MENÜ

Şişmanlamak

Şişmanlamak ile ilgili tüm haberleri, son dakika Şişmanlamak haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Şişmanlamak haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 98 Şişmanlamak haberi bulunmuştur.

Şişmanlamak Haberleri

Böbrekleri Vuran 7 Tehlikeli Hata

Böbrekleri Vuran 7 Tehlikeli Hata

Son yıllarda böbrek hastalarının sayısı hızla artıyor. Günümüzde dünya genelinde 850 milyon kişinin çeşitli nedenlerden dolayı böbrek hastalığına sahip olduğu tahmin ediliyor. Nefroloji Sorumlusu Prof. Dr. Ülkem Çakır, genellikle yavaş ilerleyen kronik böbrek hastalığının geri dönüşünün mümkün olmadığını belirterek, yılda en az 2,4 milyon kişinin bu nedenle hayatını kaybettiğini söyledi, böbrekleri vuran 7 hatayı anlattı.

Ramazanda sağlıklı beslenme  için 5 altın kural

Ramazanda sağlıklı beslenme için 5 altın kural

Uzmanlar, Ramazan'da gerekli tıbbi tedavi ve beslenme programları düzenlendikten sonra oruç tutulmasının doğru olduğuna işaret ediyor.Uzman Diyetisyen Gülçin Ergazi, oruç tutmaya karar veren kişilerin sağlık sorunları varsa, düzenli ilaç kullanıyorlarsa (diyabet, böbrek hastalıkları, kalp-damar hastalıkları, karaciğer ve tansiyon hastalıkları, kanser, hamilelik, emziklilik ve yaşlılık gibi durumlar; riskli işlerde ve yüksek dikkat gerektiren işlerde çalışanlar, büyüme ve gelişme çağındaki çocuklar gibi) mutlaka doktorlarına danışmaları gerektiğini belirtti.

7.06.2017Sağlık
Oje hormon dengesini bozuyor, kilo aldırıyor

'Oje hormon dengesini bozuyor, kilo aldırıyor'

Yüzlerce ojeyi inceleyen ABD'li uzmanlar, kadınların vazgeçilmez güzellik ürünlerinden ojenin hiç bilinmeyen bir özelliğini ortaya çıkardılar.

31.10.2015Dünya
Ramazanda kilo almamanın yolları

Ramazan'da kilo almamanın yolları

Beslenme tipi ile saatlerinin değişmesi ve hareketin azalması nedeniyle Ramazan ayında kilo almak kaçınılmaz hale geliyor. Ancak uzmanların önerdiği dengeli beslenme yöntemiyle şişmanlamak bir yana, kilo bile verilebiliyor.

Çok mutsuzum tekrar şişmanlamak istiyorum

'Çok mutsuzum tekrar şişmanlamak istiyorum'

Birçok insan bir beden incelmek için büyük fedakarlıklar yapmaya hazırdır ancak İngiltere'de yaşayan Amelia-Jane Harris ismindeki genç kadın için bu tam bir kabus. 20 ayda tam 114 kilo veren genç kadının yaşadığı Crohn Hastalığı nedeniyle yemek yemesi tam bir işkence.

17.04.2015Sağlık
İşte güçlü hafızanın sırları

İşte güçlü hafızanın sırları

Beyin hücreleri 25 yaşında en yüksek seviyeye ulaşıyor. Bu yaşa kadar hem beynimizi hem hafızamızı güçlendirmek elimizde. İşe ‘hareket’lenerek ve hafıza dostu besinleri seçerek başlayabiliriz.

4.02.2015Eğitim
Bu Hastalıklar Şişmanlatıyor

Bu Hastalıklar Şişmanlatıyor!

Şişmanlamanıza sebep belkide farkında olmadığınız bir hastalığınızdır.

İki ayda 25 kilo alınca...

İki ayda 25 kilo alınca...

OBEZİTEYE savaş açan Ozan Orhon, bir kez daha hastanelik oldu.

14.12.2013Kelebek
Plaza şişmanı mısınız

Plaza şişmanı mısınız?

Evden işe, işten eve derken her gün aynı hayatı yaşamanın olumsuz sonuçlarından biri de kilo alıp şişmanlamak. Eğer bazı kurallara uyarsanız hem ideal kilonuzu hem de sağlığınızı koruyabilirsiniz.

De Niro çok zeki, Cooper çok yetenekli

De Niro çok zeki, Cooper çok yetenekli

Oscar yarışı sona gelirken, ön saflarda yarışan dünya starları Hürriyet’e konuştu. En iyi oyuncu adaylarından Jessica Chastain, Jennifer Lawrence ve Hugh Jackman yaşadıkları Oscar heyecanını anlattı.

23.02.2013Kelebek
Ezber bozan sonuç

Ezber bozan sonuç

İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’nin; 65 ve 98 Yaş aralığındaki 250 Darülaceze sakini üzerinde yaptığı araştırma sonuçları uluslar arası bilim dergisi Elseiver’de yayınlandı.

