalan kahramanın maruz kaldığı sertlikleri de içeren sert; iç içe geçen kurgusuyla çarpıcı bir roman.

7.11.2017Kitap Sanat
Hakan Parsadan: Babam hayattayken muhteşem bir hayatım vardı

Hakan Parsadan: Babam hayattayken muhteşem bir hayatım vardı

Kış şartlarının ağırlaşmasıyla sokakta yaşayan ve aralarında Selçuk Parsadan'ın oğlu Hakan Parsadan'ın da bulunduğu 485 evsiz vatandaş, İstanbul Büyükşehir Belediyesince Zeytinburnu Spor Kompleksinde misafir edilerek, barınma, yiyecek, giyecek, sağlık ve temizlik ihtiyaçları karşılanıyor.

28.12.2016Gündem
Kalbi iyilikle atan herkes kardeştir: Çorbada Tuzun Olsun

Kalbi iyilikle atan herkes kardeştir: Çorbada Tuzun Olsun

Çorbada Tuzun olsun bir gönüllü topluluğu. Evsiz insanlara çorba dağıtımında bir araya gelen her dil, din, ırk vs. farklı gruplardan insanlar. İnsani yardım çalışmaları yapıyor, her akşam evsiz insanlara çorba ikram ediyorlar. 30 Eylül 2014’ten beri 4000 insan tam 750 gündür aralıksız çorba dağıtıyor. Bu muhteşem gönüllülük projesine sayfalarımızda yer vermekten gurur duyuyoruz.

31.10.2016Kampüs
Kağıt toplayıcıları: Bundan sonra ne olacak

Kağıt toplayıcıları: Bundan sonra ne olacak?

Sadece kağıt toplamak için icat edilmiş kocaman bir çuvalı yağmur, kış, yokuş demeden arkalarında sürüklüyorlar. Bir el arabası üzerine yerleşmiş bu büyük cüsseli çuvalın içi bazen 200 kiloluk kağıt bile alabiliyor.

27.01.2016Ekonomi
Hollywood’un kült ismi Harvey Keitel’dan hayatta kalma dersleri

Hollywood’un kült ismi Harvey Keitel’dan hayatta kalma dersleri

Taksi Şöförü, Rezervuar Köpekleri, Ucuz Roman, Piyano, Gün Batımından Şafağa gibi filmlerin efsane oyuncusu Harvey Keitel, şimdi 76’sında, her kelimesinden bilgelik akıyor. Aşk, ölüm, mutluluk, şöhret ve intihar üzerine söylediği her cümle altın öğüt değerinde, ömürlük ders kıymetinde. Terapi seansı niyetine okuyunuz

1.06.2015Hayat
Fransaya büyük umutlarla geliyorlar ama

Fransa'ya büyük umutlarla geliyorlar ama

Fransa'nın başkenti Paris'teki Kuzey Garı yakınlarında 300'den fazla göçmen köprü altında kurdukları kampta yaşam mücadelesi veriyor.

18.05.2015Avrupa
Suriyeli çocuklar atık topluyor

Suriyeli çocuklar atık topluyor

MERSİN’de merkez Akdeniz İlçesi’nin Siteler, Gündoğdu, Çay, Çilek, Kurdali mahallerinde son 3 yılda Suriyeliler tarafından kurulan hurdacılarda çalışan Suriyeli çocuklar atık toplayarak geçimlerini sağlamaya çalışıyor. Kayıt dışı işyeri açıp, düşük ücretle çalışan Suriyeliler’in sayısının 250 bine dayandığı ileri sürülen Mersin’de, işsizlik oranı da 9.4’den 12.4’e yükseldi.

6.03.2015Çukurova
Soğuk akşamların iyilik melekleri

Soğuk akşamların iyilik melekleri

İZMİR Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Öğrencisi Ece Altınörs ile Uluslararası Ticaret ve Finansman Bölümü Öğrencisi Sibel Arslan, soğuk kış akşamlarında İzmir sokaklarını bisikletleriyle gezerek, başta evsizler olmak üzere dışarıda çalışmak zorunda kalanlara sıcak çorba dağıtıyor.

24.01.2015Ege

Yazar Sonuçları

Sokaktaki canların ömrü sadece 3-5 yıl

BURASI Alaçatı’daki hayvan barınağı. Hemen arkamdaki ve yanımdaki köpekler üç bacaklı.

12.08.2018

Bedenimiz de beslenmeli ruhumuz da...

Bu yılın en önemli sosyal sorumluluk projelerinden biri Hayata Sarıl Lokantası’nın açılmasıydı.

29.12.2017

Yetkili ağızdan önemli uyarı

Sevimli dostlarımızı bugünlerde unutmayalım

26.06.2017

Sokak hayvanıysan üşümeyeceksin!

“Allah hayvanları sokakta yaşamak için yaratmıştır, onlar karda, soğukta üşümez, hasta olmaz, donmaz” yalanına inananlara şunları diyeceğim.

9.01.2017

Nezegül nine seferberliği

Sosyal medya geçtiğimiz hafta, Güvenpark’ın renklerinden Nezegül nine için seferber oldu.

7.01.2017

Suriyelileri asimile mi edelim, entegre mi?

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan kaçınılmaz olanı söyleyip Suriyeli mültecilerin bir bölümüne vatandaşlık verilme planlarını açıklayınca içimizdeki ırkçıların önemli bir bölümü de ortaya çıktı.

12.07.2016

Biz yine ne güzeldik

Yılbaşı gecesi izin verdim kendime, evimde dostlarımla olayım dedim... Sonuçta yıllardır bunun hayalini kuruyordum.

2.01.2016

Gümüşlük’te neler oluyor?

Son dönemde Gümüşlük’te hayvan katillerinin sayısı arttı. Kedi ve köpek ölümleri biz hayvanseverleri isyan ettirdi. Bu yüzden bir kampanya başlatma kararı aldık.

3.12.2015

Benim kara sevdam

Benim yıllardır vazgeçemediğim bir kara sevdam var.

8.08.2015

Yılın modada kazananları belli oldu

Biz ülkede gergin havaların geçmesini ve kara bulutların dağılmasını beklerken, biraz kafamızı dağıtmak için gözlerimizi dünya sahnesine çevirdik.

28.02.2015