MENÜ

Söğüt Ağacı

Söğüt Ağacı ile ilgili tüm haberleri, son dakika Söğüt Ağacı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Söğüt Ağacı haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 183 Söğüt Ağacı haberi bulunmuştur.

Söğüt Ağacı Haberleri

Görenler hayran kalıyor Köyün simgesi oldu

Görenler hayran kalıyor! Köyün simgesi oldu

Çankırı'nın Ilgaz ilçesine bağlı Aktaş köyündeki uçak maketleri, köye gelenlerin dikkatini çekiyor.

23.10.2018Gündem
Kayseri’de fırtına ağaçları kökünden söktü

Kayseri’de fırtına ağaçları kökünden söktü

KAYSERi’de gece başlayan ve saatteki hızı 90 kilometreye ulaşan fırtına ağaçları kökünden söktü, tabelaları devirdi.

24.03.2018Gündem
Baş ağrısına ne iyi gelir Söğüt Ağacı Kabuğu faydaları

Baş ağrısına ne iyi gelir? Söğüt Ağacı Kabuğu faydaları

Söğüt Ağacı Kabuğu faydaları, baş ve sırt ağrısına ne iyi gelir sorusuna yanıt arayanlar için cevap niteliği taşıyor. Aspirinin hammaddesi olan salisik asidi içerisinde barındıran Söğüt Ağacı Kabuğu, ateş düşürücü ve iltihap kurutucu olarak kullanılmaktadır. İşte, baş ve sırt ağrısına iyi gelen alternatif tıp ürünü: Söğüt Ağacı ve faydaları hakkında detaylı bilgiler

26.02.2018Gündem
Elden ele şiirlerin dolaştığı bir köy

Elden ele şiirlerin dolaştığı bir köy

New York Üniversitesi’nde (NYU) davranışbilim ve istatistik dersleri veren, eğitimden mültecilere geniş bir alanda bilimsel çalışmalar yöneten Prof. Selçuk Şirin, New York’a uzanan serüvenindeki ilk durağını, doğup büyüdüğü Ardahan Göle’deki Türkeşen Köyü’nü yazdı: “Çocukken biz burada balık tutar, çayırda yuvarlanır, çamurdan evler yapardık... Legomuz yoktu, Minecraft’ı bilmezdik ama yaparak öğrenmenin her halini yaşardık biz bu coğrafyada...”

1.07.2017Hayat
Teke böceği istilası

Teke böceği istilası

İstanbul’daki ağaçlara yerleşen ve Çin’den geldiği tahmin edilen böcekler yüzünden 1300 ağaç kesilecek.

11.12.2015Gündem
Turunçgil uzunantenli böceği aranıyor

Turunçgil uzunantenli böceği aranıyor

Geçen yıl Zeytinburnu’nda 150 ağaç yiyen ‘Anoplophora Chinensis’ cinsi böcekler bu yıl da Yedikule çevresini mesken tutunca, Fatih Belediyesi alarm verip ahaliye seslendi: Gören, bize haber versin!

6.07.2015Gündem
Sırrı Bach terapisi

Sırrı Bach terapisi

FC Barcelona’nın yıldızı Lionel Messi’nin İtalya’ya yaptığı ziyaretin yankıları sürüyor.

27.04.2015Futbol
BAHÇELİNİN KORUMALARI İŞ BAŞINDA

BAHÇELİ'NİN KORUMALARI İŞ BAŞINDA

NTV'nin haberine göre, MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin miting için gittiği Çankırı'da ilginç görüntüler yaşandı. Olta İlçesi'nde söğüt ağacı altındaki küçük bir çay bahçesinde ağırlanan Bahçeli halka seslendi. Bu sırada, MHP Lideri'nin korumasının aldığı ilginç önlem gözlerden kaçmadı.

6.05.2011Haber
Meriç nehri temizleniyor

Meriç nehri temizleniyor

Meriç Nehri “Sınır Aşan Sular” kapsamında Avrupa Birliği destekli projeyle temizleniyor.

23.09.2010Ekonomi
Gece yarısı baz istasyonu kavgası

Gece yarısı baz istasyonu kavgası

Küçükçekmece'de, gece yarısı baz istasyonu kurmak isteyen bir GSM firması, mahalle sakinlerinin tepkisiyle karşılaştı.

