MENÜ

Sokak Sanatı

Sokak Sanatı ile ilgili tüm haberleri, son dakika Sokak Sanatı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Sokak Sanatı haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 633 Sokak Sanatı haberi bulunmuştur.

Sokak Sanatı Haberleri

Savaş mı dediniz, biz onun küçüklüğünü biliriz

Savaş mı dediniz, biz onun küçüklüğünü biliriz!

Edebiyat tarihinin en eğlenceli savaş karşıtı karakteri Eskişehir Şehir Tiyatroları yorumuyla İstanbul’da. Sermet Yeşil’in tam bir ‘Şarlo’ olarak yorumladığı ‘Şvayk’ ile tanışın!

12.05.2017Keyif
36 saatte Baltimore / Maryland

36 saatte Baltimore / Maryland

“Cazibe Şehri”, yeni açılan şık ve lüks restoranlar, otellerle çekiciliğini artırıyor. Bununla birlikte her gün yeni bar ve restoranın açıldığı Charles Village gibi semtler çok değişti. Kente cazibesini kazandıran Hard Rock Cafe’nin bulunduğu turistik liman bölgesi değil, 19. yüzyıl yapılarında açılan yeni barlar, uluslararası kategorideki sanat müzeleri, açık hava alanları. İşte 36 saatte Baltimore...

İmkânsız Uzamdaki İzlerimiz

İmkânsız Uzamdaki İzlerimiz

Kasa Galeri, 5 Mayıs'a kadar arasında "İmkansız Uzam" başlıklı sergiye ev sahipliği yapıyor. Sergi, Deniz Aktaş, İhsan Oturmak ve Hasan Pehlevan'ın yer, aidiyet, yıkım, inşa, kent ve hafıza kavramları çerçevesinde ortaya çıkan yeni üretimlerini bir araya getiriyor.

28.04.2017Keyif
Bu eserlere ulaşmak zor değil

Bu eserlere ulaşmak zor değil

‘Ulaşılabilir sanat’ sloganıyla yola çıkan Mamut Art Project, bu yıl 26-30 Nisan’da beşinci kez gerçekleştirilecek. İstanbul KüçükÇiftlik Park’taki sanat fuarında 50 genç sanatçının standı olacak. Ayrıca Mamut Performansları adı altında 17 sanatçı beş gün boyunca performans sergileyecek. Üç yıldır Akkök Holding sponsorluğunda düzenlenen etkinliği Akkök Holding Yönetim Kurulu Üyesi Alize Dinçkök Eyüboğlu anlattı.

21.04.2017Keyif
Gonca Vuslateri: Birinci seçilmişim, haberiniz  var mı

Gonca Vuslateri: Birinci seçilmişim, haberiniz var mı?

O kadar güçlü oynuyor ki izleyeni kendine hayran bırakıyor. Karakteri de bu yüzden bir nefret objesine dönüşüyor. Bakışlarıyla, tavırlarıyla kendine verilen rolü adeta yaşıyor, ete kemiğe büründürüyor. Hürriyet Cumartesi jürisi tarafından geçen hafta ‘ekrandaki en iyi kadın oyuncu’ seçilen Gonca Vuslateri’yle buluştuk; evliliğini, oyunculuğu ve hayatının bilinmeyenlerini konuştuk...

14.04.2017Hayat
36 saatte Quebec City

36 saatte Quebec City

Surları, parke taşı kaplı huzurlu sokakları, zarif taş evleriyle Quebec’in tarihi bölgesi uzun süredir başlı başına cazibe merkezi. Avrupa’yı anımsatan çekiciliğinin yanı sıra Kanada kentlerinin sürprizlerini de barındırıyor.

22.03.2017Seyahat
Almanyada bir Türk mahallesi: Küçük İstanbul Kreuzberg

Almanya'da bir Türk mahallesi: 'Küçük İstanbul' Kreuzberg

Eminim birçoğumuzun akrabası ya da bir tanıdığı Almanya’da yaşıyordur. Ağırlıklı olarak Türkler’in yaşadığı bölge olan Kreuzberg, sizi Türkiye'de hissettirecek bir yer. 'Küçük İstanbul' olarak anılan semtte, pazara, pazar arabasıyla giden Ayşe teyzeler, pazarcı Ahmet abiler, marketler, tabelalar, dönerciler, kafeler, herkes, her yer Türk.

11.01.2017Seyahat
Bundan sonra ne olacak

Bundan sonra ne olacak?