3.07.2012Kelebek
Ezber bozan sonuç

Ezber bozan sonuç

İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’nin; 65 ve 98 Yaş aralığındaki 250 Darülaceze sakini üzerinde yaptığı araştırma sonuçları uluslar arası bilim dergisi Elseiver’de yayınlandı.

2.07.2012Sağlık
Uyumalı mı, sahura mı kalkmalı

Uyumalı mı, sahura mı kalkmalı?

Ramazan ayı bu yıl da sıcak ve uzun yaz günlerine denk geliyor. Bu durum ramazanda doğru beslenmenin önemi daha da artırıyor. Anadolu Sağlık Merkezi Beslenme ve Diyet Uzmanı Dyt. Cemal Aytaç Ak, iftarla sahur arasında dört öğün beslenmek gerektiğine dikkat çekiyor ve mutlaka sahura kalkılması gerektiğine dikkat çekiyor.

Aşk, dünyanın en dengesiz duygusu

Aşk, dünyanın en dengesiz duygusu

Formsante dergisi, şu sıralar “Aşk Bir Hayal” dizisiyle seyirci karşısına çıkan İpek Özkök’le buluştu, sağlıklı yaşam ve ilişkiler hakkında keyifli bir söyleşi yaptı.

3.05.2011Kelebek
Annesi canına kıydı

Annesi canına kıydı

Anoreksiya hastalığı yüzünden ölen manken Isabella Caro'nun annesi de intihar etti.

21.01.2011Gündem
Loş ışık kilo aldırıyor

Loş ışık kilo aldırıyor

Yapılan araştırma, günlük hareket ve yiyecek miktarında değişiklik olmasa da, loş ışığa maruz kalan farelerin kilo aldığını gösterdi.

20.10.2010Kelebek
Gece loş ışık kilo aldırıyor

Gece loş ışık kilo aldırıyor

Gece ışığa maruz kalmanın “kilo aldırabileceği” belirlendi.

11.10.2010Kelebek
Şişmanlık sorununu

Şişmanlık sorununu

Kilo fazlalığı ve obezite konusunda yaptığı çalışmaları sebebiyle dünya ölçeğinde bir referans noktası.

7.12.2009Kelebek
Yağlarla savaşmada 3 strateji

Yağlarla savaşmada 3 strateji

Keyif aldığınız yiyeceklerden mahrum kalmadan yağlanmayı en aza indirmenizi sağlayacak üç strateji.

Hormonlu Jason Bourne

Hormonlu Jason Bourne

"Bourne" serisinin ünlü casusu Jason Bourne, tanınmayacak halde... Ünlü aktör Matt Damon, Steven Soderbergh’in yönetmenliğini üstlendiği yeni filmi "The Informant"da canlandırdığı karakter için kilo aldı.

1.09.2008Kelebek
Kilo almanın gizli nedenleri

Kilo almanın gizli nedenleri

Kızartmalar, büyük porsiyonlar, cazip tatlılar, alkol ve şekerli içeceklerin kilo aldırmasında şaşırtıcı bir durum yok. Ama...

Yelken yapmak için 100 kiloya çıktı Türkiye şampiyonu oldu

Yelken yapmak için 100 kiloya çıktı Türkiye şampiyonu oldu

Türkiye, Sinan Sümer’i bu sezon başrolünde oynadığı Elveda Derken dizisiyle tanıdı. Oysa onun profesyonel olduğu alan oyunculuk değil yelken. Oyun yazarı babası Güven Sümer ile oyuncu annesi Suna Selen onun tiyatroyla ilgilenmesini istiyordu, o kendini hep spora verdi.

13.06.2008Kelebek
Uzun yaşamın formülü bulundu

Uzun yaşamın formülü bulundu

Şişmanlık, şeker ve kalp hastalıkları üzerine uzun yıllardır araştırmalar yapan Harvard Üniversitesi Genetik ve Kompleks Hastalıklar Bölümü Başkanı Prof. Dr. Gökhan Hotamışlıgil, insanların uzun yaşamasının formülünün “egzersiz” olduğunu bildirdi.

20.08.2007Sağlık
Çok yedikleri halde kilo almayanları şanslı sanıyorsanız, yanılıyorsunuz

Çok yedikleri halde kilo almayanları şanslı sanıyorsanız, yanılıyorsunuz

Kulağa tuhaf gelecek biliyorum. Herkes kilo verebilmek için takla atarken, diyet formülleri elden ele dolaşırken, onlar kilo alabilmek için diyetisyenlerin kapısını aşındırıyor. Dertleşmek için internette gruplar kuruyorlar. Çok yedikleri halde kilo almayanları şanslı azınlık sanıyorsanız, aldanıyorsunuz. Onlar için bu durum bir dert.

