MENÜ

Sivil Toplum Kuruluşları

Sivil Toplum Kuruluşları ile ilgili tüm haberleri, son dakika Sivil Toplum Kuruluşları haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Sivil Toplum Kuruluşları haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 13.923 Sivil Toplum Kuruluşları haberi bulunmuştur.

Sivil Toplum Kuruluşları Haberleri

Artık ‘gün’e değil ‘lokal’e gidiyorlar

Artık ‘gün’e değil ‘lokal’e gidiyorlar

1 Lokal, gençler ve kadınlara pozitif ayrımcılık yaparak bölgesel kalkınmayı destekleyen bir girişim. Yola çıkış öyküsünü, neler yaptıklarını, hedeflerini kurucusu İnci Özkul’dan dinledik.

26.01.2020Hürriyet Pazar
‘Türk okulları’ tartışmasına ATÖF de katıldı

‘Türk okulları’ tartışmasına ATÖF de katıldı

Türkiye’nin Almanya’da açmayı planladığı okullarla ilgili tartışmaya, Türkçe ve Türk kültürü öğretmenlerinin çatı örgütü olan Almanya Türk Öğretmen Dernekleri Federasyonu (ATÖF) de katıldı. ATÖF Yönetim Kurulu tarafından yayımlanan ‘Türk okulları konusunda ATÖF’ün görüşleri’ başlıklı açıklamada, söz konusu okulların ‘bir tür elit okul işlevi’ üstlenmesi ve öğrenci sayısının en az yüzde 50’sinin Alman ve diğer yabancı öğrencilerden oluşmasının hedef alınması istendi.

20.01.2020Avrupa
Ege İhracatçı Birlikleri, ihracatta karbon ayak izini azaltmayı hedefliyor

Ege İhracatçı Birlikleri, ihracatta karbon ayak izini azaltmayı hedefliyor

Ege İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Jak Eskinazi, birlik olarak 2020 yılını ihracatta "Sürdürülebilirlik Yılı" olarak belirlediklerini, ihracatta karbon ayak izini azaltmak üzere çalışma yapacaklarını ifade etti.

20.01.2020Ekonomi
14 yıl sonra eşinin yanında

14 yıl sonra eşinin yanında

Siyasi kişiliklerinin yanı sıra birbirlerine sevgileriyle de bir döneme damga vuran Rahşan-Bülent Ecevit çifti, dün 14 yılın ardından yan yana geldi. Rahşan Ecevit, Kocatepe Camisi’nde düzenlenen cenaze töreninin ardından Devlet Mezarlığı’nda Bülent Ecevit’in yanına defnedildi.

20.01.2020Gündem
Rahşan Ecevit son yolculuğuna uğurlandı

Rahşan Ecevit son yolculuğuna uğurlandı

ANKARA'da önceki akşam tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden eski Başbakan Bülent Ecevit'in eşi, Demokratik Sol Parti'nin (DSP) kurucusu Rahşan Ecevit (97) için Kocatepe Camii'nde tören düzenlendi. Törenin ardından Ecevit'in cenazesi, eşi Bülent Ecevit'in mezarının da bulunduğu devlet mezarlığına defnedildi.

19.01.2020Gündem
Yine Türk okulları yaygarası

Yine Türk okulları yaygarası

Almanya’da yayımlanan günlük Süddeutsche Zeitung gazetesi, geçen hafta bir haberinde, Almanya’nın başkenti Berlin, Köln ve Frankfurt kentlerinde Türk okulları açılması için Alman ve Türk yetkililerin hukuki zemin oluşturacak ortak bir metin üzerinde müzakere ettiklerine yer verdi.

18.01.2020Avrupa
Tarım ve gıda sektörüne kayıt dışı takibi

Tarım ve gıda sektörüne "kayıt dışı" takibi

Gelir İdaresi Başkanlığınca, stratejik bakımdan büyük önem taşıyan tarım ve gıda sektörü mercek altına alınırken, bu alandaki kayıt dışılığın önlenmesine yönelik çalışmalar derinleştirildi.