Reina’daki saldırıdan sonra herkes evlere kapandı. Eğlencenin kalbi olarak bilinen İstanbul’un ünlü mekanlarının boş fotoğrafları “terk edilmiş şehir” hissi yarattı. Salı günü İstanbul’da TURYİD yürüyüş yaptı, Başkan Kaya Demirer “Yaşam alışkanlıklarınızı bırakmayın” dedi. Reina katliamından sadece birkaç gün sonra İzmir’deki hain saldırıda büyük bir faciayı önleyerek şehit olan kahraman polis memuru Fethi Sekin ile Türkiye yeniden yasa boğuldu. Terör saldırılarının arasında artık yıllar değil, aylar değil, günler, saatler var. Peki herkes şehitlerin ardından yas tutar, kendi canını tehlikede hissederken bu karanlık zamanlardan nasıl çıkacağız? Kendimizi nasıl güvende hissedecek, tekrar eski günlerimize nasıl döneceğiz?Gündemin sadece terör ve acılarla şekillendiği Türkiye’de müzik, turizm ve eğlence sektörü nasıl kurtulacak? Bu işlerden ekmek yiyenler nasıl bir yol izlemeli? Magazin Konseyi tartışıyor...

8.01.2017Magazin
Benedict Cumberbatch: ‘Bazen hayranlarımdan  kaçmak zorunda kalıyorum’

Benedict Cumberbatch: ‘Bazen hayranlarımdan kaçmak zorunda kalıyorum’

Son dönemin öne çıkan parlak oyuncusu Benedict Cumberbatch, şimdi de Marvel’in sinemadaki son kahramanı ‘Dr. Strange’ rolüyle huzurlarımızda. İngiliz aktörle Londra’da buluştuk ve film, canlandırdığı karakter, Nepal’deki çekimlerde yaşadıkları ve hayranları hakkında konuştuk.

4.11.2016Hayat
Çeşmenin karşı komşusu; Sakız Adası

Çeşme'nin karşı komşusu; Sakız Adası

Gün batmaya yakın feribot yanaşıyor. Karşıda koca bir ada yükseliyor. Bir yarım adadan buraya doğru gelirken adayla ilgili sorularım ve ben, karaya ayak basıyorum. Dallarda sakızın, berrak sahillerin, insanının güler yüzlü olduğu bir yer. Burası Sakız adası!

30.09.2016Seyahat
Turizm ve gastronomi sektörü ilgimizi bekliyor

Turizm ve gastronomi sektörü ilgimizi bekliyor

Çevremizi saran, hatta kapıları zorlayan savaşlar ve terörün darbe vurduğu turizm sektörünün girdiği darboğaz doğal olarak yeme-içme sektöründe de etkisini gösteriyor. İstanbul başta olmak üzere tüm Türkiye’deki oteller, pansiyonlar, tatil köyleri ve restoranlar son 10 yıldır olmadığı kadar boş.

29.04.2016Magazin
23 Nisan’da çocuklara bol eğlence seçenekleri var

23 Nisan’da çocuklara bol eğlence seçenekleri var

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 96’ncı yılı şenlikler, gösteriler ve seminerler eşliğinde çocuklar ile kutlanacak. Etkinliklere aileler de eşlik edebilecek.

23.04.2016Eğitim
Karnaval başlıyor

Karnaval başlıyor

ADANA’da bu yıl 4’üncüsü gerçekleştirilecek olan ’Nisan’da Adana’da- Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı’ 7 Nisan Perşembe günü başlıyor.

5.04.2016Çukurova
Tiyatrolar kenti Viyana’da bir akşam

Tiyatrolar kenti Viyana’da bir akşam

Avusturya’nın başkenti sadece ülkenin değil aynı zamanda tüm Avrupa’nın da sanat başkenti. Yılın her günü ayrı bir sanat etkinliği düzenleniyor kentte. Almanya’da yaşayan yazar Ahmet Arpad, Hürriyet Seyahat okurları için Viyana’daki sanat dolu bir akşamını yazdı.

4.03.2016Seyahat
Stil yaratmak detaylarda gizli

Stil yaratmak detaylarda gizli

Moda detaylara indikçe kişiselleşir ve anlam kazanır. Sihirli dokunuşlar, bir aksesuarın kattıkları ve giyim sırlarıyla bambaşka görünebilirsiniz. Detayların gücüyle stilinizi baştan yaratın, küçük ayrıntılarla büyük değişimler yapın!

