MENÜ

Sınır Telleri

Sınır Telleri ile ilgili tüm haberleri, son dakika Sınır Telleri haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Sınır Telleri haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 117 Sınır Telleri haberi bulunmuştur.

Sınır Telleri Haberleri

MS hastalığı nedir, belirtileri nelerdir

MS hastalığı nedir, belirtileri nelerdir?

MS (Multipl Skleroz) hastalığı, kişinin bağışıklık sistemindeki bozukluk sonucu beyin ve omurilikte çok sayıda plakların oluşmasıyla ortaya çıkan bir hastalıktır. MS (Multipl Skleroz) hastalığı ile ilgili detaylar merak ediliyor. Konu hakkında internette en çok aranan başlık ise MS hastalığının belirtileri. Peki MS hastalığı nedir, belirtileri nelerdir?

6.11.2019Gündem
Dağ ceylanları: Yaşamak için sınırları kaldırdılar

Dağ ceylanları: Yaşamak için sınırları kaldırdılar

Suriye’deki içsavaş deyince aklınıza ne geliyor? Silahlı gruplar, terör örgütleri, katliamlar, milyonlarca mülteci mi? IŞİD, PYD ya da ÖSO mu? Bunların hepsini biliyoruz, yanı başımızdaki çatışmaların acısını da yaşıyoruz, ama biz size savaşın bugüne kadar görmediğiniz bir yüzünü anlatmak istiyoruz. Hayatta kalmak için sınırdaki tel örgüleri aşan dünyanın en güzel canlılarından, Suriye ile Türkiye arasında gidip gelen dağ ceylanından (Gazella gazella) bahsediyoruz... Hatay’ın Kırıkhan ilçesiyle Suriye’nin Şeyh el-Hadid Köyü arasındaki bölgede yaşayan dağ ceylanının, savaş ve korkuyla örülü hüzünlü hikâyesi bu...

26.11.2016Hayat
MS eğitimlileri daha çok vuruyor

MS eğitimlileri daha çok vuruyor

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Murat Terzi, MS'in (Multiple skleroz) gençler arasında en sık görülen nörolojik hastalıklardan biri olduğunu belirtti.

12.11.2014Sağlık
Çalışma Bakanı Faruk Çelikten sınırda önemli açıklamalar

Çalışma Bakanı Faruk Çelik'ten sınırda önemli açıklamalar

ÇALIŞMA ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, sınır hattında incelemelerde bulundu, Suriyeli sığınmacılara ait araç ve hayvanların da Türkiye’ye alınacağını açıkladı.

27.09.2014Gündem
Sınırı kaldırdılar

Sınırı kaldırdılar

Suriye’de IŞİD’in ele geçirmeye çalıştığı Kürt yerleşim birimi Kobani ile dayanışma için dün Şanlıurfa’nın Suruç ilçesine gelen destekçiler, karşıya geçmek için sınırdaki tel örgüleri kesti, direkleri devirdi. Suriye tarafına geçen eylemcileri sınırın öte yanında YPG’li bir grup karşıladı. Dağılmayan gruba güvenlik birimleri müdahale ederken bir kısmı Kobani’ye gitti. Kobani’ye gidip dönenler ise sınır kapılarına yönlendirilirken, önlemler arttırıldı.

26.09.2014Dünya
Wright’ın basketbol hayatı bitti

Wright’ın basketbol hayatı bitti

MS hastalığına yakalanan Olin Edirne’nin Amerikalı oyun kurucusu Chris Wright’ın basketbol hayatı sona erdiği bildirildi.

31.03.2012Basketbol
Nusaybinde Suriye sınırında mayın paniği

Nusaybin'de Suriye sınırında mayın paniği

MARDİN’in Nusaybin İlçesi’nde Suriye sınırındaki mayınlı alanda çocukların bulup sınır telleri yanına bıraktığı bir mayın, güvenlik güçlerini alarma geçirdi. Sınır birliğinden gelen uzman ekipler önlem alarak mayını fünye ile patlatarak etkisiz hale getirdi.

28.01.2012Gündem
Şanlıurfada mayın ve el bombası bulundu

Şanlıurfa'da mayın ve el bombası bulundu

ŞANLIURFA'nın Siverek ile Akçakale İlçesi'nde, arazide bulunan mayın ile el bombası imha edildi.

6.04.2010Gündem
SORU VE CEVAPLAR 38

SORU VE CEVAPLAR 38

Sağlığınızla ilgili soru ve sorunlarınızı paylaşabilir ve yol gösterici yanıtlar alabilirsiniz. Ancak unutmayınız ki, sağlık sorunlarınıza çözüm bulmanın en doğru yolu, uzman bir hekime muayene olmaktır. Sorularınıza verilen cevaplar öneri niteliğinde ve bilgilendirme amaçlıdır. Her türlü tıbbi tedavi için mutlaka hekiminize danışınız.

