MENÜ

Sokak Modası

Sokak Modası ile ilgili tüm haberleri, son dakika Sokak Modası haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Sokak Modası haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 438 Sokak Modası haberi bulunmuştur.

Sokak Modası Haberleri

Stil sahibi erkeğin bir haftası

Stil sahibi erkeğin bir haftası

Erkek giyimi kadın modasına göre daha az gösterişli olabilir ama daha kolay olduğunu kimse söyleyemez. Görünüşüyle özel birisi olduğunu anlatmak isteyen erkeğin dikkat etmesi gereken o kadar çok nokta var ki! Türkiye’nin önemli erkek giyim modacısı, tasarımcısı ve imaj danışmanları Özlem Çakır, Hatice Gökçe ve Güner Işık’la konuşarak bir kılavuz hazırladık.

15.02.2008Kelebek
Marka değerleri 375 milyon dolar

Marka değerleri 375 milyon dolar

Gri Burberry marka takımıyla Amerikan halkını selamladığında, Kokoş lakaplı karısı fuşya elbisesi ve stillettolarıyla biraz uzakta poz veriyordu. Los Angeles Galaxy takımına transfer olan David Beckham ve eski Spice Girls üyesi karısı Victoria’nın ABD’ye gelişleri dünyanın her yerinden 700 TV ve gazeteye bağlı muhabir ordusuyla karşılandı.

21.07.2007Kelebek
Sokak modası onlardan sorulur

Sokak modası onlardan sorulur

Onlar günlük hayattaki stilleriyle en az davetlerdeki kadar çok konuşuluyor. Modanın öncüsü bu kadınlar, alakasız parçaları kombinleyerek "sokak modası"nın temsilciliğini yapıyorlar.

10.05.2007Kelebek
Madonnaya özenenler kulubü

Madonnaya özenenler kulubü

Part-time yıldız Lindsay Lohan, geçtiğimiz gece kız arkadaşlarıyla Los Angelas'ta bir kulupten çıkarken, iç çamarını bilerek açıkta bırakmış gibiydi. Bu görüntü akıllara bir zamanlar Madonna'nın sahne kıyafetlerini getirdi.

10.04.2007Kelebek
Grafiti gitti stensil geldi

Grafiti gitti stensil geldi

Ara sokaklardaki, eski apartman duvarlarındaki esprili figürler, mesaj veren şekiller dikkatinizi çekmiştir. Bunlar elde hazırlanan şablonlar ve sprey boyayla duvara uygulanıyor. Tekniğin adı stensil. Grafiti gibi hemen her sokakta, her duvarda karşılaştığımız stensiller "sokak sanatı"nın hızla yükselen kolu. Sokağın sesini yansıtıyor, çoğunlukla da siyasi görüşleri ortaya koymak için kullanılıyor.

3.03.2007Kelebek
Aydın Doğan Vakfı ödülleri törenle verildi

Aydın Doğan Vakfı ödülleri törenle verildi

Aydın Doğan Vakfı'nca düzenlenen “18. Genç İletişimciler Yarışması”nda dereceye girenlere ödülleri törenle verildi.

17.01.2007Gündem
Türklerin hayaller üzerine kurulu, süslü ve heyecanlı bir tasarım tarzı var

Türklerin hayaller üzerine kurulu, süslü ve heyecanlı bir tasarım tarzı var

İtalyan Moda Federasyonu Başkanı Mario Boselli, bu haftasonu Tüyap’ta düzenlenen 8. IF İstanbul Uluslararası Hazır Giyim Fuarı’nın konuğu olarak İstanbul’a geldi. O da kim derseniz, önce "İtalyan Moda Şövalyesi" diyeyim, titrlerini sonra sayayım. Aile şirketlerinde ipek iplik üretim işiyle tekstil hayatına başlayan Mario Boselli, bugün tekstil ve hazır giyim konusunda yalnızca İtalya’nın değil, dünyanın da en büyük isimlerinden biri.

25.08.2006Kelebek
Sokak çocuğu tişört kimlik değiştiriyor

Sokak çocuğu tişört kimlik değiştiriyor

Tişört, tıpkı jean pantolon ve spor ayakkabı gibi, 20. yüzyıla ait bir fenomen. Sokak modasının lokomotif unsuru. Çok büyük ve lüks giyim markaları bile en önemli mesajlarını pantolonların ya da ceketlerin üzerine değil, tişörtlerin üzerine işliyor. İnsanlar artık pahalı ve ucuz ürünleri karıştırarak kendi tarzını yaratma modasını (mix & match) takip ediyor. Tişört bu tarzın en baş aracı olarak karşımızda.

17.08.2006Kelebek
Giyinme hileleri

Giyinme hileleri

Kilosu, boyu ve vücut şekli ne olursa olsun her kadın her zaman güzel, şık ve olduğundan daha iyi görünmek ister. Daha doğrusu, ufak tefek kusurlarını gizleyip daha ince, daha feminen ya da daha uzun boylu görünmeyi hayal eder. Profesyonel imaj danışmanı Özlem Çakır, Elle dergisine kadınların mucizeye yakın sonuç elde etmesini sağlayacak önerilerde bulundu.

