MENÜ

Sokak Modası

Sokak Modası ile ilgili tüm haberleri, son dakika Sokak Modası haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Sokak Modası haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 442 Sokak Modası haberi bulunmuştur.

Sokak Modası Haberleri

Teknolojik kumaşlar artık modayı belirleyecek

Teknolojik kumaşlar artık modayı belirleyecek

‘Akıllı giysi’ ve teknolojik kumaşların hayaliyle yaşayan mühendisler ilginç tasarımlar üretiyor. Ürünlerde yaşanan bazı aksaklıklara rağmen, gelişmeler heyecan verici.

7.10.2002Spor
LİV, Teşvikiyeye yepyeni bir soluk getirdi

LİV, Teşvikiye'ye yepyeni bir soluk getirdi!

Ekim 2002'de Teşvikiye'de açılan LİV, kısa sürede farklı konsepti ve ürünleri ile beğeni topladı. Her türlü iç ve dış giyimin yanısıra eldiven, eşarp, şal, şapka ve değişik aksesuvarlara uzanan geniş bir ürün yelpazesine sahip.

27.11.2002Moda Trendleri
35 yıl sonra Lemancıların elinden Yeni Harman yeniden

35 yıl sonra Lemancıların elinden Yeni Harman yeniden

Yeni Harman sadece bir sigara markası değil, 50'li yılların ortasında haftada iki kez yayımlanan ‘‘resimli bir röportaj gazetesi’’ydi. Şimdi biçim, sahip ve ekip değiştirmiş olarak yeniden yayın hayatında.

30.11.2002Gündem
Ankara’nın denizi Çakraz

Ankara’nın denizi Çakraz

Ankara'ya 320, İstanbul'a 435 kilometre uzaktaki Çakraz'ı sevmek biraz kedi sevgisi gibi bir duygu belki: ‘‘Kedi sevmek, kedinin, kendisini seven (kendisinin de sevdiği) kişi karşısındaki bağımsızlığını baştan kabul etmek demektir.’’ Kendini ‘mevsiminde sevdiren’ Çakraz, Ankara'dan dört saat uzaklıkta. Bu nedenle Ankara'nın denizi olarak da anılır.

1.05.2003Spor Arena
Süper zenginler kulübü değiliz

Süper zenginler kulübü değiliz

Lions Kulüpleri 191 ülkedeki 44 bin 800 şubesi, 1.4 milyon üyesiyle dev bir sivil toplum örgütü. Dünyada 86, Türkiye'de 40 yıldır sayısız yardım etkinliği düzenliyor.

16.05.2003Gündem
Kafelerde fal promosyonu tüketimi 15’e katladı

Kafelerde fal promosyonu tüketimi 15’e katladı

Siz istediğiniz kadar fala inanmayın, bir kahve içene bir fal bedava, akımı aldı yürüdü. İstanbul'da Beyoğlu, Kadıköy, Ortaköy derken Ankara'ya kadar bulaştı fal çılgınlığı. Akıllı bir girişimcinin bulduğu bu promosyon uyanıklığından önce taş çatlasa 10 fincan Türk kahvesi satan bir kafe, bugün 150 fincan kahve satıyor.

3.10.2003Kelebek
Bu kış 80ler geri geliyor

Bu kış 80'ler geri geliyor

Kışın eğlence trendleri ipuçlarını vermeye başladı. Yeni sezonun müzikleri, yemekleri, kılıkları, dekorları ve aklınıza gelebilecek her şeyi 1980'lerin kişiliksizliğini çağrıştırıyor. İçkide sezonun yeni bombasıysa Amerika'da kıyamet koparan votka-vanilya.

25.10.2003Gündem
Moda artık öyle kuşlardan, böceklerden ilham alarak yürüyen bir dünya değil

Moda artık öyle kuşlardan, böceklerden ilham alarak yürüyen bir dünya değil

Dünyaca ünlü birçok markada olduğu gibi Türk halkı ilk olarak Kenzo'nun parfümlerini tanıdı. 90'ların ortalarında Nişantaşı Abdi İpekçi Caddesi'nde açılan ilk Kenzo mağazası bize Kenzo'nun aslında ünlü bir moda markası olduğunu öğretti.

21.11.2003Gündem
Doğu’dan selam getirdim

Doğu’dan selam getirdim

Bir gazeteci ağabeyim, arasıra telefonlaşırız, dedikodu yaparız, salı günü aradı beni, “Abi Kars’ta bir toplantıdayım. Ben seni arasam?” dedim, “Çıkıyorum, ben ararım” dedi. Ertesi gün aradı, “Neredesin?” diye sordu, “Sarıkamış...” diyebildim, telefon kesildi. Tekrar konuşabildiğimizde, “Abi Ağrı’dayım, Vali Bey’in huzurunda, biraz sonra arayayım seni...” Unuttum, ancak ertesi gün aklıma geldi. “Bu sefer neredesin?” diye sordu, “Doğubeyazıt’tan arıyorum seni.” Yarı şaka, yarı ciddî bir fırça yedim ki sormayın!

