MENÜ

Sokak Sanatı

Sokak Sanatı ile ilgili tüm haberleri, son dakika Sokak Sanatı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Sokak Sanatı haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 647 Sokak Sanatı haberi bulunmuştur.

Sokak Sanatı Haberleri

Orijinal hareketler bunlar

Orijinal hareketler bunlar

Son dönemin en öne çıkan trendi: Konsept mağazaları farklı etkinliklerle çekim alanı haline getirmek. Kenara iki-üç sandalye iliştirip kafe haline getirmekten bahsetmiyoruz. Bu uğurda pek çok dev marka butiğini sanat galerisine, kaykay pistine, hatta gece kulübüne dönüştürüyor. Zincirin son halkası, adidas’ın yenilenen Teşvikiye mağazası. Peki içeride neler var?

Sanat sokakta

Sanat sokakta

Artık isimlerini saklamaya, polisten kaçmaya ihtiyaç duymuyorlar. Atölyelerde çalışıyor, sergi açıyor, festivallere katılıyor, kafelerin, ofislerin duvarlarını boyuyorlar. Uzun süredir sokak sanatını vandalizm olarak gören pek yok. Hatta uzmanlar altın çağını yaşadığını söylüyor. Türkiye’nin ikinci kuşak grafiticilerinden Canavar’ın ifadesiyle, ‘Ortamların cool çocukları’ onlar artık. Peki bu dönüşüm nasıl başladı, sonuçları neler olacak?

13.10.2019Hürriyet Pazar
İstanbul Comics and Art Festival “Hayvan Gibi” temasıyla Beşiktaş’ta

İstanbul Comics and Art Festival “Hayvan Gibi” temasıyla Beşiktaş’ta

İstanbul Comics and Art Festival (İCAF), bu yıl Kendine Has desteğiyle, İstanbul Berlin kardeş şehri 30. yıl kutlamaları kapsamında üç farklı mekanda düzenlenerek Beşiktaş’a taşınıyor.

Banksy kimdir

Banksy kimdir?

İngiltere sokaklarında gezen birçok kişinin yakından tanıdığı Banksy, duvarlara çizdiği graffitilerle isim yapmıştır. Banksy ise onun takma ismidir. Son zamanların en meşhur duvar ressamlarından birisi olan Banksy, birçok ünlü isim tarafından da yakından takip edilmektedir. İşte, tanımayanlar için Banksy kimdir sorusunun cevabı

5.10.2019Gündem
Büyük sonbahar atlası... 77 güne 77 öneri

Büyük sonbahar atlası... 77 güne 77 öneri

Bugünden itibaren kışın resmi olarak başlayacağı 1 Aralık’a kadar tam 77 gün kaldı. Sonrası kar, fırtına, boran... Soğuklar iyice bastırmadan, kitaptan tiyatroya, sinemadan televizyona, sergilere, konserlere, restoranlara, festivallere kadar her gün bir tanesini yapabileceğiniz kültür-sanat, stil, gurme, kent ve seyahat önerileri derledik.

15.09.2019Hürriyet Pazar
Kadıköydeki dev duvarlar görenleri kendine hayran bırakıyor

Kadıköy'deki dev duvarlar görenleri kendine hayran bırakıyor

Kadıköy'de gerçekleşen mural festivali kapsamında dev binalar ve kaldırımlar devasa resimlerle süslendi. Geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden ünlü sanatçı Gülriz Sururi'nin Moda merdivenlerine yapılan resmi ile 16 yaşındaki iklim aktivisti Greta Thunberg'in resimleri büyük ilgi gördü. Havadan da görüntülenen devasa eserler vatandaşların beğenisini kazandı.

10.09.2019Seyahat
Hayatın tüm renklerini birleştirdiler

Hayatın tüm renklerini birleştirdiler

İlkokul öğrencileri zeka ve güzelliği bir araya getirmeyi amaçlayan bir proje gerçekleştirdi. Proje kapsamında öğrenciler, öğretmenleri öncülüğünde tasarımlarını oluşturdu.

22.06.2019Eğitim
Notalarla Londra rotası

Notalarla Londra rotası

Bir manzara insana en çok şarkılarla konuşur. Köşeyi dönünce sapılan sokak bazen bir şarkıyı hatırlatır. Bazı şehirlerin de seyahat arkadaşı, yolda dinlenen şarkılardır: Londra gibi… Sokaklarında müziksiz dolaşmanın imkânsız olduğu Londra için alternatif bir gezi yazısı bu. Şehrin şarkılarla bütünleşen ve güzelleşen yanına kendinizi bırakın ve bu yazıyı dinleyerek okuyun.