1.09.2010Gündem
Piknik yapmak için en iyi 10 adres

Piknik yapmak için en iyi 10 adres

Piknik yapmak için en uygun mevsimdeyiz. Hava ne çok soğuk, ne çok sıcak. Güneşin yüzünü gösterdiği günlerin sayısı arttı. Kavurucu sıcaklar başlamadığından, tüm piknik alanları yemyeşil. Aileyle mutlu bir gün, sevgiliyle romantik saatler geçirmek için takın sepeti kolunuza ve pikniğin yolunu tutun. Ama önce bu yazıyı okuyun. Güzel bir gün geçirmek için en iyi alanlar nerede öğrenin.

30.04.2010Seyahat
Kendi mezarımda dua ettim

Kendi mezarımda dua ettim

Ortodoks kayınvalidesi Toto Karaca’nın mezarına gömülmek isteyen İlkim Karaca bu isteğini gerçekleştirebilmek için vaftiz olup din değiştirdi. Aslında bu bir çeşit vasiyet. Rahmetli Cem Karaca, kendisi ölürse babasının, eşi ölürse annesinin mezarına gömülsün istiyordu. Hatta bir gün Toto Karaca’nın mezarında dua ederlerken, “İlkim, insanın kendi mezarının başında dua etmesi nasıl bir şey” diye sormuştu.

19.12.2009Kelebek
Kendi mezarımda dua ettim

Kendi mezarımda dua ettim

Ortodoks kayınvalidesi Toto Karaca’nın mezarına gömülmek isteyen İlkim Karaca bu isteğini gerçekleştirebilmek için vaftiz olup din değiştirdi.

19.12.2009Kelebek
Söğüt ağacı hayatlarını kurtardı

Söğüt ağacı hayatlarını kurtardı

Gümüşhane'de içinde 4 kişi bulunan ve şarampole yuvarlanan otomobil, söğüt ağacına takılınca Harşit Çayı'na düşmekten kurtuldu.

27.03.2009Gündem
Söğüt ağacı aspirinmiş

Söğüt ağacı 'aspirinmiş'

Mısır püskülü idrar söktürücü etkisinden dolayı kaynatılarak suyu hastalara içirilmiş.

AKPli Başkan: Tüm ağaçları keseceğim

AKP'li Başkan: Tüm ağaçları keseceğim

Erzurum'da tarihi Lalapaşa Camii'nin çevresindeki 11 ağacı keserek yerine ışıklandırılmış metal ağaç diken AKP'li Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, kesim alanını genişletti. Başkan Küçükler, tarihi eserlere zarar verdiği gerekçesiyle Yakutiye Medresesi ile Lalapaşa arasındaki 100 kadar ağacı kesecek.

31.10.2008Gündem
Suçsa suç kestireceğim

Suçsa suç kestireceğim

Lalapaşa Camii’nin çevresinden kestirdiği ağaçların yerine metallerini diktirip ışıklandıran Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, "Şimdi açıkça meydan okuyorum. Suçsa bu suçu işliyorum. Yakutiye Medresesi ile Lalapaşa arasındaki tüm ağaçları keseceğim. Haydi şimdiden herkes önlem alsın" dedi.

30.10.2008Gündem
SORU VE CEVAPLAR 50

SORU VE CEVAPLAR 50

NPİSTANBUL Hastanesi ve Memory Center Nöropsikiyatri Merkezi'nden 33 uzman tüm psikoloji ve nöroloji konusundaki sorularınızı cevaplandırıyor!...

4.12.2007Sağlık
Güzelliğin sırrı meyvelerde

Güzelliğin sırrı meyvelerde

Meyve ve sebzelerden sadece yiyerek değil, kullandığınız ürünlerin içeriğinde olmasına dikkat ederek de faydalanabilirsiniz.

