MENÜ

Sokak Sanatı

Sokak Sanatı ile ilgili tüm haberleri, son dakika Sokak Sanatı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Sokak Sanatı haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 646 Sokak Sanatı haberi bulunmuştur.

Sokak Sanatı Haberleri

36 saatte Çang Mai

36 saatte Çang Mai

Kuzey Tayland’ın yıldızı Çang Mai’ye turistler çoğunlukla görkemli tapınakları, filleri, yerel pazar ve el sanatlarını görmek için gelir. Nehir kıyısındaki 200 bin nüfuslu, 700 yıllık bu sakin şehir şimdilerde sanat etkinlikleriyle cazibe noktasına dönüştü. Sanat galerisini andıran yeni butik oteller, iddialı restoranlar gelişmeyi destekliyor. Çiftçilerin anız yaktığı, havanın dumanlandığı mart ve nisan hariç yılın her ayı şehri keşfedebilirsiniz.

13.08.2018Seyahat
Kaçırılmaması gereken seyahat fırsatları

Kaçırılmaması gereken seyahat fırsatları

Hürriyet Seyahat editörleri sizlerin için haftanın kaçırılmaması gereken fırsatlarını derledi. İşte detaylar...

22.07.2018Seyahat
Malezyanın otantik adası: Penang

Malezya'nın otantik adası: Penang

Malezya'nın en güzel gezilesi yerlerinden birisi kesinlikle Penang. 10 gün geçirdiğim Malezya'da üç günümü buraya ayırdım ve inanılmaz keyif aldım. Keşfettikçe öğrendikçe mutlu oldum bu ada şehrinde. İşte üç günlük Penang maceram...

9.07.2018Seyahat
Karaköy binası galeri oluyor

Karaköy binası galeri oluyor

Ziraat Bankası’nın Cumhuriyet tarihine ışık tutan sanat koleksiyonu artık üç büyük ilde büyük galerilere kavuşuyor. Bankanın Ankara ve İstanbul’daki tarihi binaları yenilenirken, İzmir’de de resim-heykel müzesi çalışmalarına başlandı.

23.05.2018Kitap Sanat
Facebook Sokağı, Snapchat Çıkmazı, Selfie Pasajı...

Facebook Sokağı, Snapchat Çıkmazı, Selfie Pasajı...

İngiltere'nin Oxford kentinde sokaklara Facebook Sokağı ve Snapchat Çıkmazı gibi tabelalar asıldı.

14.05.2018Teknoloji
36 saatte Victoria

36 saatte Victoria

Kanada’nın Pasifik Okyanusu kıyısındaki eyaleti British Columbia 150 yıldır “hiç eksilmeyecek görkem” sloganıyla tanınıyor. Yürüyerek keşfedilebilecek kadar küçük başkenti Victoria, Vancouver Adası’nın nefes kesen doğasında bir kültür mozaiği. Çin’den Avrupa’ya pek çok farklı grup bir arada yaşıyor. Üç üniversitesi, heyecan veren kültür ve sanat kurumları, tarihi dokuyu koruma başarısı, meşhur restoranları ve Kanada’nın en ılımlı iklime sahip topraklarıyla bir cazibe merkezi. Her mevsimde ormanda yürüyüş, bisiklet turu, golf yapmak birbirinden güzel parkların, bahçelerin tadını çıkartmak mümkün.

24.04.2018Seyahat
Çatlayın patlayın AKMyi yıktık

'Çatlayın patlayın AKM'yi yıktık'

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Bugünlerde bazı nankörlerin, bazı köksüzlerin ülkemizi yaşanmaz bulup yurtdışına gitmekten söz ettiklerini duyuyorum. Bunlar için bir ofis açıp, bilet paralarını da verip göndermek lazım. Çünkü bunlar, bu ülkeye yük, yük” dedi. Erdoğan, Ayasofya’da ‘İstanbul Yeditepe Bienali’nin açılışında ve Pendik ve Ümraniye İlçe Kongresi’nde konuştu.