6.03.2019Seyahat
Sanatın “üçüncü” boyutu

Sanatın “üçüncü” boyutu

“3D Street Art”(Üç boyutlu sokak sanatı) çalışmalarıyla bilinen Sanatçı Mustafa Boran, çalışmalarını sanatseverlerle buluşturmaya devam ediyor.

29.09.2018Kitap Sanat
Telliskivi: Tallinn’in Hipster Bölgesi

Telliskivi: Tallinn’in Hipster Bölgesi

Estonya’nın başkenti namı-ı diğer Baltık prensi Talin en fazla iki katlı evleri, arnavut kaldırımları, görkemli kiliseleri, katedralleri, kocaman kaleleri ile masallardan fırlamış gibi dimdik ayakta. Bu şehre seyir tepelerinden bakarken ayaklarınızın altındaki manzaraya aşık olmamanız mümkün değil.  Şehirle içten bir bağ kurmuşken, gitmeden önce edindiğimiz bilgilerle, dikkat çekici bir bölgesi olduğunu öğrenmiştik..  Eski şehir merkezden farklı bir yer. Talin’i bu kadar sevmişken “sevenlerin arasına gitmeyin” diyen kalbimize, “gelmişken gitmek gerek” diyen beynimiz galip geliyor ve yollara düşüyoruz.. Ve karşınızda bizi çok şaşırtan: Tellivsiki.. Talin’in asi yüzü, nev-i şahsına münhasır bir hipster mekanı. Özgün ve oldukça lokal bir endüstriyel bohemlik abidesi.

25.05.2018Seyahat
Londra’dan en popüler Instagram manzaraları

Londra’dan en popüler Instagram manzaraları

Instagram hayatımıza girdi gireli hepimiz değme fotoğrafçı olduk. Gittiğimiz her yerde ilk önceliğimiz postunu yapacağımız fotoğraf. Durum böyle olunca size Londra için instagram rehberi hazırladım...

10.04.2018Seyahat
Altıncı yılda 50 sanatçı

Altıncı yılda 50 sanatçı

Bağımsız ve genç sanatçılara işlerini sergileme olanağı sunarken; koleksiyonerler, galeri yöneticileri, küratörler ve sanatseverler için de bir keşif alanı oluşturan Mamut Art Project 2018’e katılacak sanatçılar belirlendi.

21.03.2018Keyif
Giresun Belediyesi’nden sokak müzisyenleri için “Sokak Sahnesi”

Giresun Belediyesi’nden sokak müzisyenleri için “Sokak Sahnesi”

Giresun Belediyesi tarafından sokak sanatçıları için kentin belirli noktalarına "Sokak Sahnesi" koydu. Bu sayede sokak sanatı yapan sanatçılar yağmurdan ve soğuktan korunarak sanatlarını yapma imkanı buldular.

29.12.2017Gündem
National Geographic 2018de gidilecek en iyi 21 ülkeyi seçti

National Geographic 2018'de gidilecek en iyi 21 ülkeyi seçti

National Geographic, '2018'de Gidilecek En İyi Yerler' listesini yayımladı. Her yıl hazırlanan ve dünyanın en ilginç, güzel şehirlerinin sıralandığı 'Gidilecek En İyi Yerler' listesinde bu yıl da Türkiye'den hiçbir yer yok. 2010'dan beri her yıl okuyucuya sunulan listede ABD eyaletleri ve Asya şehirlerinin ağırlığı olduğu da gözlemlenebiliyor. İşte 2018'ide gidilmesi gereken 21 yer...

7.12.2017Seyahat
36 saatte Brüksel

36 saatte Brüksel

“Orada yapacak hiçbir şey yok” demişti bir zamanlar İngiliz rock müzikçisi Noel Gallagher. Brüksel hakkında ne ilk ne de son olumsuz yorumdu. Avrupa Birliği’nin önemli kurumlarına ev sahipliği yapan şehrin rock ruhu taşıdığı söylenemez. Oysa sokaklarından müzelerine görmeye değer pek çok cazip unsur sıralanabilir: Duvarlardaki rengârenk graffiti, sanata ayrılan açıkhava alanlarında avangart yerleştirmeler, antikacılar, butikler, yeni Belçika mutfağı ya da füzyon mutfağını tanıyacağınız restoranlar, kokteylleriyle ünlü barlar…

25.09.2017Seyahat
Hip Hopun tarihi Googleda doodle oldu

Hip Hop'un tarihi Google'da doodle oldu!