18.01.2020Ekonomi
Bakan Soylu talimat verdi, metruk binalar ya yıkılacak ya da ıslah edilecek

Bakan Soylu talimat verdi, metruk binalar ya yıkılacak ya da ıslah edilecek

İÇİŞLERİ Bakanı Süleyman Soylu'nun talimatıyla, 81 ilde 'uyuşturucu ile mücadele toplantısı' düzenlendi. Toplantılarda, illerde metruk binaların tespit edilerek ıslah edilmesi ve yıkılması için çalışma yapılması kararlaştırıldı.

17.01.2020Gündem
Azalan trafik kazaları hem sigortacılara hem milli gelire olumlu yansıdı

Azalan trafik kazaları hem sigortacılara hem milli gelire olumlu yansıdı

Trafik kazalarına ilişkin mücadeleye başlayan İçişleri Bakanlığı, 2019 yılında trafik kazalarının önemli ölçüde azalmasına neden oldu. Bu durum sadece sigorta sektörüne değil milli gelire de olumlu yansıdı.

17.01.2020Sigorta
Yürüdüğünüz yollara bir de bu gözle bakın

Yürüdüğünüz yollara bir de bu gözle bakın!

‘Dijital Karanfil’, ODTÜ öğrencilerinin oluşturduğu Kız Başına topluluğunun yeni projesi. ‘Burada bir kadın öldürüldü’ sloganıyla yürütülen QR kodları haritasını ve hedeflediklerini, ekipten Serde Caferoğlu anlattı.

Zyxel’den yeni nesil ağ mühendislerine çağrı

Zyxel’den yeni nesil ağ mühendislerine çağrı

Türkiye’nin odağı insan olan, ilk ve tek teknoloji koleji Teknoloji ve İnsan Kolejleri’nde, Z kuşağı ile buluşan Zyxel yöneticileri, yeni nesil iş kolları hakkında gençleri bilgilendirdi. Zyxel Channel Head Tuğba Şişik, önümüzdeki yıllarda sektörde yapay zeka mühendisliği, yeni nesil ağ mühendisliği, siber güvenlik uzmanlığı ve yapay zeka pazarlama uzmanlığının en popüler meslekler olacağına dikkat çekti.

9.01.2020Teknoloji
Doğu Karadeniz için 20 milyon liralık destek paket

Doğu Karadeniz için 20 milyon liralık destek paket

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, doğası, yöresel zenginlikleri, tarihi ve kültürel varlıklarıyla yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı haline gelen Doğu Karadeniz için toplam 20 milyon liralık destek paketi hazırladı.

8.01.2020Ekonomi
Libya’ya ilk etapta 35 personel... Görev eğitim ve koordine

Libya’ya ilk etapta 35 personel... Görev eğitim ve koordine

AK Parti MYK ve MKYK toplantılarında Libya’ya ilk sevkıyatta 35 personelin gittiği bilgisi verildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye koordinasyonu üstlenecek. Asker savaşmayacak. Daha sonra gidecek askerler de çatışmaya girmeyecek. Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti’nin bizden talebi doğrultusunda askerlerimiz hükümete bağlı güçlere eğitim verecek” dedi.

8.01.2020Gündem
Avusturya’da yeni hükümet yemin etti

Avusturya’da yeni hükümet yemin etti

Avusturya’da merkez sağ Halk Partisi (ÖVP) ve Yeşiller Partisi’nin oluşturduğu koalisyon hükümetinin üyeleri yemin ederek göreve başladı.

7.01.2020Avrupa
Gençlerin sorunu var acil eylem gerekiyor

Gençlerin sorunu var acil eylem gerekiyor

Sibel Ünli’nin intiharı sonrası ‘acil eylem planı’ çağrısı yapan İYİ Parti, “Ulusal Gençlik Strateji Belgesi hazırlansın” dedi.

7.01.2020Gündem
Pamukkale 2019da rekora koştu

Pamukkale 2019'da rekora koştu

Türkiye'nin en önemli turizm merkezlerinden Pamukkale, 2019'da 2 milyon 580 bin 245 kişiyi ağırlayarak ziyaretçi sayısında rekor kırdı.