3.05.2006Kelebek
Erkek çocuklara hip hop kızlara romantik giysiler

Erkek çocuklara hip hop kızlara romantik giysiler

Araştırmalara göre çocuklar üç yaşından itibaren kıyafetleriyle ilgili fikir sahibi oluyor. Bir iki yaş büyüdüklerinde kıyafetlerini kendileri seçmek istiyorlar. 10 yaşına geldiklerinde marka tutkusuna çoktan kapılmış oluyorlar. Çocuk modası yetişkinleri aratmıyor. Sokak modası, hip hop tarzı giyim veya 50’lerin romantik esintileri onların giyimini de etkiliyor.

20.04.2006Kelebek
Sokak modasında yeni Türk markası

Sokak modasında yeni Türk markası

"Denim markalarının yan ürün niyetine tasarladığı ürünlerden biz koskoca bir koleksiyon hazırlıyoruz. Bizde jean yok ama bolerodan tişörte, cepli pantolondan bermudaya kadar rahat giyimin bütün ürünleri var."

17.03.2006Kelebek
Ünlülere jean’lerimizi giysinler diye hiç para ödemedik Ama Brad Pitt bizim reklamımızda keşfedildi

Ünlülere jean’lerimizi giysinler diye hiç para ödemedik Ama Brad Pitt bizim reklamımızda keşfedildi

Kenny Wilson işletme ve pazarlama kökenli biri. Son 15 yıldır Levi’s’ta çalışıyor. Geçtiğimiz beş yıl boyunca hem pazarlamadan hem de ürün geliştirmeden sorumlu marka müdürüydü. Aralık ayı başında Ticari Operasyondan Sorumlu Başkan Yardımcısı oldu. Bir görevi daha var. O Levi’s’ın konuşan adamı. Dünyanın bütün ülkelerinde gazetecilerin sorularını o cevaplıyor. Biz de sorduk. Jean’in mucidi, 133 yıllık marka hakkındaki tüm sorularımızı cevapladı.

13.01.2006Kelebek
Kadın gibi kadınlar geri döndü Bu sene dantel kadife ve korse moda

Kadın gibi kadınlar geri döndü Bu sene dantel kadife ve korse moda

Mevsim değişti, gardıropları yenilemekte geç bile kalıyoruz. Bu kışın modasında oldukça belirgin trendler var. Kadınlar gotik, erkekler kolejli tarzını benimseyecek. Hem kadın, hem de erkek modasının hakim rengi siyah. Onu mürdüm ve yeşil takip ediyor.

7.10.2005Kelebek
En yaratıcı moda fuarı Bread&Butter’dan üç haber

En yaratıcı moda fuarı Bread&Butter’dan üç haber

Aslında Bread&Butter’lar demeliydik, çünkü bu yaz iki tane Bread&Butter düzenlendi. İlki 8-10 Temmuz’da Barcelona’daydı, ikincisi 22-24 Temmuz’da Berlin’de. Her ikisini de yaklaşık 50 bin kişi ziyaret etti. Dünyanın en önemli moda fuarları arasında yer alan ve sıradışı bakış açısıyla diğer fuarları reddeden Bread & Butter’dan önümüzdeki sezona ait bir dolu tüyo ile döndük.

29.07.2005Kelebek
Moda sokaklarda hayat buluyor

Moda sokaklarda hayat buluyor

Yolda yürürken birbirinin kopyası kadınlar görmekten sıkıldık. İşte, bu yaz bunun için çok önemli. İlhamını farklı kültürlerden alarak sokaklara taşıyor. Biz kadınlara, ayrıcalıklı ve şık olmak adına birçok seçenek sunuyor. Takın takıştırın, giyin karıştırın ama kendiniz olun!

16.05.2005Kelebek
Mimar, müzisyen, oyuncu 10 kanaat lideri modaya el attı

Mimar, müzisyen, oyuncu 10 kanaat lideri modaya el attı

Spor giyim markası Puma’nın Trend Convention adıyla düzenlediği trend şovları dört senedir yapılıyor. Viyana’da başlayan şovlara bu sene Prag, Budapeşte, Varşova ve İstanbul eklendi. Bir parti ortamında gerçekleşen defilelerde amaç, trendlerin aslında bağlayıcı olmadığı, herkesin kendi tarzını yaratması gerektiği mesajını vermek. Ve bunu sadece marka ürünlerle değil, akla gelen her şeyle gerçekleştirmek.

8.04.2005Kelebek
Hiper: Saat sabahın beşi sahnede VJ Bülent

Hiper: Saat sabahın beşi sahnede VJ Bülent

Benim 4 kişilik özel bir ekibim var, bunlarla asla normal yerleri dolaşmayız. Bilinen yerlerin dışında, ilginç mekanlar bulup çıkarmaya çalışır, böyle önemli keşifler yaptığımızda mutlaka birbirimizi götürürüz. Kim daha çarpıcısını, daha tuhafını bulursa o kadar prestijli.

