MENÜ

Şişmanlatan Hastalıklar

Şişmanlatan Hastalıklar ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Şişmanlatan Hastalıklar haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 6 Şişmanlatan Hastalıklar haberi bulunmuştur.

Şişmanlatan Hastalıklar Haberleri

Karın kasının sırrı yemek tabağında gizli

Karın kasının sırrı yemek tabağında gizli

“6 Diyetisyen 6 Diyet” dizisine bütünsel beslenme uzmanı ve spor eğitmeni Karen Hill ile devam ediyoruz. Pek çok kişinin daha fit bir beden için saatlerce spor salonlarında ter döktüğünü hatırlatan Hill, “Karın kasları mutfakta yapılır, spor salonlarında değil” diyor.

3.09.2013Sağlık
Konferansın açılış konuşmasını yapan Türk Diyabet

Konferansın açılış konuşmasını yapan Türk Diyabet

Türk Diyabet Vakfı, Aydın Doğan Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerine "Obezite ve Diyabet İlişkisi" konulu bir konferans verdi.

7.05.2013Sağlık

Yazar Sonuçları

Çalışan kadınlarda kilo sorunu

Bursalı bir kadın okuyucu soruyor: “Genç kız ve kadınlarda belirgin bir kilo sorunu var.

23.09.2009

Zamane hastalıklarına dikkat

Bazı sağlık sorunları ile eskisinden daha sık karşılaştığımızın farkında mısınız? Mesela mide reflüsünü, Haşimoto hastalığını, kronik yorgunluk sendromunu, Alzheimer hastalığı veya rahatsız ayak sendromunu elli yıl öncenin hastaları bilmiyor, doktorları ciddiye bile almıyordu. Hipertansiyonu, şeker hastalığı, kilo fazlalığı olanların ya da kansere yakalananların sayısı tarihin hiçbir döneminde bu kadar artmamıştı.

4.04.2009

Zayıflamanın kolay yolu merdiven çıkmak

İstatistiklere bakılırsa, hızla şişmanlıyoruz. Kimimiz sinirden, stresten, kimimiz gerginlik ya da öfkemizi bastırma isteğinden, kimimiz de yalnızlık ve depresif düşüncelerimiz sonucu ’homidi-gırtlak’ yiyoruz!

4.08.2008

Ekmek bulamıyorsanız patates yiyin

Biz zaten patates yiyoruz demeyin. Bu patates başka patates. Pirinç ve buğday darlığında kıymete binmiş seksi patates. BM, 2008’i uluslararası patates yılı ilan etti; patatesin gizli bir hazine olduğunu keşfetti. Bir zamanlar Sovyetler Birliği’nde, lahananın yanına katık edilen başlıca gıda maddesi diye küçümsenen patates, şimdi dünyayı açlıktan kurtaracak sebze mertebesine yerleştiriliyor. Ayrıca geçen hafta, kebapçıların Urfa-Adana yanına püre garnilediği şeklinde ekonomi haberleri de çıktı.

18.04.2008