MENÜ

Sokak Sanatı

Sokak Sanatı ile ilgili tüm haberleri, son dakika Sokak Sanatı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Sokak Sanatı haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 633 Sokak Sanatı haberi bulunmuştur.

Sokak Sanatı Haberleri

Grafiti gitti stensil geldi

Grafiti gitti stensil geldi

Ara sokaklardaki, eski apartman duvarlarındaki esprili figürler, mesaj veren şekiller dikkatinizi çekmiştir. Bunlar elde hazırlanan şablonlar ve sprey boyayla duvara uygulanıyor. Tekniğin adı stensil. Grafiti gibi hemen her sokakta, her duvarda karşılaştığımız stensiller "sokak sanatı"nın hızla yükselen kolu. Sokağın sesini yansıtıyor, çoğunlukla da siyasi görüşleri ortaya koymak için kullanılıyor.

3.03.2007Kelebek
Sanat lunaparka taşındı

Sanat lunaparka taşındı

İstanbul’da sokak sanatı gitgide yaygınlaşıyor. Son bir haftadır da Maçka’daki Küçük Çiftlik Eğlence Parkı’nda, çağdaş sanat ve fikir üretme platformu Tershane’nin hazırladığı enstelasyon ve video çalışmaları sergileniyor. Sanat Benim Oyun Alanım adlı serginin proje tasarımcısı Uğur Köse, sokak sanatının açıklamasını çok net bir şekilde yapıyor "Önceden sanat, hayatı taklit ediyordu. Şimdi hayatın ta kendisi."

19.06.2008Kelebek
Tabloları elbiseye dönüştürüyor aykırı kadınlar giysin istiyor

Tabloları elbiseye dönüştürüyor aykırı kadınlar giysin istiyor

10 yıldır TopShop’tan Mudo’ya, Zara’dan Mexx’e kadar birçok marka için tasarım yapıyordu. Bu yıl artık yeter dedi ve kendi markasını yarattı. İki hafta önce düzenlenen İstanbul Fashion Day’s’de ilk defilesini yapan Günseli Türkay’ın (32) tarzı şehirli, alternatif ve eğlenceli. Farklı olmak, ayrıkotu gibi durmak, kimsede olmayanı arayıp bulmak gibi özellikleri olan kadınlara hitap ediyor.

18.09.2009Kelebek
Sanatı sokaktan kaçırmayın

Sanatı sokaktan kaçırmayın

İzmir’de Sokak Sanatları Atelyesi grubu Avrupa kentlerinde görmeye alıştığımız canlı heykel projesini ilk kez 6 ay önce halkla tanıştırdı.

12.06.2010Ege
Efsane minikler şampiyon oldu

'Efsane minikler' şampiyon oldu

Banvitspor Kulübü tarafından düzenlenen, “Banvit Bandırma Sokak Basketbolu Turnuvası” sona erdi.

24.06.2010Basketbol
Sokak basketbolu turnuvası sona erdi

Sokak basketbolu turnuvası sona erdi

Banvit Basketbol Kulübü'nün 2010 yazında düzenlediği sokak basketbol turnuvalarının ikinci ayağı olan “Banvit Gönen Sokak Basketbolu Turnuvası” sona erdi.

19.07.2010Basketbol
Sokağa resim yapma hakkımı sonuna kadar kullanıyorum

Sokağa resim yapma hakkımı sonuna kadar kullanıyorum

Yazıya çıkan, afişleme yapan gençler siyasiydi genellikle. Sokak sanatı (street art) icra edenler sayesindeyse sanat demokratikleşti, ‘halka’ indi. Ressam Merve Morkoç (24) işte böyle ‘yüksek sesli resim’ yapanlardan. Bazı resimleri karanlık sokaklarda görülmeyi bekliyor. Bazıları da ışıklı lüks galerilerde sergileniyor. Ama sokağı hiçbir yere değişmiyor: “Sokak, herkese sonuna kadar açık galeri demek. Hatta daha da güzeli: Kokteyl yok, güvenlik görevlisi yok, eleştirmen yok...” Genç bir kadının sokak sanatçısı olarak portresi. Kendi ağzından...

17.12.2010Kelebek
Şampiyon Minik Yıldızlar

Şampiyon "Minik Yıldızlar"

Banvit Basketbol Kulübü tarafından Bandırma ilçesinde düzenlenen “Sokak Basketbolu Turnuvası”, final maçlarıyla sona erdi.

29.06.2011Basketbol
Ölürüm sana hişt Zilly

Ölürüm sana hişt Zilly

Eelence, Piyasa, Kaf gibi Türkçe çalan mekanlara bayramda sıkı bir rakip geldi. 11.11’in altına açılan Zilly, adını DJ kabininde çalınan zilden alıyor

11.11.2011Kelebek
İllegal Ressamlar

İllegal Ressamlar

İzmirli Graffiti sanatçıları, karşılaştıkları güçlüklere rağmen sokakları renklendirmeye devam ediyor.