10.03.2005Kelebek
Hem politik hem romantik bir film çekmek istiyor

Hem politik hem romantik bir film çekmek istiyor

Bu Teksaslı adam, günümüzün en güçlü, en ünlü modacılarından biri. Tom Ford’un şöhreti sadece kıyafet tasarlama yeteneğinden gelmiyor. O, çökmekte olan İtalyan markası Gucci’nin gelirlerini on yılda 263 milyon dolardan 3.2 milyar dolara yükseltmiş ikili bir yönetici ekibin yaratıcı tarafı olarak benzersiz bir güce sahip oldu.

12.11.2004Kelebek
Bu fuarın yazlığı ekmek ve yağ  kışlığı süt ve bal

Bu fuarın yazlığı ekmek ve yağ kışlığı süt ve bal

Her şey bu kadar uyumlu yani... Yazın düzenlenen ve bir sonraki yılın yaz trendlerinin anlatıldığı fuara Bread & Butter (Ekmek ve Yağ) kışın düzenlenen ve bir sonraki yılın kış trendlerinin anlatıldığı fuara Honey & Milk (Bal ve Süt) diyorlar.

23.07.2004Kelebek
Sokakta başka bir moda var

Sokakta başka bir moda var!

Modaya yön veren ve podyumu sokaklar olan ‘sokak modası’, belirli kalıplara baş kaldıran, söyleyecek sözü, kendini ifade etme isteği olan herkesi bir şeylere ‘ait’ olma duygusundan uzaklaştırıp, kendi tarzını yaratma fırsatı veriyor. Hazıra konmayı sevmeyen, kendi kültürüyle zevklerini birleştiren biriyseniz ve dayatılan değil, yaratılan bir modanın parçası olmak istiyorsanız alışverişe daha fazla vakit ayırmalısınız.

12.07.2004Kelebek
şimdi VCD’de

şimdi VCD’de

Acun Ilıcalı’nın kendine has tarzıyla dünyanın en güzel yerlerini gezdiği ve ilginç röportajlar yaptığı programı Acun Firarda, VCD olarak piyasaya sürüldü.

10.06.2004Kelebek
İstiklal Caddesi genç giyimde yeniden marka

İstiklal Caddesi genç giyimde yeniden marka

Çok eskiden İstanbul'un en lüks mağazalarının sıralandığı Beyoğlu, bu niteliğini kaybedince yakınanlar olmuştu. Ama cadde kendi dinamiğiyle gelişmeye devam etti. Gençlere ve turistlere seslenen büyük bir eğlence ve kültür merkezi oldu.

İstiklal Caddesi genç giyimde yeniden marka

İstiklal Caddesi genç giyimde yeniden marka

Çok eskiden İstanbul’un en lüks mağazalarının sıralandığı Beyoğlu, bu niteliğini kaybedince yakınanlar olmuştu. Ama cadde kendi dinamiğiyle gelişmeye devam etti. Gençlere ve turistlere seslenen büyük bir eğlence ve kültür merkezi oldu.

20.05.2004Kelebek
Jean fikirler

Jean fikirler

O her zaman moda, her zaman vazgeçilmez. Jean’ler her yıl modanın değişken tavrına ayak uydurarak farklı modellerle gardıroplarımızdaki yerini alıyor.

22.03.2004Kelebek
Sokak modasına yön veren 7 marka

Sokak modasına yön veren 7 marka

Birkaç yıl önce modaya yön veren markalar bir baktılar ki sokakta bambaşka bir moda var. Gençler kendi zevklerine göre giyiniyor, istedikleri ürünleri çok ucuza bulabiliyor. Bu yüzden de indirim mağazaları her yeri sarıyor. Bu eğilimi dikkate almak zorunda olduklarını gördüler ve kolları sıvadılar. Böylece bir sürü yeni hazırgiyim markası doğdu.

5.03.2004Kelebek
Artık logosu da oldu

Artık logosu da oldu

Adidas’ın tasarımcısı Eric Vellozzi’nin hazırladığı logo, Real Madrid oyuncusu David Beckham’ı topa vurduğu anda yakalıyor.

5.03.2004Kelebek
Alışverişkolik kadına gülerken gülünecek duruma düştüm

Alışverişkolik kadına gülerken gülünecek duruma düştüm

Birkaç gündür piyasaya yeni çıkan bir kitabı okuyorum. Sophie Kinsella'nın yazdığı ‘‘Alışverişkolik ve Pembe Dünyası.’’ Bir yandan okuyorum, bir yandan da ‘‘Benim yazmam gereken kitabı yazmışlar’’ diye söyleniyorum. Kitabın kahramanı Rebecca, o kadar tanıdık ki çünkü. Alışveriş merkezleri Rebecca'larla dolu.

2.01.2004Kelebek

Yazar Sonuçları

Savaş podyumda devam ediyor

Podyumlardan vitrinlere uzanan bu görsellik, moda savaşında sizlere üstünlük sağlıyor.

3.03.2008

İstanbul modası nasıl yaratılır

GEÇEN sabah hazır giyimcilerle biraraya geldik.

20.07.2006