30.07.2007Sağlık
30 yıl oldu ama...

30 yıl oldu ama...

Yıl 1961. 12 Ağustos’u 13 Ağustos’a bağlayan gece. Saat 01.00. Almanya’yı, başkent Berlin’i, ‘Doğu’ ve ‘Batı’, dünyayı ise ‘özgür’ ve ‘Demir Perde’ diye ikiye bölen ‘Utanç Duvarı’ inşaatı başladı. ‘Berlin Duvarı’, 28 yıl sonra 9 Kasım 1989’da yıkılana kadar ikisi Türk çocuğu 250 insana mezar oldu.

2.11.2019Avrupa
Bağırarak Konuşmak Ses Tellerine Zarar Veriyor

Bağırarak Konuşmak Ses Tellerine Zarar Veriyor

Ses tellerinde oluşan şikayetler pek çok nedene bağlı olarak ortaya çıkabiliyor. Sesin kötü ve uygun olmayan şartlarda, özellikle de uzun süreli ve yüksek tonda kullanılmasından, kafa bölgesi ile boyunda sinir komşuluğunda oluşan tümörlere kadar birçok etken ses tellerinde geçici ya da kalıcı felçlere yol açabiliyor. Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Bölümü’nden Prof. Dr. Mustafa Asım Şafak,konuyla ilgili bilgi verdi.

Meksika: Sınırı aşan göçmenler sınır dışı ededilecek

Meksika: Sınırı aşan göçmenler sınır dışı ededilecek

Meksika İçişleri Bakanlığı, ABD sınırını geçmeye çalışan 500 göçmenin sınır dışı edileceğini duyurdu.

26.11.2018Dünya
KKTCde sınır kapıları açıldı

KKTC'de sınır kapıları açıldı

KKTC ile Güney Kıbrıs arasında 8 yıl aradan sonra ilk kez yeni sınır kapıları açıldı. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile Rum yönetimi lideri Nikos Anastasiadis’in kararının ardından, Derinya ve Aplıç sınır kapıları eş zamanlı kullanıma açıldı. İki kapı ile birlikte Ada’da Kuzey ve Güney’de açılan kapı sayısı 9’a çıktı. KKTC Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Barış Burcu, kapıların açılmasıyla ilgili yaptığı açıklamada, ”İnşallah, kapılara ihtiyaç duymayacağımız bir çözüme ulaşmamızı dilerim” dedi. Ada’da 1974 Barış Harek’tı’ndan sonra karşılıklı geçişler sınırlı şekilde yapıldı. Dönemin KKTC Bakanlar Kurulu 23 Nisan 2003’te sınır kapılarının tek taraflı açılması kararı aldı. Rumların bir süre devam eden kararsızlığının ardından sınır kapılarının kullanımı sonraki yıllarda yaygınlaştı. KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile Rum yönetimi lideri Nikos Anastasiadis, 26 Ekim’de yaptıkları görüşmede gündemde olan Derinya ve Aplıç sınır kapılarının açılması yönünde karar aldı. Söz konusu kararda geçen Derinya, Kıbrıslı Rumlar ile Kıbrıslı Türklerin çatışma yaşadığı bölge olarak biliniyor. Rum yönetiminin özel önem verdiği kapının açılışı ile birlikte Mağusa’dan Güney Kıbrıs’a geçişlerde kolaylık sağlanmış olacak. Ada’da 8 Ağustos 1996’da Rum motosikletlilerin oluşturduğu bir grup, Kapalı Maraş’a doğru Derinya’da sınırı delme girişiminde bulunmuştu. Bu sırada çıkan arbedede Tasos İsak adındaki Rum ölmüştü. Olayın ardından 14 Ağustos 1996’da Derinya bölgesinde toplanan Rum fanatikler sınırı yeniden delmeye çalışmıştı. Eylemcilerin arasındaki Rum genç Solomos Solumu, sınıra doğru koşarak uyarılara rağmen telleri geçmiş ve sınırdaki Türk bayrağı direğine tırmanmıştı. Türk bayrağını gönderden indirmeye çalışan Solumu, açılan ateş sonucunda boynundan vurularak ölmüştü.

12.11.2018Haber
KKTCde sınır kapıları açıldı

KKTC'de sınır kapıları açıldı!

KKTC ile Güney Kıbrıs arasında 8 yıl aradan sonra ilk kez yeni sınır kapıları açıldı.