13.02.2012Ege
İllegal sokak sanatı galeriye taşındı

İllegal sokak sanatı galeriye taşındı

Alper Bıçaklıoğlu, Dokuz Eylül Üniversitesi Moda Tasarımı bölümü mezunu. Ama mesleğini bir kenara bırakıp, son 15 senedir resim ve heykelin yanı sıra özellikle graffiti ile ilgileniyor.

17.02.2012Kelebek
Bansky kimsin sen

Bansky kimsin sen

Sokak sanatçılarının en bilineni ama kimse gerçekte kim olduğundan emin olamıyor. Röportaj verdiği gazeteci bile doğru kişiyle konuştuğundan şüpheli. Hatta birden çok kişi olduğuna inanan var. Tek gerçek şu ki, geçen hafta 17 eseri yaklaşık 400 bin Sterlin'e satıldı

31.03.2012Gündem
Bandırma sokak basketboluna doydu

Bandırma sokak basketboluna doydu

Banvit Basketbol Kulübü’nün 2012 yazında düzenlediği sokak basketbol turnuvalarının ilki olan “Banvit Bandırma Sokak Basketbolu Turnuvası” 23 Haziran Cumartesi gecesi yapılan final karşılaşmaları, ödül töreni ve birbirinden güzel gösterilerle dolu etkinliklerle sona erdi.

25.06.2012Basketbol
ALTONA STAMP FESTİVALİ İLE RENKLENDİ

ALTONA STAMP FESTİVALİ İLE RENKLENDİ

Hamburg'un Altona semtindeki uluslararası sokak sanatı şenliğinde Engelsiz Tiyatro ekibinin oyunu büyük alkış topladı. Hamburg'un Altona semtinde düzenlenen uluslararası sokak sanatı festivali Stamp'de, semtte karnaval havası esti. Almanya ve yurt dışından gelen yüzlerce müzik, dans ve gösteri grubunun katılımıyla yapılan geçit töreninin yanı sıra semtin her köşesinde sunulan kültür ve sanat etkinliklerini onbinlerce kişi izledi. Kemal DOĞAN-Yakup ASKERZADEH- DHA

4.09.2012Ne Oluyor
Kaykay ve Paten Sanatı

Kaykay ve Paten Sanatı

Sokak sanatı olarak anılan kaykay ve paten, hayatın ritmiyle adeta dans ediyor .

25.02.2013Diğer Videolar
Fotoğraflarla: Londra sokaklarında grafiti

Fotoğraflarla: Londra sokaklarında grafiti

İngiltere parlamentosu 2003'te grafitiyi asosyal davranış grubuna koyup yasakladığında Londra'nın kısa sürede grafiti başkenti haline geleceğini beklemiyordu.

15.06.2013Gündem
SEYAHAT 10. YIL

SEYAHAT 10. YIL

Seyahat İlavesi 10 yıldır, yazarlarıyla, okurlarıyla dünyayı geziyor.

28.06.2013Advertorial
Sokak Sanatı: Kilit

Sokak Sanatı: Kilit

Slvia Toy insan olmanın en önemli parçasının sanat olduğuna inanıyor. Slvia'nın San Francisco'daki sokak sanatına olan hayranlığı yadsınamaz.

Seyahat 10. Yıl ödülleri

Seyahat 10. Yıl ödülleri

İşte 10. yılını kutlayan Hürriyet Seyahat'te ödül kazananlar.

3.07.2013Seyahat
Sanata ‘Gezi’ damgası

Sanata ‘Gezi’ damgası

Gezi olayları siyasete, sosyal yaşama, spora ve sanata damga vurdu. Tempo dergisi de bu olaylardan esinlenmiş sanat eseri örneklerinin yer aldığı ‘Gezi Sanat’ı eki veriyor

10.08.2013Gündem
Paolo Ciriodan Googleın hayaletleri

Paolo Cirio'dan Google'ın hayaletleri

Google'ın sokak görüntüsü uygulamasına yansıyan insanların fotoğraflarını gerçek boyutta basıp, şehirlerin farklı noktalarına yapıştırıyor.

18.09.2013Gündem
Mexico City’de 36 saat

Mexico City’de 36 saat

Fetihlerin yıkıntıları üzerine kurulan Mexico City, hem hızlı gelişme dalgasının hem de Pasifik Fay Hattı’nın sarsıntılarına karşın dimdik ayakta. 21 milyon nüfuslu şehir, antik kalıntılar, parlak camlı gökdelenler, sömürge mimarisi ve yerel mimarinin iç içe geçtiği bir kültür potası.