6.01.2020Seyahat
Bakan Soylu: İstanbul depremi bize ciddi bir prova fırsatı vermiştir

Bakan Soylu: İstanbul depremi bize ciddi bir prova fırsatı vermiştir

DEPREM Koordinasyon Toplantısı'na konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "2019 yılını afetlere hazırlık yılı ilan ettik ve bunu 2020'ye de sarkacak şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu yaklaşımdan herhangi bir gevşememiz söz konusu değildir. Özellikle 5.8'lik İstanbul depremi, bize ciddi bir prova fırsatı vermiştir" dedi.

4.01.2020Gündem
Son dakika haberi... İçişleri genelge yayınladı: Kadına saldırana elektronik kelepçe

Son dakika haberi... İçişleri genelge yayınladı: Kadına saldırana elektronik kelepçe

İşte kadına şiddete karşı yapılacaklar: 500 bin kolluk personeline kadına yönelik şiddetle mücadeleye ilişkin eğitim verilecek.Emniyet ve jandarmada sadece kadına yönelik şiddet konusunda uzman birimler kurulacak.Şiddet uygulayanın varsa ruhsatlı silahı geri alınacak.Mağdur kadının bilgilerine erişim engeli getirilecek, şiddet uygulayan kişi bu bilgilere ulaşamayacak.Şiddet faillerine elektronik kelepçe, 81 ilde yaygınlaştırılacak. Şiddet uygulayanlar uzaklaştırma kararı dışında öfke kontrolü ve stresle başa çıkma eğitimlerine yönlendirilecek.

2.01.2020Gündem
Son dakika... Bakan Soylu imzaladı, 81 ile gönderildi... Kadına yönelik şiddetle mücadele genelgesi

Son dakika... Bakan Soylu imzaladı, 81 ile gönderildi... Kadına yönelik şiddetle mücadele genelgesi!

İçişleri Bakanı Soylu imzasıyla, kadına şiddetle mücadelede alınacak tedbirlere ilişkin "Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Genelgesi" yayımlandı. 500 bin kolluk personeli, kadına yönelik şiddetle mücadele konusunda hizmet içi eğitimle desteklenecek. Emniyet ve Jandarma teşkilatlarında sadece kadına şiddet konusunda uzmanlaşan birimler kurulacak. Kadına şiddet uygulayanın ruhsatlı silahı kolluk birimlerince alınacak, şiddet failleri için elektronik kelepçe uygulaması 81 ilde yaygınlaştırılacak.

1.01.2020Gündem
‘Dumansız hava sahası’nda 25 bin ihlal

‘Dumansız hava sahası’nda 25 bin ihlal

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, dumansız hava sahası uygulaması kapsamında 2019 yılında yapılan 3 milyon 86 bin denetimde 25 bin 294 ihlal tespit edildiğini açıkladı.

31.12.2019Gündem
Fuat Oktay: 25 bin 294 ihlal tespit edilmiştir…

Fuat Oktay: 25 bin 294 ihlal tespit edilmiştir…

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay Bağımlılıkla Mücadele Yüksek Kurulu toplantısında konuştu. Oktay dumansız hava sahası denetimleri ile ilgili “2019 yılında toplam 3 milyon denetim gerçekleştirilerek 25 bin 294 ihlal tespit edilmiş ve gerekli yaptırımlar uygulanmıştır. Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından 16 yaş grubu öğrencilere yönelik araştırma, 2017'den bu yana uyuşturucu madde kullanımı ve sigara kullanımında azalma olduğunu ortaya koymaktadır" dedi.

30.12.2019Gündem
Uygur Türklerinin durumu 2019da dünya gündemine oturdu

Uygur Türklerinin durumu 2019'da dünya gündemine oturdu

Çin'in başta Uygur Türkleri olmak üzere Müslüman azınlıklara yönelik politikaları, bu yıl da dünya kamuoyunun kaygıyla izlediği insani krizler arasında yer aldı.

26.12.2019Dünya
Sürdürülebilir turizm için  ‘Mirasım Türkiye’ projesi

Sürdürülebilir turizm için ‘Mirasım Türkiye’ projesi

TURİZM sektöründe 33 yıldır faaliyet gösteren Jolly ‘Mirasım Türkiye’ kampanyasını başlattı.