14.12.2003Kelebek
Türkiyenin en iyi hediyelik dükkánları

Türkiye'nin en iyi hediyelik dükkánları

Yılın belki de en büyük hediyelik alışveriş döneminde herkes az ya da çok mutlaka birilerine yeni yıl hediyesi alıyor. Seçimde kararsız kalanlar telaşla alışveriş merkezlerinde koşturuyor.

25.12.2003Seyahat
Türkiyenin en iyi hediyelik dükkánları

Türkiye'nin en iyi hediyelik dükkánları

Yılın belki de en büyük hediyelik alışveriş döneminde bulunuyoruz. Herkes az ya da çok mutlaka birilerine yeni yıl hediyesi alıyor. Seçimde kararsız kalanlar telaşla alışveriş merkezlerinde koşturuyor. Bu durumda doğru adrese gitmek önem kazanıyor.

26.12.2003Seyahat
HA BABAM SOKAĞI…

HA BABAM SOKAĞI…

Sevgili Serdar, bazı olaylar vardır adeta “geliyorum” diye bağrırır. Meydana gelince de “biz böylesini beklemiyorduk” savunması yapılır ama iş işten geçmiştir artık. Müteahhidin demir-çimento çaldığı bilinir ama gerekli denetimler zamanında yapılmadığı ya da büyük ihmallere göz yumulduğu için felaketten sonra hesap sorulmaya çalışılır. (Sezai Bayar Ankara’dan yazıyor.)

6.02.2004Kelebek
Kimliğini kaybetmemiş iki kasaba

Kimliğini kaybetmemiş iki kasaba

Değişimin mucize anlamına geldiği Birgi. Bir ressama ilham verecek kadar rengarenk Tire

29.02.2004Seyahat
İkinci el giysi satan en iyi mağazalar

İkinci el giysi satan en iyi mağazalar

Eskiden hiç tanımadığınız birinin eskilerini giymek ayıp sayılır, ikinci el giyenlere ‘bitli gençler’ gözüyle bakılırdı. Oysa şimdi ikinci el giysi satan mağazaların sayısı hızla artıyor, ünlü isimler ‘Nereden giyiniyorsunuz’ diye sorulduğunda göğüslerini gere gere ikinci el satan yerleri tercih ettiklerini söylüyorlar.

13.05.2004Kelebek

Yazar Sonuçları

Üfür Fahri üfür!..

Ne güzeldi o eski günler... Hani insanın kendini kelebek gibi hafif ve bol keyif hissettiği günler...

25.01.2003

İşte kot pantolonun mucidi

‘‘Burakcığım, Mehmet'le Murat'a da haber ver, Akmerkez'e yeni kotlar gelmiş...’’ ‘‘Berrakcığım Ankuva'da senin için bir kot beğendim...’’ ‘‘Nedimciğim yeni kotlar tam senin bedenine göre, Bostanlı EGS'de buluşalım...’’ ‘‘Çelikciğim Akçay'a yeni kotlar gönderiyorum haberin olsun...’’ Erzurum, Van, Hakkari, Adana, Samsun, Antalya'da da yıllardır hep benzeri sözler... Amerikan ‘‘blucin’’in adı bizde ‘‘kot pantolon’’ oldu; markası ister Gucci olsun, ister Armani, isterse bilmem ne.

10.03.2003

Arif Mardin yarın bir ödül daha alacak

Saat, New York sabahının 11.00'i.

Otelin kapısına iniyorum. Ayaklı taksi, (pedicap şoförü) Chris West gelecek.

12.07.2003

Kız senin sebebine...

KARADENİZ türkülerinin sözleri komik olur genellikle. En ağlanası durum bile esprili bir dille ifade edilir.

29.09.2003

İşte bu dedim kendime işte fark bu

29 Ekim Çarşamba günü her zaman yaptığım gibi önce elime Hürriyet'i aldım. Şöyle bir ana gazeteyi tarayıp sonra 29 Ekim ekine geçtim ve kapak fotoğrafını görüp 'Zınk' diye kalakaldım.

30.10.2003

Friends dizisindeki cafe gibi: Salomanje

Teşvikiye'de Taksim dolmuşlarının kalktığı yer.

Yağmurlu bir gün.

14.11.2003