6.04.2014Seyahat
Sokakları hayvanlar âlemiyle buluşturuyor

Sokakları hayvanlar âlemiyle buluşturuyor

Gündüzleri özel bir şirkette satış yöneticiliği, akşamlarıysa eline sprey boyasını alıp sokaklara hayvan resimleri yapıyor. İstanbul’un kendine has sokak sanatçısı ‘No More Lies’la (Artık Yalan Yok) tanışın.

28.04.2014Kelebek
Taksim Meydanı’nı boyamak geldi içimden

Taksim Meydanı’nı boyamak geldi içimden

Dünyaca ünlü 3D sokak sanatçısı Manfred Stader, Ülker Saklıköy ile işbirliği yaparak Saklıköy’ün masalsı dünyasını hayata geçirdi. Stader’in bu çalışması, şimdiye kadar Türkiye’de yapılmış en büyük 3D sokaksanat eseri oldu. Eseri Zorlu Center AVM’de görmek için son gün!

21.06.2014Magazin
Otomobile kazak ördüler

Otomobile kazak ördüler

Madrid kentsel eğilimler festivali olarak tanımlanan MULA Fest, Madrid fuar alanında gerçekleştirildi.

30.06.2014Keyif
36 saatte Graz

36 saatte Graz

Seyahatseverlere Viyana dışında bir Avusturya şehri sorsanız Salzburg veya Innsbruck yanıtını alırsınız. Ancak Avusturyalıların ilk cevabı Graz olur. Ülkenin en büyük ikinci şehri Graz, nüfusu 300 binden fazla. Styria, butik mağazaları, restoran ve müzelerin başkenti. Barok döneminden kalma, iyi korunmuş bir kasabası var. Viyana’dan Ljubljana’ya giden iki saatlik yolda bu kadar gelişmiş bir metropol bulmak ziyaretçilerinin beklentilerinin üstünde kalıyor. Graz’daki 6 üniversitedeki 40 binden fazla öğrenci şehrin enerjisini artırıyor.

28.07.2014Seyahat
Yaş 70 iş bitmemiş

Yaş 70 iş bitmemiş

70’ine merdiven dayayan Ceri Benardete, eşi Monik Benardete’nin vefatının ardından sıkı çapkın kesildi. İşadamı, önceki gün yeni sevgilisiyle görüntülendi.

14.08.2014Magazin
Sokakların başkaldırısı müzeye taşındı

Sokakların başkaldırısı müzeye taşındı

Pera Müzesi, sokak sanatını yakından ve daha iyi anlamamızı sağlayacak ‘Duvarların Dili: Graffiti/ Sokak Sanatı’ adlı renkli ve dinamik bir sergiye ev sahipliği yapıyor. Sokakların başkaldırısını müzeye taşıyan sergi, sadece müze duvarlarıyla da sınırlı değil. Şehrin herhangi bir yerinde karşınıza çıkabilir!

18.08.2014Keyif
Adidas Rita Ora koleksiyonu

Adidas Rita Ora koleksiyonu

İngiliz şarkıcı ve oyuncu Rita Ora, adidas Originals ile 3 sezonluk bir işbirliği gerçekleştiriyor...

2.09.2014Stil
Ece Sükanın New York  Moda Haftasından izlenimleri

Ece Sükan'ın New York Moda Haftası'ndan izlenimleri

New York Moda Haftası’nda İlkbahar- Yaz 2015 koleksiyonlarında ‘Kadınlar ne ister?’ sorusunun cevapları arandı. Cevap: Biraz daha teknoloji lütfen!

14.09.2014Stil
36 saatte Cartegena

36 saatte Cartegena

Uzaktan bakıldığında Cartagena’nın silueti yanıltıcı. Karayipler’in üzerinde yükselen beyaz kuleler, kum ve beton yarımadasını olduğundan farklı gösteriyor. Bir milyondan az nüfusuyla Cartagena, Rio de Janeiro’nun veya Los Angeles’ın kopmuş küçük bir parçası gibi. Boca Grande’deki gökdelenlere bakınca kimliğini kaybetmiş bir şehir bekliyorsunuz ama Old City ve Getsemaní bölgeleri hâlâ özünü kaybetmedi. Sokak sanatı, plazalar, meyve satıcıları ve daha birçok şey bu güzel sokaklarda saklı. Marquez’in doğum yeri olan şehir, realizmin de doğduğu yer. Müzeleri, restoranları, begonyaların sarktığı balkonlarıyla büyüleyici.