26.12.2019Ekonomi
Kanal İstanbul Projesi nedir İşte projenin tüm detayları

Kanal İstanbul Projesi nedir? İşte projenin tüm detayları

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından 2011'de açıklanan ve kamuoyunda 'çılgın proje' olarak bilinen Kanal İstanbul Projesi'nin detayları vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Kanal İstanbul projesinin ne zaman başlayacağı, güzergahı ve başka pek çok detayı vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Peki, Kanal İstanbul Projesi nedir?

24.12.2019Gündem
Kuala Lumpur Zirvesine savunma ve teknoloji iş birlikleri damga vurdu

Kuala Lumpur Zirvesi'ne savunma ve teknoloji iş birlikleri damga vurdu

Bu yıl ilk kez liderler seviyesinde toplanan Kuala Lumpur Zirvesine Türkiye, imzaladığı 18 anlaşmayla damga vurdu.

23.12.2019Teknoloji
Ceren Özdemirin katili yarın hakim karşısına çıkıyor

Ceren Özdemir'in katili yarın hakim karşısına çıkıyor

Ordu'da Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi 3'üncü sınıf öğrencisi Ceren Özdemir’i (20) evinin bulunduğu binanın girişinde bıçaklayarak öldüren, yakalandıktan sonra tutuklanan Özgür Arduç'un 'canavarca hisle adam öldürmek' suçundan yargılanmasına yarın başlanıyor. Van yüksek güvenlikli cezaevinde tutuklu bulunan Arduç, Ordu 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde saat 10.00’da başlayacak duruşmaya Ceren’in ailesiyle karşılaştırılmaması ve güvenlik gerekçeleriyle SEGBİS üzerinden katılacak. Duruşmada Ceren Özdemir’in ailesini Ordu Baro Başkanı Haluk Murat Poyraz ve vekaletnameye dayalı yetki belgesiyle onlarca avukat temsil edecek. Arduç için ise Ordu Barosu’ndan zorunlu müdafilik kapsamında bir CMK avukatı da görevlendirildi. Baro Başkanı Poyraz, "Onlarca baro başkanı ve kadın hakları komisyonu üyeleri de duruşmaya katılacaklarını açıkladı. Bunun dışında da Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri duruşmaya gelecek. Çok yoğun bir katılım olmasını bekliyoruz" dedi.

22.12.2019Gündem
Desteklerle kooperatiflerin etkinliği artırılacak

Desteklerle kooperatiflerin etkinliği artırılacak

Türkiye'nin 2023 hedefleri kapsamında kooperatiflerin ve üretici birliklerinin etkinliği artırılarak sosyal ve yenilikçi kooperatifçilik desteklenecek, bu amaçla "Kooperatif Destek Sistemi" hayata geçirilecek.

21.12.2019Ekonomi
Schleicher: Türk öğrenciler PISA’da iyi sonuçlar elde etti

Schleicher: Türk öğrenciler PISA’da iyi sonuçlar elde etti

Ankara Eğitim Platformu tarafından MEB Şura Salonu’nda’21. Yüzyıl Becerileri ve Tasarım Beceri Atölyeleri Konferansı’ düzenlendi. Etkinliğe, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, PISA Direktörü Andreas Schleicher ve çok sayıda öğretmen katıldı. Schleicher, “Türkiye’de 2018’de öğrenciler öğrenme sonuçları alanında gerçekten iyi sonuçlar elde etti” dedi.

19.12.2019Eğitim
Doya Doya Moda jüri üyesi Banu Noyan kimdir

Doya Doya Moda jüri üyesi Banu Noyan kimdir?

Doya Doya Moda yarışmasının jüri üyelerinden biri de Banu Noyan oldu. Banu Noyan, yorumlarıyla gerek yarışmacıları eleştiriyor gerekse yönlendiriyor. Peki, Doya Doya Moda jüri üyesi Banu Noyan kimdir?

19.12.2019Televizyon
Son dakika haberi... Oktay: Uluslararası arenada hesap vermez, hesap sorarız

Son dakika haberi... Oktay: Uluslararası arenada hesap vermez, hesap sorarız

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Gerekirse asker gönderme, gerekirse Doğu Akdeniz'de sondaj, sınır ötesinde operasyon ne gerekiyorsa onu yaparız, yapıyoruz." dedi.