18.02.2016Stil
İsmail Acara sorduk: Nitelikli resim nedir

İsmail Acar'a sorduk: Nitelikli resim nedir?

İsmail Acar kimdir?İsmail Acar’ın 1988 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nde başlayan sanat yolculuğu dünyanın en büyük sanat organizasyonlarına, sergilerine ve bienallerine kadar uzandı. 2000 yılında Kaş Liman’ında 350 metre uzunluğunda bir duvar resmi yaptı. Yurtiçi ve yurtdışında birçok galeri, müze ve koleksiyonda eserleri bulunan İsmail Acar, 2001 yılından itibaren sergi gelirlerinin bir bölümünü yardım kuruluşları ve derneklere aktarmaktadır.

29.01.2016Kampüs
Portakal Çiçeği’nde Merkezpark planı

Portakal Çiçeği’nde Merkezpark planı

ADANA’da 4’üncüsü bu yıl 4-17 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek Portakal Çiçeği Karnavalı’nda ana etkinlik alanının Merkezpark olması planlanıyor.

20.01.2016Çukurova
36 saatte Palermo

36 saatte Palermo

Restoran, sanat galerisi ya da tiyatroya dönüştürülmüş palazzi’leri, görkemli kiliseleri, sempatik restoranlarıyla Palermo, Sicilya’nın en renkli liman şehirlerinden. Geçmişin fatihleri her köşesinde iz bırakmış. Barok mimarili kiliseleri, Norman-Romanesk bina cepheleri hep geçmişin haşmetini yaşatıyor.

25.12.2015Seyahat
Özcan Deniz son 16 yılını yazdı

Özcan Deniz son 16 yılını yazdı

Özcan Deniz "Sinema ve Ben" başlığıyla sektörde yaşadığı zorlukları anlattı.

19.11.2015Magazin
36 saatte Buenos Aires

36 saatte Buenos Aires

Arjantin’in siyaset dünyası ne kadar pembe dizileri andırsa da, enflasyonu abartılı noktalara ulaşsa da başkentindeki sihirli çekicilik azalmıyor. Bu günlerde baharı karşılayan Buenos Aires’in şovu, yeniliği seven ruhu hiç değişmiyor. Restoranların, sanat merkezlerinin durmaksızın yenilenmesi Porteños’un (Buenos Aires’lilerin) hiç bitmeyen yaratıcılığının kanıtı.

Yazar Sonuçları

Katalog hayatlar

15 Temmuz gecesi “bu akıl tutulması” diye bir yorum yapmıştım.

14.03.2017

Prag’ın simgesi: Charles Köprüsü..

Karl Köprüsü ya da Karluv Most... Farklı yazılsa da, aynı anlamla yüklü hepsi. Prag’ın en önemli simgesi Charles Köprüsü'nden bahsedeceğim. Yazıyı yazmadan önce şöyle bir düşündüm de, köprü olmasa Prag’ı yine sever miydim ? Biraz zor. İşte Prag'ın simgesi Charles Köprüsü...

2.01.2017

Gözünü kan bürümüş Mona Lisa

Sokağa çıkan hemen herkes önce binalara bakar, mimarisiyle ilgilenir, mağazaların vitrinine bakar. Hele ki aslında yaşamadığınız ve kısa süreliğine ziyaret ettiğiniz bir yerse, gözünüz hep etrafta dolaşır.

25.11.2016

Çağdaş Kültürpark

KÜLTÜRPARK insan eliyle oluşturulmuş “yapay” ve “fevkalade” güzel bir parktır.

30.10.2016

İnsan mutfakta pişer...

Mevlana, bu gerçeği yüzyıllar öncesinden anlamış. Mevlevi dergahına girecek isimler önce mutfakta çalışır, piştiklerine inanılırsa dergaha kabul edilirmiş.

23.09.2016

Harika Çocuk Rüzgar

Rüzgar Sylvain Duyan Fransızca öğretmeni bir anne ve beden eğitimi öğretmeni bir babanın çocuğu . Resim yeteneği var demek yerine o bir ressam demeliyiz. Henüz 7 yaşında.

2.03.2016

Çok yerinde bir tavır

ÖNCEKİ akşam saat 19.30...

14.01.2016

O zaten ‘Ünlü’

O, kendini mesleğine, öğrencilerine, okuyucularına adamış biri...

19.12.2015