31.03.2018Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Çatlayın patlayın AKMyi yıktık...

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Çatlayın patlayın AKM'yi yıktık...

Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbul'da katılacağı açılış töreni için geldiği Ayasofya Müzesi'nde dikkat çeken açıklamalar yaptı. Erdoğan konuşmasında "AKM için de çok bağırdı Geziciler. İstediğiniz kadar bağırın çatlayın patlayın yıktık. Aynı şeyi Ankara'da yaptık. Cumhuriyet tarihi boyunca bir tane eser ortaya koyun be. Demek ki bizi beklediler." şeklinde konuştu.

31.03.2018Gündem
Tehlikeli Karım dizisinin oyuncuları kimler İşte Tehlikeli Karım dizisinin oyuncuları ve konusu

Tehlikeli Karım dizisinin oyuncuları kimler? İşte Tehlikeli Karım dizisinin oyuncuları ve konusu

Tehlikeli Karım ilk bölümü ile ekran önüne çıkıyor. Oyuncuları ile dikkat çeken Tehlikeli Karım, genel konusuyla da merak ediliyor. Başrollerinde Gonca Vuslateri, Seçkin Özdemir ve Mustafa Üstündağ gibi oyuncuların yer aldığı Tehlikeli Karım, Show Tv ekranlarında izleyicilerin karşısına çıkacak. İşte, dizinin oyuncuları ve detaylı bilgiler

25.03.2018Televizyon
Kayak Pistinden Plaja: Baharda Beyrut

Kayak Pistinden Plaja: Baharda Beyrut

Soğuk havalardan sıkılanlar ve baharın güzelliği ve sıcağını özleyenler için harika bir kaçış yolu biliyorum. Beyrut… Bir buçuk saatlik bir uçuştan sonra ulaşacağınız, Ortadoğu’nun Paris’i olarak anılan bu şehrin mistik ve karmaşık havası sizi anında içine çekecek. Hem eğlendirip hem hüzünlendirip sizi deyim yerindeyse çarpacak. Şehrin işte böyle bir etkisi var.

5.03.2018Seyahat
36 saatte Orlando

36 saatte Orlando

Walt Disney’in 1960’larda eğlence parkları için Florida’yı merkez seçmesiyle Orlando kenti ABD’de miki fare ve eğlenceyle özdeşleşti. Kentteki gerçek yaşam ise farklı bir cazibeye sahip: Sakin semtler, ilginç sanat galerileri, kafeler, yaratıcı şeflerin yarıştığı restoranlar… Göllerle dolu şehirde, termal su kaynakları, parklar diğer cazibe noktası. 2014’te açılan cam duvarlı Dr. Phillips Center Gösteri Sanatları Merkezi, kentteki kültürel canlılığı artırdı.

12.02.2018Seyahat
Sistemin mezarını kazan Kazmacılar

Sistemin mezarını kazan Kazmacılar!

ABD’de 60’larda etkili olan sistem karşıtı Kazmacılar hareketinin öncülerinden Emmett Grogan’ın kendi deneyimlerinden yola çıkarak 1972 yılında kaleme aldığı ‘Ölüm Kalım Oyunu’, 1960’lar Amerika’sının yeraltı kültürünü anlatıyor. Kimilerine göre bu konuda yazılmış en iyi kitap...

8.02.2018Kitap Sanat
Taraklı’da evler insan nefesiyle yaşar

Taraklı’da evler insan nefesiyle yaşar

2011 yılında Uluslararası Cittaslow Birliği’ne kabul edilen Taraklı, ülkemizin beşinci sakin beldesi. Taraklı, özellikle tahta kaşık ve tarak yapımıyla ünlenmiş. Son yıllarda kültür ve termal turizmi denilince de ilk akla gelen yerlerden birisi olmuş. Taraklı küçük ve şirin bir ilçe. Öyle sizi saatlerce yoracak büyüklükte bir yer değil. “Taraklı’da evler insan nefesiyle yaşar, teriyle ayakta kalır!”