17.12.2019Gündem
Kalkınma ajanslarına 191 personel alınacak

Kalkınma ajanslarına 191 personel alınacak

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank "İnsan kaynaklarımızı güçlendirecek bu yeni adımımız, kalkınma ajanslarına taze kan olacak" dedi.

17.12.2019Ekonomi
17 Aralık 2016 Kayseri patlaması şehitleri anılıyor - Kayseri patlamasında şehit olanların isimleri

17 Aralık 2016 Kayseri patlaması şehitleri anılıyor - Kayseri patlamasında şehit olanların isimleri

Bugün, 17 Aralık 2016 Kayseri patlamasının üçüncü yılı. Kayseri'de 17 Aralık 2016'da bomba yüklü araçla düzenlenen terör saldırısında şehit düşen 15 asker, törenle anılacak. İşte 17 Aralık 2016 patlamasında yaşananlar ve Kayseri patlaması şehitleri…

17.12.2019Gündem
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: LGS problemini aşacağız

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: LGS problemini aşacağız

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bu yıl yapılacak Liseye Geçiş Sınavı’na (LGS) 700 bin fazla artışla 1 milyon 900 bin civarında öğrencinin girme olasılığı nedeniyle derslik sayısının arttırılacağını söyledi. TBMM Genel Kurulu’nda, milletvekillerinin sorularını yanıtlayan Selçuk, “Önümüzdeki yıl yaklaşık 20 bin yeni dersliğimiz hayata geçecek” dedi. Bakan Selçuk, Şubat 2020’de 750 engelli öğretmen ataması yapılacağını da açıkladı.

17.12.2019Eğitim
Cumhurbaşkanı Erdoğan altını çizdi: Avrupada ev sahibiyiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan altını çizdi: Avrupa'da ev sahibiyiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Cenevre'de "İsviçre'ye Göç'ün 50'nci Yıl Dönümü" etkinliğinde konuştu. Erdoğan "Bizler Avrupa'da sığıntı değiliz, yabancı değiliz, öteki hiç değiliz. Biz, tarih boyunca olduğu gibi bugün de Avrupa'da ev sahibiyiz" ifadelerini kullandı.

16.12.2019Gündem
İsviçre’deki Türk vatandaşlarından Erdoğan’a coşkulu karşılama

İsviçre’deki Türk vatandaşlarından Erdoğan’a coşkulu karşılama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İsviçre’nin Cenevre kentinde konaklayacağı otelin önünde Türk vatandaşları tarafından coşkuyla karşılandı.

16.12.2019Dünya
Mesut Özil’e ‘Uygur Türkleri’ adına teşekkür

Mesut Özil’e ‘Uygur Türkleri’ adına teşekkür

Almanya’nın Duisburg kentinde faaliyet gösteren Doğu Türkistan Kültür ve Enformasyon Merkezi’nde dün bir araya gelen Türk sivil toplum kuruluşları (STK) temsilcileri ve üyeleri, Çin’in, Doğu Türkistan’da Uygur Türklerine uyguladığı zulmü kınadı. Toplantının moderatörlüğünü ise Duisburg Veliler Birliği Eş Başkanı Ali Yağız yaptı.

16.12.2019Avrupa
FAOdan gıda israfı uyarısı

FAO'dan "gıda israfı" uyarısı

Birleşmiş Milletler (BM) Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) Uluslararası Gıda İsrafı ve Politikaları Uzmanı Camelia Bucatariu, Gıda Kaybı Endeksi'nin ilk küresel tahmininin bu yıl açıklandığını belirterek, "Son verilere göre, dünyada tarladan satış aşamasına kadar giden süreçte gıdaların yüzde 13,8'i kaybediliyor." dedi.

16.12.2019Ekonomi
MEB 2020 bütçesi TBMM’de kabul edildi

MEB 2020 bütçesi TBMM’de kabul edildi

Bütçe görüşmelerinin altıncı turunda MEB, YÖK, ÖSYM, Yükseköğretim Kalite Kurulu ile 127 üniversitenin bütçeleri ve kesin hesapları ele alınarak kabul edildi.