28.09.2014Haber
36 saatte Cartagena

36 saatte Cartagena

Uzaktan bakıldığında Cartagena’nın silueti yanıltıcı. Karayipler’in üzerinde yükselen beyaz kuleler, kum ve beton yarımadasını olduğundan farklı gösteriyor. Bir milyondan az nüfusuyla Cartagena, Rio de Janeiro’nun veya Los Angeles’ın kopmuş küçük bir parçası gibi. Boca Grande’deki gökdelenlere bakınca kimliğini kaybetmiş bir şehir bekliyorsunuz ama Old City ve Getsemaní bölgeleri hâlâ özünü kaybetmedi. Sokak sanatı, plazalar, meyve satıcıları ve daha birçok şey bu güzel sokaklarda saklı. Marquez’in doğum yeri olan şehir, realizmin de doğduğu yer. Müzeleri, restoranları, begonyaların sarktığı balkonlarıyla büyüleyici...

24.10.2014Seyahat
Papa, Dalay Lamayı kabul etmedi

Papa, Dalay Lama'yı kabul etmedi

Tibet’in sürgündeki dini lideri Dalay Lama, Papa Francesco’nun, Çin ile sorun ile karşılaşmamak için kendisiyle görüşmek istememesini değerlendirirken, "Bazıları için sorun kaynağı oluyorum. Bu anlaşılabilir bir şey" dedi.

15.12.2014Avrupa

Yazar Sonuçları

2010 TV dizisi modası

TELEVİZYON dizileriyle arası pek iyi olmayanlardanım. Bunu övünme aracı olarak görmediğimi hemen belirteyim, geçerli nedenlerim var kendimce.

13.10.2010

Ankara: Kırmızı kongre, rock albümü ve stencil

HAFTA sonu için yol tabelası Ankara’yı gösteriyor.

15.12.2010

Graffiti üzerinden DC’de bir ehlileştirme hikâyesi

Bu yazıyı istediğiniz her türlü politik karmaşaya uyarlayabilirsiniz. İster Mısır’a gidin. İsterseniz Türkiye’den bir vaka bulun. İster şimdinin marjinal gruplarını ele alın... Geleceği tahmin etmeye çalışın. İsterseniz marjinal olduğunu artık kimsenin hatırlamadığı örnekler düşünüp geçmişi analiz edin. Hafta içi buluştuğum... Eski bir çete üyesi... Washington’lı graffiti sanatçısı Luis Peralta’nın öyküsü, bugün dünyada yaşanan çelişkilerin vücuda gelmiş hali

12.02.2011

Bu pazarın rengi ‘Mavi Senfoni’

BURHAN DOĞAN- ÇAY’ın Mavi Senfoni yapıtı üzerine yazmıştım.

25.08.2012

Contemporary İstanbul’daki Atatürk

CONTEMPORARY İstanbul’a ancak hafta sonu yolum düşebildi.

26.11.2012

Reklamcılara verilen rüşvet çeşitleri

Maç bileti gibi sıradan bir hediyeden, süper lüks otomobillerle test sürüşüne kadar reklamcılara teklif edilen rüşvet hikayeleri...

20.04.2013

Bülent Arınç'ın boyun fıtığı

BAŞBAKAN Yardımcısı Bülent Arınç diyor ki:

20.06.2013

Küçük Şahenk

Masum bir hayalin gece hayatında nasıl bir Ferit Şahenk imparatorluğuna dönüşmekte olduğuna dair bir metropol hikâyesi.

29.11.2013

Yeni yılın trend kehanetleri

2014’le beraber moda dünyası size bir cümleyi hatırlatacak: “Asla, asla demeyin” Beyaz çorabı terlikle kullanacak, kruvaze takımlarınızı dolaptan çıkaracak, metalik eşofmanlar giyeceksiniz. İşte sezon modasına ilk bakış.

28.12.2013

Grafiti ustası Banksy

Günümüzün en meşhur duvar ressamlarından biri, “Banksy” takma adıyla biliniyor. Wikipedia’da yer alan bilgiye göre grafiti sanatçısı, siyasi eylemci, film yönetmeni ve ressam Banksy, 1974 Bristol, Birleşik Krallık doğumlu.

22.04.2014

YAŞ 70 İŞ BİTMEMİŞ

70’ine merdiven dayayan Ceri Benardete, eşi Monik Benardete’nin vefatının ardından sıkı çapkın kesildi. İşadamı, önceki gün de Pera Müzesi’nde düzenlenen sergide yeni sevgilisiyle görüntülendi.

13.08.2014

Uzay çağına hoşgeldiniz

New York Moda Haftası’nda éİlkbahar- Yaz 2015 koleksiyonlarında ‘Kadınlar ne ister?’ sorusunun cevapları arandı. Cevap: Biraz daha teknoloji lütfen!

13.09.2014

‘Duvarların Dili’ olsa

DUVAR yazıları benim belleğimde her zaman bir başkaldırı hareketiyle birlikte çağrıştırılır.

29.09.2014