20.05.2007Sağlık
En büyük hayali söğüt ağacı gölgesi

En büyük hayali söğüt ağacı gölgesi

Hükümet ile Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz arasında bir süredir hissedilen soğuk rüzgarlar, hükümetin Yılmaz’ı üç koldan hedef alan açıklamalarıyla, açık psikolojik savaşa dönüştü. Yılmaz’ın "Seçimler, 2007 yılı için bir risktir" sözüne, Başbakan, Başbakan Yardımcısı ve Bakan düzeyinde, ardarda üç açıklama birden gelmesi, hükümetin tahammül eşiği hakkında fikir verirken; naif, çatışmadan hoşlanmayan kişiliğiyle bilinen Başkan Yılmaz’ı giderek yalnızlaştırıyor.

10.11.2006Ekonomi
Cem Karaca anıldı

Cem Karaca anıldı

Sanatçı Cem Karaca, ölümünün 2. yıldönümünde törenle anıldı.

8.02.2006Gündem
Aspirinin öyküsü

Aspirin'in öyküsü

Aspirin, keşfedildiği günden bu yana tıp dünyasında şaşkınlık yaratıyor.

Aspirin’in öyküsü

Aspirin’in öyküsü

Aspirin, keşfedildiği günden bu yana tıp dünyasında şaşkınlık yaratıyor. Her geçen gün yeni bir hastalığa iyi geldiği belirlenen 108 yıllık Aspirin’in gerçek öyküsü daha eski: Aspirin, tam 3 bin 500 yıl önceye kadar gidiyor.

11.11.2005Kelebek
Manzara budaması

Manzara budaması

Yeşilköy sahilindeki Asır Cafe’nin bahçesindeki 15 yıllık 10-15 metre uzunluğundaki 4 söğüt ağacı kimliği belirsiz kişilerce garip bir şekilde budandı.

20.09.2005Gündem
Manzara budaması

Manzara budaması

Yeşilköy Sahili’ndeki Asır Cafe’nin bahçesindeki 15 yıllık 10-15 metre uzunluğundaki 4 söğüt ağacı geçen cumartesi günü kimliği belirsiz kişilerce garip bir şekilde budandı.

19.09.2005Gündem
Manzara budaması

Manzara budaması

Yeşilköy sahilindeki Asır Cafe’nin bahçesindeki 15 yıllık 10-15 metre uzunluğundaki 4 söğüt ağacı kimliği belirsiz kişilerce garip bir şekilde budandı.

19.09.2005Gündem
Hayııır, ben dikeceğim

Hayııır, ben dikeceğim

İngiltere Prensi Andrew, 33 yıl önce annesi Kraliçe Elizabeth’in söğüt ağacı diktiği yere, dün akasya ağacı dikti. Prens, İngiltere Büyükelçiliği’nde annesinin diktiği ağaç geçen yılki fırtınadan hasar gördüğü için gerçekleştirilen ağaç dikimi sırasında çok eğlenceli anlar yaşadı.

25.05.2004Gündem

Yazar Sonuçları

Hıdırellez artık UNESCO listesinde

Bu yıl Hıdırellez-Kakava Şenlikleri için bir ilk.

2.05.2018

İnsan ve Gremlinler

"İnsanoğlu, düşmeye ve sese gösterdiği aşırı hassasiyetini, doğarken yanında getirir."

21.04.2014

Cennete gidenler unutuldu mu

BU cennet farklı bir cennet!..

24.11.2012

Ortaylı’dan Uygur ve Asya’dan göç önerisi

FRANKFURT’ta Haus Gallus salonunda hafta sonu ilginç bir panel vardı, “...Batı’nın 100 Yıldır Görmediği, Görmek İstemediği Acıların Yumağıdır Balkan-Rumeli Türkü’nün Yazgısı”

1.10.2012

Erkekçe mi insanca mı

BU kent 17 yıldır genelevi yıkmayı tartışıyor.Ne çok tartışma oldu, hatırlanır mı bilemem.

15.07.2011

Sanatın da çevrecisi olur

Geçtiğimiz günlerde Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde, Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü öğrencilerinin mezuniyet koleksiyonlarında jürilik yapmak için Kabataş’taki binalarındaydım.

11.02.2010

Gözlerinde su olan geyşa

Çocukken özel bir okulda öğrendikleri ritüelleriyle, saatler süren dramatik makyajlarıyla, taşımak zorunda kaldıkları 20 kilo ağırlığındaki ipek kimonolarıyla birer sanat eseri "geyşa"lar.

5.03.2006