Hip Hop'un 44. yılı üzerine Google pekte alışık olmadık tarzda bir doodle ile karşımıza çıktı. Bir DJ gibi size müzik çaldıran Google, çeşitli direktiflerle neler yapmanız gerektiğini size tarif ediyor. Ortaya çıkan müziğe ve görevleri yerine getirme oranınıza göre de size seviye atlatıyor. Peki Doodle'a konu olan Hip Hop müziğinin tarihinde neler var? İşte Hip Hop'a dair kısa bilgiler

11.08.2017Gündem
Seyahat ederken para kazanmanın püf noktaları

Seyahat ederken para kazanmanın püf noktaları

Seyahat ederken en büyük ihtiyaç para… En azından temel ihtiyaçlarımız olan yemek, konaklama, ulaşım için bu kaçınılmaz gibi görünse de bunları nasıl en aza indirebiliriz. Peki seyahat ederken nasıl para kazanılır? Dünya turum boyunca bizzat denediğim şeyleri sizler için derledim… İşte gezerken para kazanmanın püf noktaları…

21.04.2017Seyahat
3D Ankara

3D Ankara

13.01.2017Ankara
Şık dekorasyonlara sanatsal dokunuşlar

Şık dekorasyonlara sanatsal dokunuşlar

Siz de evinize tarz, doku ve karakter katmak istiyorsanız dekorasyonunuza sanatsal dokunuşlarda bulunabilirsiniz.

26.11.2016Stil
Türk aşçılar Erfurt’ta 27 madalya kazandı

Türk aşçılar Erfurt’ta 27 madalya kazandı

Almanya’nın Erfurt kentinde yapılan Dünya Aşçılar Olimpiyatları’nda Türk takımları 27 altın madalya kazandı. Ulusal ekipler kategorisinde ise birincilik Singapur’un oldu.

28.10.2016Dünya
Ders çalışmaya ilham, sokak sanatında motivasyon turuna devam

Ders çalışmaya ilham, sokak sanatında motivasyon turuna devam!

Sokak sanatı konusunda dünyadan en güzel örnekleri sizler için derledik...

20.10.2016Kampüs
Ders çalışmaya ilham, sokak sanatı

Ders çalışmaya ilham, sokak sanatı!

Sokak sanatı konusunda dünyadan en güzel örnekleri sizler için derledik...

20.10.2016Kampüs
İstanbul Mural Festivali 5. yılında

İstanbul Mural Festivali 5. yılında

Kadıköy sokaklarının rengârenk duvar resimleriyle süslendiği Mural İstanbul Festivali 5. yılına girdi

18.08.2016Kampüs
Graffitici asi büyükanneler

Graffitici asi büyükanneler

Lizbon’da yaşayan büyükanneler, bütün gün oturup gençliklerinin nasıl akıp geçtiği konusunda hayıflanmıyor, bunun yerine ömürlerinin geçtiği kentin arka sokaklarındaki duvarlara rengarenk sprey boyalarla graffitiler çiziyor.

29.07.2016Kampüs
Gri duvarlardan rengarenk resimlere: Decolife

Gri duvarlardan rengarenk resimlere: Decolife

Grafiti sanatçısı Decolife’ın üçüncü kişisel sergisi “Horizontal”, hiçbir yerde görülmemiş resimleri ile 11 Haziran'a kadar Nişantaşı x-ist’te.

7.06.2016Keyif
36 saatte Amsterdamda gezilecek yerler

36 saatte Amsterdam'da gezilecek yerler

Yaratıcılığın öne çıktığı Avrupa başkentleri söz konusu olduğunda her zaman Berlin, Kopenhag gibi komşularından sonra söz Amsterdam’a gelir. Meşhur kanallar her zamanki kadar güzel. Bununla birlikte Amsterdam'ın her köşesinde yenilenmenin heyecanı yaşanıyor!