5.01.2018Seyahat
Zamansız fotoğraflarda analog dokunuşlar

Zamansız fotoğraflarda analog dokunuşlar

77. sayımızın 101 sayfasında tozlu raflardan bir geleneğe göz kırpıyoruz. Zamana direnen ve zamanda asılı kalsa da tüm güzelliğini koruyan analog fotoğraflar…

2.01.2018Kampüs
36 saatte Asunción

36 saatte Asunción

50 yıldır kalitesini koruyan restoranlar mı ararsınız, yaratıcı eserlerin sergilendiği galeriler mi, Amerikan usulü brunch’lar mı? Şu anda yaz mevsimini yaşayan Paraguay’ın başkentinde hepsini bulmak mümkün. Asunción restore edilmiş tarihi binaları, Arnavut kaldırımı sokakları, kentin kültürünü yansıtan kafeleri, modern otelleriyle kıymeti yeterince fark edilememiş büyüleyici bir şehir.

5.12.2017Seyahat
Türkçe’yi iyi öğrenen çocukların şansı artır

Türkçe’yi iyi öğrenen çocukların şansı artır

Almanya’nın Hessen Eyaleti’nde başlatılan Türkçe kampanyasına katılım giderek artıyor. Kampanyaya ilk imzayı atanlardan Arif Arslaner, Yadel Oktay Coşkun, Nebiye Hilal Şan, Esra Hack Cengizalp, Gonca Kalaycı, Aykut Kaya, Esad Şahin desteklerinin gerekçelerini Hürriyet’e anlattı.

16.11.2017Dünya
Çocukla Viyana’ya gitmek için 7 neden

Çocukla Viyana’ya gitmek için 7 neden

Avrupa'nın genelde her ülkesi her şehri tarih kokar ama Viyana bir adım daha önde diyebilirim. Orta Avrupa'nın tarihi ve masalsı şehirlerinden biri olan Viyana’ya gitmenin şimdi tam zamanı… Gezilecek yerler fazla ama size Viyana’da çocukla nerelere gidilir ondan bahsedeceğim… İşte çocukla Viyana’ya gitmek için 7 neden...

7.11.2017Seyahat
Gölgelerin gücü adına: Rembrandt

Gölgelerin gücü adına: Rembrandt

65. sayımızın 101 sayfasında Rembrandt resmine giriş yapıyoruz.

16.10.2017Kampüs
Ekin Büyükşahin’in hüzünlü karakterleri

Ekin Büyükşahin’in hüzünlü karakterleri

Ekin Büyükşahin, doğadan ve müzikten aldığı ilhamla otobiyografik referanslardan esinlenerek çizdiği illüstrasyonlarıyla ilgi görüyor. Kavramları ve nesneleri, kendi tekniği ve algısıyla yeniden inşa ederek izleyiciyle buluşturuyor. Yaşamdaki değişimler, insanın bu değişimlere uyum sağlamada gösterdiğiyoğun çabası, çizimlerinde öne çıkıyor Büyükşahin’in. Yaşamdan düşlere uzanan karakterlerin yaratıcısı Ekin Büyükşahin’le çizimlerini konuştuk.

12.10.2017Keyif
Masal kitaplarından fırlamış şehir: Prag

Masal kitaplarından fırlamış şehir: Prag

Çek Cumhuriyeti’nin mistik ve romantik şehri Prag... Aynı zamanda başkenti... Prag’a ayak bastığınız ilk andan itibaren, sanki bir zaman makinası ile farklı bir yüzyıla ışınlanmış gibi hissedeceksiniz. İşte size Prag gezi rehberi...