2.06.2007Kelebek
İntikam diyeti

İntikam diyeti

Hollywood’un seksi yıldızları, terk edildiklerinde bunalıma girip şişmanlamak yerine artık diyet yapıyor. Bu diyetin bir de adı var; "İntikam Diyeti". US dergisi son sayısında aşkta kaybedip "İntikam Diyeti"ne başlayan yıldızları açıkladı.

26.02.2007Kelebek
Türk kadınının güzellik ikonu

Türk kadınının güzellik ikonu

Türk kadınları genç görünmek için kırmızı rengi tercih ediyor, pek çoğu da Jennifer Lopez'i güzel bulup ona benzemek istiyor.

21.02.2007Gündem
Şişmanlık artık dar gelirli hastalığı oldu

Şişmanlık artık dar gelirli hastalığı oldu

Şeker pahalıyken, zenginler şişmanmış. Şimdiyse dar gelirli şişman! Çünkü ekmekler, hamur işleri ve makarnaları en çok tüketen kesim, dar gelirliler!

8.11.2004Kelebek
Oruç tutarken kilo vermenin formülü

Oruç tutarken kilo vermenin formülü

Pek çok kişi Ramazan'da şişmanladığından yakınıyor. Bilinçsizce yapılan beslenme hataları, gün boyu bir şey yenmemesine rağmen kilo aldırıyor. İftar ve sahur mönülerinde uzmanların önerilerine kulak verirseniz, Ramazan'dan zayıflamış olarak çıkabilirsiniz.

Mick Jagger’ın kızına Lancome’dan uyarı

Mick Jagger’ın kızına Lancome’dan uyarı

Rock efsanesi Mick Jagger ile süpermodel Jerry Hall’un mankenlik yapan kızı Lizzie Jagger’a(20) 1 milyon dolarlık sözleşme yaptığı ünlü kozmetik firması Lancome, ‘Ya kilo alırsın ya da sözleşmeni fesh ederiz’ uyarısında bulundu.

23.08.2004Gündem

Yazar Sonuçları

Sıkı dostlarla masaya oturulmaz

‘Baba’ serisi ve ‘Sıkı Dostlar tadındaki dizi ‘Boardwalk Empire’daki suç çetesi, dertlerini yemekte konuşuyor. Böyle bir ekiple masaya oturmanın binbir tehlikesi var. Şişmanlamak da bunlardan biri!

4.11.2014

Kadınlarda kansızlık

Bir genç kız ya da kadın yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve enerjisizlikten yakındığında hekimlerin aklına ilk önce kansızlık sorunu gelir.

29.07.2013

O Ses Türkiye şişmanlıyor!

Geçen akşam “O Ses Türkiye”yi izlerken, yarışmacı hanımların neredeyse tamamına yakınının, beylerin de en az yarısının ya fazla kilolu ya da “toplu” olduğunu fark ettim. Ve bu bahaneyle konuyu yeniden gündeme getirmeye karar verdim.

13.11.2012

Egzersiz ilaçtır (1)

Gün içinde ne kadar hareket ediyorsunuz?

3.05.2012

Üç gün diyeti

Hepimizin, kilomuzu kontrolde zorlandığı zamanlar vardır. Bazen keyiften, neşeden, zevkten dört köşeyken, bazen üzüntüden efkârdan, yani dibe vurmuşken (çözümü ya da kutlamaları nedense hep sofralarda aradığımızdan) kilo alırız! Bazen de tatillerdir kilo kontrolümüzü sabote eden neden.

16.02.2011

Sumocuların kalbi neden sağlam?

Bir grup sumo güreşçisi ülkemizi ziyaret ediyor. Maşallah bu gençlerin tümü obezite sınırında!

30.06.2010

Sinsi tehdit: Hipertansiyon

Hipertansiyon, artık en sık rastlanılan sağlık sorunlarından biri, hatta birincisi.

17.05.2010

Zayıflık da önemli bir sorundur

Kilo sorunu deyince aklınıza yalnızca kilo almak ya da şişmanlamak gelmesin.

28.12.2009

Şişmanlık sorununu bir Türk çözecek

ABD Boston’daki Harvard Üniversitesi’nin metabolizma laboratuvarı kilo fazlalığı ve obezite konusunda yaptığı çalışmaları sebebiyle dünya ölçeğinde bir referans noktası.

5.12.2009

Dul eşin durumu değerlendirilecek

BAŞLIĞI okuyunca, ne anladınız?Kırk yıl düşünseniz aklınıza gelmez.

29.11.2008

Andropoz var mı, yok mu

Erkeklerde de yaş ilerledikçe hormon üretimi azalmaktadır.

15.02.2007

Cinsellik yaşamadım diyor ama vücudu çok deforme

Güzin Abla, köşenizi zevkle okumaktayım. Sizden bir konuda beni aydınlatmanızı rica edeceğim.

14.07.2004

Birkaç trilyonun ne önemi var ki

İLGİNÇ bir ülkede yaşıyoruz. Kimine göre birkaç milyon lira hatta belli bir kesim için, birkaç yüz bin lira dahi çok önemli.

19.06.2004