12.11.2018Dünya
Edoardo Tresoldi: Tasarım sanal hale gelecek

Edoardo Tresoldi: Tasarım sanal hale gelecek

Çağdaş sanatın son yıllarda en çok dikkat çeken isimlerinden Edoardo Tresoldi, mimarlar, mühendisler ve tasarımcıları buluşturan bir etkinlik kapsamında geçen hafta Türkiye’deydi. ‘Basilica di Siponto’ adlı eseriyle önceki gün İtalya’nın en yüksek mimarlık ödülüne layık görülen Tresoldi, boşlukları tel örgülerle büküyor...

22.10.2018Kitap Sanat
Türkiye sınırından çok çarpıcı görüntüler geldi

Türkiye sınırından çok çarpıcı görüntüler geldi

Suriye'deki savaştan kaçan mülteciler, sınırdaki güvenlik duvarına merdiven dayayıp Türkiye'ye geçmeye çalışıyor. Bu çarpıcı görüntüler hakkında Hatay Valiliği de yazılı bir açıklama yaptı.

7.09.2018Gündem
Ağladığınızda vücudunuzda neler oluyor

Ağladığınızda vücudunuzda neler oluyor?

Islak bir yüz. Kırmızı gözler. Bunları görür görmek o kişinin ağladığını kolayca söyleyebiliriz. Üstelik bu ağlamanın sebebi sadece sizi geçmişe götüren duygusal bir şarkı bile olabilir. Kim bilir belki de bütün dünyayı o an omuzlarınızda taşıyor gibi hissediyorsunuzdur. Bu da iyi bir ağlama sebebidir.

18.08.2017Sağlık
Söyleşinin kaynağı eksik

Söyleşinin kaynağı eksik

“DEV organizasyon öncesi açıklandı! Müthiş önlemler” başlıklı haber,  İstanbul’da yapılan Euroleague 2017 Final Four’un güvenliğini üstlenen Magus Güvenlik AŞ Genel Müdürü Atilla Akyürek ile söyleşiyi içeriyordu.

25.06.2017OkurTemsilcisi
Minibüs, sokakta oturanları ezdi: 3 ölü, 7 yaralı

Minibüs, sokakta oturanları ezdi: 3 ölü, 7 yaralı

GAZİANTEP’te freni boşaldığı iddia edilen minibüsün elektrik direğine çarptıktan sonra sokakta oturanları altına aldı. Kazada, 3 kişi öldü, 7 kişi de yaralandı.

18.06.2017Gündem
Engel tanıma sistemi yok

Engel tanıma sistemi yok

ŞIRNAK’taki helikopter kazası, özellikle Doğu ve Güneydoğu’da görev yapan helikopterlerde yüksek gerilim hattı ve benzeri engellere karşı ‘engel tanıma ve uyarı sistemi’ni yeniden gündeme getirdi.

1.06.2017Gündem
Gizli gizli Gezi mizahını izliyor

Gizli gizli Gezi mizahını izliyor

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu,  mizah dünyasına yeni katılan Karakarga dergisine röportaj verdi.

5.07.2016Gündem
‘Sınırdaki Suriyelilere ateş açıldı’ iddiasına Türkiyeden yalanlama

‘Sınırdaki Suriyelilere ateş açıldı’ iddiasına Türkiye'den yalanlama

AFP, AP ve Reuters gibi uluslararası haber ajansları, İstanbul merkezli Esad karşıtı oluşum Suriye Ulusal Koalisyonu’na dayanarak, Türk askerlerinin, önceki gece Suriye’den Türkiye’ye girmeye çalışan Suriyeli sivillere ateş açtığını, 11 Suriyeli sivilin öldürüldüğünü iddia etti. Hem Türk askeri kaynakları hem de Dışişleri Bakanlığı iddiaları yalanladı.

19.06.2016Dünya
Demirtaş’tan Kılıçdaroğlu’na ’Cizre’ye gel’ çağrısı

Demirtaş’tan Kılıçdaroğlu’na ’Cizre’ye gel’ çağrısı

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Diyarbakır’da Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Olağanüstü Kongresi’nde yaptığı konuşmada, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ’tekçi’ yaklaşımlara destek verdiği gerekçesiyle eleştirdi.

26.03.2016Gündem
Yunanistanda bekleyen mülteciler sınırı yıkıp geçti

Yunanistan'da bekleyen mülteciler sınırı 'yıkıp geçti'

Günlerdir Yunanistan-Makedonya sınırında bekletilen yüzlerce mültecinin sabrı taştı… Mülteciler sınırdaki demir kapıları yıkarak sınırı geçmeye çalıştı. Güvenlik güçlerinin sert müdahalesiyle ortalık savaş alanına döndü.