21.09.2017Seyahat
36 saatte Bergen

36 saatte Bergen

Çoğunluk Bergen’e yakınlarındaki doğal güzellikleri, fiyortları, şelaleleri, puslu dağları görmek için gelir. Tur gemisine binmeden şehre de zaman ayırmanızda yarar var. Turistler tarihi limanda gezinsin, siz arka sokaklara yönelin, birbiri ardına black metal gruplarının konsere çıktığı kültür merkezlerini, İskandinav mutfağındaki yeni gelişmeleri göreceğiniz restoranları, harika sanat galerilerini ve müzeleri keşfedin. Fiyortlar hep aynı yerde,aceleye mahal yok! Yazın yağmur Bergen’den pek ayrılmaz, şemsiyenizi unutmayın.

7.08.2017Seyahat

Yazar Sonuçları

Malezya'nın otantik adası: Penang

Malezya'nın en güzel gezilesi yerlerinden birisi kesinlikle Penang. 10 gün geçirdiğim Malezya'da üç günümü buraya ayırdım ve inanılmaz keyif aldım. Keşfettikçe öğrendikçe mutlu oldum bu ada şehrinde. İşte üç günlük Penang maceram...

8.08.2018

Nuri İyem Resim Ödülleri verildi

EVİN Sanat Galerisi tarafından düzenlenen ‘Nuri İyem Resim Ödülü’ salı akşamı saat 19.00’da düzenlenen törenle verildi.

27.06.2018

Kendine iyi bak: Yaşarken!

Arabayla Dolmabahçe’nin oradan Levent’e uzayan bir yolculuk esnasında fark ettim. Şehrin içinde yol alırken şehri izlemeyi çok ertelemişim. İyi bir müzik, tarihi duvarlar.

22.06.2018

Siyasetin dili pabuç kadar!

Kimse kimseden lafını sakınmıyor. Biri bir şey dedi mi, saat geçmeden ağzının payını aldığı gibi, havada ters saltoyla bir smaç daha çakıyor. Kavgada söylenmeyecek laflar havada uçuşuyor. Siyasetimizin hem dili pabuç kadar, hem de ağzı fena bozuk!

29.05.2018

Gazi Osman Paşa

Rusya’daki esaret hayatında her yerde büyük takdirle karşılandı.

31.03.2018

Dünden bugüne Mustafa Ayaz

Türk çağdaş resminin önemli isimlerinden olan, Ankara’ya kendi adını taşıyan müze kazandırmış, bıkmadan, usanmadan çalışmalarını sürdüren Mustafa Ayaz’ın Valör Sanat Galerisi’nde (Yıldız) açılan “Dünden Bugüne Mustafa Ayaz” sergisi retrospektif tadında.

11.03.2018

Siyah-beyaz “Yalnızlık”

Yalnızlık fotoğraflara nasıl yansır? Sorunun cevabı Galeri Çankaya’da fotoğrafseverlerin beğenisine sunulan Güven Baykan ve Anıl Değer’in sergisinde.

12.02.2018

Süleyman Karakul'dan buram buram Anadolu

Süleyman Karakul, emeğin, üretimin sesini tuvale yansıtan sanatçılardan. Karakul’un resimlerini izlediğinizde, emekçinin, köylünün çektiği acı ve sıkıntıları yakalarsanız.

26.11.2017

Sayfiyeden taksici hikâyeleri

Çeşme’de beach’lerin, mekânların hikâyesi olur da taksilerin, taksicilerin olmaz mı? Hem de ne olur! Anlatana da, dinleyene de, yazana da, okuyana da şahane olur. Ben de merak ettim. Topu topu 3 durak, 65 araç dedim. Bindim, indim hikâyelerini dinledim. Bakın ortaya ne çıktı...

25.08.2017

Doğamız dostluk…

İnsana “küçük alem” de demişler “büyük alem” de. Demek istedikleri şu olsa gerek ki alemde olan herşey insanda var. Ve insan, doğadaki en kıymetli mücevher...

29.07.2017