MENÜ

Sir Ve Rumi

Sir Ve Rumi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Sir Ve Rumi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 23 Sir Ve Rumi haberi bulunmuştur.

Sir Ve Rumi Haberleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Farklılıklarımızı kaşıyarak şeytani düzenlerini sürdürmeye çalışıyorlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Farklılıklarımızı kaşıyarak şeytani düzenlerini sürdürmeye çalışıyorlar'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Konya'da Şeb-i Arus Programı'nda konuştu. "Hz. Mevlana bundan 745 sene önce sonsuzluğun kapılarını araladı." diyen Erdoğan, "Modern dönem haramileri tüm çirkeflikleri ile farklılıklarımızı kaşıyarak şeytani düzenlerini sürdürmeye çalışıyor." ifadelerini kullandı. Konuşmasında Suriye'deki savaştan da bahseden Erdoğan, "1 milyon Müslüman'ın katledildiği Suriye'de, Suriye'nin başındaki zat yerini korumanın gayretini veriyor, birileri de onun yerini korumasına destek veriyor." dedi.

17.12.2018Gündem
Vücudumu böyle seviyorum

Vücudumu böyle seviyorum

Dünyaca ünlü şarkıcı Beyonce, Vogue'un eylül sayısına kapak oldu. İkizlerinin doğumundan sonra kilolarından kurtulamadığını belirten şarkıcı, vücudunu bu haliyle kabullendiğini söyledi

8.08.2018Keyif
Vücudumu böyle seviyorum

Vücudumu böyle seviyorum

Dünyaca ünlü şarkıcı Beyonce, Vogue'un eylül sayısına kapak oldu. İkizlerinin doğumundan sonra kilolarından kurtulamadığını belirten şarkıcı, vücudunu bu haliyle kabullendiğini söyledi.

8.08.2018Keyif
‘Bunlar analık kilosu’

‘Bunlar analık kilosu’

ABD’li şarkıcı Beyonce, kilo eleştirilerine Vogue dergisine makyajsız, takma kirpiksiz, peruksuz haliyle kapak olarak yanıt verdi.

7.08.2018Dünya
Müziğin kraliyet ailesi

Müziğin kraliyet ailesi

Şan, şöhret, 80 milyon dolarlık servet... Tam 19 yıldır sahne Beyoncé ve Jay-Z’nin. Biz de onların efsanevi aşkının izleyicisiyiz. Ama her şey uzaktan göründüğü kadar kusursuz mu? Gelin, ‘Everything Is Love’ (Aşk Her Şeydir) adlı son albümleri vesilesiyle Carter’ların inişli çıkışlı, ateşli ve ihanetli aşk hayatına bir bakalım.

23.06.2018Hürriyet Pazar
Beyonce ve Jay-Z konseri için şok iddia

Beyonce ve Jay-Z konseri için şok iddia

Dünya turuna çıkan Beyonce ile Jay-Z’nin Glasgow konserinin boş görünmemesi için bedava bilet dağıtıldığı ileri sürüldü.

14.06.2018Magazin
Babür Şah kimdir İşte hayatı..

Babür Şah kimdir? İşte hayatı..

Son derece engin bir kültüre sahip olan Babür, okumaya karşı büyük bir ilgi duymaktaydı. Kendisini unutarak bütün gününü kütüphanelerde geçirebilirdi. Komutanları pek çok zaman bu nedenle ortadan kaybolduğu için endişelenmişlerdir. İyi derecede at binicisi ve avcı olan Babür, iki savaş arasında avlanırken, kimi zaman yollarda şiir yazmak için durur ya da gözlemlerini yazıya dökerdi.

23.03.2018Gündem
İşte Beyonce’nin ikizleri

İşte Beyonce’nin ikizleri

Müzik dünyasının yıldız çifti Beyonce ve Jay Z’nin ikiz kızları Rumi ve Sir ilk kez Miami’de görüntülendi.

12.11.2017Dünya
Torunumun adı Mevlanadan geliyor

Torunumun adı Mevlana'dan geliyor

Ünlü şarkıcı Beyonce'nin bir süre önce dünyaya gelen ikizlerine verdiği isimler daha ilk açıklandığında tartışma konusu olmuştu. İkizlerin erkek olanına Sir adını veren Beyonce ve kocası Jay Z, kız bebeğe ise Rumi adını verdiklerini açıklamıştı.

18.07.2017Magazin
Soma için konser veririm

Soma için konser veririm

Aerosmith’in solisti Steven Tyler, yazarımız Saffet Emre Tonguç’la İstanbul’u gezdi. Maden faciasına çok üzüldüğünü söyleyen ünlü yıldız, Soma için yardım konseri vermek istediğini söyledi.

19.05.2014Kelebek
Hürriyet Kardeşlik Mahallesi Kampanyası

Hürriyet Kardeşlik Mahallesi Kampanyası

Hürriyet Kardeşlik Mahallesi Kampanyası kapsamında Pakistan'daki sel felaketi için yardım gönderenlerin isim listesi aşağıdadır.

24.08.2010Gündem
Mevlana ABDnin en çok satan şairi

Mevlana ABD'nin en çok satan şairi

Amerikalılar Mevláná Celaleddin'i on yıl kadar önce Prof. Coleman Barks'ın popüler şiir çevirileriyle tanıdı. New age akımının da etkisiyle büyük İslam mistiği, Amerika'da müthiş ilgi uyandırdı.

29.09.2001Gündem

Yazar Sonuçları

Dinle neyden

Biliyorsunuz, (Şeb-i Arus)“Düğün Gecesi”nin her sene-i devriyesinde bir şekilde bu köşecikte Mevlana Celaleddin Rumi Hazretleri’ni anmayı adet haline getirdik. Ve meslekteki yeni(yedinci) yılıma, -yine- Hazret’in -“Vuslat Gecesi” de denilen- (maşuku)Hakk’a kavuşmasının (745.)yıldönümü ile eşzamanlı giriyorum, hamdolsun. “Aşk Sultanı” Hz.Mevlana’nın himmetleri üzerimizde sahiban ve daim olsun!

16.12.2018

Hangi Akıl?

Hangi akıldır övülen akıl? Bizdeki ondan mıdır? Bunu bilmenin mümkünatı var mıdır? Sahi nedir şu “akıl”? Bunu anlayabilmek için yine akla başvuracaksak eğer sorarım; akıl kendisini kendiyle bilecek, kapsayacak vasıfta mıdır?

25.03.2017

Mevlana’nın mezarının 700 yıllık sırrı

Hava yeni kararmaya başlamıştı. Konya-Ankara arasında uzanan o dümdüz, uçsuz bucaksız yolda ilerleyen kamyonun ön bölümünde iki adam, bir çocuk vardı... Şoförün yanında oturan Yusuf Akyurt, cam kenarında oturan küçük oğluna bakarken aklından binbir soru geçiyordu...

21.07.2014

Başkanlar ve kitapları

Kulüpleri yönetenlerin, camiaların en tepesin-dekilerin de bir hayatı var. Başkanlarının da öyle... Hepsi de kitap okumaktan keyif alıyor. Aziz Yıldırım Mevlana’nın mistik dünyasında... Ünal Aysal rönesansla meşgul. Fikret Orman Serenad’ı beğenmiş. Sadri Şener’in ise favori kitabı Çılgın Türkler...

22.02.2013