Automechanika İstanbul 7 Nisan’da açılıyor

Automechanika İstanbul 7 Nisan’da açılıyor

Messe Frankfurt Istanbul Uluslararası Fuarcılık Ltd. Şti ve Hannover Fairs Turkey Fuarcılık A.Ş. işbirliği ile düzenlenen otomotiv endüstrisi fuarı Automechanika İstanbul, TÜYAP Fuar Merkezi’nde 7-10 Nisan 2016 tarihleri arasında kapılarını açıyor.

5.04.2016Ekonomi

Yazar Sonuçları

Onlar ‘Onaranlar Kulübü’! İyi niyetli şehir hacker’ları!

İŞTE bu tatlılık, hınzırlık, yaratıcılık ve muziplik beni ihya eden...Onlar ‘Onaranlar Kulübü’.Ben de onların üyesi olmak ve şehrin bir yerini hack’lemek istiyorum.Dikkat! Buradaki hack’lemek, iyi niyetli bir eylem.Yaşadığımız şehri onarıyorlar. Güzelleştiriyorlar. Bir yaratıcılık katıyorlar. Yolda, kaldırımda, duvarlarda kırık, dökük, bozuk ya da değiştirilmeye müsait “kent mobilyaları”na kendi üsluplarıyla dokunuyorlar. Bugüne kadar itiraz eden de olmamış, tam tersine tüm semt sakinleri çok memnun kalmışlar.Kurucuları kimler mi? Endüstri mühendisi Doğukan Güngör, uluslararası ilişkiler mezunu Furkan Bakır, makine mühendisi Ufuk Emin Akengin ve mimar Cansu Gaytancıoğlu...Hepsi de zehir gibi gençler, felsefeleri “Tüketme, üret”, “Atma, onar”, “Saklama, paylaş”...Ben Doğukan’a sordum...

8.01.2019

Malezya’nın şahane adası Penang’tayım

Tam 18 binden fazla adanın birleşmesinden oluşan Güneydoğu Asya’nın şaşırtıcı güzellikleriyle bezenmiş memleketi Malezya’da adımlarımı atıyorum. İnanılmaz değil mi!?

22.11.2018

Telliskivi: Tallinn’in Hipster Bölgesi

Estonya’nın başkenti namı-ı diğer Baltık prensi Talin en fazla iki katlı evleri, arnavut kaldırımları, görkemli kiliseleri, katedralleri, kocaman kaleleri ile masallardan fırlamış gibi dimdik ayakta. Bu şehre seyir tepelerinden bakarken ayaklarınızın altındaki manzaraya aşık olmamanız mümkün değil.  Şehirle içten bir bağ kurmuşken, gitmeden önce edindiğimiz bilgilerle, dikkat çekici bir bölgesi olduğunu öğrenmiştik..  Eski şehir merkezden farklı bir yer. Talin’i bu kadar sevmişken “sevenlerin arasına gitmeyin” diyen kalbimize, “gelmişken gitmek gerek” diyen beynimiz galip geliyor ve yollara düşüyoruz.. Ve karşınızda bizi çok şaşırtan: Tellivsiki.. Talin’in asi yüzü, nev-i şahsına münhasır bir hipster mekanı. Özgün ve oldukça lokal bir endüstriyel bohemlik abidesi.

24.05.2018

Beyoğlu’nda 12 saat

Beyoğlu değişen yüzüne rağmen hâlâ İstanbulluların biriciği. En sevmeyenin bile yolu mutlaka Beyoğlu’ndan geçer, en güzel buluşmalar Beyoğlu’nda olur. Kalabalığından yakınsak da aslında o zaten boşken hiç de güzel değildir. Size bir hafta sonu Beyoğlu’nda yaptığım keşif gezimden notlar paylaşacağım. Beyoğlu’nda kahvaltı önerisinden, öğlen yemeğine, sıcak bir kahveden, sanat galerisine, alışverişinden sokak lezzetlerine pek çok şey... Benzer bir planı bir gün uygulayın derim, bence pişman olmayacaksınız. Hadi başlayalım o zaman…

22.02.2018

Trafikte asıl zihniyeti değiştirmek lazım

İzmir Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya’nın sabah toplantısı için evden 08.15 gibi çıktım.

29.10.2016

Ertuğrul harikalar diyarında

YILLARCA önce Cirque du Soleil’in “Mystere” gösterisinden çıkarken şunu düşünmüştüm.

20.08.2016