29.02.2016Dünya
2015 yılının en güçlü ve etkileyici protesto gösterileri

2015 yılının en güçlü ve etkileyici protesto gösterileri

Kitleleri bir araya getirdiler, dünyanın her yerinden kendilerine destekçi buldular ve elbirliğiyle 'değişimi' talep ettiler... Şiddete başvurmadılar, yaratıcılıklarını kullandılar. Sosyal ve çevreci sorunların altını çizerken göze de hitap ettiler. Hepsi birbirinden güçlü protesto ve protestocular, bakın 2015'i nasıl renklendirdi...

24.12.2015Hayat
Macaristandan sığınmacılara gözaltı

Macaristan'dan sığınmacılara gözaltı

Haftalardır devam eden sığınmacı akını karşısında Sırbistan'la sınırını kapatan Macaristan sınırı geçen 9 Suriyeli ile 7 Afganı gözaltına aldı. Geceyarısı uygulamaya giren düzenlemeyle Macaristan sınırı yasadışı yollardan geçenleri hapse atacağını ilan etmişti.

15.09.2015Avrupa
Sınır güvenliğine 203 milyon TL

Sınır güvenliğine 203 milyon TL

Türkiye sınır güvenliğini sağlamak için milyonlar harcıyor... Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Suriye sınırındaki güvenliği artıracak "Sınır Fiziki Güvenlik Sistemi"nin oluşturulması için Milli Savunma Bakanlığına 203 milyon lira ödenek aktardıklarını bildirdi.

31.08.2015Ekonomi
Duvarlar yıkılıyor duvarlar dikiliyor

Duvarlar yıkılıyor duvarlar dikiliyor

FEDERAL Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier, geçen hafta Küba’ya resmi bir ziyarette bulundu.

20.07.2015Avrupa
Türkiye izin verdi IŞİD engelledi

Türkiye izin verdi IŞİD engelledi

Binlerce Suriyeli’nin sınır bölgesindeki bekleyişleri sürerken, Akçakale Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan açıklama yaptı.

14.06.2015Dünya
Sınırda sıcak anlar: Geçişler başladı

Sınırda sıcak anlar: Geçişler başladı

Suriye'nin Tel Abyad kentinden kaçan binlerce Suriyeli için Türkiye sınır kapısını açtı. Aileler sınırdan girmeye çalışırken IŞİD kararını değiştirdi ve Suriyelileri durdurdu. Bölgede yaşanan kargaşaya güvenlik güçleri hemen müdahale etti. Bu arada Suriyelilerin sınırdan geçişi başladı.

14.06.2015Dünya
Gidiş kapıdan, geliş mayından

Gidiş kapıdan, geliş mayından

SURİYE sınırındaki Kilis’te bulunan Öncüpınar Sınır Kapısı, güvenlik gerekçesiyle 9 Mart’ta alınan kararla gelişlere kapatıldı.

5.04.2015Gündem
Öncüpınar kapatıldı, Suriyeliler mayınlı bölgelerden geliyor

Öncüpınar kapatıldı, Suriyeliler mayınlı bölgelerden geliyor

SURİYE sınırındaki Kilis’te bulunan Öncüpınar Sınır Kapısı güvenlik gerekçesiyle geçen 9 Mart’ta alınan kararla gelişlere kapatıldı. Halep kenti ve çevresinde muhalif grupların birbiri arasındaki çatışmalar ve Suriye rejiminin muhaliflere yönelik operasyonları arasında sıkışarak kaçan Suriyeliler ise Öncüpınar Sınır Kapısı’ndan geçiş yapamayınca yasak ve tehlikeye aldırış etmeden mayınlı bölgeleri aşarak Türkiye’ye gelmeye devam ediyor.

4.04.2015Gündem
IŞİD Türkiye sınırına bayrak dikti

IŞİD Türkiye sınırına bayrak dikti

İÇ karışıklığın sürdüğü Suriye’den kaçışlar devam ederken IŞİD, Kilis sınırında kontrolündeki bir köydeki tepeye bayrağını dikti.

29.03.2015Gündem

Yazar Sonuçları

Karkamış-Öncüpınar hattında neler oluyor

TÜRKİYE’de bulunduğum sırada Suriye sınırını dolaşma imkânım oldu. Şanlıurfa Akçakale’den Kilis Öncüpınar’a gümrük kapılarını ve arada kalan yaklaşık 200 kilometrelik sınır hattını gezdim. Gözlemlerimi aktarmaya çalışacağım.

22.08.2015

Salih Müslim’le Brüksel randevusu

HERKES neyin ne olduğunu aşağı yukarı biliyor aslında.

6.03.2016

Sivilceli, kilolu ve yüzü tüylü

Özellikle orta ve alt gelir grubundaki ailelerimizin genç kızlarında her gün biraz daha yaygınlaşan önemli bir problem var: PKOS!

18.05.2015