16.12.2019Eğitim
Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsviçre ve Malezyayı ziyaret edecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsviçre ve Malezya'yı ziyaret edecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İsviçre'nin başkenti Cenevre'da düzenlenecek Küresel Mülteci Forumu ile Malezya'nın başkenti Kuala Lumpur'da düzenlenecek zirveye katılacak.

15.12.2019Dünya
Sivas, Fenerbahçe maçına kilitlendi

Sivas, Fenerbahçe maçına kilitlendi

Süper Lig'de, Demir Grup Sivasspor ile Fenerbahçe arasında yarın oynanacak maç öncesi Sivas'ta büyük heyecan yaşanıyor. Sivas Valisi Salih Ayhan ve Belediye Başkanı Hilmi Bilgin maçla ilgili değerlendirme yaparken, taraftarlar da Fenerbahçe'yi yeneceklerini iddia etti.

14.12.2019Futbol
Doya Doya Moda jüri üyeleri ‘Banu Noyan, Kemal Doğulu, Uğurkan Erez, Gülşah Saraçoğlu’ kimdir

Doya Doya Moda jüri üyeleri ‘Banu Noyan, Kemal Doğulu, Uğurkan Erez, Gülşah Saraçoğlu’ kimdir?

Doya Doya Moda yarışması ekran macerasına kaldığı yerden devam ediyor. Hafta içi her gün aynı saate yayınlanan Doya Doya Moda’nın jüri koltuğunda Banu Noyan, Kemal Doğulu, Uğurkan Erez ve Gülşah Saraçoğlu’ oturuyor. Peki, Doya Doya Moda jüri üyeleri ‘Banu Noyan, Kemal Doğulu, Uğurkan Erez, Gülşah Saraçoğlu’ kimdir?

12.12.2019Televizyon
Kanal İstanbul Projesi nedir

Kanal İstanbul Projesi nedir?

Son günlerde adı sıkça duyulan Kanal İstanbul Projesi için detaylar, pek çok vatandaşın da araştırdığı konular arasında yer alıyor. Kanal İstanbul projesi nedir ve Kanal İstanbul'un güzergahı nasıl olacak soruları, konuyla ilgili bilgi edinmek isteyen kişilerin gündemini oluşturuyor. Peki, Kanal İstanbul Projesi nedir? İşte, proje hakkında bazı bilgiler

11.12.2019Gündem

Yazar Sonuçları

Dayanışmanın sıcaklığı

Ankara’da geçtiğimiz hafta yaşanan ve hepimizi korkutan depremlerin ardından, Elazığ’da meydana gelen depremle sarsıldık. 6.8 büyüklüğündeki deprem, pek çok şehrin yanı sıra Suriye ve Irak’tan da hissedildi.

28.01.2020

Haham’ın hayaleti!

BU aralar Netflix isimli özel kanalda bir dizi çok konuşulur oldu.

12.01.2020

Bu rakamları iyi analiz edelim

Türkiye’nin üretim gücüne hep inanmışımdır. Bunu da her fırsatta yazıyorum. İyi organize sanayi bölgelerimiz var ve buradaki bir çok fabrika dünyayla rekabet edebilir üretim yapıyor.

11.01.2020

Sektörümüzde de İK’da da öncelik insan

İçinde bulundukları sektörün insan sağlığı açısından önemli olduğunu vurgulayan Uludağ İçecek İnsan Kaynakları Müdürü Gürkan Özken, katkısız ürün ve yüzde 100 şeker pancarı kullandıklarını açıkladı. Özken, ürünlerde de çalışmalarında da birinci önceliğin insan olduğunun altını çizdi. Yönetim kurulu ve icra kurulunun, kurum çalışanları ile sürekli iletişimde kaldığını belirten Özken, “Organizasyon şemasının en altındaki pozisyonda görev alan bir çalışan dahi yönetim kuruluna direkt ulaşabilmektedir” dedi.

6.01.2020

Ankara’nın bayramı

Bugün 27 Aralık, Mustafa Kemal Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin 100. yıl dönümü.

27.12.2019